Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ αυτά που λέτε τα δοκίμασα αλλά ποιο χρήσιμο βρήκα το quickdial

http://www.appbrain.com/app/quickdial/at.abraxas.quickdial δοκιμάστε το ελαφρύ πολύ καλό

 

Υποστήριξη Ελληνικού Τ9 έχει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν είναι στυλ πληκτρολογίου αλλά στυλ ταχείες κλήσεις εχει κουτάκια και σε κάθε κουτάκι αντιστοιχείς ένα αριθμό ή εφαρμογή. Εχει 36 κουτάκια σε τρεις οθόνες...

Εγω το βρήκα πολύ εξυπηρετικό.:)

Link to comment
Share on other sites

:)Χαιρετω την παρέα ....είμαι έτοιμος να δημοσιεύσω στο market αυτες τις 3 εφαρμογές οι οποίες ουσιαστικα περιέχουν συνθήματα απο Ολυμπιακό Παναθηναικό και ΑΕΚ.

http://img299.imageshack.us/img299/3913/osfp.th.png

 

http://img229.imageshack.us/img229/3432/paou.th.png

 

http://img155.imageshack.us/img155/6782/aekh.th.png

 

 

 

 

Θα ήθελα γνώμες και προτάσεις από εσάς:rolleyes: ....

Link to comment
Share on other sites

εγώ αυτά που λέτε τα δοκίμασα αλλά ποιο χρήσιμο βρήκα το quickdial

http://www.appbrain.com/app/quickdial/at.abraxas.quickdial δοκιμάστε το ελαφρύ πολύ καλό

Ότι πρέπει είναι!

Βέβαια, το ίδιο μπορεί να κάνει ο χρήστης και χωρίς πρόγραμμα, απλά με ένα φάκελο στην επιφάνεια εργασίας. Εδώ όμως τα γραφικά είναι πιο όμορφα.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

:)Χαιρετω την παρέα ....είμαι έτοιμος να δημοσιεύσω στο market αυτες τις 3 εφαρμογές οι οποίες ουσιαστικα περιέχουν συνθήματα απο Ολυμπιακό Παναθηναικό και ΑΕΚ.

 

 

Θα ήθελα γνώμες και προτάσεις από εσάς:rolleyes: ....

 

Καλοδεχούμενες,φαντάζομαι θα αρέσουν στους οπαδούς. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα υπαρχει καμμια εφαρμογη που να μας λεει το ονομα του καλουντος εκτος απο το say my name γιατι αν και του εβαλα και το TTS μου τα λεει αλαμπουρνεζικα. Επισης μεταξυ beautiful widged και WF & Clock widged ποιο θεωρειτε ποιο αξιοπιστο, γιατι βλεπω οτι εχουν μια διαφορα 3 βαθμους μεταξυ τους στην θερμοκρασια.
ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Το say my name desert εχεις ετσι?οχι το σκετο...

Εμενα μου δουλευει απροσμενα καλα,οχι οπως στα νοκια,αλλα πολυ καλα.

Δε νομιζω να υπαρχει και αλλο που να κανει καταλαβαινει τα ελληνικα,εστω και πλαγιως...

(Κριμα,μεγαλη ελλειψη,τετοια εφαρμογη θα εκανε παταγο)

Το ξερεις οτι δεν υποστηριζει ακριβως τα ελληνικα φανταζομαι.

Θελει μια ρυθμιση απο το μενου,translate,η κατι τετοιο.

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Και την ρυθμιση του εκανα και το εβγαλα και το ξαναπερασα αλλα μονο το ονομα που σε καλει δεν καταλαβαινεις, οτι θελει λεει, θα την καταργησω τελειως μεχρι να βρεθει κατι της προκοπης.
ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έπεσα πάνω σε έναν εναλλακτικο του quicκ dialer, το Fast Dialer.

Έχει υποστήριξη αναζήτησης σε ελληνικά και αγγλικά(και τις δύο γλώσσες μαζί) και είναι για android 1.5 και πάνω. Έστειλα και την ελληνική μετάφραση, οπότε πιθανότατα στην νέα του έκδοση θα έχει ελληνικά και στα μενού:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=784778

Link to comment
Share on other sites

στο κινητό δεν φαίνεται όντως η επιλογή για το πως θα σε ειδοποιεί αλλά μην σκας θα σου ερθει το mail κανονικά όταν έρθει η ώρα ή το sms αν βάλεις ειδοποίηση με sms.

