Jump to content

[LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο select model dll πιο διαλεγεις αυτο LGMobileDL η αυτο LGMobileDLRapi ?

 

δεν πειράζουμε τίποτα άλλο εκτός απο αυτά που αναφέρω και φαίνονται στην φωτογραφία! δεν χρειάζεται.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν πειράζουμε τίποτα άλλο εκτός απο αυτά που αναφέρω και φαίνονται στην φωτογραφία! δεν χρειάζεται.

 

Δεν ειναι θεμα να πειραξω απλος εχει 3 dll και στη φωτο δε φαινετε η πληρης διαδρομη που εχεις διαλεξει.Ασε που οσο εχω συνδεμενο το κινητο απο αναβαθμηση σε αναβαθμηση με εχει , κανω τι μια καπακι παλι υπαρχουν διαθεσημες αναβαθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα να πειραξω απλος εχει 3 dll και στη φωτο δε φαινετε η πληρης διαδρομη που εχεις διαλεξει.Ασε που οσο εχω συνδεμενο το κινητο απο αναβαθμηση σε αναβαθμηση με εχει , κανω τι μια καπακι παλι υπαρχουν διαθεσημες αναβαθμισεις.

 

 

Edit: Ολα οκ το εβαλα αλλα παλι μου λεει οτι δε μπορω να δω youtube :( .H υπηρεσια wi-fi δεν υποστηριζεται.

Link to comment
Share on other sites

Edit: Ολα οκ το εβαλα αλλα παλι μου λεει οτι δε μπορω να δω youtube :( .H υπηρεσια wi-fi δεν υποστηριζεται.

 

ποια έκδοση πέρασες? Δεν υποστυρίζουν όλες οι εκδόσεις youtube.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

ποια έκδοση πέρασες? Δεν υποστυρίζουν όλες οι εκδόσεις youtube.

 

Aυτην V10M_02 . Υπαρχει καπια εκδοση που να υποστηριζει youtube και να δουλευει το gps ?

Link to comment
Share on other sites

Aυτην V10M_02 . Υπαρχει καπια εκδοση που να υποστηριζει youtube και να δουλευει το gps ?

 

μια πολύ καλή έκδοση είναι η τελευταία γερμανική, V10P_00!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

σε vista δουλευει το προγραμματακι αυτο?:)

 

πρεπει να βγαλουμε και την μπαταρια???οταν το φλασαρουμε?

Link to comment
Share on other sites

σε vista δουλευει το προγραμματακι αυτο?:)

 

πρεπει να βγαλουμε και την μπαταρια???οταν το φλασαρουμε?

 

δοκιμασμένο σε XP/7 64 bit δουλεύει άψογα. όχι δεν χρειάζεται! απλά το κινητό να είναι σε pc suite mode! :)

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

οταν το φλασαρεις δηλαδη το κινιτο ειναι ανοιχτο??

 

ναι. κλείνει αυτόματα απο το πρόγραμμα. μόλις τελειώσει θα κάνει απλά επανεκκίνηση και θα δεις την νέα έκδοση!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

2 φορες δοκιμασα και 2 φορες μου βγαζει ερρορ

 

upgrade error

wparam:100

Lparam:2

 

μου βγαζει αυτο...

οταν παταω upgrade ξεκιναει κανονικα καποια στιγμη το κινητο κανει επανεκινηση

βαζω κανονικα το πιν (με πεταει και απο το pc suite)

και μετα μου βγαζει το σφαλμα...

Link to comment
Share on other sites

2 φορες δοκιμασα και 2 φορες μου βγαζει ερρορ

 

upgrade error

wparam:100

Lparam:2

 

μου βγαζει αυτο...

οταν παταω upgrade ξεκιναει κανονικα καποια στιγμη το κινητο κανει επανεκινηση

βαζω κανονικα το πιν (με πεταει και απο το pc suite)

και μετα μου βγαζει το σφαλμα...

 

έχεις φλασάρει ποτε στο παρελθόν με τον παλιό τρόπο?

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

έχεις φλασάρει ποτε στο παρελθόν με τον παλιό τρόπο?

 

οχι μου φαινετε καπως δυσκολος και γενικα επειδη δεν πολυασχολουμε με αυτα δεν δοκιμασα

Link to comment
Share on other sites

οχι μου φαινετε καπως δυσκολος και γενικα επειδη δεν πολυασχολουμε με αυτα δεν δοκιμασα

 

δεν έχεις περάσει καποια drivers τότε... σύνδεσε το κινητό σου χωρίς μπαταρία και σιμ για να περάσει εναν driver στο pc. Αν συνεχιστεί το πρόβλημα ξανα ρίξε μια απάντηση να δούμε τι θα κάνουμε!:)

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορει να περασει τους drivers..:mad::mad::mad:

αναγνωριζει το τηλεφωνο και οταν παει να κανει ινσταλλ

εγκατασταση λογισμικου προγραμματος οδηγησης συσκευεις κολαει..

τι να κανω...ισως να φταινε τα βιστα οπως το κοβω..

Link to comment
Share on other sites

Κατά αρχήν να πω μια καλησπέρα σε όλους νέο μέλλος και εγώ στη παρέα και κάτοχος αρένα και εγώ.

