Jump to content

[Επίσημο] Nokia N86


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτήσω κάτι? συνέχεια, στην αρχική οθόνη μου βγάζει να διαλέξω δίκτυο να συνδεθώ (wlan ή cosmote wap). Το θέμα είναι ότι από τις ρυθμίσεις έχω απενεργοποιήσει την δυνατότητα να ψάχνει δίκτυα παρα μόνο όταν το επιλέξω εγώ. Γνωρίζει κανείς τίποτα, διότι είναι πολύ σπαστικό κάθε τρεις και λίγο να μου εμφανίζεται στην αρχική οθόνη. Ευχαριστώ.-
3GS BLACK 16GB MAMA EDITION.-
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να ρωτήσω κάτι? συνέχεια, στην αρχική οθόνη μου βγάζει να διαλέξω δίκτυο να συνδεθώ (wlan ή cosmote wap). Το θέμα είναι ότι από τις ρυθμίσεις έχω απενεργοποιήσει την δυνατότητα να ψάχνει δίκτυα παρα μόνο όταν το επιλέξω εγώ. Γνωρίζει κανείς τίποτα, διότι είναι πολύ σπαστικό κάθε τρεις και λίγο να μου εμφανίζεται στην αρχική οθόνη. Ευχαριστώ.-

Μήπως έχεις περάσει πρόσφατα καμία εφαρμογή που χρειάζεται να συνδεθεί στον ίντερνετ και γι αυτό σου βγάζει το παραθυράκι με τα σημεία πρόσβασης?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

kai τα προβληματα συνεχιζονται....

Πριν 1 εβδομαδα χαθηκαν ολα τα αρχεια απο την μαζική μνήμη, τα εικονίδια των πρωην φωτογραφιών είναι σαν κατεστραμενα και δεν διαγραφονται καν.. (ΕΧΩ 2.500 εικονιδια χωρισ να μπορω να τα δω) και ήρθε σήμερα το τελιωτικο... ΔΕΝ φορτιζει πλεον... παλιοτερα δεν εκανε καλη επαφη ο φορτιστής... τωρα παει... Ουτε καν φορτιζει και να διευκρινίσω δεν μου έχει πεσει ουτε μια φορα κατω και από χρηση ΑΡΙΣΤΗ...

 

Και σε ολα αυτα εχω να ρωτησω.. ΤΟ λευκο Ν86 πότε θα κυκλοφορισει???

 

και εμενα δεν κανει καλη επαφη ο φορτιστης!αλλα εγω το ριχνω κατω συνεχεια :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω για το gps........

 

ολα τα λεφτα.....

με ενεργοποιημενο το a-gps σημερα μου κλειδωσε δορυφορους μεσα απο το σπιτι...

κατι που ειχα μονο με το 82.....

σουπερ.....

επισης η οθονη του 86 ειναι τοσο δυνατη και τοσο καθαρη που το σερφαρισμα στο ιντερνετ ακομη και με τοσο μικρη οθονη πλεον σε σχεση με ενα 97 πχ γινεται μαγεια.........

γενικα το κινητο ειναι αυτο που επρεπε να ειναι το 95 απο την αρχη.........:)

Link to comment
Share on other sites

Γεία κ απο μένα!πρώην κάτοχος των n93,n95,n95 8 gb,n82,htc touch hd κ τώρα πλέον του n86 αρκετά ικανοποιημένος απο θεμα κατασκευής αλλα οσο αναφορά το λογισμικό του..μετα την τελευταία αναβάθμηση πατάτα η δουλειά! κ ειναι κρίμα να πω οτι ήταν το πρώτο κινητό της νοκια..κολλαει αργει κ.τ.λ 1τον θα ηθελα να ρωτήσω εαν προβλέπετε επερχόμενη αναβάθμιση που θα λύσει αυτα τα προβλήματα 2τερον αν γνωρίζετε κατι για επερχόμενο κινητό της νοκια με 12mpxl καμερα 3τον που μπορω να βρω κ να αγορασω το garmin κ τι ακριβως γινετε ,ποτε σε χρεωνει μονο αν θελησεις να κανεις ανανεωση στους χαρτες?μαλλον σας κουρασα!:p: ευχαρηστώ προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα το gps χωρις συνδεση οι χαρτες δεν κλειδωνουν στο πενταλεπτο οποτε αδικος κοπος με το sygic κλεδωσαν απο δευτερολεπτα μεχρι δυο λεπτα ακινητος και στο πενταλεπτο εν κινηση. Απλα στο sygic οι χαρτες εχουν καποιες ατελιες. Γενικα καλα λοιπον με sygic την κανει την δουλεια.

