Jump to content

[Επίσημο] Nokia Χ6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε ολους

καποιος που εγκατεστησε το νεο firmware μπορει να μας πει τι διαφορες εχει με το παλιο και αν αξιζει να το περασουμε στη συσκευη ? Ευχαριστω εκ των προτερων.

Καλες γιορτες σε ολους.

pappao
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εχω το νοκια χ6 με 16 γιγα.και θελω να το πουλησω και να παρω το C 7...200 ευρω..ειναι καλα λεφτα..?
Link to comment
Share on other sites

με τι ελεύθερη μνήμη (για RAM λέω όχι χώρο στο C) κυκλοφορείτε παίδες.. είναι το μόνο πράμα που με έχει εκνευρίσει το X6..

 

έχω περάσει cfw μόνο με το rompatcher μέσα τίποτε άλλο και στο ξεκίνημα του κινητού είμαι με 38-40 MB τα οποία φυσικά με τη χρήση πέφτουν δραματικά.. όταν ανοίγει και ο browser της Nokia εκεί ζορίζεται με αποτέλεσμα να μου κλείνει τις εφαρμογές που έχω στο background.. :mad:

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

κ εμένα στα ίδια επίπεδα είναι η ram όταν ανοίγω το τηλ, ειδικά αν έχω ανοιχτό τον opera μου κλείνει αυτόματα άλλες εφαρμογές που μπορεί να είναι ανοιχτές..ειδικά αν μου έρθει μήνυμα η εισερχόμενη κλήση ο opera κλείνει μόνος του...
Link to comment
Share on other sites

κ εμένα στα ίδια επίπεδα είναι η ram όταν ανοίγω το τηλ, ειδικά αν έχω ανοιχτό τον opera μου κλείνει αυτόματα άλλες εφαρμογές που μπορεί να είναι ανοιχτές..ειδικά αν μου έρθει μήνυμα η εισερχόμενη κλήση ο opera κλείνει μόνος του...

 

μάλιστα.. το κάνει δλδ.. τι να πω..

πάντως στο απλό browsing με έχει σώσει γι'αυτό το λόγο ο Opera mini (η beta που είναι για symbian όχι java..) σαφώς ελαφρύτερος από τον κανονικό..

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι γιατί έχω μπερδευτεί.... Υπάρχει Χ6 με GPS και Χ6 χωρίς; Είναι δύο εκδόσεις δηλαδή; Ενδιαφέρομαι για το X6 16GB για αυτό ροτάω...
BORN TO BE AEL
Link to comment
Share on other sites

Χ6 χωρίς gps δεν υπάρχει.Οι εκδόσεις του είναι τρεις ανάλογα με την χωρητικότητα της εσωτερικής μνήμης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Απλά τώρα τελευταία στη συσκευασία του περιλαμβάνεται δωρεάν φορτιστής και βάση αυτοκινήτου κι αφού έτσι κι αλλιώς έχει τους χάρτες, γίνεται μια ολοκληρωμένη λύση πλοήγησης, ιδιαίτερα με την capacitive οθόνη, που σε αντίθεση με τις οθόνες των φθηνών PNA, δε χρειάζεται ποτέ πενάκι.
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, χρονια πολλα και καλη χρονια να έχουμε σε λίγες ημέρες, έχω το x6 και μετα απο αναβάθμηση λογισμικού μου διαγράφτηκε η ελληνική γλώσσα απο το μενού, πως μπορώ να την επαναφέρω ? ή δεν γίνεται?

ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, χρονια πολλα και καλη χρονια να έχουμε σε λίγες ημέρες, έχω το x6 και μετα απο αναβάθμηση λογισμικού μου διαγράφτηκε η ελληνική γλώσσα απο το μενού, πως μπορώ να την επαναφέρω ? ή δεν γίνεται?

ευχαριστώ πολύ!

Χρόνια πολλά και καλώς ήρθες στο myphone.

 

Το τηλέφωνο σου εντάσσεται στην κατηγορία των συσκευών παρά-εισαγωγής. Για να επαναφέρεις τα Ελληνικά ακολούθησε την διαδικασία Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής (αλλαγή product code).

 

Γενικά διάβασε όλο τον οδηγό Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μετά την επιτυχή επαναφορά του κινητού στα ελληνικά με το νεο firmware προσπάθησα να bάλω κάποια βίντεο flv αλλά δεν λέει να τα παίξει γιατί ?

υπάρχει κατι επιπρόσθετο που μπορω να βάλω?

 

Ευχαριστώ, Χαρούμενες Γιορτες!!!!

