Jump to content

[LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συγνωμη μπορει να ειναι ασχετο εδω που το γραφω αλλα μαγκες μηπως ξερετε τι μπορω να κανω ρυθμισεις δλδ στο ΑΡΕΝΑ μου για να μπαινω μεσω WIFI στο νετ στο φασεμπουκ κτλ αν καποιος ξερει ασ με βοηθησει σας παρακαλω... και ευχαριστω προκαταβολικα :O:O:O

Θα πας ρυθμίσεις-συνδεσιμότητα-ρυθμίσεις browser-wifi (αυτό είναι για να μπαίνεις από τον browser του κινητού με wifi)

Για να μπαίνεις μέσω όπερα μίνι με wifi, ρυθμίσεις-συνδεσιμότητα-java-προφίλ-wifi

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν δεν κανω λαθος η v10c ειναι της κοσμοτε και οχι open greek η v10e ειναι η ελληνικη αλλα δεν πρεπει να εχει fmtransmiter και η v10f ειναι η τελευταια open europe που χρησημοποιουν οι περισσοτεροι

 

Τελικα ρε παιδια τι ισχυει; η v10c ειναι της cosmote; ας μας δωσει καποιος τα φωτα του

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ρε παιδια τι ισχυει; η v10c ειναι της cosmote; ας μας δωσει καποιος τα φωτα του

 

Εγω ειχα την V10b και μεσω του προγραματος της LG περασα την V10c. Αρα δεν νομίζω να ειναι της Cosmote. Αλλα αν προκειτε να φλασαρεις περασε την V10F. Ειναι η πιο σταθερή και η πιο καλη κατα την γνωμη μου. Οι περισσοτεροι αυτην εχουν.

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας παρακαλω μπορει να με βοηθησει καποιος???μπορειτε να μου πειτε ποιο firmaware ειναι πιο σωστο να κατεβασω???πλζ απαντηστε!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας παρακαλω μπορει να με βοηθησει καποιος???μπορειτε να μου πειτε ποιο firmaware ειναι πιο σωστο να κατεβασω???πλζ απαντηστε!!!

 

V10F ειναι σταθερη και την εχουν οι περισσοτεροι ειναι open_europe

Link to comment
Share on other sites

V10F ειναι σταθερη και την εχουν οι περισσοτεροι ειναι open_europe

 

σε ευχαριστω πολυ!!!κ που μπορω να την κατεβασω???

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ!!!κ που μπορω να την κατεβασω???

Απο εδώ. Στην ενότητα 'Firmware'

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να ευχαριστήσω όλους σας γιατί διαβάζοντας τα μηνύματα και τα σχόλια σας κατάφερα και εγκατέστησα την έκδοση 10f. Έχω ένα πρόβλημα που πίστευα ότι θα διορθωνόταν με τη νέα έκδοση που εγκατέστησα. Το κινητό κλείνει χωρίς προειδοποίηση σε μη τακτά χρονικά διαστήματα όταν βρίσκεται σε αναμονή κλήσης. Το πρόβλημα ήταν έντονο όταν είχα ενεργοποιήσει την αυτόματη ενημέρωση ώρας από το δίκτυο της Wind. Απενεργοποιώντας την, το πρόβλημα σχεδόν εξαλήφθηκε αλλά τελευταία αρχίζει να επανεμφανίζεται. Δεν πιστεύω ότι έχει να κάνει με την έκδοση του firmware (υπήρχε στην 10c υπάρχει τώρα με την 10f).

Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα, υπάρχει κάποια ιδέα, μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Edited by vreant
τυπογραφικά ορθογραφικά λάθη
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να ευχαριστήσω όλους σας γιατί διαβάζοντας τα μηνύματα και τα σχόλια σας κατάφερα και εγκατέστησα την έκδοση 10f. Έχω ένα πρόβλημα που πίστευα ότι θα διορθωνόταν με τη νέα έκδοση που εγκατέστησα. Το κινητό κλείνει χωρίς προειδοποίηση σε μη τακτά χρονικά διαστήματα όταν βρίσκεται σε αναμονή κλήσης. Το πρόβλημα ήταν έντονο όταν είχα ενεργοποιήσει την αυτόματη ενημέρωση ώρας από το δίκτυο της Wind. Απενεργοποιώντας την, το πρόβλημα σχεδόν εξαλήφθηκε αλλά τελευταία αρχίζει τα ξαναεμφανίζεται. Δεν πιστεύω ότι έχει να κάνει με την έκδοση του firmeware (υπήρχε στην 10c υπάρχει τώρα με την 10f).

Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα, υπάρχει κάποια ιδέα, μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Factory reset εκανες; Πάντως εγώ με την P δεν εχω κανενα πρόβλημα

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να ευχαριστήσω όλους σας γιατί διαβάζοντας τα μηνύματα και τα σχόλια σας κατάφερα και εγκατέστησα την έκδοση 10f. Έχω ένα πρόβλημα που πίστευα ότι θα διορθωνόταν με τη νέα έκδοση που εγκατέστησα. Το κινητό κλείνει χωρίς προειδοποίηση σε μη τακτά χρονικά διαστήματα όταν βρίσκεται σε αναμονή κλήσης. Το πρόβλημα ήταν έντονο όταν είχα ενεργοποιήσει την αυτόματη ενημέρωση ώρας από το δίκτυο της Wind. Απενεργοποιώντας την, το πρόβλημα σχεδόν εξαλήφθηκε αλλά τελευταία αρχίζει τα ξαναεμφανίζεται. Δεν πιστεύω ότι έχει να κάνει με την έκδοση του firmeware (υπήρχε στην 10c υπάρχει τώρα με την 10f).

Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα, υπάρχει κάποια ιδέα, μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

το'χω και γω αυτο το πρόβλημα... με την v10p..

 

το περιεργο είναι πως ειναι τελειως random.. δλδ υπαρχει βδομάδα που δεν εχει κλείσει καθόλου και υπαρχει βδομάδα που κλείνει κάθε μερα..:ninja::ninja:

 

την αυτοματη ενημέρωση δεν την εχω ενεργοποιησει ποτε..

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα με το κλεισιμο της συσκευης εχω εγω με το Crystal της συζυγου μου , το οποιο το εχω παει Wind , απο οπου το πηρα , απο τις 04/01 και δεν το εχω παραλαβει ακομα:(

Ηταν ενεργοποιημενη και η αυτοματη ενημερωση ωρας παντως.

Και φυσικα στην ουσια μιλαμε για 2 ιδιες συσκευες στο θεμα λειτουργικου , Arena Crystal.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σας.

Μόλις έκανα facrory reset, θα περάσω την v10p και ... θα περιμένω να δω αν το "πρόβλημα επιμένει"...

Θα ενημερώσω το συντομότερο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

θελω να ρωτησω 2 πραγματακια. εχω την εκδοση v10c.

1) στις ρυθμισεις στα προφιλ οταν προσπαθησω να δημιουργησω νεο προφιλ μου εμφανιζει ενα προφιλ με ονομα 0 και στην συνεχεια δεν μ αφηνει να το διαγραψω

επισης οποιο προφιλ και να διαλεξω για επεξεργασια μου εμφανιζει παντα το ονομα ''κανονικο'' πχ διαλεγω σιγαση παταω επεξεργασια και πανω πανω γραφει ''κανονικο'' ενω ειμαι μεσα στο προφιλ σιγαση

2) οταν περασω μια φωτογραφια σε μια επαφη μου δημιουργει στο φακελο ''οι εικονες μου'' 1 αντιγραφο της φωτογραφιας

τα κανει μονο σε μενα αυτα? ειναι θεμα εκδοσης?

οποιος μπορει ας μου απαντησει

 

ουπς το εβαλα σε λαθος θεμα σορρυ. mod μπορεις να το σβησεις αν θελεις θα ποσταρω στο αναλογο θεμα

Edited by THANOS8
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!θα ήθελα τήν βοήθεια σας εχω το Lg αρενα κμ900 και θελω να του κανω αναβαθμισή μεσο του προγραμματος τις Lg τοοl αλλα δεν μπορω να συνδεσω το τήλεφωνο μου βγαζει *εκτελεστε το activesync*εχω περασει τους usb drivers αλλα τπτ!θελω να πο οτι εχω το filmware V10o.υπαρχει καλυτερο ελλήνικο filmware απο αυτο που εχω?δυστυχως φοβαμαι να περασω καινουριο filmware με τήν αλλή μεθοδο!σας παρακαλω θελω το φως σας!!!τελικα εκανα αναβαθμισι με τον τροπο τισ lg και aπο τιν V10o που ειχα πριν μου περασε τιν V10v μου περασε μεσα τιν vodafone live βγαινει αυτο το πραγμα?ειναι καλι verison ι V10v? Edited by postfire
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

θελω να ρωτησω 2 πραγματακια. εχω την εκδοση v10c.

