Jump to content

Microsoft Windows 7


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια στο windows mail

1-πως σβηνουμε πολλα μηνυματα με μιας?

2-γιατι δεν μου κραταει τις ρυθμισεις των message rules?βαζω ενα rule και μετα τον ξεχναει

3-οταν κλεινω με το Χ το προγραμμα κλεινει και το εικονιδιο του προγραμματος αρα δεν λαμβανει μεηλ.μονο με minimize μενει ανοιχτο το προγραμμα ωστε να ελεγχει για μηνυματα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τιμή για Windows 7 Ultimate 64-bit έχουμε;

 

Για 1 άδεια πόσο πάει; και για περισσότερες άδειες πόσο πάει;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Τελικα 120 ευρω εχουν πανω κατω τα win και ειναι δυσκολες εποχες... να δουμε αν βρεθει καποιος αλλος τροπος να τα περασουμε :P

Εκτος και αν το γυρισω σε Ubuntu, δε ξερω.... Παντως τα ΧΡ τα βαρεθηκα

Αν πας σε Linux, θεωρώ ότι τα Fedora είναι η καλύτερη επιλογή. ;)

Link to comment
Share on other sites

Τιμή για Windows 7 Ultimate 64-bit έχουμε;

 

Για 1 άδεια πόσο πάει; και για περισσότερες άδειες πόσο πάει;

 

Αν μιλάμε για DSP έκδοση (μαζί με υπολογιστή) γύρω στα 180. Οι retail πάνε 280 περίπου.

Φαντάζομαι για πολλαπλές άδειες η τιμή πέφτει - επικοινώνησε με το κατάστημα για λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για DSP έκδοση (μαζί με υπολογιστή) γύρω στα 180. Οι retail πάνε 280 περίπου.

Φαντάζομαι για πολλαπλές άδειες η τιμή πέφτει - επικοινώνησε με το κατάστημα για λεπτομέρειες.

 

Υπαρχει και το family pack, 3 αδειες windows 7 hοme premium σε 32/64bit ( upgrade ) προς 150$.. προσωπικα δεν βρισκω τον λογο να πας σε pro η ultimate.. μονο αν θες να κανεις login σε active directory server δηλαδη μονο για επιχειρησεις.. για ολα τα εξτρα απο την home premium υπαρχουν freeware υποκαταστατα..

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο windows mail

1-πως σβηνουμε πολλα μηνυματα με μιας?

2-γιατι δεν μου κραταει τις ρυθμισεις των message rules?βαζω ενα rule και μετα τον ξεχναει

3-οταν κλεινω με το Χ το προγραμμα κλεινει και το εικονιδιο του προγραμματος αρα δεν λαμβανει μεηλ.μονο με minimize μενει ανοιχτο το προγραμμα ωστε να ελεγχει για μηνυματα?

 

ξερει κανενας η ειμαι σε λαθος thread?mods αν ναι ,μετεφερετε το στο σωστο πλιζ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο windows mail

1-πως σβηνουμε πολλα μηνυματα με μιας?

2-γιατι δεν μου κραταει τις ρυθμισεις των message rules?βαζω ενα rule και μετα τον ξεχναει

3-οταν κλεινω με το Χ το προγραμμα κλεινει και το εικονιδιο του προγραμματος αρα δεν λαμβανει μεηλ.μονο με minimize μενει ανοιχτο το προγραμμα ωστε να ελεγχει για μηνυματα?

 

1--> Shift και βελακι πληκτρολογιου (πανω - κατω)/κλικ ποντικιου μολις τα τσεκαρεις delete και εφυγαν.

 

2--> Απο που τα εχεις ορισει τα rules? Απο το hotmail.com ή απο την εφαρμογη του Windows Live Mail?

 

3--> Αφου κλεινει η εφαρμογη με το "χ" δεν μπορει να λαβει!! Την ξανανοιγεις και κανει συγχρονισμο και ληψη της αλληλογραφιας σου.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

1--> Shift και βελακι πληκτρολογιου (πανω - κατω)/κλικ ποντικιου μολις τα τσεκαρεις delete και εφυγαν.

 

2--> Απο που τα εχεις ορισει τα rules? Απο το hotmail.com ή απο την εφαρμογη του Windows Live Mail?

 

3--> Αφου κλεινει η εφαρμογη με το "χ" δεν μπορει να λαβει!! Την ξανανοιγεις και κανει συγχρονισμο και ληψη της αλληλογραφιας σου.

