Jump to content

SΙΜ Cloning


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον andy

 

periexomena tis sim kodiko kleidomatos to diavazi; se periptosi pou xexasi kapios to kodiko tou pin

 

 

OXI kaneis den mporei na to kanei ayto!!! :'(

Hell was full,so they send me

back to cure your mobiles!!!!

 

/fotos/drmobile.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον SeCtoR

 

O germanos poulaei ayto to programma?tin sim pou ti bazeis gia na ginei to copy?poulane adeia simakia eksw stin agora?

 

Ayto mhpws einai paranomo?

 

 

Paranomo einai otan antigrapseis tin karta kapoioy alloy!!!!

den to poylaei o germanos yparxoyn kapoia katastimata (liga)

poy exoyn ta panta oson afora to sim cloning!

Gia leptomereies steile PM!

Hell was full,so they send me

back to cure your mobiles!!!!

 

/fotos/drmobile.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κατι που αναφερθηκε για μπαταριες που παιρνουν πανω απο μια sim, τι λενε; ειναι τεραστιες; που μπορω να τις βρω;

 

Ευχαριστω... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sadiagraxa

 

Κατι που αναφερθηκε για μπαταριες που παιρνουν πανω απο μια sim, τι λενε; ειναι τεραστιες; που μπορω να τις βρω;

 

Ευχαριστω... :)

 

 

Για 3650 δεν νομίζω να υπάρχει!

Μπορείς να κοιτάξεις στο http://www.9volto.gr!

Πάντως για να αλλάζεις κάρτες πρέπει να κλείνεις το κινητό! :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον freenow

 

monaxa mia erotisi//

ean valo 2 arithmous se mia karta mporo na tous douleyo kai tous 2

na dexomai kliseis kai sta 2 noumera?????????????

 

Φυσικά! Αυτό είναι το πλεονέκτημα του Sim Cloning! ;)

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ολα αυτα με 2 αριθμους σε 1 SIM... :confused:

 

εγω ομως πού μπορω να εχω αλλη μια ΣΙΜ με τα ιδια ακριβως στοιχεια;; :o

 

Εξηγουμαι:

 

Αν χρησημοποιω πολυ 2 συσκευες (κλεινω τη μια πριν ανοιξω την αλλη)

αλλα δεν μπορω/ θελω να αλλαζω μεταξη τους τις ΣΙΜ (πχ βγαινουν δυσκολα ή η δευτερη ειναι εγκατασταση αυτοκινητου) :worry:

 

Τι μπορω να κανω;; :blink:

 

Που μπορω να απευθηνθω, αλλα και να εμπιστευτω ;;

(μην κανει κοπια και για τον εαυτο του :( )

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Phoenix

 

ενταξει ολα αυτα με 2 αριθμους σε 1 SIM... :confused:

 

εγω ομως πού μπορω να εχω αλλη μια ΣΙΜ με τα ιδια ακριβως στοιχεια;; :o

 

Εξηγουμαι:

 

Αν χρησημοποιω πολυ 2 συσκευες (κλεινω τη μια πριν ανοιξω την αλλη)

αλλα δεν μπορω/ θελω να αλλαζω μεταξη τους τις ΣΙΜ (πχ βγαινουν δυσκολα ή η δευτερη ειναι εγκατασταση αυτοκινητου) :worry:

 

Τι μπορω να κανω;; :blink:

 

Που μπορω να απευθηνθω, αλλα και να εμπιστευτω ;;

(μην κανει κοπια και για τον εαυτο του :( )

 

 

Αυτό είναι ακόμη πιο εύκολο! Μπορείς να το κάνεις και μόνος σου, με τον απαιτούμενο εξοπλισμό! Οδηγίες υπάρχουν παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3510i/1.0 (04.44) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την Phoenix

ενταξει ολα αυτα με 2 αριθμους σε 1 SIM... :confused:

 

εγω ομως πού μπορω να εχω αλλη μια ΣΙΜ με τα ιδια ακριβως στοιχεια;; :o

 

Εξηγουμαι:

 

Αν χρησημοποιω πολυ 2 συσκευες (κλεινω τη μια πριν ανοιξω την αλλη)

αλλα δεν μπορω/ θελω να αλλαζω μεταξη τους τις ΣΙΜ (πχ βγαινουν δυσκολα ή η δευτερη ειναι εγκατασταση αυτοκινητου) :worry:

 

Τι μπορω να κανω;; :blink:

 

Που μπορω να απευθηνθω, αλλα και να εμπιστευτω ;;

(μην κανει κοπια και για τον εαυτο του :( )

 

