Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαντασου για να το δω αυτο παω μενου και πρασινο... στην αρχικη οθονη δεν ποιανει τιποτα...

εκδοση λογισμικου: ν31,0,101

ημερομηνια: 16/9/09

προσαρμοσμενη εκδοση:31,0,101,c01.01

ημερομηνια προσαρμοσμενης εκδοσης:16/9/09

γλωσσα που εχει οριστει:07

μοντελο: ΝΟΚΙΑ 5800ΧΜ

τυπος:RM-356

τελευταια ενημερωση:καμια ενημερωση

Αυτα μου βγαζει....

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φαντασου για να το δω αυτο παω μενου και πρασινο... στην αρχικη οθονη δεν ποιανει τιποτα...

εκδοση λογισμικου: ν31,0,101

ημερομηνια: 16/9/09

προσαρμοσμενη εκδοση:31,0,101,c01.01

ημερομηνια προσαρμοσμενης εκδοσης:16/9/09

γλωσσα που εχει οριστει:07

μοντελο: ΝΟΚΙΑ 5800ΧΜ

τυπος:RM-356

τελευταια ενημερωση:καμια ενημερωση

Αυτα μου βγαζει....

 

Προσπαθησε να κανεις update μεσα απο το software update ή με pc suite μεσω υπολογιστη

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε να κανεις update μεσα απο το software update ή με pc suite μεσω υπολογιστη

 

 

 

αυτο θα κανω τωρα... απο το κινητο δεν μου βγαζει τιποτα διαθεσιμο... παω απο τον υπολογιστη να ξαναπερασω την πιο νεα που υπαρχει... και οτι γινει... :cry:

 

 

edit: περναω την 40 κατι... ελπιζω να ειναι καλυτερη!! :)

Edited by vgnFE31h
Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα

Πηρα το 5800 απο ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ και ειναι σιγουρα παραεισαγωγη

Θέλω την βοηθειά σας για να χρησιμοποιησω το GPS.

πατάω το κουμπί με την πυξίδα και γραφει οτι η εκδοση των χαρτών δεν ειναι συμβατη με τα παλια χαρτογραφικα δεδομενα της συσκευής και με ρωτάει να τα διαγραψει?

Τι χρειάζεται να κατεβάσω για να μου δουλέψει το GPS:::

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα

Πηρα το 5800 απο ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ και ειναι σιγουρα παραεισαγωγη

Θέλω την βοηθειά σας για να χρησιμοποιησω το GPS.

πατάω το κουμπί με την πυξίδα και γραφει οτι η εκδοση των χαρτών δεν ειναι συμβατη με τα παλια χαρτογραφικα δεδομενα της συσκευής και με ρωτάει να τα διαγραψει?

Τι χρειάζεται να κατεβάσω για να μου δουλέψει το GPS:::

Θα πρέπει να κατεβάσεις το Map Loader έτσι ώστε να περάσεις του τελευταίους χάρτες. Θα το βρεις στο http://europe.nokia.com/support/product-support/maps-support/compatibility-and-download#/default/

 

Για το πως θα λειτουργήσεις το GPS και τους χάρτες θα το διαβάσεις στο GPS, A-GPS, Nokia Maps/OVI Maps και η πρώτη χρήση

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

αυτο θα κανω τωρα... απο το κινητο δεν μου βγαζει τιποτα διαθεσιμο... παω απο τον υπολογιστη να ξαναπερασω την πιο νεα που υπαρχει... και οτι γινει... :cry:

 

 

edit: περναω την 40 κατι... ελπιζω να ειναι καλυτερη!! :)

 

 

Την περασα μεσα!! αλλα δεν εγινε οπως παλια.. στα αλλα κινητα ΝΟΚΙΑ που ειχα μολις κανειςαναβαθμιση χανονται ολα! προφανως σε αυτη το εχουν κανει ετσι κ δεν χανονται... αλλα βρε παιδια... το προβλημα παραμενει!!:cry::cry:

Δεν ακουει κανενα κουμπι στην αρχικη οθονη...

Γινεται με καποιο τροπο hard hard!!! format... να μην μεινει τιποτα μεσα!!! μηπως και φτιαξει....

Γιατι τετοια προβληματα ρε παιδια αυτο το κινητο?

6600, Ν91, Ε66 δεν ειχαν ποτε κανενα προβλημα!! αυτο γιατι? :X

Ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια... :)

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα

Σε ποσα λεπτα έχετε βάλει να απενεργοποιείται η αρχική οθόνη;

Eμένα σε 1 λεπτο σβήνει τελείως.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα

Σε ποσα λεπτα έχετε βάλει να απενεργοποιείται η αρχική οθόνη;

Eμένα σε 1 λεπτο σβήνει τελείως.

Μπορείς να το ρυθμίσεις εσύ να σβήνει όποτε θες. Πήγαινε Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο > Προβολή > Χρονικό όριο φωτισμού και το επιλέγεις εσύ, όσο θες.

 

 

Γινεται με καποιο τροπο hard hard!!! format... να μην μεινει τιποτα μεσα!!! μηπως και φτιαξει....

Δοκίμασε να κάνεις hard format με τον παρακάτω τρόπο, "με κλειστό το κινητό πατάμε τα «κόκκινο πλήκτρο τερματισμού κλήσης», «πράσινο πλήκτρο κλήσης», «πλήκτρο κάμερας» και ταυτόχρονα ανοίγουμε το κινητό χωρίς να αφήσουμε τα πλήκτρα". Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις να την ξανπεράσεις από πάνω την ν40.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

 

 

Δοκίμασε να κάνεις hard format με τον παρακάτω τρόπο, "με κλειστό το κινητό πατάμε τα «κόκκινο πλήκτρο τερματισμού κλήσης», «πράσινο πλήκτρο κλήσης», «πλήκτρο κάμερας» και ταυτόχρονα ανοίγουμε το κινητό χωρίς να αφήσουμε τα πλήκτρα". Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις να την ξανπεράσεις από πάνω την ν40.