 

Μονο σε μενα στην καμερα αναβοσβησει η ενδειξη κειμενου οταν πας στα εικονιδια? Μετα 1-2 δευτερα σταθεροποιειται χωρις να τρεμοπαιζει, bug ειναι ή εφε? Μαλλον θελουν μια αναβαθμιση στην αναβαθμιση... Η καμερα ειναι καλη για νυχτα οπως εψαχνα, το μενου πιο γρηγορο απο το ν93 που εχω, για παιχνιδια δεν ειναι και οτι καλυτερο αφου θα καταντησουμε αριστεροχειρες... Η αναστροφη εχει γινει πιο αργη και σε μενα μετα την αναβαθμιση, ενω και το πληκτρο του μενου ισα που προεξεχει, δεν ειναι στο ιδιο υψος με τα αλλα, ετσι ειναι σχεδιαστικα?

 

 

Αυτα παρατηρησα τις πρωτες μερες...

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! εχω ενα προβλημα..αν μπορει ας βοηθησει καποιος γιατι εχω σαλταρει.χω ενα νοκια ν86 με αγγλικο μενου.απο οτι διαβασα απο εδω..κατεβασα το NSS και το νοκια software update κ ξεκινισα τη διαδικασια..ενω εβαλα το νεο product code στη συνεχεια ξεκινισα να κανω το update αλλα αφου βρηκε τη συσκευη και ξεκινισε την αναβαθμιση σταματησε και τωρα δεν το αναγνωριζει...καθως και το πιο καλο....δεν ανοιγει πλεον το κινιτο....δοκιμασα και το hard reset αλλα τιποτα ..οποιος μπορει ας μου πει κατι!!!ευχαριστωωω...

Τα Νόκια σοπ θα σου πουν ότι είναι Αγγλικό και δεν έχει δική τους εγγύηση....

Το πέρασα κι εγώ (ακριβώς ίδια περίπτωση). :mad:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να πάρουμε αντίγραφο ασφαλείς του τηλεφώνου στην κάρτα εξωτερική μνήμης (όπως στο Ν95)? Δεν μιλάω για το pc suite.

Επίσης, αν βάλουμε για σκριν σειβερ το ρολόι (όχι αυτό που έχει εγκατεστημένο) δεν σβήνει η οθόνη!

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα!Να περάσω την τελευταία αναβάθμιση ή όχι?Αξίζει???

 

Γενικα καθε αναβαθμηση για καλο... Η καινουργια σου βγαζει και αναγνωριση προσωπου στην φωτογραφια, κατα τα αλλα μην περιμενεις μεγαλες διαφορες...

 

Πως μπορούμε να πάρουμε αντίγραφο ασφαλείς του τηλεφώνου στην κάρτα εξωτερική μνήμης (όπως στο Ν95)? Δεν μιλάω για το pc suite.

Επίσης, αν βάλουμε για σκριν σειβερ το ρολόι (όχι αυτό που έχει εγκατεστημένο) δεν σβήνει η οθόνη!

 

Οντως δεν εχει το μενου καρτα->αντιγραφο που εχει το Ν93, αλλα δεν εχω και καρτα μεσα.

 

Το δευτερο μακαρι να το κανει, με πιο ρολοι γινεται αυτο, μου αρεσει το ρολοι οπως βγαινει:) με τα ψηφιακα την σβηνει δυστηχως...

