Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά... Μπορεί να μου πεί κάποιος για ποιο λόγο δεν μπορώ να έχω πρόσβαση στο δίκτυο μέσω wifi? Μου βγάζει το εξής μήνυμα : "ιστός η εκτέλεση της ενέργειας είναι αδύνατη", ενώ έχω πρόσβαση σε δίκτυο wifi με κανονικό σήμα. Παρακαλώ μια απάντηση. Ευχαριστώ....

[sIGPIC][/sIGPIC]

"Without racing there is no Honda"

Soichiro Honda

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά... Μπορεί να μου πεί κάποιος για ποιο λόγο δεν μπορώ να έχω πρόσβαση στο δίκτυο μέσω wifi? Μου βγάζει το εξής μήνυμα : "ιστός η εκτέλεση της ενέργειας είναι αδύνατη", ενώ έχω πρόσβαση σε δίκτυο wifi με κανονικό σήμα. Παρακαλώ μια απάντηση. Ευχαριστώ....

 

Είσαι σίγουρος οτι έχεις προσβαση στο συγκεκριμένο δίκτυο? Έχεις δοκιμάσει και με άλλη συσκευή (τηλεφωνο, laptop....)

Link to comment
Share on other sites

πο πο πο ρε παιδια ειμαι σχεδον μια βδομαδα με το 5800 και πραγματικα το εχω ερωτευτει.....:)

αφου σκεφτομαι μολις γυρισει το ν900 πισω(το πηγα σε νοκια κλαμπ για επισκευη και αυτος ηταν ο λογος που το αγορασα να το εχω σαν δευτερο...) να το κρατησω σαν βασικο κινητο...!!!!

απειρες εφαρμογες(!!!ποσο μου ελειψε αυτο με το n900) και γενικα ενα τηλεφωνο που για τα λεφτα του εχει πραγματικα τα παντα......:)

αυτο ομως που με εχει τρελανει πιο πολυ απο ολα ειναι ο ηχος απο τα ηχεία.....

βλεπεις ενα βιντεo στο youtube η ακους ενα mp3 και το χαίρεται η ψυχη....σου....:)

αψογο πραγματικα......:)

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου να εισαι σιγουρος δεν εισαι ο μονος.

Εγω για παραδειγμα μετα απο εξι μηνες και αισθανομαι οπως εσυ

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου να εισαι σιγουρος δεν εισαι ο μονος.

Εγω για παραδειγμα μετα απο εξι μηνες και αισθανομαι οπως εσυ

 

Οπως τα λετε ειναι, και λαβετε υποψιν και την τιμη του, 220 ευρω, τοτε μιλαμε για οτι καλυτερο. Θα το κρατησω σιγουρα πολυ καιρο ακομα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και γενικα ενα τηλεφωνο που για τα λεφτα του εχει πραγματικα τα παντα......:)

)

Eτσι ειναι, αν και το κινητο το εδωσα και πηρα αλλα, το εκανα καθαρα για υποκειμενινους λογους αισθητικης και οχι γιατι λειπει κατι απο το κινητο, τα εχει ολα!

Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση στην 050 οταν περνει καποιος τηλεφωνο και ειναι κλειδωμενο, τοτε για να απαντησεις πρεπει να το ξεκλειδωσεις και μετα απαντας. ενω παλια αυτοματα παταγες οκ στην κληση και μιλαγες. αλλαζει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αλλάξει κάτι,όπως και πριν έτσι και τώρα όταν είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο εμφανίζεται η μπάρα που την σέρνεις με το δάχτυλο για να απαντήσεις.Εσένα δεν σου την βγάζει;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αλλάξει κάτι,όπως και πριν έτσι και τώρα όταν είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο εμφανίζεται η μπάρα που την σέρνεις με το δάχτυλο για να απαντήσεις.Εσένα δεν σου την βγάζει;

 

ναι αλλα για να κανεις mute την κληση πρεπει να συρεις την κατω μπαρα,βλακεια νομιζω

Link to comment
Share on other sites

μετά απο την τελευταία αναβάθμιση έσω σοβαρό πρόβλημα με το ραδιόφωνο. Κολλάει οταν αλλαζω σταθμό, κολλάω οταν προσπαθώ να το κλείσω και μετά κολλάνε τα παντα στο κινητό.

Βρέθηκε καμία λύση? Να το πάω στη Νοκια?

Link to comment
Share on other sites

μετά απο την τελευταία αναβάθμιση έσω σοβαρό πρόβλημα με το ραδιόφωνο. Κολλάει οταν αλλαζω σταθμό, κολλάω οταν προσπαθώ να το κλείσω και μετά κολλάνε τα παντα στο κινητό.

Βρέθηκε καμία λύση? Να το πάω στη Νοκια?

 

μόνο μια φορά μου το έκανε αυτό, αλλά είχα πολύ λίγη μπαταριά (δεν ξέρω αν έπαιζε ρόλο), εκ τοτε δεν μου έχει ξανακάνει κάτι αντίστοιχο.

mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

μετά απο την τελευταία αναβάθμιση έσω σοβαρό πρόβλημα με το ραδιόφωνο. Κολλάει οταν αλλαζω σταθμό, κολλάω οταν προσπαθώ να το κλείσω και μετά κολλάνε τα παντα στο κινητό.

Βρέθηκε καμία λύση? Να το πάω στη Νοκια?

