Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

21 ΜΒ ελευθερη.

 

Εβαλα τα στοιχεια μνημης και τα μονα που εχουν σοβαρα ΜΒ ειναι το:

 

18 ΜΒ Εφαρμογές SIS και

33 ΜΒ Άλλα Αρχεία.

 

Τι ειναι το άλλα αρχεια? Το εχω το x-plore και προσπαθησα να βρω κατι αλλα δεν τα καταφερα.

 

 

Σκέψου πως απο το Διαχείριση αρχείων του κινητου, δεν βρισκει απολυτως τιποτα. Ολοι οι φακελοι ειναι αδειοι.

 

 

 

κάποια απάντηση πάνω σε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 727
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εψαξα στο γοογλε για product key αλλα δεν το βρηκα πουθενα!πισω απ την μπαταρια αναφερει 0597491 και τ κινητο ειναι αγορασμενο απο καταστημα κοσμοτε!εψαξα και εδω και ειδα οτι ειναι κοσμοτε!

η ερωτηση μου ειναι αν το κινητο ειναι παραεισαγωγης?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή σου δεν θεωρείται παραεισαγωγής.Το μόνο μειονέκτημα,σαν branded που είναι σε παροχέα,είναι ότι αργεί συνήθως να πάρει τις αναβαθμίσεις που βγαίνουν για τα "κανονικά"product codes.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή σου δεν θεωρείται παραεισαγωγής.Το μόνο μειονέκτημα,σαν branded που είναι σε παροχέα,είναι ότι αργεί συνήθως να πάρει τις αναβαθμίσεις που βγαίνουν για τα "κανονικά"product codes.

 

τελικα γιατι εχω δει πολλα, αν αλλαξω product code η εγγυηση χανεται ?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά ναι αλλά στην πράξη δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.Εξάλλου αν χρειαστεί ποτέ,για να είσαι σίγουρος,μπορείς πάλι να το αλλάξεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει update 40.0.003

 

Έχει εντοπιστεί τι bugs διορθώνει;

Link to comment
Share on other sites

Μ' ένα γρήγορο ψάξιμο βρήκα αυτό στο techvorm
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση έχει βελτιωθεί ΠΟΛΥ η αφή.

 

Όντως το παρατήρησα κι εγώ αυτό! :happy:

Και γενικά πιο "ζωηρό" το τηλ. στις ενέργειές του.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έκανε ένα κουλό: το είχα φορτίσει το Σαββάτο το βράδι. Το δούλεψα όλη μέρα (λίγα τηλ, λίγα σμσ και κανα 15λεπτο σέρφιγκ) χτες κ το άφησα με φουλ μπάρες το βράδι ανοικτό. Το πρωί είδα ότι είχε κλείσει και δεν άνοιγε. Οπα λέω πάει... Το βάζω στον φορτιστή και άρχισε να φορτίζει ευτυχώς.

 

Γιατί όλο αυτό;

 

ΥΓ. το έχω 9 μήνες.

 

Μου το εχει κανει κι εμενα τρεις - τεσσερις φορες σε ανυποπτο χρονο, πριν απο το τελευταιο update 40.0.003.Κατα τα αλλα κανενα προβλημα. Πλησιαζει και η επιδοτηση οποτε....:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω και εγώ το 5230 και πήγα να ενημερώσω το λογισμικό του όμως μου λέει οτι δεν υπάρχει χώρος. Μετέφερα φωτογραφίες και απεγκατέστησα λογισμικό αλλά συνεχίζει να γράφει οτι δεν υπάρχει χώρος ...

 

Μπορεί κανείς να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι το συγκεκριμένο μήνυμα που εμφανίζεται ότι δεν υπάρχει χώρος,αναφέρεται στην διαθέσιμη μνήμη του υπολογιστή και όχι του κινητού.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω update απο την εφαρμογη Ovi και μου λεει οτι δεν εχω ελευθερο χωρο στον c. Ουσιαστικα στον c δεν εχω σχεδον τιποτα απο μουσικες και βιντεο κ.τ.λ.

