Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πίνακας ελέγχου-επιλογές φακέλων-εμφάνιση κρυφών αρχείων,φακέλων.Να σημειώσω ότι ισχύει μόνο για την κάρτα μνήμης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οταν κανω φορματ στην καρτα μνημης μεσω υπολογιστη διαγραφω τα παντα στην καρτα μνημης ακομα και αυτα που λεει privates , system και τετοια???

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

οταν κανω φορματ στην καρτα μνημης μεσω υπολογιστη διαγραφω τα παντα στην καρτα μνημης ακομα και αυτα που λεει privates , system και τετοια???

ευχαριστω!

Ναι όλα διαγράφονται και μετά δημιουργούνται οι απαραίτητοι φάκελοι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι όλα διαγράφονται και μετά δημιουργούνται οι απαραίτητοι φάκελοι.

 

 

ευχαριστω πραγματικα για τις γρηγορες απαντησεις σας!

θελω να ρωτησω και κατι αλλο.

πειραζει που μεσα σε δυο μερες εχω κανει 3 hard format στο κινητο και αλλα 3-4 φορματ στην καρτα μνημης???θελω να πω,εχει αναγκη το κινητο μου,μπορει να παθει κατι???

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πραγματικα για τις γρηγορες απαντησεις σας!

θελω να ρωτησω και κατι αλλο.

πειραζει που μεσα σε δυο μερες εχω κανει 3 hard format στο κινητο και αλλα 3-4 φορματ στην καρτα μνημης???θελω να πω,εχει αναγκη το κινητο μου,μπορει να παθει κατι???

Δεν παθαίνει τίποτα από τα hard format ούτε η συσκευή ούτε το λειτουργικό ούτε η κάρτα μνήμης. Απλά έτυχε στην περίπτωση σου και έκανες τόσα format σε σύντομο διάστημα. Γενικά δεν θα χρειάζεσαι τόσο συχνά format.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει οτι εδω κ λιγο καιρο οταν πηγαινω σε ενα φιλο που εχει ασυρματο router το κινητο που εχει αποθηκευμενο το κωδικο για το WiFi συνδεεται αυτοματα... Το αποσυνδεω κ μετα απο λιγη ωρα το βλεπω να ειναι παλι συνδεδεμενο... Εχω προβολη διαθεσιμων δικτυων ποτε κ τεστ συνδεσιμοτητας με το διαδικτυο με ερωτηση καθε φορα. Επισης για το συγκεκριμενο lan εχω βαλει απο τις ρυθμισεις του χρηση σημειου προσβασης με επιβεβαωση και παλι το κινητο συνδεεται αυτοματα με το που εντοπισει το lan... υπαρχει καποια λυση στο προβλημα μου? εψαχνα τις ρυθμισεις κ δεν βρηκα κατι που να μου φανηκε σχετικο με το προβλημα μου... Τρωω κ αδικα μπαταρια χωρις να χρησιμοποιω κ το ιντερνετ....

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Η συσκευή σου μήπως είναι από κάποια εταιρία κινητής τηλεφωνίας;

 

οχο το πηρα απο ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ και ειναι απο ΟΥΓΓΑΡΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Όταν λαμβάνω e-mail, μου ανάβει το σχετικό φακελάκι πάνω δεξιά. Δε σβήνει όμως όταν διαβάσω το μήνυμα, παρά μόνο αν διαγράψω όλα τα μηνύματα από το φάκελο. Το κάνει σε όλους αυτό;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, οπως βλεπεται ειμαι καινουριος στην παρεα.. Αυτη τη στιγμη εχω το ΝΟΚΙΑ 5800. Εχω παρει ενα αλλο κινητο και εχω πολλες αποριες για αυτο (εχω ανοιξει σχετικο ποστ)..

Τωρα για το δικο μας κινητο λογικα η απαντηση εχει δοθει σε τοσες σελιδες που υπαρχουν εδω περα.. θα ηθελα να ρωτησω τωρα στην καινουρια εκδοση v40 που απανταμε την κληση σαν στο iphone γιατι γινεται μονο ετσι οταν το κινητο ειναι κλειδωμενο και οχι οταν δεν ειναι?

ευχαριστω και καλως σας βρηκα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!

χθες εκανα και εγω την αναβαθμιση του firmware απο 20 σε v40 καθως και την εγκατασταση ovi maps.Προς το παρων ολα δουλευουν ρολοι εκτος απο ενα μικρο κολλημα που εφαγε το ραδιο και χρειαστηκε να το κλεισω και να το επανεκκινησω παλι.Ξερουμε που οφειλεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!

