Jump to content

[Επίσημο] Nokia Ν97 Mini


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει τρόπος να έχεις οποιαδήποτε συντόμευση στην αρχική οθόνη; Μια εφαρμογή για παράδειγμα.

Μπορείς να έχεις μέχρι και 8 συντομεύσεις απ όποια εφαρμογή επιθυμείς.

 

 

Σας ευχάριστο για τις απαντήσεις. Από Θέμου μουσικής πως τα παει δηλαδή ακούγεται εξίσου καλά όπως στο 5800?και μετά από ποιότητα αναπαραγωγής βίντεο τα παει καλύτερα από το 5800?

Από τα ηχεία τα πάει καλύτερα το 5800.

Το ίδιο πιστεύω και από τα ακουστικά, αλλά δεν μπορώ να το πω μετά βεβαιότητας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 962
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από τα ηχεία τα πάει καλύτερα το 5800.

Το ίδιο πιστεύω και από τα ακουστικά, αλλά δεν μπορώ να το πω μετά βεβαιότητας.

 

σε ένταση δεν είναι κάτι παραπάνω η μαλών ακόμα να ξεχάσω το 3250 :cry:

αλλά ποιότητα ΚΑΙ Γ:X:X:X σκίζει!!!!

 

 

άλλο

 

ΓΡΑΦΙΔΑ σαν αυτή μικρή που έχει το N97 την πουλάνε στο nokia shop στην ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ γιατί δεν αντέχω το touchscreen και εγώ με τα τεράστια δάχτυλά μου :wacko:δεν ΒΓΑΖΩ άκρη

 

και για ΕΧΤΡΑ power τι επιλογή έχω κάθε μέρα και 2 φόρες φορτίζω

1200mhA είναι πολύ λίγα

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

εχω μια απορια για ενα κολληματακι που μου εμφανιζει το ν9 μινι που εχω.

αν βαώ σε καποια επαφη να εμφανιζεται εικονα οταν με καλει και να εχει δικο της ηχο κλησης συνηθως κολλαει και ενα απο τα δυο δεν εμφανιζεται.ειναι ιδιαιτερα εκνευριστικο..

δεν ξερω αν συμβαινει σε αλλους και αν υπαρχει τροπος επιλυσης.

προσφατα εκανα ενα update κατευθειαν απο το κινητο.επισης δεν εχω σπασμενυ συσκευη αν εχει καποια σχεση

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια εχω παθει την πλακα μου με την νοκια πραγματικα....:lol:

το ξαδερφακι μου αγορασε σημερα απο eshop το μινι.....(σημερα 8 και 40 το βραδυ...)

του λεω φερτο απο το σπιτι να το τσακίσουμε.....θελω να δω ενα κινητο της προκοπης επιτελους υστερα απο ολα αυτα που τραβηξα με το n97...

τεσπα το ανοιγουμε βαζουμε την καρτα σιμ και δεν δουλευει ...η οθονη αφης.....

βρε πατας απο δω βρε απο εκει τιποτα καμια ανταπόκριση....

:lol::lol:

θα πηδηχτώ απο το παραθυρο μιλαμε.....:lol:

πειτε μου λιγο ρε παιδια(η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια) παιζει να υπαρχει καποιο αλλο θεμα που δεν γνωριζουμε(λεμε τωρα) η η οθονη παπαλα...

και αν ισχύει το δευτερο τοτε δικαιούται αμεσως αντικατασταση αυριο ετσι δεν ειναι....??

 

 

ps που εισαι φιλε gaster να διαβασεις τι γινεται.....:lol:

τα lexotanil θα αρχισω με τα 97αρια στο τελος...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ας το επιστρέψει αύριο το πρωί ώστε να του αντικαταστήσουν με καινούριο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ας το επιστρέψει αύριο το πρωί ώστε να του αντικαταστήσουν με καινούριο.

 

αυτο τον εστειλα να κανει...

αυριο πρωι πρωι θα ειναι εκει....

και τον ειπα να μην σηκωσει κουβεντα.....

αλλαγη με την μια.....αν και εδω αλεξανδρουπολη μαλλον θα αργησει λιγο...