 

Λογικά αυτό το sms δεν χρεώνεται? ούτε από την google ούτε από την εταιρία κινητής τηλεφωνίας έτσι?

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έπεσα πάνω σε έναν εναλλακτικο του quicκ dialer, το Fast Dialer.

Έχει υποστήριξη αναζήτησης σε ελληνικά και αγγλικά(και τις δύο γλώσσες μαζί) και είναι για android 1.5 και πάνω. Έστειλα και την ελληνική μετάφραση, οπότε πιθανότατα στην νέα του έκδοση θα έχει ελληνικά και στα μενού:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=784778

 

πολύ καλός φαίνεται αυτός ο dialer. τώρα τον δοκιμάζω και δουλεύουν μια χαρά τα ελληνικά και τα αγγλικά μαζί. επίσης στα συν του fast dialer σε σχέση με τον Dialer One είναι ότι αναγνωρίζει και το "σ" ενώ o dialer one "βλέπει" μόνο το "Σ" και το "ς".

από ρυθμίσεις πάσχει ακόμα αλλά δεν ξέρω τι γίνεται στην full έκδοση...

Link to comment
Share on other sites

:)Χαιρετω την παρέα ....είμαι έτοιμος να δημοσιεύσω στο market αυτες τις 3 εφαρμογές οι οποίες ουσιαστικα περιέχουν συνθήματα απο Ολυμπιακό Παναθηναικό και ΑΕΚ.

http://img299.imageshack.us/img299/3913/osfp.th.png

 

http://img229.imageshack.us/img229/3432/paou.th.png

 

http://img155.imageshack.us/img155/6782/aekh.th.png

 

 

 

 

Θα ήθελα γνώμες και προτάσεις από εσάς:rolleyes: ....

 

Πολύ καλή μπράβο...πρόταση εκτός του Ολυμπιακού στις άλλες ομάδες να μην έχει βρισιές για τον Ολυμπιακό lol lol lol

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή μπράβο...πρόταση εκτός του Ολυμπιακού στις άλλες ομάδες να μην έχει βρισιές για τον Ολυμπιακό lol lol lol

 

Sent from my Galaxy S

 

Οι εφαρμογες Ολυμπιακου και ΑΕΚ ειναι στο android market o παναθηναικος θα ερθει Δευτερα λογω τεχνικων προβληματων

Περιμενω απόψεις και ιδέες

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογες Ολυμπιακου και ΑΕΚ ειναι στο android market o παναθηναικος θα ερθει Δευτερα λογω τεχνικων προβληματων

Περιμενω απόψεις και ιδέες

 

Δάκτυλος γαύρων πάλι?!lol!

Θα επιτρέπει εγκατάσταση στην SD?

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Δάκτυλος γαύρων πάλι?!lol!

Θα επιτρέπει εγκατάσταση στην SD?

 

HTC Desire/Tapatalk

 

An exeis froyo βεβαια...

Ουσιαστικα καθε εφαρμογη θα πιανει 136kb στο κινητο και τα υπολοιπα στην καρτα

5mb παναθηναικος

2,3 ολυμπιακος

4,3 ΑΕΚ

 

έκανα sound compression οσο μπορουσα γιατι μερικα συνθηματα ειναι πανω απο 1¨30 λεπτό

Link to comment
Share on other sites

An exeis froyo βεβαια...

Ουσιαστικα καθε εφαρμογη θα πιανει 136kb στο κινητο και τα υπολοιπα στην καρτα

5mb παναθηναικος

2,3 ολυμπιακος

4,3 ΑΕΚ

 

έκανα sound compression οσο μπορουσα γιατι μερικα συνθηματα ειναι πανω απο 1¨30 λεπτό

 

Ναι froyo έχω. Οκ,then.. Thanks για την απάντηση!

