Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aνοιξε τον x-plore Menu > Tools > Messaging επελεξε το jar και αντιγραφη στην καρτα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Το MMSc software της vodafone κάνει αυτόματα resize τις εικόνες.

 

Ξέρεις ποιο είναι το περίεργο; Με κινητό sonyericsson της σειράς πάλι έκανε resize τις εικόνες το δίκτυο, αλλά τις κατέβαζε στα 100-150kb.

 

Με το Ε52, τις κατεβάζει σε μέγεθος γραμματόσημου (3-5 kb), ό,τι ρυθμίσεις κι αν έκανα στα MMS ή στην κάμερα του κινητού. Υπάρχει κανείς που αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα; :(

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

απο προχθες που εκανα αναβαθμιση με την τελευταια εκδοση του λογισμικου η μπαταρια τελειωνει πολυ γρηγορα. εχει παρατηρησει κανεις κατι τετοιο;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

απο προχθες που εκανα αναβαθμιση με την τελευταια εκδοση του λογισμικου η μπαταρια τελειωνει πολυ γρηγορα. εχει παρατηρησει κανεις κατι τετοιο;

ναι ισχυει κ εμενα μου κραταγε 6 μερες με wifi τωρα 3 με 4

Link to comment
Share on other sites

καποια λυση υπαρχει;

μπορουμε να επιστρεψουμε σε προγενεστερη εκδοση;;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

καποια λυση υπαρχει;

μπορουμε να επιστρεψουμε σε προγενεστερη εκδοση;;

Όχι δεν μπορείς να επιστρέψεις σε προηγούμενη έκδοση firmware.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πριν μια ωρα μια φιλη μου εχασε το κινητο της Ε52.Εγω μεσα στο pc μου μεσω pc suite εχω κανει back up τα παντα.Πως μπορω να τα γραψω σε cd τουλαχιστον τις επαφες της για να μην γινει Αστερω και την ψαχνω???:):)
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Μολις ορισα και εγω το mail μεσω το κινητου.Μια χαρα παει μεν αλλα θελω να ρωτησω αν μπορω να μπω στο mail με ασυρματο δικτυο μεσω router για να μην υπαρχει χρεωση ή αν μπαινει μονο με web vodafone στο mail.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Πριν μια ωρα μια φιλη μου εχασε το κινητο της Ε52.Εγω μεσα στο pc μου μεσω pc suite εχω κανει back up τα παντα.Πως μπορω να τα γραψω σε cd τουλαχιστον τις επαφες της για να μην γινει Αστερω και την ψαχνω???:):)

 

οταν κανεις back up με το pc suite σου γραφει την διαδρομη που αποθηκευεται το αρχειο.

Τα εχει ολα τα αρχεια με το ονομα της καθε συσκευης και με την ημερομηνια.

 

Βρισκεις τα αρχεια και τα αντιγραφεις σε cd ἠ οπου αλλου θες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πηρα το κινητο για να κραταει η μπαταρια του 5-6 μερες και μετα το τελευταιο firmware κραταει 1,5 μερες.

βρειτε μου σας παρακαλω καποια λυση!

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

κάνε format (hard) και δες τι κάνει από κατανάλωση.

 

Εμένα η συσκευή δεν είχε ποτέ 6 μέρες με πλήρη χρήση

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

anyway, η φυσιολογικη αναμονη για αυτη τη συσκευη ποια ειναι;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

εξαρτάται από την χρήση. Εμένα πχ όταν χρησιμοποιώ opera mini έναντι του default browser για Internet η αναμονή πέφτει στην 1- 1,5 μέρα. Η χρήση σε αυτή την περίπτωση είναι περίπου 1 ώρα κλήσεις , ~20 μηνύματα και καμια ώρα browsing. Επίσης emails 4-5.

 

Δυστυχώς παρά την πολύ διαφήμιση από πολλούς χρήστες εδώ μέσα, τα e5x όπου x > 1 δεν έχουν καλύτερη business απόδοση(ούτε καν ίση) με άλλα business τηλέφωνα της αγοράς (δική μου εκτίμηση βέβαια)

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την αναμονή με την τελευταία έκδοση λογισμικού και έχοντας 2 Ε52 στο γραφείο έχω να παρατηρήσω τα εξής :

 

1) Το ένα δουλεύει συνεχώς με Push Vodafone email Visto και με αρκετή ομιλία /sms φτάνει τις 3 ημέρες αναμονή.

2) Το δεύτερο χωρίς την υπηρεσία push email, αλλα με πολύ ομιλία / sms φτάνει τις 4 ημέρες.

 

Και τα 2 δεν δουλεύουν σε 3G.

