Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο τα settings του BW

λοιπον χθες το εψαχνα και δεν το βρηκα...τωρα μολις μπηκα το ειδα...ειναι τοσο απλα μερικα πραγματα που απορεις με τον εαυτο σου καμια φορα....τι να πω...thanks:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Antonio νομίζω ότι οποίο και να βάλεις είναι κάπως λογικό να τρώει μπαταρία εφόσον είναι στην notification bar. Εγώ έχω στην home screen το battery life και δεν έχω παρατηρήσει κάτι με την μπαταρία.

Αν πάντως κάποιος ξέρει κάποιο που μπαίνει στην notification bar και δεν τρώει μπαταρία θα το ήθελα κι' εγώ.

 

Sent from my Samsung Galaxy S I-9000

Οποιοδήποτε battery meter και να βάλεις, που δείχνει ποσοστό, θα σου καταναλώνει μπαταρία. Μιας και που μετράει συνεχώς το υπολειπόμενο...

Link to comment
Share on other sites

Τι συσκευή έχεις?? Δεν έχει επιλογή το πληκτρολόγιο?? Δεν νομίζω να βρεις widget. Μόνο αν βάλεις άλλο πληκτρολόγιο.

 

galaxy s εχω.εχει το keyboard επιλογη αλλα κατανταει σπαστικο καθε φορα .ελεγα μηπως υπαρχει κατι σαν τα on/off απο ελληνικα σε αγγλικα.παντως σ ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

galaxy s εχω.εχει το keyboard επιλογη αλλα κατανταει σπαστικο καθε φορα .ελεγα μηπως υπαρχει κατι σαν τα on/off απο ελληνικα σε αγγλικα.παντως σ ευχαριστω

 

Φυσικά και γίνεται, με μία κίνηση, διάβασε το θέμα του Galaxy S... ή το Galaxy S FAQ στην υπογραφή μου.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς καμία εφαρμογή που να αφορά τα ΜΜΜ (μετρό λεωφορεία κτλ ...) στην αθήνα ?

 

Θα με ενδιέφερε και μένα κάτι τέτοιο, αλλά δύσκολο να υπάρξει για την χώρα μας.

 

Αν κάποιος γνωρίζει κάτι, μας ενημερώνει.

Link to comment
Share on other sites

Θα με ενδιέφερε και μένα κάτι τέτοιο, αλλά δύσκολο να υπάρξει για την χώρα μας.

 

Αν κάποιος γνωρίζει κάτι, μας ενημερώνει.

 

http://www.androlib.com/android.application.metro-athensmetro-jppwp.aspx ?

- Alex
Link to comment
Share on other sites

 

Θα το κοιτάξω, σε ευχαριστώ :) (είχα κάτι πιο.. περίπλοκο στο μυαλό μου, αλλά πολλά ζητάω μάλλον :p).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ανέβασα στο android market και την εφαρμογή για τον Παναθηναικό

Δείτε και γράψτε μου τα σχόλια σας

http://img403.imageshack.us/img403/8581/paoa.th.png

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ανέβασα στο android market και την εφαρμογή για τον Παναθηναικό

Δείτε και γράψτε μου τα σχόλια σας

http://img403.imageshack.us/img403/8581/paoa.th.png

 

Ευχαριστώ

 

Επιτέλους ανέβηκε! ;)Εύγε παιδί μου!

Εμένα με froyo 2.2 δεν μου δίνει επιλογή μεταφοράς στην SD και ειναι τεράστια. Επίσης, αν είχε επιλογή για τον ήχο στο άνοιγμα θα ήταν καλά γιατί άμα την ανοίξεις κατά λάθος και κοιμάται κόσμος τον έχεις πάει σ' αλλά χέρια που λέμε!!

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

...(είχα κάτι πιο.. περίπλοκο στο μυαλό μου, αλλά πολλά ζητάω μάλλον :p).

 

λίγη υπομονή μέχρι να βγει το πολυαγαπημένο métro και για Android

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογή aldiko δεν αναγνωρίζει ελληνικά ?

υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή για ανάγνωση ebooks που υποστηρίζει ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογή aldiko δεν αναγνωρίζει ελληνικά ?

υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή για ανάγνωση ebooks που υποστηρίζει ελληνικά?

 

Το είχα δοκιμάσει κ μια χαρά έδειχνε ελληνικά. Τι πρόβλημα είχες?

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

που θα βρω ρε παιδια ελληνικα ebooks και

πως μπορω να φτιαξω εγω ebook π.χ απο ενα αρχειο word,pdf κ.λ.π...:wacko:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

που θα βρω ρε παιδια ελληνικα ebooks και

πως μπορω να φτιαξω εγω ebook π.χ απο ενα αρχειο word,pdf κ.λ.π...:wacko:

 

Θέλεις converter σε .epub μορφή. Ένα τέτοιο πρόγραμμα ειναι το calibre. Google it ειναι free.

