Jump to content

SΙΜ Cloning


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

KALA KANEIS DEN EXEI VALEI TO ARXEIO "SIM EMU " SE MIA KARTA PIC CARD 2 ?? (DS9 I LEGOMENI) ????

 

EIXA FTIAXEI RE PAIDIA PRIN 1 XRONO APLA.. TIN ESVISA GIA NA BALO TI 6,01 VERSION TOY SIM EMU KAI TORA KSEXASA POS NA PERASO TO ARXEIO STIN KARTA... ENOO TA HEX....

 

 

OPIOS KSEREI AS MOY PEI LIGO MONO GIA AYTO TO SIMEIO TIS FORTOSEIS TIS KARTAS ME TA ARXEIA....

 

ELPIZO NA ME VOITHISI KAPIOS... EYXARISTO POLI....

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 5 months later...
  • 2 months later...
  • 10 months later...
  • 4 weeks later...

Υπάρχει κάποιο κατάστημα στην Αθήνα που να πουλά τις λεγόμενες dual ghost sims; Μιλάω για έναν μηχανισμό που κρατάει δυο κάρτες και συνήθως μπαίνει κάτω από την μπαταρία.

Μιλάω για κάτι τέτοιο: όπως αυτήν την Ghost (MENU) dual sim.

Link to comment
Share on other sites

http://www.geocities.com/emulatorsim/

 

edo grafei gia tis kartes pos tha ginoyn clone

 

 

thelo na matho ean mporei kapios na moy pei pos tha diavaso to KI se mia VODAfone karta poy exo..

einai karta poy pira prin apo 6 mines..

 

eyxaristo..

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι εχει ξαναειπωθει αλλα ας το επαναλαβω. Καρτες voda και q δεν κλωνοποιουνται.
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 months later...

Γεια σας το ονόμα μου είναι Παναγιώτης.

 

Προχτες αγορασα το Μιο 701 ... εχω μια Silver "Ds9" στην οποια εχω τον Sim emu 6.01s.

 

Ξερει κανεις αν δουλεβουν τα mms me clone card ?

Ωστε να κανω αν ειναι post στο αντιστιχο tread... δεν μπορω να τα ενεργοποιησω αν και το G το γραφη επανω :(

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ιδιο νουμερο σε δυο διαφορετικα κινητα.

 

Επειδη τελευταια , μαλλον και λογω ηλικιας , ξεχναω σπιτι το κινητο υπαρχει τροπος να εχω μια sim με ιδιο αριθμο σε ενα αλλο κινητο φτηνιαρικο στο αυτοκινητο για τετοιες περιπτωσεις ???

 

Ρωτησα στην vodafon αλλα ειπαν οτι γινεται να εχω ιδια καρτα αλλα πρεπει η μια συσκευη να ειναι κλειστη για να δουλεψει η αλλη καρτα.Δεν ειμαι και 100% σιγουρος οτι ηξεραν τι ελεγαν.

 

 

Ευχαριστω.:)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ιδιο νουμερο σε δυο διαφορετικα κινητα.

 

Επειδη τελευταια , μαλλον και λογω ηλικιας , ξεχναω σπιτι το κινητο υπαρχει τροπος να εχω μια sim με ιδιο αριθμο σε ενα αλλο κινητο φτηνιαρικο στο αυτοκινητο για τετοιες περιπτωσεις ???

 

Ρωτησα στην vodafon αλλα ειπαν οτι γινεται να εχω ιδια καρτα αλλα πρεπει η μια συσκευη να ειναι κλειστη για να δουλεψει η αλλη καρτα.Δεν ειμαι και 100% σιγουρος οτι ηξεραν τι ελεγαν.

 

 

Ευχαριστω.:)

Kalimera...

Loipon to pragma exei ws exis...

K to xerw kala epeidi epaiza me tin sim tis kopelas mu... Kali fasi :)

Des monos su dn yparxei periptosi na clonopoieisei sim tis vodafone...

Parola auta an su kanun autoi tn dulia tote dn paizei rolo an i alli syskeui einai anoixi...

I syskeui pu exei syndethei sto dyktio teleutaia apo tis 2 einai auti pu tha dexesai tilefwnimata kpl...

Ola oraia... Omws mn xexnas oti se periptosi pu dn exeis sima tha ginei ena mikro mperdemataki me tis kliseis su :)

Link to comment
Share on other sites

Kalimera...

Loipon to pragma exei ws exis...

K to xerw kala epeidi epaiza me tin sim tis kopelas mu... Kali fasi :)

Des monos su dn yparxei periptosi na clonopoieisei sim tis vodafone...

Parola auta an su kanun autoi tn dulia tote dn paizei rolo an i alli syskeui einai anoixi...

I syskeui pu exei syndethei sto dyktio teleutaia apo tis 2 einai auti pu tha dexesai tilefwnimata kpl...

