Jump to content

[Επίσημο] Nokia Χ6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χτες είδα από κοντά το Χ6, έχω το 5800, και μου φάνηκε πολύ καλό και γρήγορο, ειδικά η απόκριση της οθόνης είναι πολύ καλή. Είναι ένα πολύ βελτιωμένο 5800. ;)

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή εσένα δεν σου δημιούργησε κάποιο πρόβλημα στα μηνύματα?Εμφανίζονται κανονικά ακόμα και όταν γράφεις κάπως γρήγορα και συνεχόμενα? Επειδή μου αρέσει αρκετά αυτό το κινητό και είδα πως θα έχει από και πέρα δωρεάν χάρτες κτλ. Αν δεν έχει κανένα πρόβλημα στα μηνύματα και αφού έχει και καλή κάμερα, λογικά θα το χτυπήσω.

 

σε οποιοδήποτε κινητό touch χρειάζεται ενα μικρό διάστημα προσαρμογής για την σωστή πληκτρολόγηση. Οταν πληκτρολογείς γρηγορα έχεις πιθανότητα λαθους ανάλογα με την εξοικειωση, τα δάκτυλα και το μέγεθος οθόνης. Χάρτες και πλοήγηση είναι δωρέαν απο το Φεβρουάριο.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσένα δεν σου δημιούργησε κάποιο πρόβλημα στα μηνύματα?Εμφανίζονται κανονικά ακόμα και όταν γράφεις κάπως γρήγορα και συνεχόμενα? Επειδή μου αρέσει αρκετά αυτό το κινητό και είδα πως θα έχει από και πέρα δωρεάν χάρτες κτλ. Αν δεν έχει κανένα πρόβλημα στα μηνύματα και αφού έχει και καλή κάμερα, λογικά θα το χτυπήσω.

 

Αυτό με τα μηνύματα εγω δεν το έχω συναντήσει εδω και 1 μηνα σχεδον που το έχω. Και η κάμερα καλή είναι απλά τα χρώματα μου φαίνονται κάπως ξεθωριασμένα..Γενικά εγω είμαι ευχαριστημένος με το κινητο.

Αυτονομία: Με κανονική χρήση -τηλέφωνα και καμμια φώτο- με παει 3 μέρες τουλάχιστον. Με χρήση gps, παιχνιδιών κτλ κρατάει 2 ημερες.

Εφαρμογές πολλές και χρήσιμες. Η οθόνη με πολύ καλή απόκριση. Το μόνο που με ψιλοχαλάει είναι ο media player που έχει (δε μπορώ να κάνω εύκολα λίστες αναπαραγωγής)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, βάζοντας τα ακουστικά βγάζει κάποιες επιλογές. Αν επιλέξω "ακουστικά" γράφει οτι η συσκευή χρησιμοποιεί το μικρόφωνο του τηλεφώνου. Υπάρχει δυνατότητα να χρησιμοποιώ το μικρόφωνο των ακουστικών? Επίσης σε ορισμένα βίντεο στο youtube, όχι σε όλα, κολλάει ελαφρώς ο ήχος. Είναι θέμα επεξεργαστή αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, βάζοντας τα ακουστικά βγάζει κάποιες επιλογές. Αν επιλέξω "ακουστικά" γράφει οτι η συσκευή χρησιμοποιεί το μικρόφωνο του τηλεφώνου. Υπάρχει δυνατότητα να χρησιμοποιώ το μικρόφωνο των ακουστικών? Επίσης σε ορισμένα βίντεο στο youtube, όχι σε όλα, κολλάει ελαφρώς ο ήχος. Είναι θέμα επεξεργαστή αυτό?

Δεν σου βγάζει άλλες επιλογές όταν συνδέσεις τα hands-free? Το βίντεο μπορεί να κολλάει λόγο της γραμμής του ίντερνετ ή του σήματος του 3G, δεν φταίει μόνο ο επεξεργαστής της συσκευής.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου βγάζει άλλες επιλογές όταν συνδέσεις τα hands-free? Το βίντεο μπορεί να κολλάει λόγο της γραμμής του ίντερνετ ή του σήματος του 3G, δεν φταίει μόνο ο επεξεργαστής της συσκευής.

 

Βγάζει 3-4 επιλογές (ακουστικά, έξοδος TV κ.τ.λ). Όποια και αν διαλέξω βγάζει το ίδιο, οτι η συσκευή χρησιμοποιεί το μικρόφωνο του τηλεφώνου. Τα ακουστικά που έχω έχουν ενσωματομένο μικρόφωνο. Τέλος πάντων μάλλον δεν θα γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μπερδευτεί,το gps πως λειτουργεί;Κατέβασα τους χάρτες από το ovistore αλλά όταν δεν είμαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ που πρέπει να πάω για να έχω χρήση gps;

Θέλω να μου δείχνει τον χάρτη και την θέση που βρίσκομαι όταν είμαι στο αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

Το είδατε αυτό? Free in-car holder & charger

Υποτίθεται πως υπάρχει πλέον δωρεάν στη συσκευασία του Χ6, του N97, N97 mini και του 6710 Navigator

 

Μάλλον θα είναι στην έκδοση των 32gb... Πάντως, είναι καλαίσθητη η βάση αυτή.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μπερδευτεί,το gps πως λειτουργεί;Κατέβασα τους χάρτες από το ovistore αλλά όταν δεν είμαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ που πρέπει να πάω για να έχω χρήση gps;

Θέλω να μου δείχνει τον χάρτη και την θέση που βρίσκομαι όταν είμαι στο αυτοκίνητο.

