Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να συνδέσω το κινητό σε δίκτυο LAN(Homegroup)με το pc που τρέχει windows 7 για να μην χρειάζεται να το συνδέω με αυτό κάθε φορά που θέλω να προσθέσω κάτι. Δηλαδή να γίνεται ασύρματα η επικοινωνία σαν να είναι φορητός.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
κανε και τις επόμενες 2-3 φορτίσεις αφού αφήσεις την μπαταριά να αδειάσει τελείως και είσαι οκ!

 

Αυτό το θέμα έχει συζητηθεί πολλάκις εδώ μέσα και η άποψη που επικρατεί (την οποία και υιοθετώ) είναι ότι σε αυτές τις συσκευές δεν χρειάζεται η πολύωρη φόρτιση, ούτε από την πρώτη φορά. Όταν γεμίσει, μπορούμε να παίξουμε κανονικά. Επίσης, καλό είναι να μην αφήνουμε την μπαταρία να πέφτει κάτω του 10%.

 

Υπάρχει η επιλογή «Μηνύματα: Δημιουργία μηνύματος» και την ενεργοποίησα και αυτήν και δούλεψε.

Ευχαριστώ φίλε μου γιά την βοήθεια.

 

Έτσι όπως το γράφει όμως δεν θα μπορούσε ποτέ να πάει το μυαλό μου.

Το είχα δει και αυτό αλλά το Δημιουργία SMS που γράφει το καταλάβαινα σαν δημιουργία μηνύματος από εμένα.

Τέλος πάντων.Ίσως να είναι η μετάφραση.......

 

Πολλοί δυσκολεύονται να το βρουν λόγω της λανθασμένης μετάφρασης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα σημερα το touch 2 και κατεβασα κατι προγραματα απο mobile 9 και απο εδω. τα αντεγραψα στην καρτα μνιμης και οταν πηγα στον φακελο τους να τα κανς εγκατασταση δεν μου εβγαζε καποιο αρηειο σετθπ. μονo κατι αρxειακια με το σημα . των windows τα οποια δεν ανοιγουν. επειδη πρωτη φορα παιρνω htc ασ με βοηθησει καποιοσ. πωσ κανουμε εγκατσσταση ενος προγραμματος? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οι εφαρμογές για windows mobile έχουν κατάληξη .cab. Στον υπολογιστή φαίνονται σαν συμπιεσμένα αρχεία. ΔΕΝ τα αποσυμπιέζουμε, τα πετάμε μέσα στη συσκευή μας και τα τρέχουμε από εκεί όπως είναι με ένα απλό κλικ στον explorer της συσκευής μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
φιλε σε ευχαριστω πολυ. τοσο ασχετος ημουν. :P

 

Κάθε αρχή και δύσκολη και για ότι χρειαστείς... εδώ είμαστε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις :) εχω μερικές ερωτήσεις...

a>υπάρχει κάποιο codec pack η κάποιος player που να παίζει πολλούς τύπους αρχείων(πχ divx-xvid)

b>υπάρχει κάποιο πρόγραμμα/τρόπος που αντί για ring-tones/mp3 να παίζει βιντεάκια όταν μας καλούν?

c>μέχρι τι ανάλυση υποστηρίζει στα βιντεάκια?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

a> Core player.

b> Δεν έχω δει κάτι τέτοιο και θα σου έλεγα να μη το ψάξεις και πολύ γιατί λόγω της φύσης του λειτουργικού καλό είναι να μην το βαραίνεις με τέτοια περιττά πράγματα.

c> Εννοείς εγγραφή video; Στις ρυθμίσεις της κάμερας θα βρεις ποια είναι η μέγιστη δυνατή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω εγκαταστασει 4-5 εκδοσεις divx player και καμια δεν μου παιζει τις ταινιες με ηχο. εικονα κανονικα και ηχος τιποτα. εγκατεστησα και ενα core player αλλα αυτο δεν τις ανοιγει καθολου. υπαρχει καποιο προβλημα. ποιο player ειναι καλυτερο?

 

εχω εγκαταστασει 4-5 εκδοσεις divx player και καμια δεν μου παιζει τις ταινιες με ηχο. εικονα κανονικα και ηχος τιποτα. εγκατεστησα και ενα core player αλλα αυτο δεν τις ανοιγει καθολου. υπαρχει καποιο προβλημα. ποιο player ειναι καλυτερο?
το core μου λεει audio codec AC3 not supported

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ athanaso77 για τις απαντήσεις.

a>Μάλλον θα αρκεστώ στο να μετατρέπω ότι βίντεο θέλω με το pinnacle studio 10 προς το παρών γιατί σκέφτομαι να αγοράσω το SPB Mobile Shell.

b>Κρίμα πάντως να μην έχει αυτή την λειτουργία,το nokia 3600 slide την είχε και είχε πλάκα.

c>Εννοώ αναπαραγωγής.Πάντως 720x400 παίζει γιατί το δοκίμασα,προφανώς κάνει fit to screen...

 

d>Αξίζει να αγοράσω το SPB Mobile Shell?Υπάρχει σχετική ενότητα?γιατί το search βγάζει 2000!!!θα τρέχει στο κινητό η θα είναι βαρύ?

Link to comment
Share on other sites

d>Αξίζει να αγοράσω το SPB Mobile Shell?Υπάρχει σχετική ενότητα?γιατί το search βγάζει 2000!!!θα τρέχει στο κινητό η θα είναι βαρύ?

