Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Σε γενικές γραμμές δεν υπάρχει πρόβλημα με το calendar. Τα γενέθλια (που θεωρείται περιοδικό ραντεβού) δεν σου τα δείχνει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κώστα πολύ περίεργο αυτό με το ημερολόγιο. Το MS Outlouk ήταν προεγκατεστημένο ή το έβαλες εσύ; Σκέφτομαι μήπως είναι καμιά κουτσουρεμένη έκδοση και επηρρεάζει τον συγχρονισμό.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές δεν υπάρχει πρόβλημα με το calendar. Τα γενέθλια (που θεωρείται περιοδικό ραντεβού) δεν σου τα δείχνει;

 

Το ξερω βρε Γιαννη, σκεψου οτι μεχρι τον Ιουλ που πηρα το πρωτο μου μηλο το χρησιμοποιουσα κανονικα :worry:. Τωρα τι το επιασε :blink:? Με βλεπω να το απεγκαθιστω και να το βαζω παλι απο την αρχη το Outlook :mad:. Τι να πω ? Θα δειξει :wacko:

 

Κώστα πολύ περίεργο αυτό με το ημερολόγιο. Το MS Outlouk ήταν προεγκατεστημένο ή το έβαλες εσύ; Σκέφτομαι μήπως είναι καμιά κουτσουρεμένη έκδοση και επηρρεάζει τον συγχρονισμό.

 

Οχι, ειναι κανονικη φουλ εκδοση, δεν θυμαμαι τι ακριβως, Premium, Enterprise, κατι ...... Και οπως λεω παραπανω στο Γιαννη επαιζε κανονικα στο HD που το ειχα μεχρι τον Ιουλιο :rolleyes:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω βρε Γιαννη, σκεψου οτι μεχρι τον Ιουλ που πηρα το πρωτο μου μηλο το χρησιμοποιουσα κανονικα :worry:. Τωρα τι το επιασε :blink:? Με βλεπω να το απεγκαθιστω και να το βαζω παλι απο την αρχη το Outlook :mad:. Τι να πω ? Θα δειξει :wacko:

 

 

 

Οχι, ειναι κανονικη φουλ εκδοση, δεν θυμαμαι τι ακριβως, Premium, Enterprise, κατι ...... Και οπως λεω παραπανω στο Γιαννη επαιζε κανονικα στο HD που το ειχα μεχρι τον Ιουλιο :rolleyes:

 

Κώστα δεν ξέρω αν θα βοηθούσε να σβήσεις το pst αρχείο, δεν έχω ιδέα όμως πως κάνεις backup τα email που έχει μέσα σωσμένα αν δεν τα κρατάς και στον server του εκάστοτε παρόχου. Μόλις ξανανοίξεις το Outlook θα δημιουργήσει αυτόματα καινούριο pst αρχείο που θα είναι άδειο.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Κώστα δεν ξέρω αν θα βοηθούσε να σβήσεις το pst αρχείο, δεν έχω ιδέα όμως πως κάνεις backup τα email που έχει μέσα σωσμένα αν δεν τα κρατάς και στον server του εκάστοτε παρόχου. Μόλις ξανανοίξεις το Outlook θα δημιουργήσει αυτόματα καινούριο pst αρχείο που θα είναι άδειο.

 

Μιχαλη αυτα τα εχω κανει και δεν ειδα χαιρι και προκοπη. Με βλεπω σημερα το βραδθυ να στηνω Outlook παλι :O

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Eχει βαλει κανεις το IGO 8.3 στο Touch 2?καπου διαβασα πως δεν δουλευει σωστα...

 

Λαθος, δουλευει μια χαρα :!:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Eχει βαλει κανεις το IGO 8.3 στο Touch 2?καπου διαβασα πως δεν δουλευει σωστα...

 

μπορεί κάποιος να μην κατάφερε να το περάσει σωστά, αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με την συσκευή!μια χαρά δουλεύει! με πρόλαβες ktsak :)

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Eχει βαλει κανεις το IGO 8.3 στο Touch 2?καπου διαβασα πως δεν δουλευει σωστα...

 

Όντως δουλεύει μια χαρά. Συνιστώ την έκδοση 8.3.4

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το εχω και εγω στα χερια μου (σε χρονο ρεκορ ηρθε νομιζω ) , λιγο ασχοληθηκα μαζι του και τωρα το φορτιζω.

 

Η αληθεια ειναι οτι μου φαινεται λιγο μικρο , και για e-books που το θελω ισως δυσκολευθω..

 

Γενικα τα βρηκα σκουρα , και ομολογω οτι μου φανηκε δυσκολο...

 

Για αρχη 3 ερωτησουλες (ξαναειπωμενες οι 2):

1)μπορω να βαλω την ελληνικη rom?

2)μπορειτε να μου θυμησετε το link για το ελληνικο πληκτρολογιο??(μπορω να το φορτωσω και ας ειναι η γλωσσα της συσκευης στα αγγλικα??)