Mporeis na agoraseis ton e3oplismo k na to kaneis monos sou.Nomizw oti kanoun k sto 9volto (tsampa diafhmish :p) alla den exw idea gia to poso sou zhtane.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Phoenix

 

ενταξει ολα αυτα με 2 αριθμους σε 1 SIM... :confused:

 

εγω ομως πού μπορω να εχω αλλη μια ΣΙΜ με τα ιδια ακριβως στοιχεια;; :o

 

Εξηγουμαι:

 

Αν χρησημοποιω πολυ 2 συσκευες (κλεινω τη μια πριν ανοιξω την αλλη)

αλλα δεν μπορω/ θελω να αλλαζω μεταξη τους τις ΣΙΜ (πχ βγαινουν δυσκολα ή η δευτερη ειναι εγκατασταση αυτοκινητου) :worry:

 

Τι μπορω να κανω;; :blink:

 

Που μπορω να απευθηνθω, αλλα και να εμπιστευτω ;;

(μην κανει κοπια και για τον εαυτο του :( )

 

 

πηγαινε στο http://www.9volto.gr. Eiτε παιρνεις τον εξοπλισμο και το κανεις μονος σου ειτε το κανουν τα παιδια εκει και σου ερχεται φθηνοτερα. Θεμα εμπιστοσυνης δεν τιθεται καν. Εχω συνεργαστει μαζι τους και παντοτε ηταν αψογοι. Να φανταστειτε μου καηκε το καρτακι χωρις λογο μετα απο 6 μηνες λειτουργιας και μου το αλλαξαν αμεσως, αδιαμαρτυρητα και δωρεαν σε χρονο μηδεν. Οτι χρειαστηκε να ρωτησω απαντησαν αμεσως και γενικα προηγουνται πολυ και σε τεχνολογια και σε συμπεριφορα προς τον πελατη

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Φυσικά! Αυτό είναι το πλεονέκτημα του Sim Cloning! ;)

 

:whistle: :whistle: :worry: :( αυτο ειναι πολυ επικυνδινο!!

δηλαδη αν κοποιος κανει αντιγραφη την σιμ της συνδεσεις σου θα πληρωνεις κλησεισ και μηνυματα που ποτε δεν τα εστειλες...

??? :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον freenow

 

:whistle: :whistle: :worry: :( αυτο ειναι πολυ επικυνδινο!!

δηλαδη αν κοποιος κανει αντιγραφη την σιμ της συνδεσεις σου θα πληρωνεις κλησεισ και μηνυματα που ποτε δεν τα εστειλες...

??? :whistle:

 

 

Για να κάνει αντιγραφή της sim μου πρεπει να του την δώσω εγώ! Λες να είμαι τρελός;;; :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Για να κάνει αντιγραφή της sim μου πρεπει να του την δώσω εγώ! Λες να είμαι τρελός;;; :p

 

πωση ωρα κανει η αντιγραφει?

:!: την ωρα που θα χτυπαπαει το κιν (η γνισηα σιμ)θα χτυπαει και η κλωνοποιημενη?????

:mad: αν ειναι ετσι μπορουμε πλεον να μιλαμε για παρακωλουθηση ομηλειας...

αυτο δεν ειναι spy?????????? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3510i/1.0 (04.44) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την freenow

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Για να κάνει αντιγραφή της sim μου πρεπει να του την δώσω εγώ! Λες να είμαι τρελός;;; :p

 

πωση ωρα κανει η αντιγραφει?

:!: την ωρα που θα χτυπαπαει το κιν (η γνισηα σιμ)θα χτυπαει και η κλωνοποιημενη?????

:mad: αν ειναι ετσι μπορουμε πλεον να μιλαμε για παρακωλουθηση ομηλειας...

αυτο δεν ειναι spy?????????? :wacko:

 

Giati parakolou8hsh?Ama kaneis clone thn sim sou kratas k thn original k thn antigrafh...

Link to comment
Share on other sites

Giati parakolou8hsh?Ama kaneis clone thn sim sou kratas k thn original k thn antigrafh...

 

DEN ME KATALAVES!!!

EAN KAPOIOS EXEI ENA CLONE TIS SIM MOU MPOREI ANETA NA PARAKOLOUTHISEI TIS EISERXOMENS KLHSEIS POU EXO!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον freenow

 

DEN ME KATALAVES!!!

EAN KAPOIOS EXEI ENA CLONE TIS SIM MOU MPOREI ANETA NA PARAKOLOUTHISEI TIS EISERXOMENS KLHSEIS POU EXO!!!

 

 

Και πως θα αποκτήσει ο άλλος το clone της sim σου;;; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον freenow

 

Giati parakolou8hsh?Ama kaneis clone thn sim sou kratas k thn original k thn antigrafh...

 

DEN ME KATALAVES!!!