 

Ότι θα τρώει μνήμη θα τρώει... αλλά και το Default Shell Manila2D2.0 τρώει αρκετή οπότε... καλύτερα δοκίμασε το Trial πριν αγοράσεις... εξάλλου το αργό/γρήγορο κινητό είναι αντικειμενικό ανάλογα με τις ανάγκες και την χρήση από κάθε χρήστη.:)

 

EDIT: Λοιπόν, σε νούμερα, μετά από δόκιμες που έκανα…

1. Mε το default TouchFLO(M2D2.0) του Touch2 η ελεύθερη RAM στο κινητό (μετά από Soft-Reset) είναι 98.90 MB.

2. Mε το SPB Mobile Shell 3.5.3 η ελεύθερη RAM στο κινητό (μετά από Soft-Reset) είναι 97.60 MB.

Μικρές διαφορές δηλαδή...

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γούστα είναι αυτά αλλά προσωπικά και ειδικά στις htc συσκευές... το htc sense δεν θα το άλλαζα με το shell της spb.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενα καλο προγραμμα ψαχνω με ολα τα codecs για να βλεπω ταινιες divx,xvid,avi ... κατεβασα ενα core και κατι divx players αλλα δεν μου παιζανε τον ηχο τις ταινιας. τι μου προτεινεται και απο που μπορω να κατεβαζω τετοιου ειδους προγραμματα? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To Core player είναι το καλύτερο στην κατηγορία του. Παίξε λίγο με τις ρυθμίσεις του και θα παίζει και τον ήχο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

απο ποιο site να το κατεβάσω. και γενικα ξερεις κανενα καλό site για software downloads?

 

υπαρχει και ελευθερο αν ψαξεις καλυτερα πιστευω...:X

Edited by mayro007
σβηστηκε απο moderator λογω παραβιασης κανονα...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ζηταω τη βοηθεια σας για να παρω κινητο.το htc ειναι καλη μαρκα?αξιοπιστη?το touch 2 αξιζει λετε?δεν ξερω τι να παρω.ελεγα για το omnia 2,αλλα ειναι ακριβο και πηγα να το δω σημερα και ηταν πολυ μεγαλο.δε μ'αρεσε.αλλα το htc δεν εχει φλας και εχει μικρη μνημη.τη βοηθεια σας παρακαλω.και αν υπαρχει κανενα αλλο wm με wifi πειτε μου.

ευχαριστω.περιμενω απαντηση

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η htc είναι μακράν η καλύτερη εταιρία στο χώρο των windows mobile και η συγκεκριμένη συσκευή είναι πολύ αξιόλογη και με πολύ καλή αναλογία value for money.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η htc είναι μακράν η καλύτερη εταιρία στο χώρο των windows mobile και η συγκεκριμένη συσκευή είναι πολύ αξιόλογη και με πολύ καλή αναλογία value for money.

ευχαριστω πολυ φιλε.αυτο ή το touch diamond 2? η αναλυση της οθονης του touch 2 δε μου γεμιζει το ματι και πολυ για ταινιες και τετοια.το diamond εχει τ9?

Link to comment
Share on other sites

Για συσκευη αγορασμενη απο expansys και για να βαλουμε πληκτρολογιο Ελληνικο για SMS βαζουμε πχ το Finger Keyboard 2.1 QVGA. Πρεπει να βαλουμε και το SIP Change για να γινει default ? Παιζει στο Touch 2 το SIP Change ? THNX (Sorry αλλα τα ξεχασα τα WΜ λογω "μηλου" :O

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Για συσκευη αγορασμενη απο expansys και για να βαλουμε πληκτρολογιο Ελληνικο για SMS βαζουμε πχ το Finger Keyboard 2.1 QVGA. Πρεπει να βαλουμε και το SIP Change για να γινει default ? Παιζει στο Touch 2 το SIP Change ? THNX (Sorry αλλα τα ξεχασα τα WΜ λογω "μηλου" :O

 

Χαχαχα τι βλέπω Πτέραρχε; Παίρνουμε γεύσεις από τα παλιά; Αν θυμάμαι κι εγώ καλά χρειάζεται το sip change για να το έχεις σαν default.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα τι βλέπω Πτέραρχε; Παίρνουμε γεύσεις από τα παλιά; Αν θυμάμαι κι εγώ καλά χρειάζεται το sip change για να το έχεις σαν default.

 

Οντως Μιχαλη, σχεδιαζω να παρω ενα Touch 2 για δευτερη συσκευη και ειπα σιγα σιγα να ξαναθυμηθω λιγο τα παλια για να ειμαστε ετοιμοι :O

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστω πολυ φιλε.αυτο ή το touch diamond 2? η αναλυση της οθονης του touch 2 δε μου γεμιζει το ματι και πολυ για ταινιες και τετοια.το diamond εχει τ9?

 

To Diamond 2 είναι ανώτερο αλλά αυτές οι συζητήσεις γίνονται αποκλειστικά στους Διαξιφισμούς.

 

Για συσκευη αγορασμενη απο expansys και για να βαλουμε πληκτρολογιο Ελληνικο για SMS βαζουμε πχ το Finger Keyboard 2.1 QVGA. Πρεπει να βαλουμε και το SIP Change για να γινει default ? Παιζει στο Touch 2 το SIP Change ? THNX (Sorry αλλα τα ξεχασα τα WΜ λογω "μηλου" :O

 

Και να μην σου δουλέψει το SIP Change, υπάρχουν και άλλες λύσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...