Ola oraia... Omws mn xexnas oti se periptosi pu dn exeis sima tha ginei ena mikro mperdemataki me tis kliseis su :)

 

Σε ευχαρστω αλλα...Μπορω να συνδεσω στο δικτυο την δευτερη sim αν ειναι ανοιχτο το κυριως τηλεφωνο με την κυρια sim ??? :( :( :(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

telika iparxei kapoio programa pou na diabazei tis kartes q kai vodafone? den tha bgei pote? pio einai to kalitero programa na to katebasw? mono cosmote kai tim mporw na diabasw distixws.....kai nomizw den ginete pleon oute me tis kainourgies tim kai cosmote pou bgainoun....opote siga siga telos sim cloning......
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Ιδιο νουμερο σε δυο διαφορετικα κινητα.

 

Επειδη τελευταια , μαλλον και λογω ηλικιας , ξεχναω σπιτι το κινητο υπαρχει τροπος να εχω μια sim με ιδιο αριθμο σε ενα αλλο κινητο φτηνιαρικο στο αυτοκινητο για τετοιες περιπτωσεις ???

 

Ρωτησα στην vodafon αλλα ειπαν οτι γινεται να εχω ιδια καρτα αλλα πρεπει η μια συσκευη να ειναι κλειστη για να δουλεψει η αλλη καρτα.Δεν ειμαι και 100% σιγουρος οτι ηξεραν τι ελεγαν.

 

 

Ευχαριστω.:)

 

Λοιπον !!!!! Το 9volto μου ειπε οτι δεν μπορει να κανει κλωνο καρτα sim για Vodafon.:(

 

 

 

Πηγα λοιπον στην Voda πηρα με 17,48 ευρω μια καρτα με τον ιδιο αριθμο και η αληθεια ειναι :

 

 

 

Μπορει να χρησιμοποιηθει καθε καρτα ανεξαρτητα αν ειναι ανοιχτη η συσκευη με την αλλη καρτα αρκει να κανεις μια οποιαδηποτε εξερχομενη κλιση (εστω και αναπαντητη...).Με λιγα λογια δουλευει η συσκευη με την καρτα που ενεργοποιηθηκε τελευταια.Η αλλη βγαινει απο το δικτυο αυτοματα. :)

 

 

 

Καλα εκανα και δεν πολυειχα εμπιστοσυνη σε αυτα που μου ελεγαν οτι πρεπει η μια συσκευη να ειναι κλειστη απο μενα ή καποιον αλλο για να δουλεψει η αλλη καρτα στην αλλη συσκευη.Δεν ειναι και η πρωτη φορα που η ημιμαθεια στα Help ειναι πολυ κακη. Ρισκαρα 17,48 ευρω αλλα χαλαλι. :) :)

 

 

 

Αρκετα βολικο για αυτο που ηθελα.Βεβαια στην Ελλαδα τιποτα δεν ειναι free. Κοστος μηνιαιου παγιου 2,38 ευρω.

 

Ο φιλος μας ο iassael εχει δικιο !!!!

 

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

telika iparxei kapoio programa pou na diabazei tis kartes q kai vodafone? den tha bgei pote? pio einai to kalitero programa na to katebasw? mono cosmote kai tim mporw na diabasw distixws.....kai nomizw den ginete pleon oute me tis kainourgies tim kai cosmote pou bgainoun....opote siga siga telos sim cloning......

δεν νομίζω ότι γίνεται κάτι τέτοιο... Και κρίνοντας από το πόσος καιρός έχει περάσει από τότε που εμφανίστηκαν αυτές οι καρτές και ότι ακόμα δεν διαβάζονται δεν νομίζω να γίνει και κάτι...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγω ρε παιδιά ένα πράγμα δε κατάλαβα και ας με βοηθήσει κάποιος.

 

Σκέφτηκα να το κάνω αυτό με το Sim Cloning αλλά έχω την εξής απορία:

 

Εστω οτι βάζω ένα νούμερο Tim και ενα Cosmote στην ίδια sim. Είναι δυνατό να δέχομαι κλήσεις κι απο τα 2 νούμερα ταυτόχρονα; Εμένα λίγο κουλό μου φαίνεται και ιδίως όταν τα νούμερα είναι από διαφορετικά δίκτυα! Υπάρχει και το ΙΜΕΙ στην υπόθεση! Ακόμη κι αν οι αριθμοί που έχεις είναι του ίδιου δικτύου, είναι δυνατόν το δίκτυο να δέχεται δήλωση του ίδιου ΙΜΕΙ από 2 διαφορετικές κάρτες sim ταυτόχρονα; Γιατί στην ουσία το δίκτυο αυτή την κατάσταση θα αντιλαμβάνεται!