χθες εκανα και εγω την αναβαθμιση του firmware απο 20 σε v40 καθως και την εγκατασταση ovi maps.Προς το παρων ολα δουλευουν ρολοι εκτος απο ενα μικρο κολλημα που εφαγε το ραδιο και χρειαστηκε να το κλεισω και να το επανεκκινησω παλι.Ξερουμε που οφειλεται αυτο?

 

Καλημερα. Εχει αναφερθει και σε πρηγουμενα posts πως με το νεο firmware δυστυχως παρατηρειται μια δυσλειτουργια στο ραδιοφωνο του 5800. Τα προβληματα που παρουσιαζονται ειναι τα εξης:

 

1. Το RDS δεν λειτουργεί

 

2. Έγινε πιο "βαρύ" (πατώντας "Επιλογές" και κανοντας scrolling το αναδυόμενο μενου τρωει κολληματακια).

 

3. Το Radio-Widget στην αρχικη οθονη δεν συνεργαζεται καλα με τις εντολες που του δινουμε (π.χ. ενω πατας εξοδο, συνεχιζει να υπαρχει στην αρχικη οθονη με την χαρακτηριστικη ενδειξη 0.0Mhz)

 

Γενικοτερα αν επιλεξεις σαν στυλ αρχικης οθονης το "Βασικο", αυτο δλδ που υπηρχε και στα αλλα firmwares, τοτε το ραδιο λειτουργει καπως πιο καλα... χωρις βεβαια να διορθωνεται το rds...

Εν αναμονη διορθωτικου firmware λοιπον... (για αλλη μια φορα)

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχει αναφερθει και σε πρηγουμενα posts πως με το νεο firmware δυστυχως παρατηρειται μια δυσλειτουργια στο ραδιοφωνο του 5800. Τα προβληματα που παρουσιαζονται ειναι τα εξης:

 

1. Το RDS δεν λειτουργεί

 

2. Έγινε πιο "βαρύ" (πατώντας "Επιλογές" και κανοντας scrolling το αναδυόμενο μενου τρωει κολληματακια).

 

3. Το Radio-Widget στην αρχικη οθονη δεν συνεργαζεται καλα με τις εντολες που του δινουμε (π.χ. ενω πατας εξοδο, συνεχιζει να υπαρχει στην αρχικη οθονη με την χαρακτηριστικη ενδειξη 0.0Mhz)

 

Γενικοτερα αν επιλεξεις σαν στυλ αρχικης οθονης το "Βασικο", αυτο δλδ που υπηρχε και στα αλλα firmwares, τοτε το ραδιο λειτουργει καπως πιο καλα... χωρις βεβαια να διορθωνεται το rds...

Εν αναμονη διορθωτικου firmware λοιπον... (για αλλη μια φορα)

 

και απο οτι ακουσα θα βγει διορθωτικο firmware και συντομα

Link to comment
Share on other sites

οχο το πηρα απο ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ και ειναι απο ΟΥΓΓΑΡΙΑ

Eλεγξε και πες μας το Product code της συσκευης σου!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2798974#post2798974

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2872210#post2872210

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει οτι εδω κ λιγο καιρο οταν πηγαινω σε ενα φιλο που εχει ασυρματο router το κινητο που εχει αποθηκευμενο το κωδικο για το WiFi συνδεεται αυτοματα... Το αποσυνδεω κ μετα απο λιγη ωρα το βλεπω να ειναι παλι συνδεδεμενο... Εχω προβολη διαθεσιμων δικτυων ποτε κ τεστ συνδεσιμοτητας με το διαδικτυο με ερωτηση καθε φορα. Επισης για το συγκεκριμενο lan εχω βαλει απο τις ρυθμισεις του χρηση σημειου προσβασης με επιβεβαωση και παλι το κινητο συνδεεται αυτοματα με το που εντοπισει το lan... υπαρχει καποια λυση στο προβλημα μου? εψαχνα τις ρυθμισεις κ δεν βρηκα κατι που να μου φανηκε σχετικο με το προβλημα μου... Τρωω κ αδικα μπαταρια χωρις να χρησιμοποιω κ το ιντερνετ....

 

μηπως εχεις ρυθμισει να κανεις συγχρονισμο των mail στο κινητο μεσω της εφαρμογης της nokia?

ειχα παρατηρησει οτι μου το εκανε και εμενα παρολο που του ελεγα να μην το κανει μονο του και με ρυθμισεις αντιστοιχες των δικων σου...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, οπως βλεπεται ειμαι καινουριος στην παρεα.. Αυτη τη στιγμη εχω το ΝΟΚΙΑ 5800. Εχω παρει ενα αλλο κινητο και εχω πολλες αποριες για αυτο (εχω ανοιξει σχετικο ποστ)..