δυστυχώς το πρόβλημα είναι γνωστό και άλυτο, εμφανίστηκε στη προηγούμενη έκδοση και δε διορθώθηκε στη 50. Και ειναι όντως απίστευτα σπαστικό για όσους ακούμε συχνά ράδιο γιατί κολλάει το σύμπαν και θέλει επανεκκίνηση. Και στη nokia να το πας δε θα σου κάνουν κάτι, έκανα και φορμάτ έκανα και επανεγκατάσταση software αλλά το πρόβλημα παραμένει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αλλάξει κάτι,όπως και πριν έτσι και τώρα όταν είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο εμφανίζεται η μπάρα που την σέρνεις με το δάχτυλο για να απαντήσεις.Εσένα δεν σου την βγάζει;

 

ναι βγαινει η μπαρα. αυτο δεν το θελω ειναι εκνευριστικο να θελεις να συρεις την μπαρα και μετα να απαντησεις.

στην 030 εκδοση δεν υπηρχε.

Link to comment
Share on other sites

ναι βγαινει η μπαρα. αυτο δεν το θελω ειναι εκνευριστικο να θελεις να συρεις την μπαρα και μετα να απαντησεις.

στην 030 εκδοση δεν υπηρχε.

θέμα συνήθειας είναι, κι εμένα στην αρχή μου φάνηκε περίεργη τώρα με βολεύει περισσότερο και δίνει και μια αίσθηση glamour στο κινητό. Το ίδιο είναι σύρεις τη μπάρα και απαντάς στη κλήση ή σύρεις και μπαίνει αθόρυβο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς το πρόβλημα είναι γνωστό και άλυτο, εμφανίστηκε στη προηγούμενη έκδοση και δε διορθώθηκε στη 50. Και ειναι όντως απίστευτα σπαστικό για όσους ακούμε συχνά ράδιο γιατί κολλάει το σύμπαν και θέλει επανεκκίνηση. Και στη nokia να το πας δε θα σου κάνουν κάτι, έκανα και φορμάτ έκανα και επανεγκατάσταση software αλλά το πρόβλημα παραμένει

 

Το κακό είναι οτι στην προηγούμενη έκδοση δεν είχα προβλήματα, ενώ στην 50 γίνεται χαμός!!! Ας ελπίσουμε οτι κάτι θα κανει η νοκια...

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται οταν γινεται το update να εχει τοσα περισσοτερα προβληματα..
Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι οτι στην προηγούμενη έκδοση δεν είχα προβλήματα, ενώ στην 50 γίνεται χαμός!!! Ας ελπίσουμε οτι κάτι θα κανει η νοκια...

 

:blink:

η πιο καλυτερη εκδοση ειναι η v50 παιδια..

Edited by gianpithio
Link to comment
Share on other sites

:blink:

η πιο καλυτερη εκδοση ειναι η v50 παιδια..

 

Το οτι εχει διορθωσει αρκετα προβληματα ειναι γεγονος, οπως γεγονος ειναι οτι εχει δημιουργησει και καποια...

Edited by gianpithio
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος παλαιότερα είχε ναφέρει πως θα κυκλοφορούσε μια εφαρμογή ( ; ) για το 5800 η οποία θα έκανε την επιφάνεια εργασίας του, νομίζω, να μοιάζει με του ν97... Κυκλοφορεί κάτι τέτοιο;

 

Ευχαριστώ

 

 

EDIT: Επίσης έχω καιρό να κάνω ανανέωση επειδή συνεχώς ακούω προβλήματα για τις νέες εκδόσεις λογισμικού αξίζει να του κάνω τώρα ή μπα; Καλύτερα να περιμένω;

Edited by mouse
:dance:
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος παλαιότερα είχε ναφέρει πως θα κυκλοφορούσε μια εφαρμογή ( ; ) για το 5800 η οποία θα έκανε την επιφάνεια εργασίας του, νομίζω, να μοιάζει με του ν97... Κυκλοφορεί κάτι τέτοιο;

 

Ευχαριστώ

Δεν υπάρχει κάτι νεότερο αλλά υπάρχει η παρακάτω οθόνη αναμονής, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3195643#post3195643. Ρίξε μια ματιά στο θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.4.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

:blink:

η πιο καλυτερη εκδοση ειναι η v50 παιδια..

 

Συμφωνώ και εγώ.

Αν εξαιρέσω το πρόβλημα στο ραδιόφωνο (που υπήρχε από την 40) στη νέα έκδοση δεν μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα το τηλέφωνο.

Ειδικά στις εφαρμογές θυμάμαι, ζήτημα ήταν να δουλέψεις χωρίς να κρασάρει.

Με την 50 αυτό έχει εξαφανιστεί.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος παλαιότερα είχε ναφέρει πως θα κυκλοφορούσε μια εφαρμογή ( ; ) για το 5800 η οποία θα έκανε την επιφάνεια εργασίας του, νομίζω, να μοιάζει με του ν97... Κυκλοφορεί κάτι τέτοιο;

 

Ευχαριστώ

 

 

EDIT: Επίσης έχω καιρό να κάνω ανανέωση επειδή συνεχώς ακούω προβλήματα για τις νέες εκδόσεις λογισμικού αξίζει να του κάνω τώρα ή μπα; Καλύτερα να περιμένω;

 

αξίζει ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ιντερνετ ραδιο το 5800 δεν εχει...?

και αν ναι απο που το κατεβαζεις...?

εφαγα τον κοσμο και δεν το βρηκα πουθενα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Γνωρίζετε μήπως πώς μπορώ να εισάγω ελληνικό πληκτρολόγιο στο Nokia 5800 XpressMusic; Η συσκευή μου είναι αγορασμένη από Αγγλία και δεν διέθετε ελληνικά. Δυστυχώς δεν έχω βρει κάποιο τρόπο μέχρι στιγμής, γι αυτό θα το εκτιμούσα αν μπορούσε να με διαφωτίσει κάποιος σχετικά! Ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...