Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που με χάλασε όμως πιο πολύ από όλα είναι η οθόνη αφής. :( Για να δεχτεί την εντολή θέλει καλό πάτημα και δεν αρκεί ένα απλό άγγιγμα..

 

Η οθονη αφης του 5800 δουλευει αψογα με το πενακι και μετα απο καιρο θα δεις οτι θα χρησιμοποιεις το πενακι για το παραμικρο. με το δακτυλο υπαρχει ενα μικρο προβλημα αλλα συνηθιζεται.

 

ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ τωρα εγω.. μολις ανακαλυψα πως το product code μου ειναι το 0573761: Euro3 Black... Αυτο το Euro3 τι σημαινει ρε παιδες? Μπορω να κανω αναβαθμιση μεσω NSU χωρις να μου πειραχτουν τα ελληνικα? ( ο πωλητης που μου το πουλησε ηταν κατηγορηματικος πως μπορω αλλα δεν το εκανα μεχρι τωρα. Η εκδοση .101 ειναι ομως μονο μεσω NSU και μεσω FOTA ΔΕΝ γινεται στο κινητο μου!... για να μην μπλεξω μετα με αλλαγες γλωσσων κλπ κλπ κλπ...)

 

Μπορω να εχω μια απαντηση ???? Ευχαριστω...:confused:

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΠΑΙΔΙΑ SOS!!!!!! ΣΟΡΡΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ!!

πρπει επειγοντως ν παω αυριο το 5800 για επισκευη... αλλα θελω να το παω στα κεντρικα... ισχυει ακομα η alpha copy στη γλυφαδα?? ή λογο ληξης συνεργασιας ειναι αλλου τα κεντρικα??

sos sos sos

Τα κεντρικά είναι ακόμα στην Λ. Βουλιγμένης αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα βγάλεις άκρη με όλη αυτή την κατάσταση που επικρατεί. Δοκίμασες να πας σε κάποιο Nokia Store μήπως και μπορέσουν να στο επισκευάσουν εκείνη ώστε να μην χρειαστείς να το πας στα κεντρικά? Αν δεν το πήγες σε κάποιο Nokia Store δοκίμασε να το πας.

 

EDIT

Σήμερα τα κεντρικά θα είναι κλειστά λόγο της δίκης που πραγματοποιείται σήμερα.

 

 

Καλό σας βράδυ!!

Κατευθείαν στο ψητό!! (<-- επίκαιρο..!! χαχα)

 

Δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση το κινητό μου!!

Έχω την v.21.0.025 και δεν μπορώ να αναβαθμίσω μέσω wi-fi και κινητό.

Αλλά και από το Nokia PC Suite δεν μπορώ γιατί έχω τα Windows 7 και δεν μου τρέχει το Nokia Software update...

 

Απλά έχω ένα πρόβλημα με το Bluetooth του αυτοκινήτου και θέλω να κάνω αναβάθμιση και στα 2...

 

Ευχαριστώ....!! Καλά να περνάτε..!

Κατέβασε τις τελευταίες εκδόσεις των Ovi Suite και Νokia Software Updater και δοκίμασε ξανά. Για ότι άλλο έχει σχέση με τα παραπάνω προγράμματα συνεχίζουμε στο θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Nokia PC Suite / OVI Suite / Software Updater

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ SOS!!!!!! ΣΟΡΡΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ!!

πρπει επειγοντως ν παω αυριο το 5800 για επισκευη... αλλα θελω να το παω στα κεντρικα... ισχυει ακομα η alpha copy στη γλυφαδα?? ή λογο ληξης συνεργασιας ειναι αλλου τα κεντρικα??

sos sos sos

 

Μπορεις να πας στα κεντρικα προς το παρων ισχυει.Την προηγουμενη εβδομαδα μου αλλαξαν το ν85 μετα από μεγαλη ταλαιπωρία και ενταση.Καλο κουραγιο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους !

 

Σήμερα παρατήρησα ότι δεν έχει δόνηση στο αθόρυβο παρόλο που την έχω ενεργοποιημένη !!! ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει ??

 

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους !

 

Σήμερα παρατήρησα ότι δεν έχει δόνηση στο αθόρυβο παρόλο που την έχω ενεργοποιημένη !!! ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει ??