τεσπα λιγο που το δουλεψα και χωρις οθονη μονο με το πληκτρολόγιο...(χαχαχα αν ειναι δυνατον) το κινητο μου αφησε αριστες εντυπώσεις.......

θα γραψω περισσοτερα οταν το πιασω κανονικα στα χερια μου....

αντε να πιασω ενα ν97 μινι ξε μινι και να δουλεψει κανονικα δεν αντεχω αλλο...:lol:

το επομενο πριν το βγαλω απο το κουτι θα το στειλω για αγιασμό πρωτα...:lol:

Link to comment
Share on other sites

αμαν βρε fedaras πως το καταθερες :)

 

δεν ξερω αλλα τελευταια φερεται περιεργα μια νηχτα ξαφνικα αρχισε να πεζει μουσικη

και οι φακελοι εχουν καπιο κολημα και αργουν και το σημα με Q χανετε πολες φορες οχι το GSM αλλα το GPRS

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

ελπιζω να γραφω στο σωστο ποστ για ενα προβλημα με το Νοκια 97 μινι που εχω

 

βασικα 2 μικροβληματα..

-οταν βαζω σε μια επαφη μου ξεχωριστο ηχο κλησης και εικονα, δεν χτυπαει ο ηχος οταν με καλει (χτυπαει ο στανταρ ηχος της νοκια)

-πολλες φορες οταν μου στελνουν μηνυμα δεν εμφανιζεται το ονομα του αποστολες αλλα ο αριθμος του..

μικρα αλλα σπαστικα προβληματα.

 

αν καποιος τα εχει αντιμετωπισει ή ξερει απαντηση θα εκτιμησω καποια βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

ελπιζω να γραφω στο σωστο ποστ για ενα προβλημα με το Νοκια 97 μινι που εχω

 

βασικα 2 μικροβληματα..

-οταν βαζω σε μια επαφη μου ξεχωριστο ηχο κλησης και εικονα, δεν χτυπαει ο ηχος οταν με καλει (χτυπαει ο στανταρ ηχος της νοκια)

-πολλες φορες οταν μου στελνουν μηνυμα δεν εμφανιζεται το ονομα του αποστολες αλλα ο αριθμος του..

μικρα αλλα σπαστικα προβληματα.

 

αν καποιος τα εχει αντιμετωπισει ή ξερει απαντηση θα εκτιμησω καποια βοηθεια

 

Για το πρώτο έχει αναφερθεί ότι είναι πρόβλημα ουσιαστικά χαμηλής RAM.

Ίσως αν βάλεις τους ήχους που θες να αντιστοιχίσεις στις Επαφές σου στην μνήμη C να σταματήσει αυτό το φαινόμενο.

Επίσης, στο N97 μου τουλάχιστον, παρατήρησα το εξής περίεργο: όταν αντιστοιχώ ήχο σε μια επαφή και μετά τον σβήνω, επιλέγοντας δηλαδή και πάλι τον προεπιλεγμένο, ακούγεται πάντα ο ήχος της Nokia. Αν σβήσω και ξαναδημιουργήσω την επαφή, όλα καλά! :confused:

Όσο για τα μηνύματα, πιθανότατα έχεις αποθηκευμένους αριθμούς στη SIM και έτσι το τηλέφωνο το βρίσκει σε 2 σημεία και γι αυτό δε μπορεί να εμφανίσει όνομα.

Και γνωρίζοντας τις ιδιοτροπίες των Symbian πλέον, μπορώ να πω ότι ακόμα και αυτό μπορεί να έχει σχέση με τον default ήχο της Nokia που ακούς για κάποιες επαφές σου.