1) στις ρυθμισεις στα προφιλ οταν προσπαθησω να δημιουργησω νεο προφιλ μου εμφανιζει ενα προφιλ με ονομα 0 και στην συνεχεια δεν μ αφηνει να το διαγραψω

επισης οποιο προφιλ και να διαλεξω για επεξεργασια μου εμφανιζει παντα το ονομα ''κανονικο'' πχ διαλεγω σιγαση παταω επεξεργασια και πανω πανω γραφει ''κανονικο'' ενω ειμαι μεσα στο προφιλ σιγαση

2) οταν περασω μια φωτογραφια σε μια επαφη μου δημιουργει στο φακελο ''οι εικονες μου'' 1 αντιγραφο της φωτογραφιας

τα κανει μονο σε μενα αυτα? ειναι θεμα εκδοσης?

οποιος μπορει ας μου απαντησει

 

ουπς το εβαλα σε λαθος θεμα σορρυ. mod μπορεις να το σβησεις αν θελεις θα ποσταρω στο αναλογο θεμα

 

1. το εχει κανει και σε μενα 2-3 φορες αυτο και διαβασα σε ξενο φορουμ πως συμβαίνει οταν βλέπεις βιντεακια στο youtube και αλλάξεις την ένταση! κουφο?

http://www.mylgarena.com/index.php?topic=1827.0

 

δυστηχως διορθώνεται μονο με factory reser

 

2. λογικο να το κάνει αυτο, δημιουργει μια μικρη φωτογραφία που μπορεί να την φορτώνει γρήγορα..

σκέψου πως μπορείς εσυ απο μια μεγάλη φώτο να διαλέξεις με ζουμ ιν ενα κομμάτι της και να το βάλει φώτο επαφης.. γι'αυτο δημιουργεί μια ξεχωριστή μόνο για την επαφη.

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

1. το εχει κανει και σε μενα 2-3 φορες αυτο και διαβασα σε ξενο φορουμ πως συμβαίνει οταν βλέπεις βιντεακια στο youtube και αλλάξεις την ένταση! κουφο?

http://www.mylgarena.com/index.php?topic=1827.0

 

δυστηχως διορθώνεται μονο με factory reser

 

2. λογικο να το κάνει αυτο, δημιουργει μια μικρη φωτογραφία που μπορεί να την φορτώνει γρήγορα..

σκέψου πως μπορείς εσυ απο μια μεγάλη φώτο να διαλέξεις με ζουμ ιν ενα κομμάτι της και να το βάλει φώτο επαφης.. γι'αυτο δημιουργεί μια ξεχωριστή μόνο για την επαφη.

ευχαριστω πολυ stred

δοκιμασα αυτο με το την αλλαγη εντασης στο youtube και οντος ισχυει

καταφερα και δημιουργησα προφιλ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες ακολούθησα τον οδηγό του jimdem και έχω κολλήσει στο βήμα 35, δεν με πετάει το παράθυρο του phone upgrade. Τι να κάνω; Ποια έκδοση είναι καλύτερη, η γερμανική v10p_00 ή η openeurope v10f_00; Edited by recobapro4
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να ευχαριστήσω όλους σας γιατί διαβάζοντας τα μηνύματα και τα σχόλια σας κατάφερα και εγκατέστησα την έκδοση 10f. Έχω ένα πρόβλημα που πίστευα ότι θα διορθωνόταν με τη νέα έκδοση που εγκατέστησα. Το κινητό κλείνει χωρίς προειδοποίηση σε μη τακτά χρονικά διαστήματα όταν βρίσκεται σε αναμονή κλήσης. Το πρόβλημα ήταν έντονο όταν είχα ενεργοποιήσει την αυτόματη ενημέρωση ώρας από το δίκτυο της Wind. Απενεργοποιώντας την, το πρόβλημα σχεδόν εξαλήφθηκε αλλά τελευταία αρχίζει να επανεμφανίζεται. Δεν πιστεύω ότι έχει να κάνει με την έκδοση του firmware (υπήρχε στην 10c υπάρχει τώρα με την 10f).

Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα, υπάρχει κάποια ιδέα, μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Factory reset εκανες; Πάντως εγώ με την P δεν εχω κανενα πρόβλημα

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σας.

Μόλις έκανα facrory reset, θα περάσω την v10p και ... θα περιμένω να δω αν το "πρόβλημα επιμένει"...

Θα ενημερώσω το συντομότερο.

