Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.Διαβαζω αρκετες φορες οτι καποιοι εχουν προβλημα κατα την εκκινηση του κινητου τους,τους κολλαει στo λογοτυπο nokia και μετα τιποτα.Εχει υποθει αρκετες φορες,σαν βοηθεια το να βγαζουμε την καρτα μνημης,μετα να ενεργοποιουμε και μετα να επανατοποθετουμε την καρτα μνημης.

Ειχα το ιδιο προβλημα πριν απο κατι μερες,αλλα εκανα κατι επιπλεον...

Συνδεσα το κινητο μεσω μαζικης αποθηκευσης στο pc και εκανα defrag με το Auslogic Disc Defrag το οποιο ειναι δωρεαν(το χρησιμοποιω τα τελευταια 3 χρονια).Το κινητο επανεκκινησε σε πολυ γρηγορο χρονο και ενα προγραμμα που νομιζα οτι δυσλειτουργουσε,λειτουργει πλεον κανονικα(αναφερομαι στη λειτουργια autostart του language switch).Ληφθει υποψην οτι το defrag ολοκληρωθηκε σε περιπου 35 λεπτα(6gb ελευθερο χωρο ειχα).

Δεν σβηνεται τιποτα απο την καρτα ετσι???

Αν ξαναπερασω το λογισμικο θα σβηστει τιποτα?

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα είναι δύσκολο να αλλαχτεί πρόσοψη?αλλάζοντας την αλλάζει κ το πραστατευτικο τζαμακι της κεντρικής οθόνης?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα είναι δύσκολο να αλλαχτεί πρόσοψη?αλλάζοντας την αλλάζει κ το πραστατευτικο τζαμακι της κεντρικής οθόνης?

ευχαριστώ

Για τον τεχνικό που έχει τα εργαλεία και τα εξαρτήματα που χρειάζονται, δεν είναι δύσκολο. Το digitizer (προστατευτικό πλαστικό) είναι ξεχωριστό εξάρτημα και κοστίζει περίπου 50€.

@andreas1022 Όταν κάνεις ανασυγκρότηση (defragment) δεν χάνεις δεδομένα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Mόλις ψώνισα το κινητό και εγώ (ακόμα μέσα στο πακέτο είναι :D ),θα διαβάσω όσο μπορώ το θέμα και μάλλον θα επιστρέψω με απορίες :)

Το τωρινό μου ερώτημα είναι,το προγραμματάκι που έχει το Samsung BeatDJ που μιξάρεις,υπάρχει για την κινητάρα μας,ή έστω κάποιο αντίστοιχο:) ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν σβηνεται τιποτα απο την καρτα ετσι???

Αν ξαναπερασω το λογισμικο θα σβηστει τιποτα?

 

Δεν σβηνεται τιποτα.Αλλωστε κανει ανασυγκροτηση στην καρτα μνημης.Η ολη διαδικασια δεν εχει να κανει με την μνημη του τηλεφωνου.Καντο αφοβα.

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα ρε παιδια αλλα τιποτα δεν εγινε...το μενου εφαρμογες δεν ανοιγουν....αν ξαναπερασω το λογισμικο θα χαθουν δεδομενα??
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα ρε παιδια αλλα τιποτα δεν εγινε...το μενου εφαρμογες δεν ανοιγουν....αν ξαναπερασω το λογισμικο θα χαθουν δεδομενα??

 

Τι ακριβως εκανες?Δωσε λεπτομεριες γιατι μπορει κατι να παρερμηνευσες...

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως εκανες?Δωσε λεπτομεριες γιατι μπορει κατι να παρερμηνευσες...

 

Κατεβασα το προγραμμα συνεδεσα το κινητο σε μαζικη αποθηκευση βρηκα απο το προγραμμα τον δισκο και εκανα και defrag και check & correct errors αλλα τιποτα...οπως ηταν πριν ηταν..