2- τα rules τα ορισα απο το windows mail αλλα μαλλον τωρα ειναι οκ.ειχαν προβλημα οταν αλλαζα το ονομα του rule σε κατι δικο μου!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και το family pack, 3 αδειες windows 7 hοme premium σε 32/64bit ( upgrade ) προς 150$.. προσωπικα δεν βρισκω τον λογο να πας σε pro η ultimate.. μονο αν θες να κανεις login σε active directory server δηλαδη μονο για επιχειρησεις.. για ολα τα εξτρα απο την home premium υπαρχουν freeware υποκαταστατα..

 

Υπαρχει στην Ελληνικη αγορα family pack για windows 7;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό;

 

Νομίζω ότι ήταν ένα πακέτο αναβάθμισης το οποίο σε άφηνε να αναβαθμίσεις 3 μηχανήματα σε συγκεκριμένη έκδοση λειτουργικού με ένα μόνο δισκάκι και λογικά με ένα κλειδί. Κάτι δηλαδή σαν μια περιορισμένη (σε εύρος αδειών) corporate εκδοση

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει στην Ελληνικη αγορα family pack για windows 7;

 

Στην ελληνικη οχι, αλλα δεν σε εμποδιζει κανεις να αγορασεις απο εξωτερικο.

 

To family pack το κατήργησε η microsoft προ πολλού.

 

Το επαναφερανε προσφατα.

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Έχουν κάποιο πρόβλημα τα Windows 7 με το Camtasia Studio 7 ;; Ρωτάω γιατί στα Vista Home Premium SP2 ό,τι και να τραβήξω (ακόμη και εγκατάσταση προγράμματος) όση ώρα και να το τραβήξω δεν υπάρχει πρόβλημα με το aero, ενώ στα 7 Home Premium αν τραβήξω ακόμη και την επιφάνεια εργασίας μετά από λίγο μου απενεργοποιεί το aero και μου χαλάει σχεδόν όλο το βίντεο.. Καμιά ιδέα ;; :confused:

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Το επαναφερανε προσφατα.

 

Σωστός, δεν το είχα δει.

 

Απλά να πω ότι θα βγουν περιορισμένα κομμάτια (όπως και παλαιότερα) και ότι οι άδεις που περιέχει είναι upgrade licences, δηλαδή θα πρέπει να έχει ήδη ο υπολογιστής κάποια αυθεντική έκδοση windows - είτε XP είτε Vista. Τουλάχιστον έτσι λένε οι πρώτες πληροφορίες, γιατί ακόμα δεν κυκλοφόρησε.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

1-πως μπορω στο windows mail να κανω back up τα παντα?ρυθμισεις,message rules,email?να μπορω μετα απο ενα κρασαρισμα να το επαναφερω οπως ηταν.στο incredimail το εχει αυτο.

2- πως γινεται να ξεκιναει το windows mail οταν ξεκινανε τα windows?(ακομα και αν το ειχα κλεισει με το x πριν κλεισω και επανεκκινησω τον υπολογιστη)

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

1-πως μπορω στο windows mail να κανω back up τα παντα?ρυθμισεις,message rules,email?να μπορω μετα απο ενα κρασαρισμα να το επαναφερω οπως ηταν.στο incredimail το εχει αυτο.

2- πως γινεται να ξεκιναει το windows mail οταν ξεκινανε τα windows?(ακομα και αν το ειχα κλεισει με το x πριν κλεισω και επανεκκινησω τον υπολογιστη)

 

Για το 1ο: Αμα πας στη διαδρομη C:\Users\name\AppData\Local\Microsoft\Windows Live Mail θα βρεις τα παντα. Εχει φακελους που ειναι αποθηκευμενα ολα τα mails και τα στοιχεια που χρειαζεται η εφαρμογη. Τυπικα ομως επειδη κανει συγχρονισμο απο το hotmail.com δεν χανονται τα mails ουτε τα rules, φακελοι κλπ.

 

Για το 2ο: Πρεπει να βαλεις την εφαρμογη να ξεκιναει κατα τηνς εκκινηση στοιχειων των windows αλλα επειδη τουλαχιστον σε μενα (στα δικα μου pc) δεν υπαρχει στη λιστα η εφαρμογη του WLmail δεν ξερω πως και αν μπορεις να το προσθεσεις!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Για το 1ο: Αμα πας στη διαδρομη C:\Users\name\AppData\Local\Microsoft\Windows Live Mail θα βρεις τα παντα. Εχει φακελους που ειναι αποθηκευμενα ολα τα mails και τα στοιχεια που χρειαζεται η εφαρμογη. Τυπικα ομως επειδη κανει συγχρονισμο απο το hotmail.com δεν χανονται τα mails ουτε τα rules, φακελοι κλπ.

