Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα, για προσπάθησε να μπείς το facebook από το pc σου.

Μάλλον θα σου βγάλει μήνυμα ότι κάποιος προσπάθησε από εξωτερικό να μπεί στο λογαριασμό σου (το ebuddy δηλαδή) και γι αυτό προσωρινά απενεργοποιήθηκε.

Θα ξαναβάλεις τον κωδικό σου από το pc και όλα θα είναι οκ.

Μου είχε τύχει, γι αυτό στο λέω.

 

Ναι αυτο κανει αλλά οταν ξεμπλοκαρω τον λογαριασμο και προσπαθω ξανα με το ebuddy τον μπλοκαρει ξανα!

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι αυτο κανει αλλά οταν ξεμπλοκαρω τον λογαριασμο και προσπαθω ξανα με το ebuddy τον μπλοκαρει ξανα!

 

επειδη ειχα παθει το ιδιο με αλλη εφαρμογη μπες στο site του ebuddy απο το pc και κανε απο εκει login στο facebook.Eπειτα μπες στο ebuddy του κινητου και αν δεν συγχρονισει αυτοματα καντο χειροκινητα.

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

Δεν ξέρω αν το έχουμε αναφέρει ξανά αυτό: http://slidescreenhome.com/

 

Εμένα δεν μου άρεσε και πολύ (σε σχέση με το home screen του froyo) και η non free έκδοση έχει διαφημίσεις κάτω!

:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχουμε αναφέρει ξανά αυτό: http://slidescreenhome.com/

 

Εμένα δεν μου άρεσε και πολύ (σε σχέση με το home screen του froyo) και η non free έκδοση έχει διαφημίσεις κάτω!

:)

 

ουτε εμενα μου αρεσε ποτε,μου θυμιζει wm6.5

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειχα παθει το ιδιο με αλλη εφαρμογη μπες στο site του ebuddy απο το pc και κανε απο εκει login στο facebook.Eπειτα μπες στο ebuddy του κινητου και αν δεν συγχρονισει αυτοματα καντο χειροκινητα.

 

 

Το εκανα και δουλευει καλα. Να δω μεχρι ποτε....

 

(Επιτελους ομως ας φτιαξει το Facebook Inc. μια εφαρμογη εφαμιλλη με το iPhone...!!)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο κανει αλλά οταν ξεμπλοκαρω τον λογαριασμο και προσπαθω ξανα με το ebuddy τον μπλοκαρει ξανα!

 

Αφού τον ξεμπλοκάρεις, μπές από το pc πρώτα στο λογαριασμό σου.

Αν το έχεις ήδη κάνει αυτό, τι να σου...

Δεν το έχω αντιμετωπίσει αυτό ξανά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αφού τον ξεμπλοκάρεις, μπές από το pc πρώτα στο λογαριασμό σου.

Αν το έχεις ήδη κάνει αυτό, τι να σου...

Δεν το έχω αντιμετωπίσει αυτό ξανά.

 

 

Λυση που βρηκα:

 

Login to FB on the full site, go into Account Settings --> Account Security and tick set be informed of new devices accessing FB to 'No'. IM apps like eBuddy will then be able to access FB.

 

 

 

log into your facebook on your pc and online your facebook chat then

sign out.do not offline your facebook chat tho!.

then log in ebuddy....go to accounts then select facebook then edit account and re enter your facebook password.

 

 

Επισης υπαρχει οπως στο iPhone push notifications τιποτα τετοιο και στο Android? Πχ για το facebook?

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ.

Σκέφτομαι πλέον σοβαρά να αγοράσω το Galaxy S και να φύγω μετά από αρκετό καιρό από τα S60.

Ήθελα λοιπόν να μου προτείνετε κάποιες εφαρμογές που θα χρειαστεί να βάλω άμεσα , ώστε να έχω την ίδια τουλάχιστον χρησιμότητα που είχα και στο ταπεινό πλην τίμιο E52

 

IM με απροβλημάτιστο facebook chat

VOIP με όσο το δυνατόν πιο καλές χρεώσεις

Έλεγχο pc από το κινητό μέσο wifi ή ακόμα καλύτερα μέσο ίντερνετ

Εφαρμογή πλοήγησης

 

Ελπίζω σε καλά νέα :)

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

@ zzzzz. Eχει το αντροιντ τετοιο γουιτζετ απο μονο του...

Στα ελληνικα "πλαισιο εικονας".

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ.

Σκέφτομαι πλέον σοβαρά να αγοράσω το Galaxy S και να φύγω μετά από αρκετό καιρό από τα S60.

Ήθελα λοιπόν να μου προτείνετε κάποιες εφαρμογές που θα χρειαστεί να βάλω άμεσα , ώστε να έχω την ίδια τουλάχιστον χρησιμότητα που είχα και στο ταπεινό πλην τίμιο E52

 

IM με απροβλημάτιστο facebook chat

VOIP με όσο το δυνατόν πιο καλές χρεώσεις

Έλεγχο pc από το κινητό μέσο wifi ή ακόμα καλύτερα μέσο ίντερνετ

Εφαρμογή πλοήγησης

 

Ελπίζω σε καλά νέα :)

 

για τα 2 πρωτα προτεινω το fring,για το 3 προτεινω το vnc,οσο για προγραμμα πλοηγησης εχεις να διαλεξεις απο αρκετα οποτε διαλεγεις και παιρνεις

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

@ zzzzz. Eχει το αντροιντ τετοιο γουιτζετ απο μονο του...

