Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να επισημανω κατι αλλο που ανακαλυψα προσφατα...

Ειχα το ενοχλητικο προβλημα οτι το κινητο οταν ειχε χαμηλη μπαταρια χτυπουσε καθε 2 λεπτα και ας ηταν στο αθορυβο. Νομιζα οτι ηταν μια τραγικη παραλειψη της lg αλλα τελικα μπορεις να το ρυθμισεις!! Εχει να κανει με την ενταση του ηχου κλησης που ρυθμιζεις οταν πατας τα πλαινα πληκτρα αυξομειωσης της εντασης οταν βρισκεσαι στην αρχικη οθονη. Ο ηχος κλησης δεν επηρεαζεται απο αυτο γιατι ειναι ουτως η αλλως απενεργοποιημενος απο το προφιλ της σιγασης. Παρολα αυτα ρυθμιζεται η ενταση των υπολοιπων ηχων. Μειωνεις την ενταση μεχρι να δειξει το χαρακτηριστικο χ και το προβλημα λυνεται!!

Δεν ξερω αν καποιος αλλος ειχε παρομοιο προβλημα αλλα σκεφτηκα να το αναφερω..

 

 

 

Σε ευχαριστώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά..Λοιπόν εγω πήρα μολις χτες το lg gt500..τη πρώτη φορά που το άνοιξα λειτούργησε το wifi...τη 2η όμως όχι..το έχω κάνει πολλές φορές restart και πάντα το ίδιο συμβαίνει..πάω στο wifi και παταω να ενεργοποιηθεί..δείχνει ενεργοποίηση(με ενα σήμα που δείχνει οτι πρέπει να περιμένω λίγο..) αλλα μένει εκεί για παρα πολυ ώρα...Τι λέτε να φταίει..δεν έχω πειράξει καμμια ρύθμιση μεχρι τώρα...Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει...τηνχ
Link to comment
Share on other sites

1)Το κινητο στην οθονη αναμονης μου βγαζει 3 ετικετες πανω με αριθμους : "1" , "2", "3", οταν πιιεζω πανω τους το κινητο δονείται και οι ετικετες αλλαζουν χρωμα κ τιποτε αλλο.Ξερει κανενας τι ειναι αυτο και πως φευγει?

2)Το "τρεμουλο" καθε φορα που επιλεγουμε κατι στην οθονη γνωριζει κανεις πως φευγει?(για οικονομια της μπαταριας λεω)Οπως πχ γινεται οταν επιλεγουμε το προφιλ αθορυβο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,θα με βοηθουσατε αρκετα,εαν μου λεγατε πως γινεται να εγκαταστησω ενα νεο θεμα στο κινητο...Εψαξα στο ιντερνετ,αλλα δεν βρηκα τιποτα!!!
Link to comment
Share on other sites

1)Το κινητο στην οθονη αναμονης μου βγαζει 3 ετικετες πανω με αριθμους : "1" , "2", "3", οταν πιιεζω πανω τους το κινητο δονείται και οι ετικετες αλλαζουν χρωμα κ τιποτε αλλο.Ξερει κανενας τι ειναι αυτο και πως φευγει?

2)Το "τρεμουλο" καθε φορα που επιλεγουμε κατι στην οθονη γνωριζει κανεις πως φευγει?(για οικονομια της μπαταριας λεω)Οπως πχ γινεται οταν επιλεγουμε το προφιλ αθορυβο.

 

1) Ακούμπα κάπου στην οθόνη και σύρε δεξιά ή αριστερά.

2) Ρυθμίσεις -> Ρυθμίσεις Αφής -> Εφέ οθόνης Αφής ->Τύπος -> Καμία Απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,θα με βοηθουσατε αρκετα,εαν μου λεγατε πως γινεται να εγκαταστησω ενα νεο θεμα στο κινητο...Εψαξα στο ιντερνετ,αλλα δεν βρηκα τιποτα!!!

 

Δυστυχώς το κινητό δεν παίρνει άλλα θέμετα, πέρα από το άσπρο/μαύρο που επιλέγεις από τις ρυθμίσεις τις οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

1) Ακούμπα κάπου στην οθόνη και σύρε δεξιά ή αριστερά.

