Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το δοκίμασα κ αυτό αλλά δεν έκανε διάφορα. Εντελώς ξαφνικά λειτούργησε κ πάλι. Δυστυχώς σε λίγους μήνες κλείνω 3 χρόνια όποτε δεν έχω εγγυηση. 2 χρόνια δεν δίνει η nokia?

 

3 χρονια???πως γινεται?????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

3 χρονια οντως ειναι ακατορθωτο, μιας και η συσκευη κυκλοφορησε πριν 2 χρονια σχεδον.

 

μηπως εχεις το ε51 τελικα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε πιο παλιες εκδοσεις ελεγε και το ονομα και στην 54 η ΝΟΚΙΑ εκανε το θαυμα της.

 

Αυτό ήταν ένα ζήτημα που με είχε απασχολήσει στο παρελθόν κι εξηγούμαι: Σε κάποια E52 (ασχέτως παλαιότερου ή νεότερου firmware) έβγαζε στις αναπάντητες και το όνομα του καλούντος ενώ σε κάποια άλλα όχι. Για παράδειγμα, εγώ δήλωνα εδώ μέσα με σιγουριά ότι βγάζει μόνο το κλασικό "μια αναπάντητη κλήση" με το προηγούμενο firmware μέχρι που ένας φίλος εδώ μέσα για να με πείσει, ανέβασε φωτογραφία που έδειχνε πέρα από την αναπάντητη, και το όνομα του καλούντος. Το καλύτερο από όλα ήταν ότι είχαμε το ίδιο firmware. Αυτό είναι το περίεργο με τη Nokia ώρες ώρες! Ότι το κάθε τηλέφωνό της είναι ένα μοναδικό κομμάτι και λειτουργεί με το δικό του τρόπο!!! (αστειεύομαι εν μέρει και υπερβάλλω).

Αυτή τη στιγμή το Ε52 το έχω για δεύτερο και λειτουργεί υποδειγματικά οπότε δεν θα ρισκάρω να βάλω την τελευταία αναβάθμιση!!!

Link to comment
Share on other sites

3 χρονια???πως γινεται?????

 

Το πήρα Σεπτέμβρη όταν πρωτοβγήκε. Άρα κλείνω 2 χρόνια σε 4 μήνες? Έχασα την αίσθηση του χρόνου πραγματικά :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν ένα ζήτημα που με είχε απασχολήσει στο παρελθόν κι εξηγούμαι: Σε κάποια E52 (ασχέτως παλαιότερου ή νεότερου firmware) έβγαζε στις αναπάντητες και το όνομα του καλούντος ενώ σε κάποια άλλα όχι. Για παράδειγμα, εγώ δήλωνα εδώ μέσα με σιγουριά ότι βγάζει μόνο το κλασικό "μια αναπάντητη κλήση" με το προηγούμενο firmware μέχρι που ένας φίλος εδώ μέσα για να με πείσει, ανέβασε φωτογραφία που έδειχνε πέρα από την αναπάντητη, και το όνομα του καλούντος. Το καλύτερο από όλα ήταν ότι είχαμε το ίδιο firmware. Αυτό είναι το περίεργο με τη Nokia ώρες ώρες! Ότι το κάθε τηλέφωνό της είναι ένα μοναδικό κομμάτι και λειτουργεί με το δικό του τρόπο!!! (αστειεύομαι εν μέρει και υπερβάλλω).

Αυτή τη στιγμή το Ε52 το έχω για δεύτερο και λειτουργεί υποδειγματικά οπότε δεν θα ρισκάρω να βάλω την τελευταία αναβάθμιση!!!

Αν με τον κέρσορα "κατέβεις" (χωρίς να τις ανοίξεις στην αρχική οθόνη) στις αναπάντητες σου βγάζει και το όνομα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το περίεργο με τη Nokia ώρες ώρες! Ότι το κάθε τηλέφωνό της είναι ένα μοναδικό κομμάτι και λειτουργεί με το δικό του τρόπο!!! (αστειεύομαι εν μέρει και υπερβάλλω).

Αυτή τη στιγμή το Ε52 το έχω για δεύτερο και λειτουργεί υποδειγματικά οπότε δεν θα ρισκάρω να βάλω την τελευταία αναβάθμιση!!!

 

μου θυμιζει το "our software doesn't have bugs- it just develops random features" :lol::lol::lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε ποιο φάκελο εγκαθιστούνται οι java εφαρμογές στο κινητό?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε ποιο φάκελο εγκαθιστούνται οι java εφαρμογές στο κινητό?

Αποθηκεύονται στην διαδρομή C:\Private\102033E6\MIDlets\: Περιέχει τις εγκατεστημένες από το χρήστη εφαρμογές Java. Κάθε φάκελος περιέχει τα αρχεία κάθε εφαρμογής.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έχω το τηλ. κλειστό κι όταν πατάω το κουμπάκι για να το ανοίξω, απλά δονείται και δεν κάνει τίποτε άλλο. Συνεχώς συμβαίνει αυτό το πράγμα.

