Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

GPS GPS GPS GPS GPS

 

φυσικα και

 

εχει εχει εχει εχει εχει.

 

 

Μα τι ειναι αυτα που λεγονται,θα τρελλαθω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά τι λέτε τώρα, έχει GPS ενσωματωμένο και μάλιστα το λειτουργώ ενώ έχω το κινητό σε κατάσταση εκτός σύνδεσης. Αλλά έτσι κι αλλιώς επίτηδες δεν έχω κάνει καμία ρύθμιση για ίντερνετ μέσω κάρτας sim. Το κινητό βρίσκει απίστευτα γρήγορα δορυφόρους και δείχνει με μεγάλη ακρίβεια το σημείο που βρίσκεσαι και μάλιστα υπό αντίξοες συνθήκες, όπως συννεφιά ή εσωτερικοί χώροι. Έχουν περάσει πολλά κινητά από τα χέρια μου και μάλιστα πολύ ακριβότερα από το Ε52 αλλά κανένα δεν έχει το GPS που έχει το Ε52. Το Galaxy S είναι απλά σκουπίδι δίπλα στο Ε52 από gps! Φίλε μου σίγουρα για να μην πιάνει δορυφόρους εύκολα έχει κάποιο θέμα το κινητό σου. Πήγαινέ το στο σέρβις. Έχει εκπληκτικό gps η συγκεκριμένη συσκευή. Κατά τη γνώμη μου είναι το πιο δυνατό σημείο της συγκεκριμένης συσκευής! Και είμαι απόλυτος πάνω σ' αυτό το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να υπερθεματίσω για το gps όπως οι παραπάνω φίλοι-κάτοχοι Ε52, αλλά όχι μόνο έχει αλλά μπορείς και να το παραμετροποιήσεις, ανάλογα αν θέλεις gps μέσω δικτύου, bluetooth gps, a-gps... Κανείς δεν διαβάζει πια τα manual;

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις μαγκες, αλλα με το αλλο 8εμα τι λετε να παιζει ?

κα8ε φορα που το συνδεω μεσω mini usb ειτε στο pc ειτε μονο για φορτιση αλλαζει 8εμα απο μονο του

Link to comment
Share on other sites

Εχει Α-GPS οχι GPS, δηλαδη το ενα κινητό με gps βγαίνεις εξω και πιάνεις δορυφόρους και ας μην εχεις μεσα καρτα sim, ενω το αλλo με Α-GPS τους δορυφόρους στους δινει η κινητή και εννοείται με χρέωση.

 

http://images.wmexperts.com/articleimages/2008/01/agps.jpg

 

τοgps δουλευει και χωρις υποστηριξη απλα αργει παραπανω να κλειδωσει ..

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις μαγκες, αλλα με το αλλο 8εμα τι λετε να παιζει ?

κα8ε φορα που το συνδεω μεσω mini usb ειτε στο pc ειτε μονο για φορτιση αλλαζει 8εμα απο μονο του

Εχεις το θεμα αποθηκευμενο στην καρτα μνημης και μολις το συνδεεις στον υπολογιστη εχεις επιλεξει την "Μαζικη αποθηκευση" και σου κοβει την προσβαση του κινητου στην καρτα μνημης, για βαλε το σε λειτουργια "PC Suite" και δες αν το κανει.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε το θέμα στην μνήμη της συσκευής. Τα θέματα που χρησιμοποιούμε είναι καλύτερο να τα εγκαθιστούμε στην συσκευή για να αποφεύγουμε παρόμοια προβλήματα. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

thank you thank you..

παει και αυτο, τωρα σαβαρα, σε ολους πιανει το gps(χωρις χρεωση) τοσο ευκολα ??

γιατι εμενα οταν ειναι πολυκατοικιες κοντα και αλλα τετοια δεν γινεται, πρεπει να βγω σε ανοιχτο χωρο, ας πουμε αλιμο για να πιασει καλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω σε gray απο πομποδέκτη,ακουστική ποιότητα και ένταση ,μπαταρία πως τα παει?Επίσης είναι γρήγορο όπως το Ε51?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω σε gray απο πομποδέκτη,ακουστική ποιότητα και ένταση ,μπαταρία πως τα παει?Επίσης είναι γρήγορο όπως το Ε51?

Πομποδέκτης όχι τόσο καλός (του N78 σαφώς καλύτερος).

Ακουστική ποιότητα άριστη.

Ένταση άριστη.

Μπαταρία άριστη.

Πιο γρήγορο από το E51.

Δυστυχώς η κάμερα δεν έχει autofocus, ξέχνα τη φωτογράφιση κειμένου.