3)δυσκολευομαι στο να περασω τις επαφες.ειναι στα ελληνικα (στο παλιο μου κινητο)θα τις στειλω με bluetouth, αλλα πως θα τις εμφανισει αφου εχει μονο αγγλικη γλωσσα?

Link to comment
Share on other sites

2)μπορειτε να μου θυμησετε το link για το ελληνικο πληκτρολογιο??(μπορω να το φορτωσω και ας ειναι η γλωσσα της συσκευης στα αγγλικα??)

 

Aπαντηση:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242312&highlight=finger+keyboard

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1)μπορω να βαλω την ελληνικη rom?

2)μπορειτε να μου θυμησετε το link για το ελληνικο πληκτρολογιο??(μπορω να το φορτωσω και ας ειναι η γλωσσα της συσκευης στα αγγλικα??)

3)δυσκολευομαι στο να περασω τις επαφες.ειναι στα ελληνικα (στο παλιο μου κινητο)θα τις στειλω με bluetouth, αλλα πως θα τις εμφανισει αφου εχει μονο αγγλικη γλωσσα?

 

1) Ακόμα όχι. Έχουν γίνει κάποιες προσπάθειες για goldcard αλλά θα σου πρότεινα να περιμένεις καλύτερα.

2) Απαντήθηκε.

3) Η συσκευή υποστηρίζει κανονικά τα ελληνικά, το μενού είναι αγγλικό. Εάν τις περάσεις στη συσκευή θα τις διαβάζεις κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Aπο μπαταρια (επιμενω) ποσο σας κραταει βρε παιδια? Υπαρχει κανεισ που να του κραταει καμια βδομαδα? Καποιος μουθ ειπε οτι αν απενεργοποιησεις καποια προγραμματα που τρεχουν απο πισω και δεν φαινονται, τοτε κραταει και μια βδομαδα!!
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να σου κρατάει μια εβδομάδα,καλύτερα να κοιτάξεις προς SE-NOKIA μεριά;)

Με wm και δύο μέρες να σου κρατάει μην το πείς ούτε στο παπά:p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειδη το παρηγγειλα και εγω και πιστευω να μεινω ευχαριστημενος με αυτα που εχω διαβασει εδω μεσα,για πειτε μου η συσκευασια εχει καμια προστατευτικη θηκη μεσα?
Link to comment
Share on other sites

Σε μιά-δυό εφαρμογές που εχω δε μου τις ανοιγει διότι μου ζητάει το net framework 3.5, να το εγκαταστήσω; θα έχω πρόβλημα με τα υπόλοιπα αρχεία - εφαρμογές της συσκευής;

 

 

 

*και για το φίλο WR200 όχι δεν υπάρχει θήκη στη συσκευασία*

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχει θηκη.

 

Το κουτι της συσκευης ειναι μικρο (δεν ειναι το μεγαλο που υπαρχει στα βιντεο unboxing που θαδεις στο youtube).

 

Eγω το πηρα απο δικτυακο μαγαζι σε πακετο με δερματινη θηκη (ακομψη) , φορτιστη αυτοκινητου , και 8αρα καρτα micro sd.

 

Για μπαταρια δεν μπορω να εκφερω αποψη γιατι το εχω μονο μια μερα!!

Αλλα οπως διαβαζω ο μεσος ορος ειναι 1-2 μερες.

 

Επιμενω οτι η οθονη ειναι μικρη.Μπηκα στο ιντερνετ με wi-fi και δεν μπορεις ουτε για πλακα να διαβασεις μια σελιδα.το zoom bar ειναι χρησιμο για αυτο τον λογο.

Link to comment
Share on other sites

Σε μιά-δυό εφαρμογές που εχω δε μου τις ανοιγει διότι μου ζητάει το net framework 3.5, να το εγκαταστήσω; θα έχω πρόβλημα με τα υπόλοιπα αρχεία - εφαρμογές της συσκευής;

 

 

 

*και για το φίλο WR200 όχι δεν υπάρχει θήκη στη συσκευασία*

 

Οχι δεν υπαρχει προβλημα κανενα εγκατεστησε την,απλα η εφαρμογες που θελεις να τρεξεις ειναι προγραμματισμενες να δουλευουν με την εκδοση 3.5 και οχι την εκδοση 2.0

 

Οχι δεν εχει θηκη.

 

Το κουτι της συσκευης ειναι μικρο (δεν ειναι το μεγαλο που υπαρχει στα βιντεο unboxing που θαδεις στο youtube).

 

Eγω το πηρα απο δικτυακο μαγαζι σε πακετο με δερματινη θηκη (ακομψη) , φορτιστη αυτοκινητου , και 8αρα καρτα micro sd.

 

Για μπαταρια δεν μπορω να εκφερω αποψη γιατι το εχω μονο μια μερα!!

Αλλα οπως διαβαζω ο μεσος ορος ειναι 1-2 μερες.

 

Επιμενω οτι η οθονη ειναι μικρη.Μπηκα στο ιντερνετ με wi-fi και δεν μπορεις ουτε για πλακα να διαβασεις μια σελιδα.το zoom bar ειναι χρησιμο για αυτο τον λογο.