EAN KAPOIOS EXEI ENA CLONE TIS SIM MOU MPOREI ANETA NA PARAKOLOUTHISEI TIS EISERXOMENS KLHSEIS POU EXO!!!

 

για να κάνει κάποιος clone την σιμ σου πρέπει να την έχει για αρκετή ώρα... Λίγο δύσκολο να γίενι αυτό που λες...Οσο Για μαγαζιά όπως 9volto που κάνουν αυτή τη δουλεία (sim clonning), δεν τίθεται θέμα, είναι επαγγελματίες οι άνθρωποι.
Link to comment
Share on other sites

DEN ME KATALAVES!!!

EAN KAPOIOS EXEI ENA CLONE TIS SIM MOU MPOREI ANETA NA PARAKOLOUTHISEI TIS EISERXOMENS KLHSEIS POU EXO!!!

 

 

Kai egw rwtw

Einai dynaton na ehoume 2 tilefona me 2 idies kartes SIM online kai na dehonte kliseis taftohrona, hlomo mou fenete, mallon kapou tha ta pexei to diktio

Mobiles I had as primery phones: NOKIA 5110, 6130, 6150, 7110, PANASONIC GD 93, NOKIA 6310, 7650, SONYERICSSON P800, P900, QTEK 9090, QTEK 9100 HTC P3300 TOUCH CRUISE SAMSUNG OMNIA, I-PHONE 3GS, 4S, 5S,SAMSUNG GALAXY S7 S9+,Sony Xperia 5 II Mobiles I had as secondary phones: ERICSSON GH 688, NOKIA 8850, 3510i, SONYERICSSON T310, NOKIA 2650, SE K750i,K770i, ZTE mimosa,K770i, LG G4C, Sony Galaxy A41 Tablets: PIPO M9 pro SAMSUNG galaxy a10/17

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gprs

 

Kai egw rwtw

Einai dynaton na ehoume 2 tilefona me 2 idies kartes SIM online kai na dehonte kliseis taftohrona, hlomo mou fenete, mallon kapou tha ta pexei to diktio

 

 

Και εμένα χλωμό μου φαίνεται αυτό! Μόνο η μια πιστεύω θα μπορεί να δουλεύει! :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gprs

 

Kai egw rwtw

Einai dynaton na ehoume 2 tilefona me 2 idies kartes SIM online kai na dehonte kliseis taftohrona, hlomo mou fenete, mallon kapou tha ta pexei to diktio

 

δεν νομίζω ότι γίνεται να είναι ενεργοποιημένες 2 σιμ με το ίδιο νούμερο ταυτόχρονα...
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι η σύνδεση της κάρτας με το δίκτυο είναι σαν να συνδέεσαι στο internet. Όταν κάνεις login με έναν χρήστη δεν μπορεί άλλος που έχει τον κωδικό σου να κάνει login ταυτόχρονα.

Ελληνική Ναυαγοσωστική Ακαδημία - Σχολή Ναυαγοσωστικής, μια από τις παλαιότερες σχολές Ναυαγοσωστικής

Web hosting - VPS hosting - Dedicated servers - Domain Names

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3510i/1.0 (04.44) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την priestjim

Πιστεύω ότι η σύνδεση της κάρτας με το δίκτυο είναι σαν να συνδέεσαι στο internet. Όταν κάνεις login με έναν χρήστη δεν μπορεί άλλος που έχει τον κωδικό σου να κάνει login ταυτόχρονα.

 

Pantws auto pou les gia internet mhn eisai toso sigouros.Palia pou moirazomoun me ena filo mou mia sunesh sto net (ta plhrwname misa misa) eixame kataferei mia fora na mpoume tautoxrona! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και εταιρίες που επιτρέπουν τη σύνδεση παραπάνω από 1 χρήστη με το ίδιο account (π.χ. εταιρικά πακέτα) αλλά δεν είναι το ίδιο με τα κινητά. Στα κινητά αν μπουν 2 με τον ίδιο αριθμό ταυτόχρονα τι θα γίνει; Μπάχαλο!

Ελληνική Ναυαγοσωστική Ακαδημία - Σχολή Ναυαγοσωστικής, μια από τις παλαιότερες σχολές Ναυαγοσωστικής

Web hosting - VPS hosting - Dedicated servers - Domain Names

Link to comment
Share on other sites

paidia opios exeis clone karta se ds9 . as moy pei. giati eixa ftiaxei prin ena xrono...

 

omos.. den thimame pos fortonoyme ta arxeia .hex stin karta...

kai den otan ti vazo sto kinito leei.. insert sim.

.. parakalo. kapios poy kserei as moy pei.

eyxaristo.

 

:-)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...