Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 727
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως ενημερωνω το firmware;

 

Απο το Nokia Suite :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μόλις διάβασα για το firmware πήγα να κάνω update και δεν μου έβγαλε κάτι για αυτό ρωτάω...

 

Δοκίμασε με το Nokia Software Updater, εγώ αυτό χρησιμοποίησα και το έβγαλε κανονικά...

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, απορία!!! Έκανα αναβάθμιση με το Nokia Suite στο τελευταίο firmware ( 51.0.002 ) και κάθε φορά που κάνω αναβάθμιση στους χάρτες, στην έκδοση 3.06, μου εμφανίζει ότι έχει γίνει το κατέβασμα και η εγκατάσταση, αλλά όσες φορές κι αν έχω ανοίξει την εφαρμογή Χάρτες, μου εμφανίζει απλά μια κενή κίτρινη οθόνη, με κάτι συντεταγμένες. Κάτι που σημαίνει ότι κάτι πήγε στραβά στην εγκατάσταση. Τι κάνω στραβά, όμως;;;;;;; :worry:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, απορία!!! Έκανα αναβάθμιση με το Nokia Suite στο τελευταίο firmware ( 51.0.002 ) και κάθε φορά που κάνω αναβάθμιση στους χάρτες, στην έκδοση 3.06, μου εμφανίζει ότι έχει γίνει το κατέβασμα και η εγκατάσταση, αλλά όσες φορές κι αν έχω ανοίξει την εφαρμογή Χάρτες, μου εμφανίζει απλά μια κενή κίτρινη οθόνη, με κάτι συντεταγμένες. Κάτι που σημαίνει ότι κάτι πήγε στραβά στην εγκατάσταση. Τι κάνω στραβά, όμως;;;;;;; :worry:

 

Τουσ χαρτες τους εχεις κατεβασει;;

 

Sent from my GT-I5801

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Τουσ χαρτες τους εχεις κατεβασει;;

 

Αν εννοείς μέσω Nokia Suite, με το καλώδιο usb, ναί! Κι έχω επιλέξει και την Ελλάδα από τους Χάρτες!!! :(

 

edit: πφφ.. Έσβησα κατά λάθος το 2ο quote.. :lol:

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τουσ χαρτες τους εχεις κατεβασει;;

 

Αν εννοείς μέσω Nokia Suite, με το καλώδιο usb, ναί! Κι έχω επιλέξει και την Ελλάδα από τους Χάρτες!!! :(

 

edit: πφφ.. Έσβησα κατά λάθος το 2ο quote.. :lol:

 

Θα σου προτεινα απεγκατασταση τους χαρτες και εγκαρασταση απ την αρχη...μηπως και λυθει το προβλημα...

 

Sent from my GT-I5801

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

 

Θα σου προτεινα απεγκατασταση τους χαρτες και εγκαρασταση απ την αρχη...μηπως και λυθει το προβλημα...

 

Sent from my GT-I5801

 

Δυστυχώς το έχω κάνει και αυτό.... Δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα.... :cry:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις data στο κινητό η αναβάθμιση γίνεται over the air.
Mobiles: Motorola Startac 85, Ericsson T18S, Nokia 7110, Nokia 6210, Siemens SL42, Siemens SX1, Sony Ericsson W800i, Motorola SLVR L7, Nokia 6300, Nokia E71, Nokia 5230, Motorola Fire XT311, Alcatel 997D, Sony Xperia Z Ultra, Motorola E4 plus
Link to comment
Share on other sites

Το Nokia Software Updater απο που το κατεβάζω;:ninja:

 

Απο το nokia suite εχει την επιλογη nokia software update :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Το Nokia Software Updater απο που το κατεβάζω;:ninja:

 

Στην σελίδα της Νόκια βρίσκεται κι αυτό :)

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις data στο κινητό η αναβάθμιση γίνεται over the air.

 

Πιστεύω σ' εμένα πηγαίνει αυτό. Αν το έχεις κάνει κι εσύ με αυτό τον τρόπο, θυμάσαι αν ήταν πολλά τα mb που απαιτούνται για την Over The Air αναβάθμιση;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν θυμάμαι ακριβώς, νομίζω κάτω από 50 ΜΒ.
Mobiles: Motorola Startac 85, Ericsson T18S, Nokia 7110, Nokia 6210, Siemens SL42, Siemens SX1, Sony Ericsson W800i, Motorola SLVR L7, Nokia 6300, Nokia E71, Nokia 5230, Motorola Fire XT311, Alcatel 997D, Sony Xperia Z Ultra, Motorola E4 plus
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σας,εχω το νοκια 5230 με χαλασμενο μικροφωνο.Ξερει καποιος που θα μπορουσε να φτιαχτει;Καποιο μαγαζι που επισκευαζει με καλες τιμες;Εντος αττικης.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,εχω το νοκια 5230 με χαλασμενο μικροφωνο.Ξερει καποιος που θα μπορουσε να φτιαχτει;Καποιο μαγαζι που επισκευαζει με καλες τιμες;Εντος αττικης.