 

Ευχαριστώ !

 

Η δονηση στο προφιλ Αθορυβο ειναι απενεργοποιημενη. Ενεργοποιησε την. Αν δεν λειτουργει παλι, φτιαξε νεο προφιλ δικο σου μονο με δονηση. Στο προφιλ αυτο επελεξε εναν ηχο κλησης και οχι χωρις ηχο και απλα χαμηλωσε την ενταση στο μηδεν. Επισης μην εχεις το κινητο στην πριζα με τον φορτιστη!

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις αμα μπορω να κανω το εξης:

εδωσα το 5800 για επισκευη κ μαλλον θα μ κανουν αντικατασταση...

μπορω να ζητησω να μ δωσουν καποιο αλλο παλιοτερο κινητο μικροτερης αξιας αντι για το δικο μ???? δεν το αντεχω αλλο.. ανετα θα τους ζηταγα κανενα απο την σειρα Ε ή κανα Ν78.... το εχει κανει κανεις??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις αμα μπορω να κανω το εξης:

εδωσα το 5800 για επισκευη κ μαλλον θα μ κανουν αντικατασταση...

μπορω να ζητησω να μ δωσουν καποιο αλλο παλιοτερο κινητο μικροτερης αξιας αντι για το δικο μ???? δεν το αντεχω αλλο.. ανετα θα τους ζηταγα κανενα απο την σειρα Ε ή κανα Ν78.... το εχει κανει κανεις??

 

χαχα! τοσο απογοητευση πια? δεν νομιζω να μπορεις να το κανεις αυτο... παντως μπορεις να τους το ζητησεις ευθεως:D ή παρε το καινουργιο και πουλα το σε παρα πολυ καλη τιμη αφου θα ειναι του κουτιου... ας πουμε 180eyrw αμεταχειριστο... μια χαρα τιμη μου ακουγεται...

 

EDIT

 

Τι ακριβως προβλημα ειχε το κινητο σου?

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

χαχα! τοσο απογοητευση πια? δεν νομιζω να μπορεις να το κανεις αυτο... παντως μπορεις να τους το ζητησεις ευθεως:D ή παρε το καινουργιο και πουλα το σε παρα πολυ καλη τιμη αφου θα ειναι του κουτιου... ας πουμε 180eyrw αμεταχειριστο... μια χαρα τιμη μου ακουγεται...

 

EDIT

 

Τι ακριβως προβλημα ειχε το κινητο σου?

 

χτες πηγα να ακουσω μουσικη κ μολις εβαλα το ακουστικα κ πατησα αναπαραγωγη σε ενα τραγουδι ασπρισε η οθονη... το εκλεισα κ δεν ανοιξε ποτε ξανα... δν ειναι θεμα μπαταριας γιατι τ εβαλα μπαταρια και απο αλλο 5800 μιας φιλης.. παντως οταν παταω το κουμπι να ανοιξει κανει δονηση.. αλλα μονο αυτο...

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τελικά τρόπος να διορθωθεί το πρόβλημα του browser που κλείνει ξαφνικά;Και δεν εχω καταλαβει ακομη το λογο που το κανει..Με wifi δε μου εχει κλεισει ποτε. Σε σελιδες που κλεινει με ρυθμισεις gprs με ρυθμισεις internet δεν κλεινει..παιζει ρολο η ταχυτητα με την οποια κατεβαινουν τα δεδομενα;δεν ξερω..εσεις πως το εξηγειτε;χρησιμοποιω πολυ ιντερνετ απο το κινητο μου και με εκνευριζει το συγκεκριμενο προβλημα του κινητου..
Όσα φέρνει ο άνεμος..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα σήμερα Ηλεκτρονική όπου με πληροφόρησαν πως τα κινητά τους τελικά είναι παραεισαγωγή :(. Επειδή δε σκοπεύω να δώσω πάνω από 240 Ευρώ για κινητό, θα μπορούσε κάποιος να με πληροφορήσει τι πρόβλημα θα έχω αν αγοράσω το κινητό από Kinitomania; Αγόρασε κανείς από το συγκεκριμένο κατάστημα; Διάβασα κάπου στο thread πως πιθανότατα θα έχω πρόβλημα με τα ελληνικά σε περίπτωση update; Γενικά από την εμπειρία σας πιστεύετε πως αξίζει να το ρισκάρω ή να το αφήσω καλύτερα; :confused:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα σήμερα Ηλεκτρονική όπου με πληροφόρησαν πως τα κινητά τους τελικά είναι παραεισαγωγή :(. Επειδή δε σκοπεύω να δώσω πάνω από 240 Ευρώ για κινητό, θα μπορούσε κάποιος να με πληροφορήσει τι πρόβλημα θα έχω αν αγοράσω το κινητό από Kinitomania; Αγόρασε κανείς από το συγκεκριμένο κατάστημα; Διάβασα κάπου στο thread πως πιθανότατα θα έχω πρόβλημα με τα ελληνικά σε περίπτωση update; Γενικά από την εμπειρία σας πιστεύετε πως αξίζει να το ρισκάρω ή να το αφήσω καλύτερα; :confused:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια!