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Spidey. :) Η συμβουλή σας μάλλον έλυσε το πρόβλημα που ανέφερα. Το Arena δεν έκλεισε ξανά!!! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω εδω και καιρο βαλει την εκδοση v10m μιας και η voda version δεν μου αρεσε για πολους λογους και τελευταια το κινητο κολαει καποιες φορες οταν δεχομαι κληση και απλα αναβει η οθονη και δονειται χωρις ομως να κανει τιποτα αλλο κολαει εντελως και πρεπει να βγαλω τη μπαταρια......επισης καποιες φορες που το εχω στην τσεπη μου κλεινει απο μονο του.Μηπως με αλλο Firmware φτιαξουν αυτα θελει αλλη και αν ναι ποια ειναι καλη??Μηπως αρκει ενα factory reset?Ευχαριστω εκ τον προτερων :D
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια και απο μενα.νεος και γω εδω.εχω φτασει σχεδον στο τελος του φλασαρισματος ,αλλα λιγο πριν ολοκληρωθει το κατεβασμα,σταματαει παντα(τοχω δοκιμασει πολλες φορες..ουφφφ)

μου λεει αυτο----->uploading is not possible any longer due a fatal error while the LG mobile phone software update.

 

και σταματαει εδω.------->

21:36:04 : Battery(3)

21:36:07 : *****CheckPCSyncPrograms Start*****

21:36:08 : PCSyncPrograms Not Found

21:36:09 : CLGMobileHttp Class ¼Ò¸ê½ÃÀÛ.

21:36:09 : CLGMobileHttp Class ¼Ò¸ê...

21:36:09 : ****************CheckAndDownload********************

21:36:09 : ******Extract Start V10F_00.kdz*****

21:36:09 : Model Dll Dir(C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\LGMOBILEAX\Phone\)

21:36:09 : Extract kdz file Error.

21:36:09 : [C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\LGMOBILEAX\Phone] µð·ºÅ丮 »èÁ¦ ½Ãµµ

21:36:09 : RemoveDirectory1 Error(2):C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\LGMOBILEAX\Phone

21:36:10 : !pUpgrade->StartProcessing ... PostMsg STEP_TYPE_ENV_ERROR

21:36:10 : CLGMobileHttp Class ¼Ò¸ê½ÃÀÛ.

21:36:10 : CLGMobileHttp Class ¼Ò¸ê...

21:36:10 : Page_Error ºÎºÐÀÔ´Ï´Ù

21:36:10 : OnStepMsg STEP_TYPE_ENV_ERROR delete m_pLGCyonUpdate

21:35:55 : Phone Number : 35736603034429900

21:35:22 : [C:\LGMobileUpgrade] µð·ºÅ丮 »èÁ¦ ½Ãµµ

21:35:22 : RemoveDirectory1 Error(2):C:\LGMobileUpgrade

21:35:22 : Start Date : 2010-02-01 21:35:22

21:35:22 : -------- Buyer Test mode ---------

21:35:22 : [C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\LGMOBILEAX\Phone] µð·ºÅ丮 »èÁ¦ ½Ãµµ

21:35:22 : RemoveDirectory1 Error(2):C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\LGMOBILEAX\Phone

21:35:22 : *****CheckOS Start********

21:35:22 : Microsoft_Windows_XP_Professional_

21:35:22 : *****CheckPCSyncPrograms Start*****

21:35:23 : PCSyncPrograms Not Found

21:35:23 : SetEmerModeAT()

21:35:23 : _IsConnectedPhone Call

21:35:33 : _IsConnectedPhone(1)

21:35:33 : 0 - NotConnected.

21:35:33 : 1 - Normal connect success

21:35:33 : 2 - Emergency connect success

21:35:34 : ***** Port => 3

21:35:34 : Checking the connection with the cell phone...

21:35:34 : dwWaitResetTime(40000 ms)

21:35:35 : Phone Mode(1)

21:35:35 : *****GetPhoneType Start*****

21:35:35 : Phone Type : INF

21:35:35 : *****GetPhoneModel Start*****

21:35:40 : Phone Model : KM900

21:35:40 : *****GetPhoneBinaryVersion Start*****

21:35:45 : Phone Bin Version : V10C_01

21:35:45 : *****Get E21:35:59 : ÀÎÁõ °Ë»ç ÆĶó¸ÞŸ - ESN_IMEI : 357366030344299, Model : KM900

21:35:59 : *******CheckBinVersion***************

21:35:59 : New Bin Version(V10F_00), Current Ver(V10C_01)

