Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα.. Προσπαθω να εγκαταστησω την zougla στο HTC HD2 και μου δινει συνεχεια μηνυμα για ανεπιτυχη εγκατασταση...

Προφανως μιλας για αντροιντ.πριν κατεβασεις την εφαρμογη πηγαινε στις ρυθμισεις και πατα αφαιρεση καρτας sd.μετα κατεβασε την εφαρμογη και θα εγκατασταθει κανονικα.αφου τελειωσει η εγκατασταση κανε προσαρτηση της καρτας.

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βοηθηστε με ρε παιδια σε κατι...εχω το desire και θελω να βαλω το launcher pro plus...

1.το sense μετα θα λειτουργει στο παρασκηνιο...;

2.αν ναι,θα επηρεασει τη λειτουργια του τηλεφωνου αφου θα τρεχουν και τα δυο...;

3.το κυριοτερο:θα επηρεασει την μπαταρια;;;

επειδη αρκετοι απο εσας το εχετε αν μπορειτε διαφωτιστε με...:happy:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

βοηθηστε με ρε παιδια σε κατι...εχω το desire και θελω να βαλω το launcher pro plus...

1.το sense μετα θα λειτουργει στο παρασκηνιο...;

2.αν ναι,θα επηρεασει τη λειτουργια του τηλεφωνου αφου θα τρεχουν και τα δυο...;

3.το κυριοτερο:θα επηρεασει την μπαταρια;;;

επειδη αρκετοι απο εσας το εχετε αν μπορειτε διαφωτιστε με...:happy:

 

1. Αν το βάλεις σαν default launcher δεν νομιζω

2. Όχι εγώ δεν είδα κάποια επιβράδυνση

3. Μια χαρά ειναι η μπαταρία ;)

 

Και στην τελική στήστο και αν δεν σου αρέσει πέτα το!

Τόσο απλά ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

dialer one

 

Αυτό το dialer one το έβαλα 5 φορές και άλλες τόσες το έβγαλα εντός λίγων ωρών.

Πάντα έβρισκα κάτι που με ενοχλούσε.

Εβλεπα όμως όλους να το χρησιμοποιούν κατά κόρον, έτσι αποφάσισα να του δώσω τουλάχιστον μια μέρα ευκαιρία.

Έκτοτε δεν το ξανάβγαλα γιατι με βόλευε πολύ.

Το ιδιο έκανα και με το swype και διαπίστωσα οτι είναι τέλειο για τα χοντροδάχτυλά μου και την πρεσβεωπία μου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το dialer one το έβαλα 5 φορές και άλλες τόσες το έβγαλα εντός λίγων ωρών.

Πάντα έβρισκα κάτι που με ενοχλούσε.

Εβλεπα όμως όλους να το χρησιμοποιούν κατά κόρον, έτσι αποφάσισα να του δώσω τουλάχιστον μια μέρα ευκαιρία.

Έκτοτε δεν το ξανάβγαλα γιατι με βόλευε πολύ.

Το ιδιο έκανα και με το swype και διαπίστωσα οτι είναι τέλειο για τα χοντροδάχτυλά μου και την πρεσβεωπία μου.

 

Σε βόλεψε τελικά?

Και εγώ 10 φορές το έχω βάλει και 10 φορές το έχω βγάλει μετά από λίγα λεπτά της ώρας.

Κάτι με χαλάει....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα την ερώτηση σου!!

την πρώτη φορά που κάνει συγχρονισμό περνάει το αρχείο wallet από το desktop στο κινητό. από κει και πέρα μπορείς να το ανοίγεις από το κινητό κανονικά αλλά όχι να το επεξεργάζεσαι ή να προσθέτεις νέα στοιχεία. αν θέλω κάποια αλλαγή την κάνω στο desktop και στη συνέχεια με συγχρονισμό περνάει και στο κινητό