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ

GPS, A-GPS, Nokia Maps/OVI Maps και η πρώτη χρήση

Για ότι άλλο έχει σχέση με το OVI Maps μπορείς να απευθυνθείς στο ανάλογο θέμα Nokia Maps - OVI Maps (Smart2go)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

ετοιμαζομαι και εγω για το χ6.

Με το gps τι γινετε;Χρεωνεσαι τιποτα;Φωνητικη καθοδηγηση δωρεαν;

Για να κατεβασεις χαρτες κτλ σε χρεωνουν κατι;

Σε σχεση γενικα με το HTC mini τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

ετοιμαζομαι και εγω για το χ6.

Με το gps τι γινετε;Χρεωνεσαι τιποτα;Φωνητικη καθοδηγηση δωρεαν;

Για να κατεβασεις χαρτες κτλ σε χρεωνουν κατι;

Σε σχεση γενικα με το HTC mini τι λετε;

Καλημέρα.

Οι απαντήσεις σου βρίσκονται ακριβώς στο προηγούμενο ποστ. Διάβασε τα 2 links που έδωσε ο @impreza_sti και θα σου λυθούν οι απορίες στις ερωτήσεις σου.

 

Το άλλο σου ερώτημα έχει θέση στην ενότητα Διαξιφισμοί. Ανοίγεις ένα νέο θέμα αφού πρώτα έχεις διαβάσει τις οδηγίες και παίρνεις τις απόψεις των μελών.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα σήμερα το πρωί τη συσκευή απο το e-shop: http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.007214 και μέσα στη συσκευασία υπήρχαν ο φορτιστής αυτοκινήτου και η βάση στήριξης!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, όσοι το πήραμε από Cosmote, δεν πήραμε ούτε το Bluetooth ακουστικό, ούτε και το πακετάκι αυτοκινήτου λοιπόν.

ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΓΗΚΕ ΚΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ για το Product code της Cosmote...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Είμαι κάτοχος ενός 5800 και έχω μπει στην σκέψη να το αλλάξω με ένα X6.

Θέλω να ξέρω από εσάς που έχετε εμπειρία και στο ένα και στο άλλο τηλέφωνο να αξίζει τον κόπο.

Το 5800 μου το αγοράζει το ΝΟΚΙΑ store που το έχω αγοράσει 160 ευρώ και μου ζητάνε ακόμα άλλα 220 το όλο 380 δηλαδή. Φυσικά μιλάω για την έκδοση των 16GB. Αυτό που θέλω να μάθω περισσότερο είναι κατά πόσο καλύτερο είναι από το 5800 στην διαδικασία αφής (δηλαδή πληκτρολόγηση κειμένου, πλοήγηση ιντερνέτ κλπ)

Και ό,τι άλλο νομίζετε ό,τι πρέπει να μάθω μου το λέτε.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρω!

Link to comment
Share on other sites

Κράτησε το τηλέφωνό σου και πάρε με 200 ευρώ και κάτι μια καλή κάμερα με μεγάλο οπτικό zoom. Δε θα σου λείψει τίποτε.
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!!! σκεφτομαι να παρω το Χ6 16GB. μηπως ξερει κανεις τι ειδους ακουστικα εχει στον ΓΕΡΜΑΝΟ;;;;; γιατι δεν θελω να με πιασουν κοροϊδο!:lol: ευχαριστω πολυ!!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!!! σκεφτομαι να παρω το Χ6 16GB. μηπως ξερει κανεις τι ειδους ακουστικα εχει στον ΓΕΡΜΑΝΟ;;;;; γιατι δεν θελω να με πιασουν κοροϊδο!:lol: ευχαριστω πολυ!!!

 

Ο γερμανός έχει λογικά την έκδοση της cosmote που από ότι λένε άλλοι φίλοι εδώ έχει τα απλά ακουστικά. Αν θες με τα ΒΤ πήγαινε πλαίσιο. Εγώ από εκεί το πήρα. Μπορείς να πάρεις και αναβάθμιση συμβολαίου από εκεί να ξέρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Είμαι κάτοχος ενός 5800 και έχω μπει στην σκέψη να το αλλάξω με ένα X6.

Θέλω να ξέρω από εσάς που έχετε εμπειρία και στο ένα και στο άλλο τηλέφωνο να αξίζει τον κόπο.