21:35:59 : *****Start _GetBatteryLevel*****

SN / IMEI / MEID Start*****

21:35:50 : ESN/IMEI/MEID : 357366030344299

21:35:50 : *****GetPhoneNumber Start*****

 

 

 

τι να φταιει παιδια?τα dll τα εχω αλλαξει οπως ειδα παραπανω,και τα κατεβασα απο εσας εδω.ειμαι ετοιμος να το πεταξω απο το παραθυρο lol.ζητω θερμα την βοηθεια σας.το ξερω οτι ειναι βαρετο(φτου κι απο την αρχη) αλλα οσα διαβασα,τα εκανα κατα γραμμα,οπως τα διαβασα στην σελιδα εδω.ευχαριστω παιδες...kdz ειναι το αρχειο

Edited by cranejimy
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω το Forum.

Φίλε ,πρωτη φορα το φλασαρα και εγω πριν από 20 λεπτα.

Μου εκανε ακριβως τα ιδια.

Εφταιγε το kdz αρχειo στο C. Πάνω στις προσπάθειες κατι το είχε καταστρεψει,(0ΚΒ !)

Το εκανα ξανα επικολληση από εκει που το ειχα καβαντζα και ολα κομπλε...

Link to comment
Share on other sites

Ναι εσυ.αλλα εμενα το kdz αρχειο ειναι 219.385mb ακομα και μετα την αποτυχια.κατι αλλο φταιει.σεβαστη η γνωμη σου φιλε μου.σε ευχαριστω.μα πως γινεται να εχουμε ολοι διαφορετικο προβλημα επανω στο ιδιο αντικειμενο? αν γνωριζει καποιος τι να φταιει στα παραπανω που ρωταω,ας μας λυτρωσει
Link to comment
Share on other sites

Ναι εσυ.αλλα εμενα το kdz αρχειο ειναι 219.385mb ακομα και μετα την αποτυχια.κατι αλλο φταιει.σεβαστη η γνωμη σου φιλε μου.σε ευχαριστω.μα πως γινεται να εχουμε ολοι διαφορετικο προβλημα επανω στο ιδιο αντικειμενο? αν γνωριζει καποιος τι να φταιει στα παραπανω που ρωταω,ας μας λυτρωσει

 

Με ποιον τροπο προσπαθειται να φλασαρετε?Με ποιο προγραμμα?

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Τα χαιρετισματα μου σε ολο το forum. Σας παρακολουθω εδω και 2 μηνες (που πηρα και εγω το αρενα) και θα πρεπει να σας δωσω τα συγχαρητηρια μου για τις βοηθειες που δινεται. Ηρθε λοιπον η ωρα να βοηθησετε και μενα( εφοσον το θελετε).

 

1ον Οσες εκδοσεις του wetravel και αν δοκιμασα με το που "τρεχω" το .jar παιρνω το γνωστο πλεον μηνυμα "αποτυχια ελεγχου ταυτοτητας". Μπορει καποιος να με βοηθησει με αυτο??? Εχω Firmware V10P_00. και

 

2ον Πιο ειναι τελικα το καλυτερο firmware η V10P_00 ή V10F_00 ?????

Θα εκτιμουσα καθε απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Τα χαιρετισματα μου σε ολο το forum. Σας παρακολουθω εδω και 2 μηνες (που πηρα και εγω το αρενα) και θα πρεπει να σας δωσω τα συγχαρητηρια μου για τις βοηθειες που δινεται. Ηρθε λοιπον η ωρα να βοηθησετε και μενα( εφοσον το θελετε).

 

1ον Οσες εκδοσεις του wetravel και αν δοκιμασα με το που "τρεχω" το .jar παιρνω το γνωστο πλεον μηνυμα "αποτυχια ελεγχου ταυτοτητας". Μπορει καποιος να με βοηθησει με αυτο??? Εχω Firmware V10P_00. και

 

2ον Πιο ειναι τελικα το καλυτερο firmware η V10P_00 ή V10F_00 ?????

Θα εκτιμουσα καθε απαντηση.

Για το 1ο δοκιμασε να αλλαξεις το προφιλ ιντερνετ και το προφιλ java εμενα με αυτες τις αλλγες δουλεψε

Για το 2ο και οι δυο ειναι πολυ καλες εκδωσει η p ειναι γερμανικη ενω η F open europe θα σου προτηνα την F χωρις να εχουν ουσιαστικες διαφορες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...