Jump to content

[Επίσημο] Nokia Χ6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως γίνεται αυτό που λες? Έχει έναν αισθητήρα στο πάνω μέρος δίπλα στο ακουστικό και όταν καλυφθεί με κάτι σβήνει αυτόματα την οθόνη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αγόρασα την προηγούμενη εβδομάδα το ΝΟΚΙΑ Χ6 και γενικά είμαι ευχαριστημένη. Υπάρχει κάτι όμως που με ενοχλεί. Κάθε φορά που απαντώ σε μια κλήση πατώ με το μάγουλό μου κατά λάθος την εντολή κράτηση κλήσης και είναι εκνευριστικό. Πρέπει έτσι κάθε φορά που θέλω να μιλήσω να κλειδώνω το τηλέφωνο από το κουμπί πράγμα που δεν είναι και ότι καλύτερο. Υπάρχει άλλη λύση;;;:

 

Προσπάθησε να βάζεις σε ποιό κατάλληλο σημείο στο αυτί σου το κινητό ώστε να καλύπτεις το σημείο του ακουστικού και της μπροστινής κάμερας η οποία λειτουργεί απ'ότι κατάλαβα και ως αισθητήρας με αποτέλεσμα όταν μηλάς να απενεργοποιεί την οθόνη για να μην πατάς κατα λάθος με το αυτί διάφορα.Αν δεν σε βολέψει αυτό απλά το πιο απλό που μπορείς να κάνεις είναι να κλειδώνεις από τον διακόπτη πλάγια την συσκευή την ώρα που μιλάς.Οπότε είσαι καλλυμένη

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό που λες? Έχει έναν αισθητήρα στο πάνω μέρος δίπλα στο ακουστικό και όταν καλυφθεί με κάτι σβήνει αυτόματα την οθόνη.

Σε ποιο σημείο βρίσκεται ο αισθητήρας;

 

Υπάρχει θήκη για το ΝΟΚΙΑ Χ6 που να καλύπτει και την οθόνη, να μη χρειάζεται να την αφαιρείς όταν το χρησιμοποιείς και να είναι εμφανίσιμη; Έχω μια μαύρη λαστιχένια που φαίνεται μόνο η οθόνη του κινητού η οποία οθόνη είναι ακάλυτπη.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

@Melinak Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ.:)

Ο αισθητήρας βρίσκεται δίπλα στην κάμερα.

 

http://img534.imageshack.us/img534/8228/74906536.th.jpg

 

Για οτιδήποτε έχει να κάνει με αξεσουάρ υπάρχει ανάλογο θέμα και μπορείς να απευθυνθείς εκεί [ΕΠΙΣΗΜΟ] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα).

Σαν καινούργιο μέλος στο φόρουμ καλό είναι να διαβάσεις το *** ΠΙΝΑΚΑΣ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΩΝ *** για να πάρεις μια ιδέα για την δομή του S60 5th Edition.

Επίσης καλό είναι να διαβάσεις το Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition PlatformFAQ.Θα σε βοηθήσει πολύ καθώς πολλές απορίες σου θα λυθούν μέσα από αυτό.

Για ότι άλλο χρειαστείς εδώ ήμαστε.

Καλή παραμονή και καλή συνέχεια.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το περιμένω αύριο το κινητό από το e-shop και ήθελα να ρωτήσω τι άλλο πρέπει να προσέξω εκτός από τα πλαστικά όταν το πρωτοανοίξω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην μου λετε τετοια για τυχον προβληματα που μπορει να βγαλει.Δεν καταλαβαινω εχω ξαναπαρει Νοκια αλλα απο ποιοτητα ηταν καλα, πως ξεπεσε ετσι? και τα χρηματα δεν ειναι και λιγα επρεπε να μην εχει τετοια προβληματα σαν αυτα που αναφερετε, τελως παντων αν δω τα προβλημτα που μου αναφερετε εννοειται οτι θα το επιστρεψω!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το περιμένω αύριο το κινητό από το e-shop και ήθελα να ρωτήσω τι άλλο πρέπει να προσέξω εκτός από τα πλαστικά όταν το πρωτοανοίξω;

 

Παιδια μην μου λετε τετοια για τυχον προβληματα που μπορει να βγαλει.Δεν καταλαβαινω εχω ξαναπαρει Νοκια αλλα απο ποιοτητα ηταν καλα, πως ξεπεσε ετσι? και τα χρηματα δεν ειναι και λιγα επρεπε να μην εχει τετοια προβληματα σαν αυτα που αναφερετε, τελως παντων αν δω τα προβλημτα που μου αναφερετε εννοειται οτι θα το επιστρεψω!

 

Επίσης προσπαθήστε να παρατηρήσετε όταν το ανοίξετε.Στην οθόνη που θα σας εμφανίσει να γράψετε το pin.Αυτό το φόντο το γκριζομαύρο που έχει απο πίσω κοίταξτετο καλά και δείτε αν η οθόνη ψηλο τρεμοπαίζει.Σαν να βλέπεις κυματα απο αριστερά προς τα δεξια και το αντίθετο τα οποία σε μήκος είναι απο επάνω μέχρι το κάτω μέρος της οθόνης.Αλλά θέλει να το παρατηρήσετε πολύ προσεκτικά.Σε εμένα και σε άλλο 1 Χ6 το εχω δει

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ!!!