Οπότε ξεκίνησε σβήνοντας όλους τους αριθμούς από τον κατάλογο της SIM. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορεί κάποιος πείτε μας τις εμπειρίες σας από την αυτονομία του n97 mini, απλά και ξεκάθαρα. Με τις τάδε ρυθμίσεις κρατάει τόσες μέρες. Μέχρι τώρα δεν έχει ξεκαθαριστεί, μόνο ασύνδετα σχόλια υπάρχουν και δεν βγαίνει συμπέρασμα. Πείτε απλά και ξεκάθαρα πόσο σας κρατάει, για να έχουμε μία ιδέα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορεί κάποιος πείτε μας τις εμπειρίες σας από την αυτονομία του n97 mini, απλά και ξεκάθαρα. Με τις τάδε ρυθμίσεις κρατάει τόσες μέρες. Μέχρι τώρα δεν έχει ξεκαθαριστεί, μόνο ασύνδετα σχόλια υπάρχουν και δεν βγαίνει συμπέρασμα. Πείτε απλά και ξεκάθαρα πόσο σας κρατάει, για να έχουμε μία ιδέα.

 

Δε φταίει κανένας χρήστης που δεν υπάρχει μια ξεκάθαρη απάντηση για το πόσο διαρκεί η μπαταρία του N97 mini.

Είναι απλό και ξεκάθαρο: εξαρτάται από τόσους πολλούς παράγοντες, που για κάθε έναν είναι πολύ διαφορετικό.

Εξαρτάται από το σήμα στην περιοχή που βρίσκεται κανείς, από το ποιες εφαρμογές έχει εγκαταστήσει, τη ρύθμιση της φωτεινότητας, το πόσο μένει ανοιχτός ο φωτισμός της οθόνης, το ποιες εφαρμογές χρησιμοποιεί ο καθένας (πώς και πόσο συχνά και με τι ρυθμίσεις).

Είναι απλά αδύνατον να υπάρξει ξεκάθαρη απάντηση σε αυτό.

Καλό θα είναι, λοιπόν, να κρίνει κανείς από τις γενικότερες εκτιμήσεις και -κυρίως- από τη δική του συσκεύη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

και εμενα το θεμα της αυτονομιας (αυτα που ακουω) ειναι το μοναδικο σημειο που με προβληματιζει για την αγορα του...

 

χαθηκε να μπει μια μεγαλυτερη μπαταρια? :blink:

 

παντως κατα τ αλλα το κινητακι σκιζει... :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εδώ και περίπου ένα μήνα που έχω το N97 mini μπορώ να πώ πως είναι πολύ καλό σε γενικές γραμμές.

Το θέμα είναι πως σήμερα εντόπισα μια λεπτή κίτρινη γραμμή στη οθόνη η οποία φαίνεται εντονότατα σε άσπρο φόντο,και πάει απο τη μία άκρη της οθόνης στην άλλη...Εαν είναι κάποιο σπάσιμο θα το καλύψει η εγγύηση??:(

 

Στη φωτογραφία που επισυνάπτω φαίνεται εαν το παρατηρήσετε.Είναι ακριβώς πάνω απο το λογότυπο της Nokia(Κάθετη γραμμή όπως βλέπουμε τη φώτο)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εδώ και περίπου ένα μήνα που έχω το N97 mini μπορώ να πώ πως είναι πολύ καλό σε γενικές γραμμές.

Το θέμα είναι πως σήμερα εντόπισα μια λεπτή κίτρινη γραμμή στη οθόνη η οποία φαίνεται εντονότατα σε άσπρο φόντο,και πάει απο τη μία άκρη της οθόνης στην άλλη...Εαν είναι κάποιο σπάσιμο θα το καλύψει η εγγύηση??:(

 

Στη φωτογραφία που επισυνάπτω φαίνεται εαν το παρατηρήσετε.Είναι ακριβώς πάνω απο το λογότυπο της Nokia(Κάθετη γραμμή όπως βλέπουμε τη φώτο)

 

Το συγκεκριμένο πρόβλημα παρουσιάστηκε μετά από πτώση; Αν όχι σίγουρα είναι βλάβη του κινητού. Αν ναι, μπορεί να συμβαίνουν δυο τινά:

1) Να μετακινήθηκε η καλωδιοταινία της οθόνης.

2) Να έπαθε ζημιά η ίδια η οθόνη.

Τώρα να έσπασε, χλωμό μου φαίνεται, θα ήταν εμφανές κάτι τέτοιο.

Όπως και να έχει, μπορείς να το πας στο service χωρίς να αναφέρεις το ατυχές περιστατικό και να δεις πως θα κυλήσει το πράγμα :).