 

 

Θα τα δοκιμασω και θα σας πω αποτελεσματα :) :rolleyes:

edit: παιζει!!! ξαναπερασα την ν40 αλλα τιποτα... με το hard format εφτιαξε... :)

εμα λεω και εγω... δεν μπορει να μην γινεται hard format... Χιλια ευχαριστω :)

Edited by vgnFE31h
Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως ελαφρυνουμε την εσωτερικη μας μνημη???

εχω φτασει ελευθερο χωρο μνημης τα 29 mb !!!!!:wacko:

ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τις τελευταίες μέρες όταν πάω να εγκαταστήσω οποιαδήποτε εφαρμογή μου γράφει "εγκατάσταση αδύνατη" ξέρει κανείς τι παίζει ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τις τελευταίες μέρες όταν πάω να εγκαταστήσω οποιαδήποτε εφαρμογή μου γράφει "εγκατάσταση αδύνατη" ξέρει κανείς τι παίζει ?

 

Μηπως δεν εχεις ενεργοποιημενο το hack στο κινητο σου? Μηπως περασες το καινουργιο fw?

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν εχεις ενεργοποιημενο το hack στο κινητο σου? Μηπως περασες το καινουργιο fw?

 

Είχα περάσει το νέο firmware αλλά κάνανε κανονικά εγκατάσταση, δεν μπορεί να κάνει install καν το ovi store...βγήκε νέο helloox2 ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα hard format και το κινητο κολλαει του κ@)$#&*@!!!!!

και στο back up δεν μου τα επαναφερε ολα!!!

τι να κανω????

 

σας παρακαλω λιγο βοηθεια!!!

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα hard format και το κινητο κολλαει του κ@)$#&*@!!!!!

και στο back up δεν μου τα επαναφερε ολα!!!

τι να κανω????

 

σας παρακαλω λιγο βοηθεια!!!

ευχαριστω!

 

Κάνε του ξανά ένα καμία φορά κολλάει στο πρώτο hard format, αλλιώς δοκίμασε αυτό *#7370#

Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμασα και δευτερο hard format αλλα παλι κολλαει!!!!

τι να κανω????

λιγο βηθεια σας παρακαλω!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε τη κάρτα μνήμης.

Αν δεις πως χωρίς τη κάρτα μνήμης το κινητό συμπεριφέρεται κανονικά χωρίς προβλήματα τότε απλά κάνε της μορφοποίηση.

Οδηγίες υπάρχουν στο FAQ της ενότητας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Είχα περάσει το νέο firmware αλλά κάνανε κανονικά εγκατάσταση, δεν μπορεί να κάνει install καν το ovi store...βγήκε νέο helloox2 ?

 

Πρεπει να μου δωσεις περισσοτερα info...ή καποιο printscreen...Αν περασες το νεο fw και εκανες εγκατασταση μετα καποιο προγραμμα και τωρα δεν σου κανει, τοτε παιζει καποιο προγραμμα να ειναι ανοικτο και να σε εμποδιζει. Με ενα task manager προσπαθησε να εντοπισεις το προβλημα αυτο. Επίσης προσπάθησε να κανεις επαναφορα του backup και αν συνεχιζεις να εχεις προβλημα τοτε πολυ φοβαμαι πως ΙΣΩΣ, ξαναλεω, ΙΣΩΣ χρειαστεις φορματ. Οσο για το HellOox, δεν βγηκε κατι για το fw40, το hacking γινεται μεσω του JAF πλεον, απο οτι παρατηρησα (φλασαρισμα). Βεβαια μπορεις να παιξεις μπαλα με διαδικασια πιστοποιησης για καθε εφαρμογη μεσω του symbianfree και των συναφη και να αποφυγεις το hacking (the clean way) τον οποιο πλεον προτιμω και εχω το κεφαλακι μου (αν)ησυχο.

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Μια ερώτηση από μέρους μου που ίσως κάπου να έχει απαντηθεί και να μην την εχω προσέξει.

 

Έχω εδώ και μια εβδομαδα το 5800 και παρουσιάζεται το εξής πρόβλημα..Όταν κάνω μία εξερχόμενη κλήση ή όταν δέχομαι εισερχόμενη η οθόνη αφής είναι κλειδωμένη.Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να μην μπορώ να επιλέξω την απάντηση ή την απόρριψη ή τον τερματισμό της κλήσης παρά μόνο αν το ξεκλειδώνω από το πλάι..Έχω κάνει reset to factory settings..Αναβάθμιση στην 31.0.101 και επίσης format..Στρώνει για κανένα 15λεπτο και μετά πάλι τα ίδια..Επίσης το αυτόματο κλείδωμα το εχω απενεργοποιημένο..Ξέρει κανείς κάτι??

Κατά τ'αλλα το κινητάκι φυσάει!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αναβάθμιση στην έκδοση 40.0.005.

Έπειτα κάνε hard format.

Οδηγίες υπάρχουν στο FAQ της ενότητας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα.θέλω βοήθεια

Εχω την v 31.0.101 kai θελω να κάνω αναβάθμηση

Πατάω επιλογες -αναζ ενημερώσεων-συνδεομαι μεσω wifi του σπιτιου-και μου λέει οτι δεν υπαρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Η συσκευή σου μήπως είναι από κάποια εταιρία κινητής τηλεφωνίας;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου πειτε πως βλεπω τους κρυφους φακελους του 5800 μου στο υπολογιστη μου???

 

ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...