 

Επίσης σαν αρκετά καλή λύση βρήκα αυτό!

http://cgi.ebay.com/NOKIA-8310-6230-DUAL-TWIN-SIM-CARD-AUTO-SWTICH-NEW_W0QQitemZ5832792416QQihZ008QQcategoryZ67966QQcmdZViewItem

 

Ανταπτοράκι 2in1 για sim με δυνατότητα επιλογής ενεργής sim από το μενού του κινητού και δυνατότητα ρύθμισης auto-switch κάθε 2/3/4/6/8/10/15/20/25 λεπτά! Ήδη παρήγγειλα το δικό μου! :up:

Link to comment
Share on other sites

"Επίσης σαν αρκετά καλή λύση βρήκα αυτό!

http://cgi.ebay.com/NOKIA-8310-6230-DUAL-TWIN-SIM-CARD-AUTO-SWTICH-NEW_W0QQitemZ5832792416QQihZ008QQcategoryZ67966QQcmdZViewItem

 

......Ανταπτοράκι 2in1 για sim με δυνατότητα επιλογής ενεργής sim από το μενού του κινητού και δυνατότητα ρύθμισης auto-switch κάθε 2/3/4/6/8/10/15/20/25 λεπτά!....."

 

σε παρακαλώ μηπως μπορείς να εξηγήσεις τι ακριβώς εννοείς με τη δυνατότητα ρύθμισης auto-switch κάθε 2/3/4/6/8... λεπτά?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

"Επίσης σαν αρκετά καλή λύση βρήκα αυτό!

http://cgi.ebay.com/NOKIA-8310-6230-DUAL-TWIN-SIM-CARD-AUTO-SWTICH-NEW_W0QQitemZ5832792416QQihZ008QQcategoryZ67966QQcmdZViewItem

 

......Ανταπτοράκι 2in1 για sim με δυνατότητα επιλογής ενεργής sim από το μενού του κινητού και δυνατότητα ρύθμισης auto-switch κάθε 2/3/4/6/8/10/15/20/25 λεπτά!....."

 

σε παρακαλώ μηπως μπορείς να εξηγήσεις τι ακριβώς εννοείς με τη δυνατότητα ρύθμισης auto-switch κάθε 2/3/4/6/8... λεπτά?

ευχαριστώ

 

Οκ. Βρήκα τις λεπτομέρειες που ήθελα στη σελίδα τους λίγο πιό κάτω στο τέλος.

Link to comment
Share on other sites

σε παρακαλώ μηπως μπορείς να εξηγήσεις τι ακριβώς εννοείς με τη δυνατότητα ρύθμισης auto-switch κάθε 2/3/4/6/8... λεπτά?

ευχαριστώ

 

Εννοώ οτι το ανταπτοράκι αλλάζει sim αυτόματα κάθε τόσα λεπτά! Σε πήρε κάποιος και δε σε βρήκε; Ας πάρει σε 3 λεπτά και θα σε βρεί! Απλά τα πράγματα! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

To ιδιο ανταπτορακι βγαινει και σε μια 2η εκδοση για τα κινητα που δεν εχουν χωρο. Κανει ακριβως την ιδια δουλεια με αυτο που πηρες BabylonX αλλα πρεπει να αφαιρεθουν τα τσιπακια απο τις 2 sim που εχει καποιος ωστε να τα τοποθετησει στο ανταπτορακι.

 

Τα τσιπακια αυτα απ'οσο διαβαζω σε διαφορα site που τα πουλανε δουλευουν με όλες τις 3G SIM αλλα σε λειτουργια 2G. Επισης γραφουν οτι λειτουργουν με όλα τα κινητα.

 

Το θεμα ομως ειναι αν αυτη η εκδοση ειναι αρκετα αξιοπιστη ωστε να ρισκαρεις να κοψεις την sim σου και να βαλεις τα τσιπακια πανω του. Το εχει δοκιμασει κανεις να μας πει εντυπωσεις κλπ? Θα ηταν πολυ χρησιμη η αποψη του.

 

Μιλαω για κατι τετοιο http://www.freeyourmobile.biz/acatalog/digital_dual_sim_lrg.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το παρέλαβα δε θα έλεγα οτι εντυπωσιάστηκα... Πρώτα από ολα το autoswitch πολύ απλά καθίσταται άχρηστο λόγω του ότι η συσκευή μου ρωτάει "Να επιτραπεί η ενέργεια στη SIM;" κάθε φορά! Επίσης είναι εξαιρετικά αργό! Με το που θα ανοίξεις το κινητό η μετά από κάθε αλλαγή, για να ανοίξεις τον κατάλογο πρέπει να περιμένεις πάνω από μισο λεπτό αλλιώς παίρνεις το μήνυμα "Η κάρτα SIM δεν είναι έτοιμη". Καλά για να γράψεις μήνυμα η για να μπεις στα εισερχόμενα, περιμένεις ένα 2λεπτο μετά από κάθε αλλαγή...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το παρέλαβα δε θα έλεγα οτι εντυπωσιάστηκα... Πρώτα από ολα το autoswitch πολύ απλά καθίσταται άχρηστο λόγω του ότι η συσκευή μου ρωτάει "Να επιτραπεί η ενέργεια στη SIM;" κάθε φορά! ....

 

...αν δεν κανω λαθος...υπαρχει μια επιλογη σε ορισμενα κινητα οπου επιτρεπει στην Sim να κανει ενεργειες (στο 5510 Nokia υπαρχει η επιλογη)....οποτε το μηνυμα αυτο δεν θα εμφανιζεται....για ψαξτο λιγο

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...