Το 5800 μου το αγοράζει το ΝΟΚΙΑ store που το έχω αγοράσει 160 ευρώ και μου ζητάνε ακόμα άλλα 220 το όλο 380 δηλαδή. Φυσικά μιλάω για την έκδοση των 16GB. Αυτό που θέλω να μάθω περισσότερο είναι κατά πόσο καλύτερο είναι από το 5800 στην διαδικασία αφής (δηλαδή πληκτρολόγηση κειμένου, πλοήγηση ιντερνέτ κλπ)

Και ό,τι άλλο νομίζετε ό,τι πρέπει να μάθω μου το λέτε.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρω!

 

το Χ6 έχει ελαφρως καλύτερη καμερα ( ανεξάρτητα απο την ανάλυση), ελαφρώς

καλύτερη επεικόνιση και πολυ καλύτερη πληκτρολόγηση λογω τεχνολογίας οθόνης. Thats all!

Οπως ειπαν και πριν, δεν υπάρχει κανένας λογος να δωσεις το 5800.

Δώσε 100-150 ευρω (και οχι 200 χεχε) και παρε μια ψηφιακή μηχανή!!! Θυμίσου οτι η χειρότερη ψηφιακή μηχανή (90-100 ευρω) δεν έχει καμια σχεση σε ποιότητα λήψης με την κάμερα του 5800, Χ6, Ν** κλπ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγορασα απο Αμερική ενα λευκό κίτρινο Χ6. (RM-551)

Αλλαξα το product code με το ελληνικό,κατεβαζω το τελευταιο NSU ζητάω αναβάθμιση και μου λέει οτι το sw μου ειναι ενημερωμενο και δεν με προχωράει παρακάτω.

Η εκδοση που φοράει ειναι η 12.2.091...

Τι κάνω...?

 

(Και με FOTA τα ιδια κάνει...)

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου το πήρε από την Vodafone και στο πακέτο υπάρχει φορτιστής και βάση αυτοκινήτου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να αλλάξω το HW VERSION μεσω NSS?

Στο δικό μου ειναι 1152...

Στα ελληνικά μοντέλα ειναι το ίδιο νουμερο;

Η 12.2.091 είναι της 19-1-10 ενω η προσαρμοσμένη που φοράει το κινητο μου ειναι η 12.2.090.205.02 της 4-2-2010...

Η τελευταια ελληνική είναι προγενέστερη απο αυτές;

Κάπου στην αρχική σελίδα λεει οτι το ελληνικό είναι το RM 559 ενω το δικό μου ειναι RM 552 (RM 551) όπως λέει το NSU...

Παίζει κάποιο ρόλο αυτο;

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να αλλάξω το HW VERSION μεσω NSS?

Στο δικό μου ειναι 1152...

Στα ελληνικά μοντέλα ειναι το ίδιο νουμερο;

Η 12.2.091 είναι της 19-1-10 ενω η προσαρμοσμένη που φοράει το κινητο μου ειναι η 12.2.090.205.02 της 4-2-2010...

Η τελευταια ελληνική είναι προγενέστερη απο αυτές;

Κάπου στην αρχική σελίδα λεει οτι το ελληνικό είναι το RM 559 ενω το δικό μου ειναι RM 552 (RM 551) όπως λέει το NSU...

Παίζει κάποιο ρόλο αυτο;

 

 

Καλημέρα ,ναι ,παίζει μεγάλο ρόλο .

Από όσο γνωρίζω ,δεν μπορείς να κάνεις κάτι ,εφόσων

πρόκειται για συσκευή που προορίζεται για αμερική..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,ναι ,παίζει μεγάλο ρόλο .

Από όσο γνωρίζω ,δεν μπορείς να κάνεις κάτι ,εφόσων

πρόκειται για συσκευή που προορίζεται για αμερική..

Τι HW version βγάζουν τα Ελληνικά μοντέλα;

Αν το αλλάξω και βάλω αυτο των ελληνικών γινεται τίποτε;

Λέω να παω σε ΝΟΚΙΑ σερβις και να ζητήσω να μου βάλουν Ελληνική γλώσσα κατα βούληση επι πληρωμή...αλλοιώς το βλέπω να αχρηστευεται το τηλέφωνο...

 

Επαναλαμβάνω...

μπορει κανεις να μου πει (μέσω NSS) ποια ειναι η HW version του RM-559 ώστε να την βάλω πάνω στο δικό μου (RM-551) μήπως και τρέξει η αναβάθμιση για το Ελληνικο firmware?

 

εννοώ το hw version που βγαζει οταν συνδεσει κανείς το κινητο με NSS...

Ειναι απο κάτω απο το κουτακι του product code στο NSS.

Προφανως απο εκει καθοριζεται το hardware version του κινητού και μάλλον αλλάζει όπως το product code...

Edited by Itchrist86

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Από wind το έχει παρει κανεις?

 

Αυριο παω να το παρω απο το καταστημα της περιοχης μου, μου το εχουν κρατησει, θα εχει μεσα βαση στηριξης και φορτιστη αυτοκινητου?

 

Εχει και ακουστικά bluetooth?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...