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να πάρουμε αντίγραφο ασφαλείς του τηλεφώνου στην κάρτα εξωτερική μνήμης (όπως στο Ν95)? Δεν μιλάω για το pc suite.

Επίσης, αν βάλουμε για σκριν σειβερ το ρολόι (όχι αυτό που έχει εγκατεστημένο) δεν σβήνει η οθόνη!

 

μενού/εφαρμογές/γραφείο/διαχ.αρχείων/αντιγρ.ασφαλ./άνοιγμα/επιλογές/δημιουργία αντιγρ.τώρα

 

όσο για το σκρίν σειβερ και με τη νέα version που έχω βάλει κάνει το ίδιο !!!

 

 

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να γινοταν και για αυτο που εχει (κινουμενο σχεδιο).
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω αγορασει το nokia n86 και θελω να μεταφερω τις επαφές μου απο το microsoft outlook 2007 στο ν86 προσπαθησα και με το nokia pc suit κια με το nokia ovi suit αλλα τιποτα εχω απογοητευθει πλήρως....... μπορείτε να με βοηθήσετε :( ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να πάρουμε αντίγραφο ασφαλείς του τηλεφώνου στην κάρτα εξωτερική μνήμης (όπως στο Ν95)? Δεν μιλάω για το pc suite.

Επίσης, αν βάλουμε για σκριν σειβερ το ρολόι (όχι αυτό που έχει εγκατεστημένο) δεν σβήνει η οθόνη!

 

τελικά μετά από κάποιες ώρες (3 περίπου) σβήνει !!!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω αγορασει το nokia n86 και θελω να μεταφερω τις επαφές μου απο το microsoft outlook 2007 στο ν86 προσπαθησα και με το nokia pc suit κια με το nokia ovi suit αλλα τιποτα εχω απογοητευθει πλήρως....... μπορείτε να με βοηθήσετε :( ευχαριστώ...

Τι κάνεις ακριβώς?

Ανοίγεις το PCsuite και επιλέγεις συγχρονισμό. Εκεί μπορείς να ρυθμίσεις και την επιλογή κατεύθυνσης (προχωρημένες ρυθμίσεις). Είμαι εκτός σπιτιού και δεν έχω το pcsuite για περισσότερες λεπτομέρειες. Προσπάθησε και αν δεν μπορέσεις γράψε μου ώστε να σου πω λεπτομέρειες.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως μπορουμε να το κανουμε να μην φορτιζει καθε φορα που το συνδέουμε στο pc suite....???

ισως να ειχε αποτελεσμα μια λυση αναποδη απο αυτη:

http://jkkmobile.blogspot.com/2009/06/how-to-usb-charger-hack-for-novatel.html

Link to comment
Share on other sites

επειδή είμαι καινούριος κάτοχος και έχω μπερδευτεί λίγο, πόση μνήμη έχει το κινητό? Αν έχω καταλάβει καλά έχει κάρτα microsd 8gb συν την μνήμη του κινητού πού είναι άλλα 8gb??? Και αν ισχύει αυτό που είναι καλύτερα να εγκαθιστούμε τις εκάστοτε εφαρμογές που κατεβάζουμε? Ευχαριστώ.-
3GS BLACK 16GB MAMA EDITION.-
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η μνημη της συσκευης που ειναι 60-70 mb,η μαζικη μνημη αποθηκευσης που ειναι 8gb και ειναι ενσωματωμενη παλι στο τηλεφωνο, και η υπαρχει και η δυνατοτητα χρησης καρτας μνημης που πρεπει να την αγορασεις εσυ καθως δεν υπαρχει στην αρχικη συσκευασια.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σημερα μου εκανε το πρωτο ΠΟΛΥ ΧΟΝΤΡΟ ομως κουλό.....

ειχα βγαλει πολλες photos κτλ...

πριν απο λιγο πηγα να τις δω απο την εκθεση πουθενα οι photos....

εβγαλα και αλλες μετα το σοκ πουθενα οι photos επισης....