 

Είδα ότι έχεις φτιάξει την εφαρμογή για τον Βέγγο και για άλλες ταινίες και σκέφτηκα να ζητήσω κάτι... Υπάρχει περίπτωση να κανείς κάτι αντίστοιχο για τον Ζήκο (της Κακομοίρας)??:):)

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο προγραμματάκι βρε παιδιά να απαλαγώ από ενεπιθύμητα τηλεφωνήματα...???Για Xperia mini...
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο προγραμματάκι βρε παιδιά να απαλαγώ από ενεπιθύμητα τηλεφωνήματα...???Για Xperia mini...

 

Δοκίμασε aFirewall αλλά τσέκαρε ποιά έκδοση ειναι συμβατή με το 1.6 που έχει το mini..

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

καποιο προγραμμα που οταν υπαρχει καποια αναπαντητη ή καποιο μηνυμα να κανει καποιο ηχο ανα τακτα χρονικα διαστηματα;

 

και καποιο που να αλλαζει προφιλ

 

και ενα ξυπνητηρι

Edited by mafiagalou

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

καποιο προγραμμα που οταν υπαρχει καποια αναπαντητη ή καποιο μηνυμα να κανει καποιο ηχο ανα τακτα χρονικα διαστηματα;

 

και καποιο που να αλλαζει προφιλ

 

και ενα ξυπνητηρι

 

για ξυπνητήρι μπορείς να βάλεις το shaketowake... αυτό βαλτο μόνο αν ξυπνάς δύσκολο... ο λόγος? για να σταματήσει να χτυπάει πρέπει να κάνεις 2 πράγματα.

α) το κουνάς με έναν συγκεκριμένο τρόπο, οπότε μεσα στον ύπνο σου ανγκαστικά ξυπνάς για να το κουνήσεις και να το κλείσεις...

β) του βγάζεις την μπαταρία, που σημαίνει ότι πρέπει να ξυπνήσεις να βγάλεις το καπάκι και μετά την μπαταρία...

 

(υπάρχει και η επιλογή να πετάξεις το κινητό στον τοίχο, αλλά δεν νομίζω να έδωσες τόσα λεφτά για να το σπάσεις :p:p )

Link to comment
Share on other sites

για ξυπνητήρι μπορείς να βάλεις το shaketowake... αυτό βαλτο μόνο αν ξυπνάς δύσκολο... ο λόγος? για να σταματήσει να χτυπάει πρέπει να κάνεις 2 πράγματα.

α) το κουνάς με έναν συγκεκριμένο τρόπο, οπότε μεσα στον ύπνο σου ανγκαστικά ξυπνάς για να το κουνήσεις και να το κλείσεις...

β) του βγάζεις την μπαταρία, που σημαίνει ότι πρέπει να ξυπνήσεις να βγάλεις το καπάκι και μετά την μπαταρία...

 

(υπάρχει και η επιλογή να πετάξεις το κινητό στον τοίχο, αλλά δεν νομίζω να έδωσες τόσα λεφτά για να το σπάσεις :p:p )

Αυτό δεν είναι γι αυτούς που κοιμούνται απλά, αλλά κάνουν πρόβα θανάτου... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι froyo έχω. Οκ,then.. Thanks για την απάντηση!

 

Είδα ότι έχεις φτιάξει την εφαρμογή για τον Βέγγο και για άλλες ταινίες και σκέφτηκα να ζητήσω κάτι... Υπάρχει περίπτωση να κανείς κάτι αντίστοιχο για τον Ζήκο (της Κακομοίρας)??:):)

 

HTC Desire/Tapatalk

 

Εχω σχεδόν ετοιμη μεγαλη εφαρμογη με ατάκες ελληνικου κινηματογραφου και καθε ηθοποιο ξεχωριστα και φυσικα υπαρχουν Ζίκος Σταυρίδης Γκιωνακης Παπαγιαννοπουλος Αυλωνιτης κλπ

Link to comment
Share on other sites

Εχω σχεδόν ετοιμη μεγαλη εφαρμογη με ατάκες ελληνικου κινηματογραφου και καθε ηθοποιο ξεχωριστα και φυσικα υπαρχουν Ζίκος Σταυρίδης Γκιωνακης Παπαγιαννοπουλος Αυλωνιτης κλπ

 

Πάρα πολύ ωραία! Θα περιμένουμε :)

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...