 

Προσπαθώ να κάνω και εγώ αλλαγή στο αρένα με την έκδοση V10P_00 με τον καινούργιο τρόπο που ανέβασε ο χρήστης mythoc άλλα στη ενότητα που πρέπει να δώσουμε τη διαδρομή του αρχείου με το καινούργιο λειτουργικό V10_00 δεν αναγνωρίζει κάποιο αρχείο kdz ....

Μήπως πρέπει να μετονομάσουμε το αρχείο που έχει ο φάκελος με το λειτουργικό και με όνομα V10P.wdb σε kdz ????

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας και καλώς σας βρήκα στην ωραία παρέα που έχετε δημιουργήσει εδώ στο φόρουμ .

 

Δημήτρης.

Link to comment
Share on other sites

Κατά αρχήν να πω μια καλησπέρα σε όλους νέο μέλλος και εγώ στη παρέα και κάτοχος αρένα και εγώ.

 

Προσπαθώ να κάνω και εγώ αλλαγή στο αρένα με την έκδοση V10P_00 με τον καινούργιο τρόπο που ανέβασε ο χρήστης mythoc άλλα στη ενότητα που πρέπει να δώσουμε τη διαδρομή του αρχείου με το καινούργιο λειτουργικό V10_00 δεν αναγνωρίζει κάποιο αρχείο kdz ....

Μήπως πρέπει να μετονομάσουμε το αρχείο που έχει ο φάκελος με το λειτουργικό και με όνομα V10P.wdb σε kdz ????

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας και καλώς σας βρήκα στην ωραία παρέα που έχετε δημιουργήσει εδώ στο φόρουμ .

 

Δημήτρης.

 

Καλως ήρθες στην παρέα μας και σου εύχομαι καλή συνέχεια με την καινούρια σου συσκευή!

 

Λοιπόν, θα πρέπει το αρχείο που θες να περάσεις να είναι σε μορφή .kdz

Μερικά τέτοια αρχεία είναι στο πρώτο ποστ! Εκει που γράφει νέα γερμανική θα βρείς κατα την γνώμη μου το καλύτερο. (.kdz αρχεία είναι ολόκληρα firmware για το αρένα μας). Αν δεν σου λυθεί το πρόβλημα πες μας! Καλή τύχη.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθες στην παρέα μας και σου εύχομαι καλή συνέχεια με την καινούρια σου συσκευή!

 

Λοιπόν, θα πρέπει το αρχείο που θες να περάσεις να είναι σε μορφή .kdz

Μερικά τέτοια αρχεία είναι στο πρώτο ποστ! Εκει που γράφει νέα γερμανική θα βρείς κατα την γνώμη μου το καλύτερο. (.kdz αρχεία είναι ολόκληρα firmware για το αρένα μας). Αν δεν σου λυθεί το πρόβλημα πες μας! Καλή τύχη.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα και για τη βοήθεια σου . :)

 

θα το προσπαθήσω σε λίγο αφού κατεβάσω το αρχείο και θα τα πούμε .;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όλα πήγαν καλά και πέρασα την V10P_00 με επιτυχία . :)

 

Πρέπει να κάνω και factory reset τώρα ???

Link to comment
Share on other sites

πολλοί λένε ένα-δύο πρίν και ένα-δύο μετά.Εγώ πρίν ξέχασα να κάνω αλλά μετά το upgrade του έριξα κανα δυο ρεσετ να είμαι σίγουρος!
Link to comment
Share on other sites

πολλοί λένε ένα-δύο πρίν και ένα-δύο μετά.Εγώ πρίν ξέχασα να κάνω αλλά μετά το upgrade του έριξα κανα δυο ρεσετ να είμαι σίγουρος!

 

ΟΚ θα του κάνω και εγώ αφού πρέπει .;)

 

Σε ευχαριστώ πολύ .:)

Link to comment
Share on other sites

καλό είναι να κάνεις αλλα μη ξεχνάς πως αβήνονται τα πάντα στο κινητό οπότε κράτα back up.
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

καλό είναι να κάνεις αλλα μη ξεχνάς πως αβήνονται τα πάντα στο κινητό οπότε κράτα back up.

 

Είχα πάρει πριν κάνω οτιδήποτε back up. ;)

 

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου σε και για τον χρόνο που έχεις διαθέσει εσύ και κάποια άλλα μέλη του forum για να μπορούμε να κάνουμε εμείς με τον πιο εύκολο τρόπο όπως αποδείχθηκε με το καινούργιο προγραμματάκι το ΑΡΕΝΑ να πετάει απο ότι είδα στα πρώτα κιόλας λεπτά .:) :) :)

 

Σε ευχαριστώ και πάλι . :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να ρωτησω....που μπορω να βρω βημα βημα πληροφοριες για να φλασαρω το κινητο μου (Αρενα) απο την vodafone live εκδοση στην Γερμανικη??Διαβαζω οτι αρκετοι απο εσας το εχουν κανει και θα ηθελα να το κανω κι εγω αλλα δεν γνωριζω τα βηματα :wacko:.(Δεν εχω κανει ποτε κατι παρομοιο και δεν ειμαι ιδιαιτερα γνωστης)

Γι αυτο οποιος μπορει να μου πει τα βηματα ή εστω που θα τα βρω για να μην κανω καμια πατατα.Ευχαριστω

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...