Τωρα για το δικο μας κινητο λογικα η απαντηση εχει δοθει σε τοσες σελιδες που υπαρχουν εδω περα.. θα ηθελα να ρωτησω τωρα στην καινουρια εκδοση v40 που απανταμε την κληση σαν στο iphone γιατι γινεται μονο ετσι οταν το κινητο ειναι κλειδωμενο και οχι οταν δεν ειναι?

ευχαριστω και καλως σας βρηκα.

Φίλε μου μία από τα ίδια και εγώ..Το έκανα αναβάθμιση στην 40 λόγω του ότι πάντα κλειδωνε η οθόνη είτε σε εισερχόμενη είτε σε εξερχόμενη. Πλέον βλέπω ότι και πάλι κλειδώνει αλλά με τον τρόπο που "σέρνεις" για ξεκλείδωμα λέω "Πάει και έρχεται..."

Το έχω ψάξει αρκετά το θέμα και έτσι μου'ρχεται να το πάω πίσω αλλά δεν μπορώ διότι το έκανα debrand γιατί είχε πειραγμένο firmwate κινητής...Ούτε έτσι έστρωσε..Τι format,τι επαναφορές ,τιι ρυθμίσεις περί ξεκλειδώματος το ίδιο και το αυτό..Ποια η ουσία να πρέπει συνέχεια να ξεκλειδώνεις για να μπορείς να δεχθείς κλήση και να την απαντήσεις???Λες και δεν υπάρχει touch οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω αυτην την στιγμη ποιο προβλημα αντιμετωπιζετε!!! Εγω το μονο που εχω να πω ειναι οτι αν καποιος δεν θελει την οθονη με το slide στην απαντηση κλησης, μπορει πολυ απλα να πατησει το πρασινο κουμπακι και τελειωσε η υποθεση. Επισης να πω οτι το slide καλα εκανε και μπηκε στο 5800 διοτι απειρες φορες με εχουν παρει τηλεφωνο και το εχω σηκωσει ενω... ειναι στην τσεπη μου, πιεσμενο καπως και τυχαινε να πατιεται το κουμπι της απαντησης πανω στην οθονη αφης. Πλεον πολυ δυσκολα να γινει το slide στην τσεπη μου... αυτα... Edited by stagml
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα... φιλε stagml δεν το ειχα σκεφτει ετσι... νομιζα οτι το εκαναν απλα για εφε. Γιατι οταν δεν ειναι κλειδωμενο δεν υπαρχει η οθονη με το slide και νομιζα οτι ειναι προβλημα... η απορια μου λυθηκε... !!!
Link to comment
Share on other sites

 

prod code 0552438 british isles red

Link to comment
Share on other sites

prod code 0552438 british isles red

Λογικό να μην βλέπει την τελευταία αναβάθμιση γιατί το product code που έχεις δεν προορίζεται για αυτή.

Μπορείς είτε να πας σε nokia store και με χρέωση 15 ευρώ να βάλεις Ελληνικά και να έχεις εγγύηση και στο software,είτε να ακολουθήσεις τον οδηγό που υπάρχει στο faq και να το αλλάξεις μόνος σου

Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής

(αλλαγή product code)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια συγνωμη αλλα οσο και να διαβασα ακουσα πολους να παραπονιουνται για την απαντηση σε εισερχομενη κληση (αυτο με τα βελακια)..ο καθενασ οτι του αρεσει δεν λεω,αλους ναι αλους οχι....εμενα το προβλημα μου ειναι οτι μου αρεσει αλλα για να απαντησω μια κληση πρεπει πρωτα να το ξεκλειδωσω απο το slide κουμπι στο πλαι..αν καταλαβα καλα αρκετοι απαντουν την κληση μονο με "γλυστριμα"του δαχτυλου πανω στην οθονη..(εκτοσ αν εγω καταλαβα λαθοσ)μπορειτε να μου πειτε τι ακριβως κανετε και λειτουργει μονο το γλυστριμα πανω στην οθονη χωρισ το πλαινο slide κουμπι?? εμενα δεν δουλευει με τιποτα οσο και να το δοκιμασα... βοηθεια please και συγνωμη για το μεγαλο post... ευχαριστω!!!:wacko:
Link to comment
Share on other sites