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παλι να ρωτησω κατι ξανα; Οταν βαζω το youtube να παιξει σε πληρη οθονη το οποιοδηποτε βιντεο δεν ξαναγυρναει με τιποτα μετα στην καθετη οθονη για την ακριβεια δεν σου δινει καμια επιλογη για να πας πισω απο εκει που ξεκινησες και κλεινει μονο αν κλεισεις τελειως το κινητο το κανει σε κανεναν απο εσας;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παλι να ρωτησω κατι ξανα; Οταν βαζω το youtube να παιξει σε πληρη οθονη το οποιοδηποτε βιντεο δεν ξαναγυρναει με τιποτα μετα στην καθετη οθονη για την ακριβεια δεν σου δινει καμια επιλογη για να πας πισω απο εκει που ξεκινησες και κλεινει μονο αν κλεισεις τελειως το κινητο το κανει σε κανεναν απο εσας;

Όταν λες με τίποτα τι εννοείς; Πως δοκίμασες να πας πίσω; Βγαίνεις από πλήρη οθόνη ,με διπλό touch νομίζω, και μετά με περιστροφή του τηλεφώνου γυρνάει.

Επίσης αν κρατήσεις πατημένο το μεσαίο κουμπί (ασπρο) δεν σου ανοίγει ο manager του τηλεφώνου;

Edited by leonidas0
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, έχει καταφέρει κανείς να μπεί στο internet με cosmote ?

ας μου στείλει ακριβές ρυθμίσεις με pm please !

δέ βγαίνει με τίποτα, όσες φορές και αν μίλησα με το κέντρο...

δουλεια δεν είχε ο διάολος....
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, έχει καταφέρει κανείς να μπεί στο internet με cosmote ?

ας μου στείλει ακριβές ρυθμίσεις με pm please !

δέ βγαίνει με τίποτα, όσες φορές και αν μίλησα με το κέντρο...

 

τι cosmote? συμβολαιο? παντως με whats up δεν μπορεις να μπεις

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις σου έχεις βάλει Cosmote Internet??? Τις ρυθμίσεις στις στέλνει η ίδια η Cosmote, 1212 αν έχεις σύνδεση να σου τις στείλουν
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες με τίποτα τι εννοείς; Πως δοκίμασες να πας πίσω; Βγαίνεις από πλήρη οθόνη ,με διπλό touch νομίζω, και μετά με περιστροφή του τηλεφώνου γυρνάει.

Επίσης αν κρατήσεις πατημένο το μεσαίο κουμπί (ασπρο) δεν σου ανοίγει ο manager του τηλεφώνου;

 

Δεν βγαινει με διπλο touch το μονο που κανει ειναι παυση και αναπαραγωγη καθε φορα που πατας την οθονη οσο για το δευτερο λειτουργει ο manager αλλα ο ιστος δειχνει οτι ειναι συνεχεια ανοιχτος και αμα πας να μπεις ξανακολαει εχεις καμια αλλη ιδεα?

Edited by vissarion12
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση..

επειδή πρόσφατα, συνάδελφος, βγήκε εξωτερικό, με i-phone,και του ηρθε λογ/σμος 160 ευρω, γιατι ειχε ανοιχτή την περιαγωγή για μαίηλς, (Χωρίς να το ξέρει), υπάρχει κάτι τέτοιο και στο δικό μας κινητό?

και αν ναι....ΠΩΣ ΚΛΕΙΝΕΙ? :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα:

Πάω να κάνω Update ΟTA έχωντας την έκδοση λειτουργικού 31.0.008 και δεν βρίσκει Updates. Συνδέομαι με WiFi απο το router του σπιτιού μου...

Ξέρει κανείς τι γίνεται..?

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημά σου είναι πραγματικά πολύ περίεργο... :blink:

Θα σου πρότεινα να το πας σε ένα nokia store και να τους πεις να στο flashάρουν ξανά με την τελευταία έκδοση λογισμικού (προσοχή: όχι αναβάθμιση, flashάρισμα).

Είναι καθαρά θέμα software και ίσως προκλήθηκε με το brand από τη vodafone, με το debrand και τις αναβαθμίσεις.

Είναι το μόνο που μπορώ να σκεφτώ...