Παρακαλώ, αν κάποιος ή κάποια από τα μέλη γνωρίζει πως μπορώ να διαγράψω τις εφαρμογές και την αρχική οθόνη της Vodafone 360 από το Nokia X6 κινητό μου, ας με διαφωτίσει.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά το έχουν φέρει.Από εκει αγόρασα το 16 GB Χ6.Σήμερα έπειτα που πήγα στο Nokia Care έφεραν για πώληση και το Χ6 8 GB.Το αναφέρω για όποιον ενδιαφέρεται

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά το έχουν φέρει.Από εκει αγόρασα το 16 GB Χ6.Σήμερα έπειτα που πήγα στο Nokia Care έφεραν για πώληση και το Χ6 8 GB.Το αναφέρω για όποιον ενδιαφέρεται

 

Υπάρχει ήδη το 8GB???:blink: αφού ακόμα δεν είναι διαθέσιμο! (θα κυκλοφορήσει 3ο τρίμηνο του 2010)

 

τιμή για το 16GB ξέρουμε?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ήδη το 8GB???:blink: αφού ακόμα δεν είναι διαθέσιμο! (θα κυκλοφορήσει 3ο τρίμηνο του 2010)

 

τιμή για το 16GB ξέρουμε?

 

Εγώ όταν πήγα σήμερα πάντως μου έδιξε το κινητό Χ6 και μου είπε οτι αυτό είναι το 8 GB και τον ρώτησα κυκοφορεί δηλαδή για πώληση;Και μου απάντησε Ναι.Εγώ το 16 GB το αγόρασα 360 €

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν πήγα σήμερα πάντως μου έδιξε το κινητό Χ6 και μου είπε οτι αυτό είναι το 8 GB και τον ρώτησα κυκοφορεί δηλαδή για πώληση;Και μου απάντησε Ναι.Εγώ το 16 GB το αγόρασα 360 €

μπα κάποιο λάθος θα έκανε ο πωλητής...

 

Το 16GB με τι ακουστικά το δίνουν στα Nokia shops? με τα bluetooth?

Link to comment
Share on other sites

μπα κάποιο λάθος θα έκανε ο πωλητής...

 

Το 16GB με τι ακουστικά το δίνουν στα Nokia shops? με τα bluetooth?

 

Τί να σε πώ φίλε;Δεν ξέρω.Εκείνη την στιγμή που πήγα το κρατούσε στο χέρι και μου είπε ότι μόλις ήρθε.Και όπως ανέφερα παραπάνω τον ρώτησα αν είναι για πώληση και μου είπε ναι.Ότι είδα και άκουσα λέω.Εμένα δεν είχε τα blue tooth αλλά αυτά σε άσπρο χρώμα http://www.mobilefun.co.uk/blog/wp-content/uploads/2010/01/nokia-x6-headphones.jpg

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θήκη για το ΝΟΚΙΑ Χ6 που να καλύπτει και την οθόνη, να μη χρειάζεται να την αφαιρείς όταν το χρησιμοποιείς και να είναι εμφανίσιμη; Έχω μια μαύρη λαστιχένια που φαίνεται μόνο η οθόνη του κινητού η οποία οθόνη είναι ακάλυτπη.

 

Υπάρχει η CP-389 που πρέπει να σε καλύπτει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήρα και εγώ το κινητό σήμερα το πρωί, αρχικά το βρήκα υπέροχο με μόνο μειονέκτημα το ότι δεν μπορεί να ξεκλειδώσει από εικονικό πλήκτρο στην οθόνη αλλά μόνο από το hard key στο πλάι. Αργότερα κάτω από φως παρατήρησα ότι το πλαστικό που ακουμπάει στα δεξιά της οθόνης έχει ένα πάρα πολύ μικρο κενό που φαίνεται σχεδόν μόνο με την αφή αν το πιέσεις προς την οθόνη, σκέφτομαι να το πάω αύριο το πρωί στο e-shop και να ζητήσω αντικατάσταση. Λέτε να το δεχτούν;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήρα και εγώ το κινητό σήμερα το πρωί, αρχικά το βρήκα υπέροχο με μόνο μειονέκτημα το ότι δεν μπορεί να ξεκλειδώσει από εικονικό πλήκτρο στην οθόνη αλλά μόνο από το hard key στο πλάι. Αργότερα κάτω από φως παρατήρησα ότι το πλαστικό που ακουμπάει στα δεξιά της οθόνης έχει ένα πάρα πολύ μικρο κενό που φαίνεται σχεδόν μόνο με την αφή αν το πιέσεις προς την οθόνη, σκέφτομαι να το πάω αύριο το πρωί στο e-shop και να ζητήσω αντικατάσταση. Λέτε να το δεχτούν;