2) Ρυθμίσεις -> Ρυθμίσεις Αφής -> Εφέ οθόνης Αφής ->Τύπος -> Καμία Απάντηση

 

 

:thanks::thanks::thanks:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ MY PHONE ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΗ ΑΠΟ ΚΙΝΗΤΑ.ΑΓΟΡΑΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΝΑ LG GT500 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΤΟ GPS ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΩΣ.ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ?
Link to comment
Share on other sites

Όταν πας να βάλεις την αφύπνιση, και αφού κάνεις ορισμό ώρας, θα σου ενεργοποιήσει το υπόλοιπο μενού ("Eπανάληψη", "Tύπος ξυπνητηριού", "Kουδούνι Aφύπνισης"). Θα επιλέξεις το "Kουδούνι Aφύπνισης" και μετά επιλέγεις είτε από την κάρτα μνήμης ή από το τηλέφωνο τον ήχο που θες να βάλεις σας αφύπνιση.

 

Έτσι αλλάζει ο ήχος στην αφύπνιση μέσα από το μενού,αλλά εγώ θέλω να αλλάξει στην αφύπνιση στο widget με το ρολόι (το οποίο δεν αλλάζει αν αλλάξω αυτό που μου λες..)

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το GT500 αλλά θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα πρωτίστος1)Μόνο MPEG4¨υποστηρίζει για την ανα παραγωγή βίντεο καιΙ 2)Στο internetθα παίζει τα βίντεο; Edited by kinitakiasss
είχα γράψει κεφαλαία
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο myphone forum. Δεν πρέπει να γράφεις με κεφαλαία όμως, είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την ενημέρωση.

για το θέμα μου καμια απάντηση?

Το μόνο πρόγραμμα που αξίζει να ασχοληθείς είναι το we travel- δες εδώ για περισσότερα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=256123

αλλά κοίταξε και λίγο το θέμα εδώ , σε πιο πίσω σελίδες έχει συζητηθεί το θέμα.Αν δε βγάλεις άκρη, μπορείς να επανέλθεις με απορίες :)

Καλωσήρθες

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά παιδιά!Πήρα πρόσφατα το GT500 απο το Γερμανό με λογισμικό V10a.Προσπάθησα να κάνω update απο το πρόγραμμα της LG άλλα μου βγάζει πως δεν υπάρχει άλλη έκδοση... Καμία ιδέα??????
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι καινούργιος στο φόρουμ. Παράγγειλα το LG GT500 από την COSMOTE την προηγούμενη Πέμπτη (15/4) και ακόμα να έρθει από μέρα σε μέρα με πηγαίνουν. Ξέρετε αν έχει ελίψεις η COSMOTE?Και κάτι άλλο που διάβασα στο φόρουμ οι διαφορές μεταξύ του GT500 και GT505 είναι μόνο το design?
Link to comment
Share on other sites

Πηρα και εγω το Gt500 αλλα απο απροσεξια μου χαλασα την οθονη!!!!! Ξερετε αν μου το φτιαξουν δωρεαν λογο εγγυησης? (το πηρα απο γερμανο)

Αν οχι εχει βρει κανεις το service manual του κινητου?

Το Gt500 εχει την ιδια ακριβως οθονη με το GT505?

Αυτες που πουλανε στο ebay αξιζουν η το τελικο αποτελεσμα θα ειναι διαφορετικο αποτι με γνησια οθονη? ( αν και βρηκα καποια που λενε πως ειναι γνησια LG?

Link to comment
Share on other sites

Πηρα και εγω το Gt500 αλλα απο απροσεξια μου χαλασα την οθονη!!!!! Ξερετε αν μου το φτιαξουν δωρεαν λογο εγγυησης? (το πηρα απο γερμανο)

Αν οχι εχει βρει κανεις το service manual του κινητου?

Το Gt500 εχει την ιδια ακριβως οθονη με το GT505?

Αυτες που πουλανε στο ebay αξιζουν η το τελικο αποτελεσμα θα ειναι διαφορετικο αποτι με γνησια οθονη? ( αν και βρηκα καποια που λενε πως ειναι γνησια LG?

 

Να κάνω μία ερώτηση την οθόνη πως την έσπασες σ έπεσε ή απλώς σπάει εύκολα??

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση την οθόνη πως την έσπασες σ έπεσε ή απλώς σπάει εύκολα??