Διάβασε το Περί παράλληλων εισαγωγών... #20 για να καταλάβεις τι + και - θα έχεις.

 

Παιδιά υπάρχει τελικά τρόπος να διορθωθεί το πρόβλημα του browser που κλείνει ξαφνικά;Και δεν εχω καταλαβει ακομη το λογο που το κανει..Με wifi δε μου εχει κλεισει ποτε. Σε σελιδες που κλεινει με ρυθμισεις gprs με ρυθμισεις internet δεν κλεινει..παιζει ρολο η ταχυτητα με την οποια κατεβαινουν τα δεδομενα;δεν ξερω..εσεις πως το εξηγειτε;χρησιμοποιω πολυ ιντερνετ απο το κινητο μου και με εκνευριζει το συγκεκριμενο προβλημα του κινητου..

Αυτό συμβαίνει για 2 λόγους, Α) δεν επαρκή ο χώρος της cache να αποθηκεύσει τα προσωρινά αρχεία που δημιουργεί o browser και β) λόγω του ότι δεν έχει άλλο ελεύθερη RAM και το λειτουργικό κλείνει τον browser για να ελευθερώσει την RAM.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τελικά τρόπος να διορθωθεί το πρόβλημα του browser που κλείνει ξαφνικά;Και δεν εχω καταλαβει ακομη το λογο που το κανει..Με wifi δε μου εχει κλεισει ποτε. Σε σελιδες που κλεινει με ρυθμισεις gprs με ρυθμισεις internet δεν κλεινει..παιζει ρολο η ταχυτητα με την οποια κατεβαινουν τα δεδομενα;δεν ξερω..εσεις πως το εξηγειτε;χρησιμοποιω πολυ ιντερνετ απο το κινητο μου και με εκνευριζει το συγκεκριμενο προβλημα του κινητου..

 

Και μένα μου το κάνει κάποιες φορές ο ενσωματωμένος BROWSER, αλλά όχι ο Opera Mini 5.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας και πολλά ευγε για το φόρουμ και την προσπαθεια σας. Θα ήθελα λιγο τη βοήθεια σας. Εχω το 5800xpress music και εκανα προχθες αναβαθμιση κ εκτοτε εχω προβλημα. Κυριως στο οτι οταν επιλεγω γαι θεμα κεντρικης οθονης αντι για συντομευσεις να εχει επαφες ,πιστευω καταλαβαινετε τι εννοω, δεν μου εμφανιζει τις επαφες τις 4 που ειχα αλλα 4 γκρι τετραγωνακια που οταν πατησω πανω τους απλα για δευτερολεπτα χανονται τα παντα απο την οθονη και μετα παλι γυρναει στα γκρι τετραγωνακια. Προσπαθησα να κανω επανεγκατασταση αλλα στο σαητ της νοκια λεει οτι ειναι αδυνατον... Τι μπορω να κανω βρε παιδια;;; σνιφι σνιφι δλδ και γενικα ημουν τοσο ευχαριστημενη...

 

Παρακληση: οσο πιο απλοικα γινεται γιατι ειμαι γρια και ασχετη με τα της τεχνολογιας;;;πλιιιζ;;;

χιλια ευχαριστω εκ των προτερων!!!