παίδες μετά την τελευταία αναβάθμιση δεν μου δείχνει τους ελληνικούς χαρακτήρες στο σάιτ της yahoo.κοιτάξτε το λίγο αν γίνεται και σε σας. http://Www.yahoo.gr
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια συγνωμη αλλα οσο και να διαβασα ακουσα πολους να παραπονιουνται για την απαντηση σε εισερχομενη κληση (αυτο με τα βελακια)..ο καθενασ οτι του αρεσει δεν λεω,αλους ναι αλους οχι....εμενα το προβλημα μου ειναι οτι μου αρεσει αλλα για να απαντησω μια κληση πρεπει πρωτα να το ξεκλειδωσω απο το slide κουμπι στο πλαι..αν καταλαβα καλα αρκετοι απαντουν την κληση μονο με "γλυστριμα"του δαχτυλου πανω στην οθονη..(εκτοσ αν εγω καταλαβα λαθοσ)μπορειτε να μου πειτε τι ακριβως κανετε και λειτουργει μονο το γλυστριμα πανω στην οθονη χωρισ το πλαινο slide κουμπι?? εμενα δεν δουλευει με τιποτα οσο και να το δοκιμασα... βοηθεια please και συγνωμη για το μεγαλο post... ευχαριστω!!!:wacko:

 

εχει ενα slide που το ξεκλειδωνει και αλλο slide που απαντας την κληση... δεν μπορω να καταλαβω το προβλημα σου? οταν ειναι κλειδωμενο εμφανιζεται αυτο ποπυ περιγραφω στην πρωτη προταση. Αμα δεν το εχεις κλειδωμενο ειναι κανονικα οπως ηταν το απαντας με το touch κουμπι που υπηρχε. ελπιζω να με καταλαβες.

 

 

και κατι ακομα.. τελευταια μου ερχονται καποια μηνυματα αρκετα καθηστερημενα για αυτο οφειλετε στο δικτυο η φταει κ το τηλεφωνο ? Συνηθως γινεται οταν κλεινω το κινητο το βραδυ κ μετα την ημερα(πολυ αργοτερα απο το ανοιγμα) παιρνω μου μηνυματα που μου εχουν σταλει το βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα.. τελευταια μου ερχονται καποια μηνυματα αρκετα καθηστερημενα για αυτο οφειλετε στο δικτυο η φταει κ το τηλεφωνο ? Συνηθως γινεται οταν κλεινω το κινητο το βραδυ κ μετα την ημερα(πολυ αργοτερα απο το ανοιγμα) παιρνω μου μηνυματα που μου εχουν σταλει το βραδυ.

 

Πρόβλημα δικτύου 100%

 

παίδες μετά την τελευταία αναβάθμιση δεν μου δείχνει τους ελληνικούς χαρακτήρες στο σάιτ της yahoo.κοιτάξτε το λίγο αν γίνεται και σε σας. http://Www.yahoo.gr

 

Μπορει να πειραχτηκαν ρυθμίσεις στο ειδος της γραμματοσειρας που χρησιμοποιεις (Κυλληρικα, Unicode μπλα μπλα...). Παντως μπορεις να χρησιμοποιησεις και το google.com.gr ή και την αναζήτηση του ιδιου του κινητου...

Edited by stagml
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

εχει ενα slide που το ξεκλειδωνει και αλλο slide που απαντας την κληση... δεν μπορω να καταλαβω το προβλημα σου? οταν ειναι κλειδωμενο εμφανιζεται αυτο ποπυ περιγραφω στην πρωτη προταση. Αμα δεν το εχεις κλειδωμενο ειναι κανονικα οπως ηταν το απαντας με το touch κουμπι που υπηρχε. ελπιζω να με καταλαβες.

 

 

και κατι ακομα.. τελευταια μου ερχονται καποια μηνυματα αρκετα καθηστερημενα για αυτο οφειλετε στο δικτυο η φταει κ το τηλεφωνο ? Συνηθως γινεται οταν κλεινω το κινητο το βραδυ κ μετα την ημερα(πολυ αργοτερα απο το ανοιγμα) παιρνω μου μηνυματα που μου εχουν σταλει το βραδυ.

 

Εμένα , ενώ έχω το αυτόματο κλείδωμα απενεργοποιημένο(οπότε δεν υφίσταται κλείδωμα) , ώς δια μαγείας όταν με παίρνουνε τηλέφωνο δεν μπορώ να απαντήσω..Κλειδώνει και δεν επιλέγονται όσα βγάζει στην οθόνη!!!Πρέπει και πάλι να το ξεκλειδώνω από το πλάι ώστε να μπορώ να επιλέξω την απάντηση..Αν το πατήσω από το πράσινο κουμπάκι σίγουρα και απαντάει!!Εχω κάνει και την τελευταία αναβάθμιση κτλ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω απο τοτε που εκανα την αναβαθμιση (40) και εγκατεστησα το accuweather οταν το τρεχω μου ζηταει παντα να κανει ληψη της θεσης μου ενω εχω βαλει default την αθήνα το κανει και σε εσας?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...