 

εγω αντιθετα με εσενα φιλε μου την παρηγγειλα γιατι το μεγεθος με βολευει πολυ

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Επιμενω οτι η οθονη ειναι μικρη.Μπηκα στο ιντερνετ με wi-fi και δεν μπορεις ουτε για πλακα να διαβασεις μια σελιδα.το zoom bar ειναι χρησιμο για αυτο τον λογο.

 

Σίγουρα η οθόνη δεν είναι πολύ μεγάλη.. αλλά νομίζω ότι είναι θέμα συνήθειας το browsing.. συμφωνώ ότι το zoom bar είναι πιο.. ακριβές από το διπλό tap και είναι πολλές φορές χρήσιμο.

 

Για θήκη παιδιά μπορείτε να κοιτάξετε και στο expansys.. εγώ πριν κανένα μήνα πήρα αυτή : http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=189517 και έμεινα πολύ ευχαριστημένος.

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Πολυ πιο κομψη η θηκη που προτεινεις.Ισως την παραγγειλω και εγω.

Η δικια μου ειναι λιγο γκουμουτσα!!!:lol:http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=187519

 

Για το μεγεθος της οθονης νομιζω παρεξηγηθηκα.Δεν υπονοησα οτι δεν ειναι καλη.ειναι η κλασσικη οθονη 2,8 ιντσων της HTC. Για αυτο που το ηθελα εγω μου φανηκε μικρη!

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη αυτα τα εχω κανει και δεν ειδα χαιρι και προκοπη. Με βλεπω σημερα το βραδθυ να στηνω Outlook παλι :O

 

Λοιπον το παραδοξο :!: Εστησα και παλι το Outlook απο την αρχη αλλα και παλι τιποτε. Ιδια συμπεριφορα. Φοβαμαι οτι ειναι κατι στο τηλ που μπλοκαρει το συγχρονισμο.

Επομενο βημα : Θα κανω μια προσπαθεια συγχρονισμου σε αλλο Η/Υ στον οποιο θα στησω το αρχειο .pst του Outlook που διαθετω τωρα :confused:. Αν δεν δουλεψει και αυτο, θα κανω ενα Hard Reset και μετα θα κανω restore με το Sprite Backup για να δω αν θα συγχρονισει :confused:. Για να δουμε :wacko:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!Αντιμετωπίαω το εξής πρόβλημα.Επιλέγω να δω τα περιεχόμενα του φακέλου windows αλλά κολλάει και δεν μου τα παρουσιάζει.Μου το κάνει κάθε φορά που επιχειρώ να ανοίξω το φάκελο αυτό.Σημειωτέον ότι δεν τρέχουν άλλα προγράμματα στην μνήμη.Έχει κανείς υπόψη του τι μπορεί να φταίει:worry:

Μήπως χρειάζεται κάποιο προγραμματάκι για να λυθεί το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα παιδιά!Αντιμετωπίαω το εξής πρόβλημα.Επιλέγω να δω τα περιεχόμενα του φακέλου windows αλλά κολλάει και δεν μου τα παρουσιάζει.Μου το κάνει κάθε φορά που επιχειρώ να ανοίξω το φάκελο αυτό.Σημειωτέον ότι δεν τρέχουν άλλα προγράμματα στην μνήμη.Έχει κανείς υπόψη του τι μπορεί να φταίει:worry:

Μήπως χρειάζεται κάποιο προγραμματάκι για να λυθεί το πρόβλημα?

 

Έχεις δοκιμάσει με το resco explorer;

 

Σε μιά-δυό εφαρμογές που εχω δε μου τις ανοιγει διότι μου ζητάει το net framework 3.5, να το εγκαταστήσω; θα έχω πρόβλημα με τα υπόλοιπα αρχεία - εφαρμογές της συσκευής;

 

Κανένα πρόβλημα, εγκατέστησε το άμεσα...

 

http://rapidshare.com/files/150536425/NETCFv35.wm.armv4i.cab.html

 

Πολυ πιο κομψη η θηκη που προτεινεις.Ισως την παραγγειλω και εγω.

Η δικια μου ειναι λιγο γκουμουτσα!!!:lol:http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=187519

 

Για αυτές τις συσκευές συστήνω ανεπιφύλακτα της θήκες σιλικόνης. Διακριτικότατες, πάμφθηνες, βοηθούν στο να μη γλιστρά η συσκευή από το χέρι και κάνουν καλά αυτό για το οποίο προορίζονται.

 

http://shop.ebay.co.uk/i.html?LH_PrefLoc=2&_nkw=htc%20touch2%20silicone&_dmpt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m283

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει με το resco explorer;

 

athanaso υποθέτω από την απάντηση σου ότι είναι ένα bug και μπορεί να επιλυθεί μόνο με χρήση της προτεινόμενης εφαρμογής και όχι με τον file explorer.O resco explorer είναι αν θυμάμαι καλά εμπορική εφαρμογή.Κάποια άλλη δωρεάν λύση υπάρχει ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...