Εγω δεν το λειτουργουσα ετσι. Δεν ειχα δυνατοτητα να ανοιξω την dbase του ewallet στο desktop παρα μονο να την σωσω σαν backup μηπως και χασω το κινητο. Ολα τα εκανα απο το κινητο. Το ιδιο κανω και με το password safe και μου δινει δυνατοτητα να κανω backup σε csv file. Δεν εχω δοκιμασει να επεξεργαστω το csv και να το ξανακανω import στο προγραμμα. Προσωπικα δεν εχω βρει προγραμμα που να το επεξεργαζομαι τα δεδομενα στο desktop και να τα κανω import στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει να βρω και να κατεβάσω το ελληνικό πληκτρολόγιο της HTC με το λεξικό του καθώς και το ελληνικό swype για να το δοκιμάσω; Δεν κατάφερα ακόμη να τα βρω. Σε όλες τις rom που χρησιμοποιούσα το είχε ενσωματωμένο αλλά σε αυτή που χρησιμοποιώ τώρα δεν υπάρχει προεγκατεστημένο.!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να κάνεις upload την μουσική σου βιβλιοθήκη του υπολογιστή σε android συσκευή!όπως το mspot δηλαδή αλλά χωρίς περιορισμό στα τραγούδια!:!:
Link to comment
Share on other sites

Προφανως μιλας για αντροιντ.πριν κατεβασεις την εφαρμογη πηγαινε στις ρυθμισεις και πατα αφαιρεση καρτας sd.μετα κατεβασε την εφαρμογη και θα εγκατασταθει κανονικα.αφου τελειωσει η εγκατασταση κανε προσαρτηση της καρτας.

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Πετυχε!!! ευχαριστω θερμα

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

1. Αν το βάλεις σαν default launcher δεν νομιζω

2. Όχι εγώ δεν είδα κάποια επιβράδυνση

3. Μια χαρά ειναι η μπαταρία ;)

 

Και στην τελική στήστο και αν δεν σου αρέσει πέτα το!

Τόσο απλά ;)

οκ..σε ευχαριστω πολυ...το σεταρα τωρα ...ολα τελεια!!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

καποιο προγραμμα το οποίο τη στιγμή που το τηλεφωνο θα κουδουνισει με μια επιλογη θα το βαζει σε Silent Mode; θα το κανει Mute;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, να κανω μια ερωτηση. Υπαρχει καποιο προγραμμα που να ανοιγει την οθονη απο απενεργοποιημενη που ειναι οταν εχω εισερχομενο μνμ ή υπενθυμιση? Μου βγαζει μονο εναν ηχο αλλα θελω να ανοιγει και η οθονη εστω και στιγμιαια. Στις ρυθμισεις δεν καταφερα να το βρω.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Και μια τελειως ασχετη ερωτηση, Για τις εφαρμογες android δεν υπαρχει καποιο μαγαζακι για να τις βρισκουμε τζαμπα η πρεπει ντε και καλα να τις πληρωνουμε???
Link to comment
Share on other sites

Σε βόλεψε τελικά?

Και εγώ 10 φορές το έχω βάλει και 10 φορές το έχω βγάλει μετά από λίγα λεπτά της ώρας.

Κάτι με χαλάει....

 

Δωσε του μια ευκαιρία ακόμη.

Με βόλεψε περισότερο που με δυο εως τρία γράμματα που πληκτρολογώ βρίσκω την επαφή που ψάχνω. Εχω πάνω απο 500 επαφές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, να κανω μια ερωτηση. Υπαρχει καποιο προγραμμα που να ανοιγει την οθονη απο απενεργοποιημενη που ειναι οταν εχω εισερχομενο μνμ ή υπενθυμιση? Μου βγαζει μονο εναν ηχο αλλα θελω να ανοιγει και η οθονη εστω και στιγμιαια. Στις ρυθμισεις δεν καταφερα να το βρω.

Ευχαριστω

 

Το Handcent Sms έχει τέτοια επιλογή!:)

 

dialer one

 

Για το Xperia mini δεν κάνει αυτό το πρόγραμμα...Κτ άλλο???

Edited by mcde
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, δύο ερώτησεις έχω για το google calendar.

 

1)Ενώ στην αρχή κανονικά και αν το έβαζα σε επιλογή να εμφανίζει ανα μήνα, σε όποια μέρα υπήρχε κάποιο γεγονός, εκείνο το τετραγωνάκι το χρωμάτιζε για να φαίνεται εύκολα. Καποια στιγμή σταμάτησε να το κάνει, δεν τα χρωματίζει πια και απλα τα δείχνει λίγο πιο εντονα μάυρα και ειναι πολύ δύσκολο να φανούν. Απο τις ρυθμίσεις του calendar (ρυθμισμένο απο internet) έχω βάλει να έχει χρώμα το ημερολόγιο αλλα δεν μου το εμφανίζει στο κινητό. Το περίεργο είναι πως αν το βλέπω ανα εβδομάδα εκεί μου τα δείχνει κανονικά χρωματιστα!! ΚΑμια ιδέα???