 

Σε σύγκριση με τα άλλα κινητά που έχουμε στην δουλειά (Ε72 / Ε71), μπορώ να πώ ότι το Ε52 σχεδόν ξεπερνάει τους μέσους όρους αναμονής των παραπάνω κινητών.

Link to comment
Share on other sites

κάνε format (hard) και δες τι κάνει από κατανάλωση.

 

Εμένα η συσκευή δεν είχε ποτέ 6 μέρες με πλήρη χρήση

 

Με hard format γίνεται και επαναφορά του κωδικού ασφαλείας??

Αν ναι,πωε γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται εφόσον το κάνεις όμως έχοντας όμως κλειστό το κινητό.

Στο FAQ υπάρχει άρθρο που αναλύει το πώς γίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

εκανα hard format στο τηλεφωνο, περνοντας καποιες εφαρμογες μου εμφανιζει ενα μηνυμα που λεει οτι η εφαρμογη ηδη υπαρχει και αν θελω αντικατασταση, αυτο γιατι το εμφανιζει;

εκανα κατι λαθος

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Αν έκανες format μόνο στο τηλέφωνο και όχι και στην κάρτα μνήμης τότε είναι λογικό.Όταν κάνουμε format κάνουμε και στην εσωτερική μνήμη και στην εξωτερική.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αν έκανες format μόνο στο τηλέφωνο και όχι και στην κάρτα μνήμης τότε είναι λογικό.Όταν κάνουμε format κάνουμε και στην εσωτερική μνήμη και στην εξωτερική.

 

και στα δυο εκανα

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Μπες στην διαχ. εφαρμογων και πες μας εαν υπαρχει εγκατεστημενη η εφαρμογη. Για ποια εφαρμογη γραφεις? Μπορει να ειναι προεγκατεστημενη. Εαν χρειαστεις κατι αλλο καλυτερα να συνεχισουμε στο επισημο θεμα των εφαρμογων :rolleyes:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπες στην διαχ. εφαρμογων και πες μας εαν υπαρχει εγκατεστημενη η εφαρμογη. Για ποια εφαρμογη γραφεις? Μπορει να ειναι προεγκατεστημενη. Εαν χρειαστεις κατι αλλο καλυτερα να συνεχισουμε στο επισημο θεμα των εφαρμογων :rolleyes:

 

το φορματ το εκανα με τον κωδικο *#7370# και μετα μεσω του υπολογιστη εκανα διαμορφωση στην καρτα μνημης.

δεν ηταν προεγκατεστημενες οι εφαρμογες και δεν το εκανε σε μια αλλα σε αρκετες εφαρμογες

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να αγορασω την συσκευη αλλα διαβαζοντας τις προηγουμενες σελιδες προσεξα οτι η συσκευη πασχει απο διαφορα περιεργα λογισμικου και υλικου. Αξιζει η αγορα της ή μαπα το καρπουζι?

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σύντομα θα αγοράσω το nokia e52. Το προβλημά μου είναι το εξής:

Πώς γίνεται όταν συνδέεται με το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου (μέσω bluethooth) να συνδέεται μόνο όταν θέλω να λάβω ή να κάνω μια κλήση, κ όχι όταν χρεισημοποιώ το τηλέφωνο (μηνύματα κλπ)? Είναι πολύ σπαστικό να διακόπτεται συνέχεια ό,τι ακούω στο αμαξι επειδή έχω ένα μύνημα ή θέλω να δώ κάτι σε αυτό. Δεν με ενδιαφέρει να μπορώ να άκουσω ένα αρχειο μουσικής απο το τηλέφωνο στο αμαξι.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καθως ειμουν στο νετ και σερφαρα μου εβγαλε μνημη πληρης (κατεβαζα το google street view) και σταματησε. αυτο σημαινει οτι γεμισε η μνημη του τηλεφωνου? πως ελευεθερωνω χωρο? καιπου ξερω τι πρεπει να σβησω ή νσ μεταφερω στην εξωτερικη μνημη και πως γινετε?

 

Τελος θα ηθελα να μου πει καποιος που μπορω να βρω να εγκαταστησω το adobe flash player. εψαξα παντου αλλα δεν το βρισκω. σε πολλες σελιδες το ζηταει για να παιξουν βιντεο

Link to comment
Share on other sites

Καθάρισε τη cache του Ιστού.

Αυτό γίνεται πατώντας Options > Clear privacy data > Cache ή All.

 

Για το δεύτερο, έχει αναφερθεί πάρα πολλές φορές.

Κάνε το κόπο να το ψάξεις και μόνος σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...