Δοκίμασα να βγάλω και την μπαταρία και την κάρτα μνήμης για 5 λεπτά και να δοκιμάσω αργότερα, αλλά δυστυχώς δεν άλλαξε κάτι.

 

Καμιά ιδέα;

 

Ευχαριστώ

 

 

 

Επίσης, ξέχασα να συμπληρώσω πως όταν πάω να το φορτίσω δεν δείχνει καμία ένδειξη, δεν πρέπει να φορτίζει... :-(

 

 

 

εχω κι εγω το ιδιο προβλημα και ειναι η 1η φορτιση.παιδια,sos!!!τι να κανω?το προβλημα διορθωνεται η' να το παω για service?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.κριμα για αυτο το κινητο και το εχω τρεισ μμερες μονο.υπαρχει περιπτωση να μου το αλαξουν.

Φυσικά και θα στο αλλάξουν. Αν το πας μάλιστα στο μαγαζί που το πήρες, μπορεί και να στο αντικαταστήσουν άμεσα ως DOA (ζήτα το).

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι απο Ρεθυμνο και το πηρα απο Αθηνα μεσω παραγγελιας τηλεφωνικως.πως να το κανω.το νοκια carυπαρχει περιπτωση να μου το αλαξει.ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Θα το αφήσω να "ξεκουραστεί" για 2-3 μέρες κι εγώ μήπως γίνει κανένα μαγικό!

Αν γίνει κάτι θα σας ενημερώσω...

Εφτιαξε το δικο σου και πως.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα στις ρυθμισεις ασφαλειας :

Κλειδωμα σε αλλαγη SIM & απομακρυσμενο κλειδωμα τηλεφωνου (αυτο που στελνεις sms και κλειδωνει).

 

Τωρα καθε φορα που κλεινς το τηλεφωνο και το ανοιγω ζηταει κωδικο ασφαλειας, χωρις να εχω αλλαξει sim.

 

Ειναι bug, ειναι feature, ειναι καποιο λαθος μου, συμβαινει και σε αλλους;

 

Το θεωρω κουτο να εχω βγαλει το PIN για να ανοιγει το κινητο αμεσα και να ζηταει κωδικο ασφαλειας.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλώς σας βρήκα .. μερικές ερωτήσεις και απο εμένα..

 

1)Στους χάρτες εχει την επιλογη επιστροφή στο σπιτι εχει κολλήσει στην πρωτη αγαπημένη τοποθεσία που του ειχα βαλει

ξερει κανεις πως αλλαζει??

2)εψαχνα να κατεβασω το skype απο το site της νοκια πατησα την επιλογη για να μου στειλει με sms το link..ολα καλα μεχρι εδω

μολις προσπαθω να συνδεθω στο link ο τροπος συνδεσης γινετε μονο απο το internet της wind που θα ειναι με χρέωση..

υπαρχει τροπος να το κατεβάσω απο το router μου?

3)πως προσθέτεις συντομεύσεις στην κάθετη λίστα της επιφάνειας εργασίας??

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα κι απο εμένα.

Έχω πρόβλημα με τη συσκευή και θα ήθελα να μάθω αν αντιμετωπίζει κι αλλος κάτι παρόμοιο.

Πολλες φορές το κινητό χτυπάει χωρις να ακούγεται το κουδούνισμα με αποτέλεσμα να μη το παίρνω χαμπάρι.

Σημερα το πρωί χτυπούσε το ξυπνητήρι χωρις να ακούγεται ο ήχος, ενώ το τηλέφωνο δεν ήταν στο αθόρυβο.

Κάνω συχνά αναβαθμίσεις λογισμικού αλλά το πρόβλημα δεν έχει λυθεί.

Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει?

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Βολεύει να γράφεις κείμενο με αυτό το κινητό; Μικρή επεξεργασία word με ενδιαφέρει

 

Αν γράφεις μηνύματα με τ9 είναι το ίδιο ακριβώς με το να στείλεις email από την εφαρμογή του τηλεφώνου. word δεν έχω χρησιμοποιήσει αλλά email μέχρι μεγέθους ενός-δύο μηνυμάτων γίνεται άνετα.

 

καλησπέρα κι απο εμένα.

Έχω πρόβλημα με τη συσκευή και θα ήθελα να μάθω αν αντιμετωπίζει κι αλλος κάτι παρόμοιο.

Πολλες φορές το κινητό χτυπάει χωρις να ακούγεται το κουδούνισμα με αποτέλεσμα να μη το παίρνω χαμπάρι.

Σημερα το πρωί χτυπούσε το ξυπνητήρι χωρις να ακούγεται ο ήχος, ενώ το τηλέφωνο δεν ήταν στο αθόρυβο.

Κάνω συχνά αναβαθμίσεις λογισμικού αλλά το πρόβλημα δεν έχει λυθεί.

Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει?

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Νομιζώ ότι έχει πρόβλημα το τηλέφωνο.. εμένα μπορεί να κολλήσει και να μην χτυπήσει όχι όμως να μην ακούγεται. υπάρχει μενού για την ένταση του;

 

Καλημέρα καλώς σας βρήκα .. μερικές ερωτήσεις και απο εμένα..