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται πως το noise cancellation επιτυγχάνει μείωση των εξωτερικών θορύβων. Στη δική μου περίπτωση, μου παραπονιούνται πως ακούν τους θορύβους πολύ έντονα. Κάποιες φορές πιο έντονα και από την φωνή μου. Εκτός αν το noise cancellation λειτουργεί αντίστροφα. Δηλαδή, μειώνει τους θορύβους των άλλων προς εμένα.
Link to comment
Share on other sites

Σε παλαιότερες εκδόσεις λογισμικού το Noise Cancellation είχε πρόβλημα. Αν βάλεις την τελευταία έκδοση πρέπει να έχει διορθωθεί.
Link to comment
Share on other sites

Σε παλαιότερες εκδόσεις λογισμικού το Noise Cancellation είχε πρόβλημα. Αν βάλεις την τελευταία έκδοση πρέπει να έχει διορθωθεί.

 

Πάντως αν και με λιγη δυσκολία εγώ το βρήκα και το πήρα με επιδότηση απο την voda, κανονική τιμή στα 213€ μείον την επιδότηση.Λογικά ητελευταία αναβάθμιση (ποιά είναι)πρέπει να διορθώνει κάποια bags ,άμα δεν την φοράει να του την περάσω?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν και με λιγη δυσκολία εγώ το βρήκα και το πήρα με επιδότηση απο την voda, κανονική τιμή στα 213€ μείον την επιδότηση.Λογικά ητελευταία αναβάθμιση (ποιά είναι)πρέπει να διορθώνει κάποια bags ,άμα δεν την φοράει να του την περάσω?

Ναι, αν έχει έκδοση πριν την 52 καλό θα είναι να αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αν έχει έκδοση πριν την 52 καλό θα είναι να αναβαθμίσεις.

 

Λοιπόν φοράει την 034.001 2/4/10 , οπότε να την κάνω την αναβάθμιση?Μου έκανε όμως εντύπωση το 'μεγάλο'' κουτί του που περιείχε και βάση αυτοκινήτου! Ετσι έρχεται το τηλέφωνο?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φοράει την 034.001 2/4/10 , οπότε να την κάνω την αναβάθμιση?Μου έκανε όμως εντύπωση το 'μεγάλο'' κουτί του που περιείχε και βάση αυτοκινήτου! Ετσι έρχεται το τηλέφωνο?

Μερικές εκδόσεις έρχονται και με βάση. Προτείνω να κάνεις την αναβάθμιση, ναι.

Link to comment
Share on other sites

Μερικές εκδόσεις έρχονται και με βάση. Προτείνω να κάνεις την αναβάθμιση, ναι.

 

Εκανα αναβάθμιση και πέρασα την 054.003/15-1-11

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Καμιά βελτίωση;

 

Δεν μπόρεσα να εντοπίσω διαφορές ,γιατί μετά απο λίγο αφότου ήρθε στα χέρια μου το Ε52 του πέρασα την καινούργια.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω κατι μου με ενοχλει στην 54..... στα εισεχρομενα μυνηματα δεν μου βγαζει πια ονομα αποστολεα.

 

Το δικό μου Ε52 και στις αναπάντητες αλλά και στα sms εμφανίζει το όνομα του αποστολέα, επίσης οταν λαμβάνει sms χτυπάει.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις σαν θεμα οθονησ αναμονης το βασικο, οταν σου ερχεται μυνημα σου λεει το ονομα?
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου Ε52 και στις αναπάντητες αλλά και στα sms εμφανίζει το όνομα του αποστολέα, επίσης οταν λαμβάνει sms χτυπάει.

Έχεις πάνω από 2000 SMS αποθηκευμένα; Το πρόβλημα που δε χτυπάει το έκανε στις παλαιότερες εκδόσεις μόνο όταν είχες πολλά SMS αποθηκευμένα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις πάνω από 2000 SMS αποθηκευμένα; Το πρόβλημα που δε χτυπάει το έκανε στις παλαιότερες εκδόσεις μόνο όταν είχες πολλά SMS αποθηκευμένα.

 

Ούτε κατα διανοια δεν αφήνω να γεμίσει με τόσα πολλά, αλήθεια γιατί στην αναμονή κάποιες στιγμές μου γράφει ''επιλέξτε σύνδεση''- wlan δίκτυο και πως το απενεργοποιούμε να μην ζητάει?

Edited by lefkaditis
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ούτε κατα διανοια δεν αφήνω να γεμίσει με τόσα πολλά, αλήθεια γιατί στην αναμονή κάποιες στιγμές μου γράφει ''επιλέξτε σύνδεση''- wlan δίκτυο και πως το απενεργοποιούμε να μην ζητάει?

 

Πίνακας Ελέγχου -> Ρυθμίσεις -> Σύνδεση -> Ασύρματο LAN -> Ποτέ & στις 2 επιλογές (Πεοβολή διαθέσιμ. WLAN / Τεστ συνδεσιμ. με Διαδ.)

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Πίνακας Ελέγχου -> Ρυθμίσεις -> Σύνδεση -> Ασύρματο LAN -> Ποτέ & στις 2 επιλογές (Πεοβολή διαθέσιμ. WLAN / Τεστ συνδεσιμ. με Διαδ.)

 

Αυτό ''ανακάλυψα'' και εγώ, αλλά και πάλι μου το ξανακάνει γιατί ?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...