 

μονο οι χαρτες ειναι περασμενοι. Δεν καταλαβαινω τι μπορει να ειναι αυτο που τρωει τον χωρο

 

 

 

κ εγω πριν μια εβδομαδα το ιδιο ελεγα αλλα δεν δοθηκε καποια απαντηση, δεν γνωριζει κανεις πως με αδειο τον c αυτο ψαχνει χωρο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω ένα πρόβλημα με τη σύνδεση Bluetooth handsfree με το 5230. Προσπάθησα να συνδέσω 2 συσκευές (nokia BH-217 και Samsung HM1100) και ενώ τις βλέπει και συνδέεται, δεν μεταφέρει τις κλήσεις στο handsfree παρα μόνο τους ήχους του κινητού (ήχους πλήκτρων,μουσική)! Επίσης να αναφέρω οτι δε με ρωτάει το κωδικό του bluetooth όταν κάνει τη σύνδεση... Έχετε καμιά ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Η οθόνη μετά απο ξεκλείδωμα ή μετά απο άγγιγμα, τις περισσότερες φορές - οχι πάντα- εμφανίζει αυτό που φαίνεται στις παρακάτω φωτο. Στην πρώτη είναι το home screen και στην δεύτερη το μενού. Δηλαδή το κινητό δουλεύει κανονικά καθώς μπορείς στα τυφλά να περιηγηθείς στα μενού, αλλα εμφανίζονται συνεχώς αυτες οι γραμμές με διάφορα χρώματα. Έχω εγκαταστήσει και το τελευταίο firmware v.40 αλλά δεν άλλαξε τίποτα. Τι να φταίει άραγε?
Link to comment
Share on other sites

Κάτι παρόμοιο συνέβαινε παλιότερα και στο 5800 και χρειαζόταν αλλαγή η οθόνη της συσκευής. Πιθανότατα να ισχύει και εδώ το ίδιο αλλά δεν είμαι σίγουρος. Αν θες πάντως μπορείς να δοκιμάσεις να κάνεις hard format και αν παρουσιαστεί ξανά το πρόβλημα τότε θα πρέπει να το πας σε κάποιο κατάστημα Nokia Care για να το κοιτάξουν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Η οθόνη μετά απο ξεκλείδωμα ή μετά απο άγγιγμα, τις περισσότερες φορές - οχι πάντα- εμφανίζει αυτό που φαίνεται στις παρακάτω φωτο. Στην πρώτη είναι το home screen και στην δεύτερη το μενού. Δηλαδή το κινητό δουλεύει κανονικά καθώς μπορείς στα τυφλά να περιηγηθείς στα μενού, αλλα εμφανίζονται συνεχώς αυτες οι γραμμές με διάφορα χρώματα. Έχω εγκαταστήσει και το τελευταίο firmware v.40 αλλά δεν άλλαξε τίποτα. Τι να φταίει άραγε?

 

Αν ισχυει ακομα η εγγυηση στην αλλαζουν τελειως τσαμπα.μην μπεις στον κοπο για format.Παρατηρησε να δεις οτι οταν ειναι παγωμενο το κινητο το κανει ποιο συχνα απ οτι αν το εχεις στην τσεπη σου και ειναι ζεστο.Παραλογο και ομως ισχυει.Ειχα το ιδιο προβλημα και πηγα σε nokia care και μου την αλλαξανε διχως κουβεντα.αν σου πουν μα μου να πληρωσεις και τετοια καν' τους φασαρια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια μέρα πριν την ετήσια ανανέωση συμβολαίου, έκανα μια μα*$#@α με την οθόνη και έκοψα κατά λάθος το καλωδιάκι που δίνει εντολές στο touch της οθόνης... :(

50€ η αλλαγή για να μη τα συζητάμε και πολύ, επομένως του πάτησα και μια αναβάθμιση με το πιο πρόσφατο (και μάλλον τελευταίο) firmware και επομένως για άλλο 1 χρόνο τη βγάζει άνετα και δεν το αλλάζω!

[ας είναι καλά τα...Everest, κάποιοι κάτοχοι 5230 καταλαβαίνουν έτσι; :wink:]

Edited by teitzis
Link to comment
Share on other sites

έκανα αναβάθμιση και έχασα τα ελληνικά τι κανό τώρα?

Ακολούθησε τον οδηγό Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ -> Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με τη σύνδεση Bluetooth handsfree με το 5230. Προσπάθησα να συνδέσω 2 συσκευές (nokia BH-217 και Samsung HM1100) και ενώ τις βλέπει και συνδέεται, δεν μεταφέρει τις κλήσεις στο handsfree παρα μόνο τους ήχους του κινητού (ήχους πλήκτρων,μουσική)! Επίσης να αναφέρω οτι δε με ρωτάει το κωδικό του bluetooth όταν κάνει τη σύνδεση... Έχετε καμιά ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό;

 

Δοκιμασε το εξης:

Πηγαινε στο bluetooth και στην πρωτη καρτελα εχει μια ρυθμιση ''Απομακρ. προσβαση SIM''>βαλτο ενεργοποιημενη και ξαναδοκιμασε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...