 

2)εψαχνα να κατεβασω το skype απο το site της νοκια πατησα την επιλογη για να μου στειλει με sms το link..ολα καλα μεχρι εδω

μολις προσπαθω να συνδεθω στο link ο τροπος συνδεσης γινετε μονο απο το internet της wind που θα ειναι με χρέωση..

υπαρχει τροπος να το κατεβάσω απο το router μου?

 

Ευχαριστω.

 

ενεργοποίση το wifi από το ρούτερ σου. ενεργοποίση απο το κινητό το wifi. πραγματοποιείς σύνδεση. βλέπεις στην αρχική οθόνη του τηλεφώνου πάνω δεξιά από τον δείκτη του σήματος μια γραμμούλα που σημαίνει ότι είσαι σε wifi. πας στην σελίδα του και το κατεβάζεις.

 

Ειμαι απο Ρεθυμνο και το πηρα απο Αθηνα μεσω παραγγελιας τηλεφωνικως.πως να το κανω.το νοκια carυπαρχει περιπτωση να μου το αλαξει.ευχαριστω εκ των προτερων

 

στο Ηράκλειο Κρήτης στο σερβισε της νοκία πήγα τα δύο προβληματικά μου νόκια. μου τα αλλάξαν και τα δύο με νέα e52. είχαν πρόβλημα στο ακουστικό δεν άκουγες σχεδόν τίποτα.

Τα τηλέφωνα είχαν κλείσει χρόνο και ήταν και λίγο ταλαιπωρημένα αλλά δεν μου είπαν τίποτα. απλά τα άλλαξαν. Βέβαια τα είχα πάει απο 2-3 φόρες το καθένα με το ίδιο πρόβλημα.

Edited by hlekat
Συνεχόμενα μηνύματα .Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση
Link to comment
Share on other sites

Αν γράφεις μηνύματα με τ9 είναι το ίδιο ακριβώς με το να στείλεις email από την εφαρμογή του τηλεφώνου. word δεν έχω χρησιμοποιήσει αλλά email μέχρι μεγέθους ενός-δύο μηνυμάτων γίνεται άνετα.

 

 

 

Νομιζώ ότι έχει πρόβλημα το τηλέφωνο.. εμένα μπορεί να κολλήσει και να μην χτυπήσει όχι όμως να μην ακούγεται. υπάρχει μενού για την ένταση του;

 

 

 

ενεργοποίση το wifi από το ρούτερ σου. ενεργοποίση απο το κινητό το wifi. πραγματοποιείς σύνδεση. βλέπεις στην αρχική οθόνη του τηλεφώνου πάνω δεξιά από τον δείκτη του σήματος μια γραμμούλα που σημαίνει ότι είσαι σε wifi. πας στην σελίδα του και το κατεβάζεις.

 

 

 

στο Ηράκλειο Κρήτης στο σερβισε της νοκία πήγα τα δύο προβληματικά μου νόκια. μου τα αλλάξαν και τα δύο με νέα e52. είχαν πρόβλημα στο ακουστικό δεν άκουγες σχεδόν τίποτα.

Τα τηλέφωνα είχαν κλείσει χρόνο και ήταν και λίγο ταλαιπωρημένα αλλά δεν μου είπαν τίποτα. απλά τα άλλαξαν. Βέβαια τα είχα πάει απο 2-3 φόρες το καθένα με το ίδιο πρόβλημα.

Μου το αλλαξαν και μενα αφου δεν ειχε κλεισει εβδομαδα που το ειχα παρει.Να σαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΧΑΡΤΕΣ ΚΑΙ ΠΛΟΗΓΗΣΗ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΙΝΗΤΟ?
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΧΑΡΤΕΣ ΚΑΙ ΠΛΟΗΓΗΣΗ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΙΝΗΤΟ?

Διάβασε το [ΟΔΗΓΟΣ] GPS, A-GPS, OVI Maps και η πρώτη χρήση. Για ότι απορία έχεις μπορείς να ρωτήσεις στο παραπάνω θέμα.

 

Επίσης μην γράφεις με κεφαλαία, γιατί είναι σαν να φωνάζεις. Γράφε με πεζούς χαρακτήρες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου διαθέτει GPS. Απλά όταν μπαίνω για πλοήγηση με χρεώνει από το δίκτυο. Για δωρεάν πλοήγηση τι μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου διαθέτει GPS. Απλά όταν μπαίνω για πλοήγηση με χρεώνει από το δίκτυο. Για δωρεάν πλοήγηση τι μπορώ να κάνω?

Θα πρέπει να περάσεις τους χάρτες μέσω ovi suite, για οδηγίες διάβασε εδώ. Επίσης απενεργοποίησε τις επιλογές A-GPS και βάση δικτύου μέσα από το μενού Εντοπισμός θέσης. Βέβαια με απενεργοποιημένο το A-GPS θα κάνει λίγο παραπάνω χρόνο για να βρει την θέση σου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...