 

2)Στις ρυθμίσεις στο ιντερνετ εχω βάλει να με ενημερώνει για κάποιο γεγονός πχ με email 1 μερα πρίν, στο ίδιο γεγονός αν το δώ απο το κινητό, φαίνεται πως δεν έχει καμια ειδοποίηση για το γεγονός. Στον συγχρονισμο δεν παίρνει και τις ρυθμίσεις για τις ενημερώσεις, πρεπει στην εφαρμογή calendar του κινητου να ξαναπεράσεις χειροκίνητα σε ποια γεγονότα θέλεις να σε ειδοποιεί????

 

Ευχαριστω πολυ

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Δωσε του μια ευκαιρία ακόμη.

Με βόλεψε περισότερο που με δυο εως τρία γράμματα που πληκτρολογώ βρίσκω την επαφή που ψάχνω. Εχω πάνω απο 500 επαφές.

 

Βασικά, από την πρώτη μου κιόλας επαφή με το android , τις επαφές μου τις αναζητώ κατευθείαν μέσω της....αναζήτησης (πατάω το μεγενθυτικό φακό) και όχι μέσω του προγράμματος "κλήσεις"

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, δύο ερώτησεις έχω για το google calendar.

 

1)Ενώ στην αρχή κανονικά και αν το έβαζα σε επιλογή να εμφανίζει ανα μήνα, σε όποια μέρα υπήρχε κάποιο γεγονός, εκείνο το τετραγωνάκι το χρωμάτιζε για να φαίνεται εύκολα. Καποια στιγμή σταμάτησε να το κάνει, δεν τα χρωματίζει πια και απλα τα δείχνει λίγο πιο εντονα μάυρα και ειναι πολύ δύσκολο να φανούν. Απο τις ρυθμίσεις του calendar (ρυθμισμένο απο internet) έχω βάλει να έχει χρώμα το ημερολόγιο αλλα δεν μου το εμφανίζει στο κινητό. Το περίεργο είναι πως αν το βλέπω ανα εβδομάδα εκεί μου τα δείχνει κανονικά χρωματιστα!! ΚΑμια ιδέα???

 

2)Στις ρυθμίσεις στο ιντερνετ εχω βάλει να με ενημερώνει για κάποιο γεγονός πχ με email 1 μερα πρίν, στο ίδιο γεγονός αν το δώ απο το κινητό, φαίνεται πως δεν έχει καμια ειδοποίηση για το γεγονός. Στον συγχρονισμο δεν παίρνει και τις ρυθμίσεις για τις ενημερώσεις, πρεπει στην εφαρμογή calendar του κινητου να ξαναπεράσεις χειροκίνητα σε ποια γεγονότα θέλεις να σε ειδοποιεί????

 

Ευχαριστω πολυ

 

για το 1 κάτι μου θυμίζει το συγκεκριμένο πρόβλημα. Το ειχα πάθει παλιότερα και έψαχνα και εγώ οπως και εσυ το τι γίνεται. Τελικά ειχαν χαθεί όλα τα ραντεβού μου απο το google ημερολόγιο μου στο internet και έτσι με την ανανέωση πέρασε και στο κινητό και είχαν χαθεί όλα. Κοίταξε λοιπόν πρώτα αν φαίνονται στο pc σου κανονικά τα γεγονότα. Αν δεν είναι αυτό κοίταξε τα χρώματα των ημερολογίων σου να μην ειναι κάποιο ίδιο με κάποιο άλλο ή άλλο ημερολόγιο οπως πχ του καιρού ή των φάσεων της Σελήνης αν έχεις βάλει και άλλα ημερολόγια.