Link to comment
Share on other sites

σημερα επιτελους μας κανανε αντικατάσταση το χαλασμενο n97....

 

ρε παιδια επαθα πλακα με το gps...

πιανει δορυφορο και μεσα στο σπιτι.....:blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω ενυπώσεις από το Nokia N97mini από όσους το έχουν.

Θέλω να ξέρω εκτός από τα γενικά και κάποια πιο ειδικά:

1. Πώς τα πάει η Wi-Fi συνδεσιμότητα;

2. Πώς τα πάει με τα e-mails ;

3. Ανοίγει έγγραφα του word και pdf ;

4. Τροποποιεί τα έγγραφα αυτά ή πρέπει να αγοράσω το Quickoffice; Αν κάποιος ξέρει κάτι διάφορετικό, ας κάνει ένα pm please.

5. Kατεβάσατε τους καινούριους δωρεάν χάρτες που ξεκλείδωσε η Νοκια για το GPS και ποιές οι εντυπώσεις σας;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by Mark_77
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το θέμα λίγο...

Θα απαντηθούν όλες οι ερωτήσεις σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ειχα να παρω nokia πανω απο 6 χρονια. προχθες αγορασα και εγω το 97μινι. σημερα αφου

κατεβασα το firmware 11.0.045 απο ασυρματο ιντερνετ και με ρωτησε η συσκευη αν θελω να κανω αναβαθμιση και της ειπα ναι, μου εγραψε πανω (ενημερ. συσκ. και στην κατω μπαρα εημερωση τηλεφωνου συνισταται η δημιουργια) εχει περασει ειδη μια ωρα απο εκεινη την στιγμη

και το τηλ. δεν αποκρινεται σε τιποτε.

ειναι φυσιολογικο αυτο? η το εκανα ζυμια?

ειναι το πρωτο μου μηνυμα, σας ευχαριστω για το χωρο που μου δινετε

 

τελικα εβγαλα την μπαταρια για να σβησει, εκανα ευτυχως επανε....ση και δουλεψε.

στην συνεχεια περασα την 11.0.045 με το Nokia PC Suite και ολα καλα. περασα και

μερικα themes. θελω καποια απο αυτα να τα αφαιρεσω. πως ομως??

Edited by nervous
συνεχομενα μηνυματα,
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχω ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα με το Ν97 μινι.

Όταν το κλείνω δεν ανοίγει!!

Θα πρέπει να προσπαθήσω 5-6 φορές με το κουμπί.

Εμφανίζει το logo της Νοκια και μετά σβήνει. Μετά από 5-6 προσπάθειες μου δίνει prompt για ΡΙΝ. Σήμερα το αναβάθμισα στην τελευταία έκδοση χωρίς αποτέλεσμα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

βγαλε το καπακι τελειως ασε μονο την μπαταρια και δες αν δουλευει το κινητο κανονικα...εμενα δεν δουλευε καθολου με το καπακι μολις το βγαζα ολα ηταν ρολοι.. Τελικα δεν εκλεινε καλα και δημιουργουσε προβλημα..
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι ανοίγει απλά κολλάει στο logo της NOKIA και ξανα κλείνει.

Δεν έχει σχέση με την μπαταρία αν πατάει καλά ή όχι.

Plz help.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που μπορείς να δοκιμάσεις είναι τα εξής:

1) Αν έχεις μέσα στην συσκευή κάρτα μνήμης τότε βγάλε την και δοκίμασε να ανοίξεις την συσκευή ξανά. Αν ανοίξει τότε υπάρχει πρόβλημα με την κάρτα μνήμης.

2) Δοκίμασε να κάνεις format (γίνεται format και με κλειστή την συσκευή) στην συσκευή και μετά δες αν ανοίγει κανονικά.

3) Αν τίποτα από τα παραπάνω δεν πιάσει τότε το πας από εκεί που το αγόρασες ή σε κάποιο Nokia Store. Αν και με την κατάσταση που επικρατεί με την Nokia και το Service της καλύτερα να το πας εκεί που το αγόρασες.

Edited by Itchrist86

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...