Αυτό με τα ελληνικά ebooks έστω κ σε pdf το ψάχνω κι εγω αλλά δεν εχω πετύχει κάτι πραγματικά καλό.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα. Επειδη βλεπω καποιους appdevelopers εδω, ισως μπορεσω να βγαλω ακρη. Υπαρχει τροπος να αλλαξουμε το ονομα μιας εφαρμογης? Πχ απο Task Killer να την μετονομασω σε Whatever. Εννοω ομως να αλλαξει το ονομα και στην λιστα των εφαρμογων, οχι μονο στην home screen (αυτο γινεται ευκολα μεσω apps organizer).

 

Yπαρχει καποια εφαρμογη που να το κανει αυτο? To ειχα ψαξει και στο παρελθον και θεωρητικα γινεται αν πειραξεις το AndroidManifest.xml που βρισκεται μεσα στο apk, αλλα δεν εχω καταλαβει τι ακριβως πρεπει να αλλαξω εκει. Πειραματικα δοκιμασα καπως, αλλα οταν επανασυμπιεζα το apk δεν λειτουργουσε.

Ελπιζω να μην κουρασα...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Το είχα δοκιμάσει κ μια χαρά έδειχνε ελληνικά. Τι πρόβλημα είχες?

 

HTC Desire/Tapatalk

 

το προβλημα που είχα ήταν οτι μετετρεπα το pdf σε epub με το (pdf to epub converter) αλλα εβαλα το calibre και μια χαρα μου βγάζει τα ελληνικά.

ευχαριστώ για την βοήθειά.

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογή aldiko δεν αναγνωρίζει ελληνικά ?

υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή για ανάγνωση ebooks που υποστηρίζει ελληνικά?

Εξαρτάται τί εννοείς "αναγνωρίζει ελληνικά"... Μερικά ελληνικα ebooks έχει η εφαρμογή Laputa Pro, αλλά και ο aldiko κανονικά διαβάζει ελληνικά αν του φορτώσεις κάποιο ελληνικό βιβλίο.

 

Kαλημερα. Επειδη βλεπω καποιους appdevelopers εδω, ισως μπορεσω να βγαλω ακρη. Υπαρχει τροπος να αλλαξουμε το ονομα μιας εφαρμογης? Πχ απο Task Killer να την μετονομασω σε Whatever. Εννοω ομως να αλλαξει το ονομα και στην λιστα των εφαρμογων, οχι μονο στην home screen (αυτο γινεται ευκολα μεσω apps organizer).

 

Yπαρχει καποια εφαρμογη που να το κανει αυτο? To ειχα ψαξει και στο παρελθον και θεωρητικα γινεται αν πειραξεις το AndroidManifest.xml που βρισκεται μεσα στο apk, αλλα δεν εχω καταλαβει τι ακριβως πρεπει να αλλαξω εκει. Πειραματικα δοκιμασα καπως, αλλα οταν επανασυμπιεζα το apk δεν λειτουργουσε.

Ελπιζω να μην κουρασα...

 

Πρέπει να ξαναυπογράψεις το apk πριν το τρέξεις... Δεν τό'χω κάνει γιατί δε βρίσκω το λόγο, αλλά αν αλλάξεις το apk χωρίς να το υπογράψεις δε θα τρέχει.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει το android agenda widget...πως θα το ρυθμισω να μου εμφανιζει μονο τα σημερινα και τα αυριανα συμβαν...;εχει απειρες ρυθμισεις...:rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

 

Πρέπει να ξαναυπογράψεις το apk πριν το τρέξεις... Δεν τό'χω κάνει γιατί δε βρίσκω το λόγο, αλλά αν αλλάξεις το apk χωρίς να το υπογράψεις δε θα τρέχει.

 

Thanks Alex, αυτο δεν το ηξερα!

Τωρα μενει να μου πει καποιος τι πρεπει να πειραξω στο xml, ποιες γραμμες δηλαδη, για να δωσω στην εφαρμογη το ονομα που θελω :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνεις στο manifest τη γραμμή

<application android:icon="@drawable/icon" android:label="@string/app_name"

μπορείς απλά να το κάνεις

<application android:icon="@drawable/icon" android:label="THIS IS MY NAME"

 

ή ακόμα καλύτερα να αλλάξεις το attribute app_name στο αρχείο res/values/strings.xml .

Η δεύτερη μέθοδος μπορεί να έχει επίπτωση και σε κάποια άλλα string μέσα στο πρόγραμμα, οπότε αν θες μόνο να αλλάξεις τι θα φαίνεται στο launcher θα σου πρότεινα να καταφύγεις στη πρώτη επιλογή

Link to comment
Share on other sites

πειτε μου ενα player που να παιζει ολα τα αρχεια βιντεο και ειδικα .avi

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει το android agenda widget...πως θα το ρυθμισω να μου εμφανιζει μονο τα σημερινα και τα αυριανα συμβαν...;εχει απειρες ρυθμισεις...:rolleyes:

 

Από τις συντομεύσεις σου διάλεξε το μικρότερο σε μέγεθος widget

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...