 

για το 2 στο κινητό δεν φαίνεται όντως η επιλογή για το πως θα σε ειδοποιεί αλλά μην σκας θα σου ερθει το mail κανονικά όταν έρθει η ώρα ή το sms αν βάλεις ειδοποίηση με sms. Στο ημερολόγιο στο τηλέφωνο θα φαίνετε μόνο η καταχώρηση η ωρα και άλλα στοιχεία όχι το πως σε ειδοποιεί ή αν εχεις βάλει ειδοποίηση. αυτό γίνεται μόνο στο pc

Link to comment
Share on other sites

για το 1 κάτι μου θυμίζει το συγκεκριμένο πρόβλημα. Το ειχα πάθει παλιότερα και έψαχνα και εγώ οπως και εσυ το τι γίνεται. Τελικά ειχαν χαθεί όλα τα ραντεβού μου απο το google ημερολόγιο μου στο internet και έτσι με την ανανέωση πέρασε και στο κινητό και είχαν χαθεί όλα. Κοίταξε λοιπόν πρώτα αν φαίνονται στο pc σου κανονικά τα γεγονότα. Αν δεν είναι αυτό κοίταξε τα χρώματα των ημερολογίων σου να μην ειναι κάποιο ίδιο με κάποιο άλλο ή άλλο ημερολόγιο οπως πχ του καιρού ή των φάσεων της Σελήνης αν έχεις βάλει και άλλα ημερολόγια.

 

για το 2 στο κινητό δεν φαίνεται όντως η επιλογή για το πως θα σε ειδοποιεί αλλά μην σκας θα σου ερθει το mail κανονικά όταν έρθει η ώρα ή το sms αν βάλεις ειδοποίηση με sms. Στο ημερολόγιο στο τηλέφωνο θα φαίνετε μόνο η καταχώρηση η ωρα και άλλα στοιχεία όχι το πως σε ειδοποιεί ή αν εχεις βάλει ειδοποίηση. αυτό γίνεται μόνο στο pc

 

Σ ευχαριστώ καταρχίν!

Ναι στον υπολογιστή φαίνονται κανονικά τα γεγονότα και με τα χρώματα τους. Αλλα και στο κινητό αν το βάλεις να το βλέπεις ανα εβδομάδα ας πουμε πάλι τα δείχνει καλα και με τα χρώματα!

Κουφό!

Βασικά βλέπω πως τρώει κολήματα και με τα ολοήμερα γεγονότα. Πχ αν εχω ορίσει μια ημερομηνία που είναι γενέθλια και το βάζω ως ολοήμερο, μόνο του μου βάζει και μια ημέρα πρίν και την ίδια μέρα το ίδιο γεγονός! Δηλαδή αν εχω βάλει 15 Οκτωμβρίου πχ γενέθλια μήτσος και το ορίσω ολοήμερο(δεν εχει να το ορίσεις γενέθλια ετσι δεν είναι?) μου βγάζει μετα 14 Οκτωμβρίου Γενέθλια Μήτσος και 15 Οκτωμβρίου Γενέθλια μήτσος.....δε βγάζω άκρη

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, από την πρώτη μου κιόλας επαφή με το android , τις επαφές μου τις αναζητώ κατευθείαν μέσω της....αναζήτησης (πατάω το μεγενθυτικό φακό) και όχι μέσω του προγράμματος "κλήσεις"

 

Για κληση συγκεκριμένου ατόμου ειναι πολυ πιο γρήγορο το πρόγραμμα κλήσεις, με το smartdialing.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Για κληση συγκεκριμένου ατόμου ειναι πολυ πιο γρήγορο το πρόγραμμα κλήσεις, με το smartdialing.

 

Δεν διαφωνώ, αλλά το dialer one δεν μπορώ να το χωνέψω με τίποτα.:O

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ, αλλά το dialer one δεν μπορώ να το χωνέψω με τίποτα.:O

κι'εγω φιλε δεν τον μπορω τον dialer one. σε 5 λεπτα τον εκανα απεγκατασταση.

ουτως η αλλως πατωντας οπουδηποτε το αριστερο πληκτρο στο galaxy, σου εμφανιζει την αναζητηση, οποτε γραφεις 2 γραμματα και βρισκεις το τηλεφωνο που θελεις !!!!

οσο λιγοτερα τετοια προγραμματακια στο κινητο τοσο καλυτερα.

το ιδιο και για το handcent. το εβγαλα σε 5 λεπτα !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...