Την ειχα στην πισω τσεπη και την ωρα της δουλειας καθησα καπου και χαλασε η οθονη...... Πιστευω απο οποιοδηποτε κινητο θα εσπαγε εκεινη την στιγμη!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, να ρωτησω κατι;;

Τελικα το GT500 τι ειδους λογισμικο εχει;;;

 

Επισης, υπαρχει κανενα καλο site για εφαρμογες, παιχνιδια, κτλ; Στωωωω....!!!

Link to comment
Share on other sites

Πηρα και εγω το Gt500 αλλα απο απροσεξια μου χαλασα την οθονη!!!!! Ξερετε αν μου το φτιαξουν δωρεαν λογο εγγυησης? (το πηρα απο γερμανο)

Αν οχι εχει βρει κανεις το service manual του κινητου?

Το Gt500 εχει την ιδια ακριβως οθονη με το GT505?

Αυτες που πουλανε στο ebay αξιζουν η το τελικο αποτελεσμα θα ειναι διαφορετικο αποτι με γνησια οθονη? ( αν και βρηκα καποια που λενε πως ειναι γνησια LG?

 

Το GT500 ΔΕΝ εχει την ιδια οθονη με το 505. Κ μονο απο φωτος των 2 κινητων θα το καταλαβεις.

Link to comment
Share on other sites

παντως εμενα το we-travel δεν μου δουλευει.... :(:(:(:(:(:(:(

ψαχνει για δορυφορους και δεν βρισκει τιποτα.....περιμενα και 15 λεπτα..... ουτε το wisepilot μου δουλευει, πανω δεξια που γραφει GPS δεν εχει παυλιτσες....μηπως πρεπει να κανω καμια ρυθμιση????

Link to comment
Share on other sites

παντως εμενα το we-travel δεν μου δουλευει.... :(:(:(:(:(:(:(

ψαχνει για δορυφορους και δεν βρισκει τιποτα.....περιμενα και 15 λεπτα..... ουτε το wisepilot μου δουλευει, πανω δεξια που γραφει GPS δεν εχει παυλιτσες....μηπως πρεπει να κανω καμια ρυθμιση????

Καλησπέρα φίλοι μου!Πρόσφατα αγόρασα το LG GT505!Είμαι πολυ ευχαριστημένος σε όλα!

Κάποια στιγμή πρέπει κατά λάθος να μου πατήθηκαν κάποια πλήκρα και στο αρχικό μενού μου έχει εμφανίσει τους αριθμούς 1 2 και 3!Δεν έχω ιδέα τι μπορεί να είναι αυτό!Αν κάποιος γνωρίζει να μου πει τι ακριβώς είναι και πως μπορώ να το βγάλω θα του είμαι υπόχρεος!Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου!Πρόσφατα αγόρασα το LG GT505!Είμαι πολυ ευχαριστημένος σε όλα!

Κάποια στιγμή πρέπει κατά λάθος να μου πατήθηκαν κάποια πλήκρα και στο αρχικό μενού μου έχει εμφανίσει τους αριθμούς 1 2 και 3!Δεν έχω ιδέα τι μπορεί να είναι αυτό!Αν κάποιος γνωρίζει να μου πει τι ακριβώς είναι και πως μπορώ να το βγάλω θα του είμαι υπόχρεος!Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Τράβα αριστερά ή δεξιά το χέρι σου επάνω στην οθόνή και θα σου εξαφανιστούν. Αυτούς τους αριθμούς μπορείς να τους χρησιμοποιήσεις ως συντομεύσεις για έως 3 επαφές, στις οποίες θέλεις να έχεις πιο άμεση και γρήγορη πρόσβαση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια!Και κάτι τελευταίο!Πάνς από το μπλε εικονίδιο (το οποιο αν το πατησεις σε βαζει στο μενου) υπάρχει άλλο ένα εικονίδιο γκρι χρώματος , το οπιο μόλις το πατάω μου βγάζει καποια εικονιδιαμεταξυ των οποιοω το ραδιοφων ο και η ημερομηνια και απο πάνω βγαζει ενα μηνυμα που λεει "κουνημα για αυτομ. στοιχ.!Περι τινος προκειται ακριβώς ?

Συγνώμη για το χρόνο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...