 

Παιδιά επιτέλους..

Λοιπόν το πρόβλημα είναι ότι στο πάνω μέρος της οθόνης (δεξιά από το ακουστικό) βρίσκεται ο αισθητήρας αφής και η ζελατίνα (ή αν έχουμε θήκη) δεν πρέπει να την καλύπτουν..Τόσο απλό και τόσο δύσκολο.Μην αρχίσετε να κράζετε τώρα στο στιλ.."Ε ναι ρε ταραμά" κτλ κτλ...Το παραθέτω μόνο και μόνο μην τη πατήσει κάποιος άλλος στο μέλλον..Ευχαριστώ πολύ όσους έψαξαν το θέμα μου!!

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλα΄νόμιζα ότι σου είχαν πει για την ζελατίνα και είπες οτι την είχες βγάλει. Επίσης δεν είναι λογικό αυτο που λες. Είπες οτι έκανες φορματ δουλευέ για 5 λεπτά και μετά πάλι τα ίδια.

Ρωτάω μήπως ήταν κάποιο άλλο το προβλημα.

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλα΄νόμιζα ότι σου είχαν πει για την ζελατίνα και είπες οτι την είχες βγάλει. Επίσης δεν είναι λογικό αυτο που λες. Είπες οτι έκανες φορματ δουλευέ για 5 λεπτά και μετά πάλι τα ίδια.

Ρωτάω μήπως ήταν κάποιο άλλο το προβλημα.

 

Ναι την έβγαλα τη ζελατίνα αλλά όπως είπα έχω και θήκη!!!Η θήκη καλύπτει στην δικιά μου περίπτωση τον σένσορα.Και όταν έκανα format το κινητό από το pc το έβγαζα από την θήκη(δεν γίνεται και αλλιώς)..Έβλεπα ότι έφτιαχνε και το έβαζα στη θήκη πάλι..Όταν έκανα format από το κινητό το είχα στη θήκη..Και στην τελική καντε ένα τεστ...Καλύψτε με το δάχτυλό σας το σένσορα που λέω και πάρτε τηλ. το κινητό σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα:

Πάω να κάνω Update ΟTA έχωντας την έκδοση λειτουργικού 31.0.008 και δεν βρίσκει Updates. Συνδέομαι με WiFi απο το router του σπιτιού μου...

Ξέρει κανείς τι γίνεται..?

 

Σύνδεσε το κινητό με τον υπολογιστή και κανε update απο το Nokia Pc Suite.Εδώ είναι οι οδηγίες

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι αρχάριος.....

Το θέμα είναι γιατί δεν βρίσκει updates...?????????

Edited by DeviledGod
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Το product code που έχει η συσκευή σου είναι ανάμεσα σε αυτά που προορίζονται για Ελλάδα;

0573762: Balkans Black

0559395: Balkans BLUE

0582903: Vodafone GR BLUE

0559299: Balkans RED

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάποιο κόλλημα ήταν. Η κάρτα μνήμης που χρησιμοποιείς είναι αυτή που είχε μέσα το πακέτο?

 

ναι ειναι η καρτα της μαμας νοκια!

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση..

επειδή πρόσφατα, συνάδελφος, βγήκε εξωτερικό, με i-phone,και του ηρθε λογ/σμος 160 ευρω, γιατι ειχε ανοιχτή την περιαγωγή για μαίηλς, (Χωρίς να το ξέρει), υπάρχει κάτι τέτοιο και στο δικό μας κινητό?

και αν ναι....ΠΩΣ ΚΛΕΙΝΕΙ? :)

 

το κινητο θα σου ζητηση να μπει στο ιντερνετ. Μονο του δεν θα σε χρεωσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι αρχάριος.....

Το θέμα είναι γιατί δεν βρίσκει updates...?????????

 

Δεν είπα πως είσαι αρχάριος!:)

Μήπως το κινητό ειναι vodafone;Αν είναι τοτε δεν έχει βγει ακόμα η αναβαθμιση..αυτα,δεν ξέρω κατι άλλο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...