 

Από την στιγμή που το πήρες τώρα έχεις το δικαίωμα εντός και 7-10 ημερών να το αντικαταστήσεις με απαίτηση.Οποτε πήγανε και απαίτησε αντικατάσταση.Εγώ αυτό έκανα 2 φορές.Και τις 2 φορές μου το αντικατέστησαν χωρίς 2η κουβέντα

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που το πήρες τώρα έχεις το δικαίωμα εντός και 7-10 ημερών να το αντικαταστήσεις με απαίτηση.Οποτε πήγανε και απαίτησε αντικατάσταση.Εγώ αυτό έκανα 2 φορές.Και τις 2 φορές μου το αντικατέστησαν χωρίς 2η κουβέντα

 

Και εσύ από το eshop το είχες πάρει;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια .εχω μερικες ερωτησουλες να κανω σχετικα με το Χ6.

να διευκρινησω οτι δεν ειμαι και χακερ ουτε με το pc ουτε με το τηλ.

λοιπον.

1)οταν κατεβαζουμε παιχνιδια κυριως ή καποιες εφαρμογες που ειναι καλο να τα περναμε?στην μνημη τηλ ή στην καρτα?(εγω παιχνιδια που κατεβασα τα περασα στην μνημη του τηλ.)

2) εκανα εγκατασταση και μετα απεγκατασταση μερικων παιχνιδιων κανονικα απο την διαχειρηση εφαρμογων.μενουνε τπτ υπολοιπα αυτων μετα την απεγκατασταση?

σαν τα cookies στον υπολογιστη ας πουμε. αν ναι πως τα βρισκω για να τα σβησω τελειως?

3) διαβασα σε αλλο ποστ για τον xplore τι κανεις με αυτο το προγραμμα?ειναι χρησιμο και πως το εγκαθιστω?

4) μηπως ειναι καλο καποιος ψαγμενος να κανει ενα καταλογο σε αυτο το χωρο με διαφορα προγραμματα ή εφαρμογες που να κανουνε για το Χ6 και ειναι χρησιμα?

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

1) Καλύτερα στη μνήμη flash ( E: ) διότι ειδικά τα παιχνίδια είναι ογκώδη. Έτσι δεν επιβαρύνεις την εσωτερική ( C: ) μνήμη της συσκευής.

2) Πάντα κάτι μένει πίσω μετά από μια απεγκατάσταση είτε παιχνιδιού, είτε εφαρμογής. Που θα βρεις αυτά τα σκουπίδια καθώς και πόσα θα είναι αυτά, αυτό εξαρτάται από την ίδια την εφαρμογή το παιχνίδι. Δεν μπορούμε να σου πούμε κάτι στάνταρντ. Γι' αυτό προσέχουμε τι εγκαθιστάμε στο κινητό μας και δεν περνάμε ό,τι βρούμε μπροστά μας.

3) File explorer είναι, όπως και η Διαχείριση αρχείων που έχει ενσωματωμένη το λειτουργικό σύστημα. Η διαφορά τους είναι πως ο Xplore παρέχει πρόσβαση στους φακέλους του συστήματος κάτι που δεν το κάνει η Διαχείριση αρχείων. Πως γίνεται η εγκατάσταση των εφαρμογών το αναλύει εκτενέστατα post στο S60 5th Edition Platform FAQ.

4) Υπάρχει ήδη ένα τέτοιο θέμα. [ΕΠΙΣΗΜΟ] Προτάσεις εφαρμογών.

 

Θα πρέπει να διαβάσεις οπωσδήποτε το S60 5th Edition Platform FAQ !

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

τα παιχνιδια που εχω εγκατεστημενα στη μνημη του τηλ.μπορω να τα μεταφερω στην Ε?αν ναι πως?

ή πρεπει να τα απεγκαταστησω και να καωνω ξανα εγκατασταση?γιατι ορισμενα ειναι πληρωμενα.

Link to comment
Share on other sites

Και εσύ από το eshop το είχες πάρει;

 

Όχι απο Nokia Store το πήρα.Αλλά αυτό δεν έχει σημασία.Από όποιο κατάστημα και να το πήρες από την στιγμή που έχει πρόβλημα και δεν πέρασαν 7 μέρες το πηγαίνεις και ζητάς αντικατάσταση αλλιώς αν δεν στο αλλάξουν κανε μια καταγγελία.Λες και ανάγκη έχουν να δώσουν άλλο 1 κινητό

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

@athl1 Δεν μπορείς να τα μεταφέρεις.Μόνο με απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά μπορείς να τα έχεις στην μνήμη flash.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να δω τη συνολικη διαρκεια των κλησεων και προπαντων το συνολικο ογκο δεδομενων που εχουν διακινηθει μεσω wap/gprs οπως στα αλλα κινητα ? Εφαγα ολο το μενου του X6 και δε το βρισκω. Με απασχολει για να μην ξεπερασω τα 40mb του wind plus.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...