Στα ελληνικα "πλαισιο εικονας".

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

 

δεν υπαρχει στο X10 mini, γι αυτο το ψαχνω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ.

Σκέφτομαι πλέον σοβαρά να αγοράσω το Galaxy S και να φύγω μετά από αρκετό καιρό από τα S60.

Ήθελα λοιπόν να μου προτείνετε κάποιες εφαρμογές που θα χρειαστεί να βάλω άμεσα , ώστε να έχω την ίδια τουλάχιστον χρησιμότητα που είχα και στο ταπεινό πλην τίμιο E52

 

IM με απροβλημάτιστο facebook chat

VOIP με όσο το δυνατόν πιο καλές χρεώσεις

Έλεγχο pc από το κινητό μέσο wifi ή ακόμα καλύτερα μέσο ίντερνετ

Εφαρμογή πλοήγησης

 

Ελπίζω σε καλά νέα :)

 

το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν θα χρειαστεις αλλη εφαρμογη πλοηγησης, περα απο τον ενσωματωμενο browser, ο οποιος ειναι μακραν καλυτερος απο ολες τις ανταγωνιστικες προτασεις που εχω δοκιμασει...

Link to comment
Share on other sites

Fring και Navigon σε καλυπτουν 100%. :)

+1 ή και ebuddy. Αν ρίξεις μια ματιά έχουν αναφερθεί και πρόγραμματα remote control.

 

Ο θεούλης Carnales έβγαλε νέα έκδοση του launcher pro που υποστηρίζει dock notifications!

 

 

Sent from my Nexus One using Tapatalk

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Αφού αυτός που σχεδίασε το Android είχε τη φαεινή ιδέα όταν ενεργοποιείς το ΒΤ να είναι ανιχνεύσιμο μόνο για 2 λεπτά και μετά να θέλει ξανά ενεργοποίηση της ανιχνευσιμότητας χρειάζομαι ένα widget που πατώντας το να σε πηγαίνει απευθείας στις επιλογές του ΒΤ. Ξέρει κανείς τίποτα; Ξέρω ότι υπάρχει κάτι τέτοιο γιατί το είχα πριν επαναφέρω τις εργοστασιακές ρυθμισεις. Απλά δε θυμάμαι πως και που το βρήκα.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Αφού αυτός που σχεδίασε το Android είχε τη φαεινή ιδέα όταν ενεργοποιείς το ΒΤ να είναι ανιχνεύσιμο μόνο για 2 λεπτά και μετά να θέλει ξανά ενεργοποίηση της ανιχνευσιμότητας χρειάζομαι ένα widget που πατώντας το να σε πηγαίνει απευθείας στις επιλογές του ΒΤ. Ξέρει κανείς τίποτα; Ξέρω ότι υπάρχει κάτι τέτοιο γιατί το είχα πριν επαναφέρω τις εργοστασιακές ρυθμισεις. Απλά δε θυμάμαι πως και που το βρήκα.

μπορείς επίσης να πατήσεις ή το + κάτω δεξιά ή στην οθόνη παρατεταμένα και

στοιχείο ελέγχου πραθύρου->έλεγχος τροφοδοσίας

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να βαλω 500 mb στο προγραμμα μου, ποση ωρα περιπου θα μου βγαζει χωρις browsing?

 

Εγώ έχω 420mb και δεν το έχω υπερβεί ποτέ με το radiotime!

Link to comment
Share on other sites

Ο θεούλης Carnales έβγαλε νέα έκδοση του launcher pro που υποστηρίζει dock notifications!

 

 

Sent from my Nexus One using Tapatalk

 

Οι τελευταίες εκδόσεις του pro με έχουν ταράξει στα FC, παρότι είχα το memory usage στο high.

Επίσης, μερικές φορές η προεπισκόπιση οθονής δεν ήταν και τόσο ομαλή.

Γι αυτό από χτες το γύρισα στον adw launcher, ο οποίος είναι επίσης εξαιρετικός και πιο smooth από ότι βλέπω.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταίες εκδόσεις του pro με έχουν ταράξει στα FC, παρότι είχα το memory usage στο high.

Επίσης, μερικές φορές η προεπισκόπιση οθονής δεν ήταν και τόσο ομαλή.

Γι αυτό από χτες το γύρισα στον adw launcher, ο οποίος είναι επίσης εξαιρετικός και πιο smooth από ότι βλέπω.:)

Εχει και μια επιλογη για μοτορολα milestone hack.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει και μια επιλογη για μοτορολα milestone hack.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Το ξέρω, αλλά δεν κάνει διαφορά.

Με το pro ήμουν αρκετες μέρες και όλα μια χαρά.

Όμως, όταν χτες κατέβασα την τελευταία αναβάθμιση, άρχισε να μου κάνει κουλά.

Μερικές φορές είναι σαν να μην κάθεται καλά. Γιατί και παλιότερα είχα το ίδιο θέμα και διορθώθηκε ύστερα από μια απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση.

 

Πάντως και ο adw έχει βελτιωθεί πάρα πολύ και είναι πολύ καλός. Δοκιμάστε τον!! Εγώ μένω εκεί προς το παρόν.

 

Η αλήθεια είναι πάντως ότι και τα 2 (pro και adw) έχουν αρχίσει και γίνονται πολύ βαριά προγράμματα. Ρουφάνε τη ράμ σαν σκούπες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...