"A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world." O.W.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο forum επεσε το 5800 ενος φιλου και εσπασε ο διακοπτης που ανοιγει το τηλεφωνο..υπαρχει περιπτωση να μπει καινουργιος η πρεπει να αλλαχτει πλακετα?επισης υπαρχει τροπος να ανοιξει το κινητο χωρις αυτον?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο forum επεσε το 5800 ενος φιλου και εσπασε ο διακοπτης που ανοιγει το τηλεφωνο..υπαρχει περιπτωση να μπει καινουργιος η πρεπει να αλλαχτει πλακετα?επισης υπαρχει τροπος να ανοιξει το κινητο χωρις αυτον?

Εννοείς ο διακόπτης του power ή του κλειδώματος?

Αν είναι ο διακόπτης του power τότε θα πρέπει να πάει σε nokia store και να του αλλάξουν το μεσαίο τμήμα από τα πλαστικά της συσκευής. Αν έχει σπάσει το πλήκτρο του κλειδώματος απλά θα του αλλάξουν το κουμπάκι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ναι του power..επεσε ατσαλα και ξεκολησε τελειως απο την πλακετα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

ναι του power..επεσε ατσαλα και ξεκολησε τελειως απο την πλακετα.

Δεν νομίζω να πειράχτηκε κάτι παραπάνω εκτός από το πλήκτρο γιατί το πλήκτρο είναι κολλημένο πάνω στην πρόσοψη και πιέζει ένα άλλο κουμπάκι από μέσα για να ανοίξει η συσκευή. Ας το πάει σε ένα nokia store να το δουν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως αυτο το κουμπακι ξεκολησε το απο μεσα,το ανοιξαμε και εχει φυγει τελειως απο το board,αυριο θα το παει νοκια και βλεπουμε..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τελικά τρόπος να διορθωθεί το πρόβλημα του browser που κλείνει ξαφνικά;Και δεν εχω καταλαβει ακομη το λογο που το κανει..

 

Καποιες εφαρμογες οριζονται ως "Εφαρμογες Συστηματος" και δεν κλεινουν αποτομα με την υπερφορτιση της RAM. Ο browser προφανως δεν ειναι προεπιλεγμενος ως εφαρμογη συστήματος και απο οτι φαινεται ο Opera Mini ειναι γιατι οταν φορτωνει η RAM απλα σου βγαζει ειδοποιηση να κλεισεις καποια προγραμματα που τρεχουν παραλληλα. Μακαρι με καποιο update να διορθωθει αυτο το προβλημα του Ιστου.

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Eχω ένα πρόβλημα όταν μπαίνω στο Hotmail από το 5800.Ενω βλέπω κανονικά όλα τα mail που υπάρχουν , όταν αυτά έχουν μέσα επισυναπτόμενο αρχείο δεν μου επιτρέπει να το ανοίξω.Δηλαδή το αρχείο πχ ''nick.doc'' είναι γκρί λες και είναι text.
Link to comment
Share on other sites

οταν εκανα μια επανεκκινηση εξαφανιστηκαν τα εικονιδια απο τη γραμμη συντομευσεων! δοκιμασα να βαλω αλλα, τιποτα.. υπαρχουν απλως σαν αορατα οταν περναω απο πανω τους χωρις να ανοιγουν.. καμια λυση;
Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό το θέμα, πρέπει να χακάρεις το κινητό και να σβήσεις το αρχείο

c:\private\10202BE9\persists\10275102.cre

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...κανεις δεν μπορει να με βοηθησει με το προβλημα στην αναβαθμιση;;;πλιζ;...
"A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world." O.W.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...κανεις δεν μπορει να με βοηθησει με το προβλημα στην αναβαθμιση;;;πλιζ;...

Αν θες να κάνεις αναβάθμιση, ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228724

Βήμα 9

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

οταν εκανα μια επανεκκινηση εξαφανιστηκαν τα εικονιδια απο τη γραμμη συντομευσεων! δοκιμασα να βαλω αλλα, τιποτα.. υπαρχουν απλως σαν αορατα οταν περναω απο πανω τους χωρις να ανοιγουν.. καμια λυση;

 

Δε χρειαζεται να χακάρεις το κινητό μόνο και μόνο για αυτό το λόγο! το έπαθα μια φορά με την πρώτη έκδοση λογισμικού, έκανα hard format σε κινητόκαι κάρτα,και από τότε δεν ξανασυνέβη ποτέ. :D

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...