 

Είναι μέσα στην εγγύηση ακόμα;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχει εγγυηση.Εχει ληξη.

 

Οκ. Δεν παίζει πρόβλημα. Μπορείς να το πας στο Easy Buy World και να το πάνε αυτοί στη Nokia. Πάρε τους, όμως, ένα τηλέφωνο πρώτα. Έτσι είχα κάνει με το κινητό της μητέρας μου, μόνο που ήταν Motorola. Το πήγαν εκείνοι και δε χρεώθηκα τίποτα, ενώ αν το πήγαινα ή το έστελνα ο ίδιος στην αντιπροσωπεία θα πλήρωνα, ασχέτως αν το έφτιαχναν. ;) Βέβαια, δεν μπορώ να σου εγγυηθώ ότι δε θα χρεωθείς το μικρόφωνο και την εργασία... :worry:

 

P.S.: Ρώτησε και κάποιον Moderator, μήπως ξέρει κάτι παραπάνω. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ψαχνοντας σε αλλες σελιδες, δεν βρηκα κατι παρομοιο.. Αν εχει γραφτει, συγγνωμη που το ρωταω παλι..

 

Χρησιμοποιω το κινητο αρκετα ως mp3, αλλα εχω θεμα χωρου..

Αν βαλω 8 gb μνημη (με τα 6 περιπου σε χρηση), θα δουλευει φυσιολογικα ή θα κολλαει (το χει δοκιμασει κανενας σας?)

Εχει σημασια αν θα ειναι class 6, 10 και τετοια?

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας σε αλλες σελιδες, δεν βρηκα κατι παρομοιο.. Αν εχει γραφτει, συγγνωμη που το ρωταω παλι..

 

Χρησιμοποιω το κινητο αρκετα ως mp3, αλλα εχω θεμα χωρου..

Αν βαλω 8 gb μνημη (με τα 6 περιπου σε χρηση), θα δουλευει φυσιολογικα ή θα κολλαει (το χει δοκιμασει κανενας σας?)

Εχει σημασια αν θα ειναι class 6, 10 και τετοια?

 

η class παίζει ρόλο, αλλά μην τρελαίνεσαι. Με class 4 κάνεις ΑΝΕΤΑ την δουλειά σου. Εγώ του είχα 8GB class 4 με 5+GB τραγούδια και δούλευε απροβλημάτιστα ;)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

η class παίζει ρόλο, αλλά μην τρελαίνεσαι. Με class 4 κάνεις ΑΝΕΤΑ την δουλειά σου. Εγώ του είχα 8GB class 4 με 5+GB τραγούδια και δούλευε απροβλημάτιστα ;)

Ok.. Θα την αγορασω λοιπον..

Και κατι αλλο... Οι playlists ειναι και αυτες αποθηκευμενες στην καρτα? Θα πρεπει να τις μεταφερω και αυτες δηλαδη, αν αλλαξω?

Link to comment
Share on other sites

Ok.. Θα την αγορασω λοιπον..

Και κατι αλλο... Οι playlists ειναι και αυτες αποθηκευμενες στην καρτα? Θα πρεπει να τις μεταφερω και αυτες δηλαδη, αν αλλαξω?

 

αυτό δεν το ξέρω... ρώτα το και σε κανένα άλλο symbian thread πιο δημοφιλές , λογικά θα είναι το ίδιο και στα καινούργια symbian. Για αυτό ίσως να ξέρουν τα παιδιά!

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ok.. Θα την αγορασω λοιπον..

Και κατι αλλο... Οι playlists ειναι και αυτες αποθηκευμενες στην καρτα? Θα πρεπει να τις μεταφερω και αυτες δηλαδη, αν αλλαξω?

 

Λογικά είναι αποθηκευμένες στην κάρτα.Μπορείς να το δεις αυτό με έναν explorer.Αν βέβαια μεταφέρεις όλα τα περιεχόμενα από την μια στην άλλη,έχοντας επιλέξει στον υπολογιστή να εμφανίζονται κρυφά αρχεία-φάκελοι,τότε θα μεταφερθούν και αυτές.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...