Edited by mdgeorges
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και χρονια πολλα θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για τα προβληματα που μου εχει βγαλει το χ6 16gb εχω - δεδομενου οτι ειμαι ασχετος με τα κινητα και δεν ξερω που να απευθυνθω. το κινητο τοαγορασα τον αυγουστο απο ενα μαγαζακι της γειτονιας αλλα ηταν σφραγισμενο με το ειδικο αυτοκολητο της νοκια ειχε και ελληνικα το κινητο οποτε μαλλον συμπεραινωοτι δεν ηταν παραεισαγωγης οπως λεγονται. το 1ο προβλημα ειναι οτι ''κολανε'' τα μηνυματα δλδ ενω στελνω κανονικα κ τα λαμβανει ο αλλος εμενα δεν μου ερχεται η αναφορα και ακολουθως δεν λαμβανω και του αλλου τα μηνυματα. απο την βονταφον μου ειπαν οτι δεν ειναι απο το δικτυο το προβλημα και ειναι το κινητο μου μαλιστα απο την βοντα μου ειπαν να στειλω μνμ στο 1262 και να πατησω εναν κωδικο αρσης φραγης μηπως ειχαν φραγη τα μηνυματα. τπτ ομως το προβλημα εξακολουθει να συμβαινει πολυ συχνα. 2ο προβλημα: οταν κλεινω το κινητο το βραδυ -συνηθως πριν τις 12- το πρωι που ανοιγω το κινητο η ημερομηνια εχει γυρισει μια μερα πριν! εχω βαρεθει να αλλαζω την ημερομηνια σχεδον καθε πρωι! αυτα παιδια αν μπορειτε να με βοηθησετε και που μπορω να απευθυνθω και συγνωμη για το μεγαλο μνμ αλλα ηθελα να ειμαι πολυ περιγραφικος. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Κάνε format στη συσκευή και στη μαζική μνήμη χωρίς να επαναφέρεις τις ρυθμίσεις από το backup (μόνο τα δεδομένα σου δηλαδή). Λογικά θα λυθεί το πρόβλημα με τα μηνύματα.

 

Το κινητό μην το κλείνεις το βράδυ. Βάζε το στο προφίλ Εκτός Σύνδεσης ώστε να μην σε ενοχλεί κανένας, δεν έχεις ακτινοβολία και δεν καταναλώνει μπαταρία (περισσότερη καταναλώνεις όταν το ανοίγεις και το κλείνεις).

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και χρονια πολλα θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για τα προβληματα που μου εχει βγαλει το χ6 16gb εχω - δεδομενου οτι ειμαι ασχετος με τα κινητα και δεν ξερω που να απευθυνθω. το κινητο τοαγορασα τον αυγουστο απο ενα μαγαζακι της γειτονιας αλλα ηταν σφραγισμενο με το ειδικο αυτοκολητο της νοκια ειχε και ελληνικα το κινητο οποτε μαλλον συμπεραινωοτι δεν ηταν παραεισαγωγης οπως λεγονται. το 1ο προβλημα ειναι οτι ''κολανε'' τα μηνυματα δλδ ενω στελνω κανονικα κ τα λαμβανει ο αλλος εμενα δεν μου ερχεται η αναφορα και ακολουθως δεν λαμβανω και του αλλου τα μηνυματα. απο την βονταφον μου ειπαν οτι δεν ειναι απο το δικτυο το προβλημα και ειναι το κινητο μου μαλιστα απο την βοντα μου ειπαν να στειλω μνμ στο 1262 και να πατησω εναν κωδικο αρσης φραγης μηπως ειχαν φραγη τα μηνυματα. τπτ ομως το προβλημα εξακολουθει να συμβαινει πολυ συχνα. 2ο προβλημα: οταν κλεινω το κινητο το βραδυ -συνηθως πριν τις 12- το πρωι που ανοιγω το κινητο η ημερομηνια εχει γυρισει μια μερα πριν! εχω βαρεθει να αλλαζω την ημερομηνια σχεδον καθε πρωι! αυτα παιδια αν μπορειτε να με βοηθησετε και που μπορω να απευθυνθω και συγνωμη για το μεγαλο μνμ αλλα ηθελα να ειμαι πολυ περιγραφικος. ευχαριστω

 

Χρόνια πολλά φίλε.Κι εγώ σου προτίνω ότι σου είπε και ο mirrorofsorrow.Κάνε πρώτα αναβάθμηση λογισμικού στην συσκευή περνώντας την έκδοση 30.0.003 και έπειτα hard format και στην μνήμη μαζικής αποθήκευσης E: και στην C: χωρίς να κρατήσεις τισ ρυθμίσεις τηλεφώνου.Μετά δεν ξέρω αν το έκανες ήδη πήγαινε στις ρυθμίσεις μηνυμάτων,μετά στο σύντομο μήνυμα και εκεί που λέει λήψη αναφορών-οχι άλλαξετο σε Ναι.Το ίδιο κάνε και για τα μηνύματα Multimedia.Από όχι αλλαξέτο σε -Παράδοση.Αν δεν γίνει κάτι,εδώ είμαστε

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμένα .

 

β) Το μενου μερικες φορες θελει διπλο ταπ η και τριπλο . Εννοω π.χ μπορει τις επαφες να τις ανοιξει με την μια ενω να κανω καποια επιλογη η να μπω καπου αλλου δεν πιανει αμεσως θελει και διπλη και τριπλη . Η οθονη κανει δονηση οταν την παταω αλλα δεν δινει την εντολη . Η και να την δωσει δλδ να χρωματιστει η επιλογη δεν ανοιγει αυτο που πατησα. Αυτο μπορει να ειναι καθυστερηση του λογισμικου η να εχει προβλημα η οθονη ; αν ειχε ομως προβλημα η οθονη δεν θα εκανε την δονηση δλδ δεν θα καταλαβενε το ταπ .

 

Ευχαριστω παιδες ...

 

Γιαυτο ? ισχυει η μονο εγω το εχω ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα δικό σου φίλε.

Έτσι είναι γενικότερα το S60 5th Edition.

Δεν μπορείς να κάνεις και πολλά.

Το πολύ πολύ μια αναβάθμιση και αμέσως hard format (χωρίς να επαναφέρεις από το back up τις ρυθμίσεις και τις εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει) μήπως και βελτιωθεί κάπως.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται. ΔΕ το συζητώ.

 

Αν δεν υπήρχε το Symbian^3, θα ήταν κορυφή.

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Και γω πιστευω οτι αξιζει γιατι δυσκολα βρισκεις τετοια χαρακτηριστικα σε αυτην την τιμη και εκτος αυτου απο το skroutz το ποιο φτηνο το βρισκεις 230+ ευρω σε αμφιβολου μαγαζακια ενω μεγαλα μαγαζια το δινουν εως και 300 ευρώ ( π.χ κοτσοβωλος κτλπ ) ...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους

καποιος που εγκατεστησε το νεο firmware μπορει να μας πει τι διαφορες εχει με το παλιο και αν αξιζει να το περασουμε στη συσκευη ? Ευχαριστω εκ των προτερων.

Καλες γιορτες σε ολους.

 

:worry:Κανεις δεν το εχει περασει ή δεν αξιζει τον κοπο να περαστει το νεο firmware ?

Καλη χρονια σε ολους!!!! ;)

pappao
Link to comment
Share on other sites

α) Το εγκατεστησα εγω και περασε την version 30.0.003 και διαφορες δεν μπορω να πω οτι ειδα.. Το μονο που ειδα ειναι οι εφαρμογες "εδω και τωρα" και κατι αλλα της οβι που μου εγκατεστησε...σιγουρα κατι θα πατσαρουν αλλα δεν ξερω λεπτομερειες..

 

Β) Εγω εχω ενα προβλημα μηπως μπορει καποιος να μου απαντησει;

Εχω βαλει μονο το GPS εχω απενεργοποιησει ολα τα αλλα και το Α-GPS και δεν βρισκει δορυφορους με τιποτα...με το νοκια μαπς ...μολις εγκατεστησα το Α-ΓΠΣ αμεσως βρηκε και συνδεθηκε...

Με σκετο ΓΠΣ δεν λειτουργει αυτο το πραγμα;;

 

Γ) τραβηξα πολλες φωτος με το κινητο και μερα και νυχτα και ειναι απαισιες ολες..οχι κουνημενες αλλα η αναλυση τους ειναι χαλια..και το χω στο μαξιμουμ αναλυση και ποιοτητα...ετσι βγαζει αυτο;;; δεν δικαιολογει ουτε τα 5μπχ ουτε τον φακο που διαφημιζει...

Εχει κανεις να μου δωσει με ΠΜ "αγορασμενο" λογισμικο πλοηγησης που να δουλευει καλα με αυτο το κινητο;

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Το X6 8GB έχει κυκλοφορήσει κανονικά στην Ελλάδα ή είναι παραεισαγωγής; Αυτό το μοντέλο στα 179€ με ενδιαφέρει αρκετά και αν κάποιος γνωρίζει αν είναι παραεισαγωγής (το πιο πιθανό) καθώς και για ποια αγορά προοριζόταν θα με βοηθούσε αφάνταστα.
A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι παραεισαγωγης ειναι κανονικο και το πηρα και γω προχθες με 179 ευρώ απο media markt... εχει τα παντα μεσα Ελληνικα μενου , firmware κτλπ και το update που εκανα παλι ολα Ελληνικα. Με σφραγίδα Νοκια κλειστο ολα κομπλε.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση φίλε μου. Ελπίζω αύριο να προλάβω να το πάρω άμα είναι!!!
A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

παρτο και μολις το παρεις μπες με wifi μεσω του κινητου στις ρυθμισεις και περνα αμεσως το update που εχει..το κανει λιγο ποιο γρηγορο και εχει και κατι καινουργιες @@ της Νοκια...

Καλοριζικο..Στο περιστερι παντως εχει πολλα κομματια..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...