μετα απο επανεκκίνηση δεν μου εμφάνισε τις photos που εβγαλα πουθενα παρα μονο τις photos που εβγαλα αφου εκανα reboot και μετα......:mad::mad:

μιλαμε εχω φαει μεγαλο ξενερωμα τωρα......

 

 

η κεντρικη μνημη για τις photos μου ειναι η μαζικη μνημη και οχι η καρτα μνημης....

 

ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ......

αφου συνδεσα το κινητο με το pc οι photos που δεν φανονται στην εκθεση του κινητου υπαρχουν κανονικα......!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η μνημη της συσκευης που ειναι 60-70 mb,η μαζικη μνημη αποθηκευσης που ειναι 8gb και ειναι ενσωματωμενη παλι στο τηλεφωνο, και η υπαρχει και η δυνατοτητα χρησης καρτας μνημης που πρεπει να την αγορασεις εσυ καθως δεν υπαρχει στην αρχικη συσκευασια.

μα το δικό μου έχει μέσα κάρτα μνήμης 8 gb!!! ήταν στην συσκευασία. και όταν μπαίνω στο μενού της μνήμης μου βγάζει :μνήμη συσκευής - μαζική μνήμη 8gb - phone card 8gb!

3GS BLACK 16GB MAMA EDITION.-
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σε όλους!

Ειμαι καινουριος στην παρεα, και σχετικα νεος κατοχος του n86 8mp και σε γενικες γραμμες ημουν πολυ ευχαριστημενος και μαλιστα με το παραπανω απο την συσκευη(πολυ γρηγορη αποκριση, δεν κολαγες καθολου οσο και αν την φορτωνα, ολα λειτουργουσαν αψογα, κλπ), μεχρι που ειπα να της κανω update την τελευταια εκδοση firmware της nokia, δηλαδη την 20.115... Γενικα βλεπω οτι μετα την εγκατασταση η συσκευη ειναι πιο αργη, και ωρες ωρες τρωει κατι σκαλωματα, πραγμα που σε καμια περιπτωση δεν συνεβαινε πριν το update, αλλα το μεγαλυτερο και συμαντικοτερο προβλημα μου ειναι οτι αφου εκανα το update, η συσκευη πλεον δεν εχει ελληνικα...! Και ενταξει το να λειτουργησω την συσκευη στα αγγλικα δεν θεωρείται προβλημα, αλλα πλεον δεν εχει ουτε ελληνικη γραμματοσειρα, κοινως μηνυματα, επαφες κλπ μονο με λατινικους χαρακτηρες... Το καλο ειναι οτι τις υπαρχουσες επαφες και γενικα οτι υπηρχε ηδη μεσα στην συσκευη με ελληνικους χαρακτηρες τα αναγνωριζει μια χαρα, και εκει που γραφω μηνυματα, στα αγγλικα πλεον, το T9 πεταει που και που απο το πουθενα κανα ελληνικο συνδιασμο γραμματων, αλλα ετσι δουλεια δεν γινεται... (φανταστειτε να θελω να ψαξω μια επαφη πχ την "κατερινα" που ειναι στην μεση της λιστας και να αρχιζω να κατεβαινω την λιστα, με 250 επαφες, μεχρι να την βρω... Δραμα η κατασταση...!) Εψαξα μεσα στην nokia μηπως βρω τροπο να εγκαταστησω παλιοτερη εκδοση firmware η να εγκαταστησω κανα πακετο γλωσσας, αλλα τιποτα...

Αν καποιος μπορει να με βοηθησει θα του ειμαι ευγνώμων!!!!

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις διαπίστωσα οτι η οθόνη μου ραγισε...:( Μηπως ξερει κανεις εαν αλλάζει απο την Νοκια και με τι κόστος περίπου? Θενκς
Link to comment
Share on other sites

Μου ραγισε και εμενα,ο υπευθυνος μου ειπε οτι η προσοψη κανει 80ευρω!εγω ομως δεν την αλλαξα ακομα,μου ειπε δεν υπαρχει λογοσ να βιαστεις,ε και τωρα το εχω ετσι αλλα ειναι κατω κατω οποτε δεν με πειραζει.80ευρω λοιπον!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...