 

Για το 2ο: Πρεπει να βαλεις την εφαρμογη να ξεκιναει κατα τηνς εκκινηση στοιχειων των windows αλλα επειδη τουλαχιστον σε μενα (στα δικα μου pc) δεν υπαρχει στη λιστα η εφαρμογη του WLmail δεν ξερω πως και αν μπορεις να το προσθεσεις!!

1-δηλαδη εαν κρασαρει ο υπολογιστης μου η εγω θελω να μεταφερω αυτουσιο το windows mail σε αλλο κομπιουτερ πως θα μεταφερω αυτουσιο το windows mail?δεν υπαρχει ενας αυτοματος τροπος να κανω backup και restore?(υποψιν δεν εχω hotmail email)

 

στο path που μου εδωσες εχει windows LIVE mail και windows mail σκετο!εγω εχω το windows live mail αλλα το αλλο τι ειναι?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

1-δηλαδη εαν κρασαρει ο υπολογιστης μου η εγω θελω να μεταφερω αυτουσιο το windows mail σε αλλο κομπιουτερ πως θα μεταφερω αυτουσιο το windows mail?δεν υπαρχει ενας αυτοματος τροπος να κανω backup και restore?(υποψιν δεν εχω hotmail email)

 

στο path που μου εδωσες εχει windows LIVE mail και windows mail σκετο!εγω εχω το windows live mail αλλα το αλλο τι ειναι?

 

Δες αυτο εδω How to Backup Windows Live Mail Accounts, Contacts and Messages :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ευχαριστω!εκανα αυτο που λεει για back up των accounts αλλα στο ενα account ειχα δημιουργησει και εναν φακελο τον οποιο δεν τον επανεφερε.τωρα κανω δοκιμες αλλα εαν ειχα εκει μεσα χρησιμα emails τι θα εκανα?

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ευχαριστω!εκανα αυτο που λεει για back up των accounts αλλα στο ενα account ειχα δημιουργησει και εναν φακελο τον οποιο δεν τον επανεφερε.τωρα κανω δοκιμες αλλα εαν ειχα εκει μεσα χρησιμα emails τι θα εκανα?

 

Κοιτα γενικα παντως αν χρησιμοποιεις το Windows Live Mail δεν ειναι και καμια σοβαρη εφαρμογη. Ποιο πολυ για οικιακη χρηση ειναι και τιποτα παραπανω. Αν χρησιμοποιεις το mail σου για σοβαρες δουλειες κλπ πηγαινε καλυτερα στο Thunerdbird ή αν δεν θες να ξεφυγεις απο την Micro$oft στο πολυ καλο Outlook!! :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα γενικα παντως αν χρησιμοποιεις το Windows Live Mail δεν ειναι και καμια σοβαρη εφαρμογη. Ποιο πολυ για οικιακη χρηση ειναι και τιποτα παραπανω. Αν χρησιμοποιεις το mail σου για σοβαρες δουλειες κλπ πηγαινε καλυτερα στο Thunerdbird ή αν δεν θες να ξεφυγεις απο την Micro$oft στο πολυ καλο Outlook!! :)

 

βασικα χρησιμοποιω το incredimail και το εχω συνηθισει αλλα καποιες attachments ερχοντουσαν αντι για xls η doc σαν UNKNOWN PARAMETER VALUE.DAT ΚΑΙ οι του incredimail μου ειπαν δοκιμασε το windows mail και εκει ερχονται κανονικα αρα φταιει το incredimail.αλλα ειδα οτι το windows mail einai kalo!αλλα εχω μια δυο αποριες που σου ειπα!

Link to comment
Share on other sites

με ενα AMD ATHLON 64 X 2 DUAL CORE5200+ 2.70GHZ και 2 gb ram ειναι ενταξει για win7??? α και ο σκληροσ ειναι 200gb χωρισμενος σε 2 partitino 45 kai 155.. και τα xp ειναι στον 45... φτανουν για setup των win7?

 

Φτάνουν και περισσεύουν.. Εγώ είμαι σε AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4200+ 2.20GHz και 1Gb Ram και πάνε σφαίρα (Win 7 Home Premium) ;)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Έχω τα ultimate 64 bit με επεξεργαστή I5-750 2.66 GHZ και 4gb ram.

Όταν ανοίγω τον υπολογιστή βλέπω ότι η μνήμη ram που χρησιμοποιείται είναι περίπου 33% δηλαδή γύρω στα 1,3gb.

Είναι φυσιολογικό να χρησιμοποιεί τόσο πολύ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...