Jump to content

[Επίσημο] Nokia N86


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και κατι αλλο που δεν ξερω αν ειναι μπαγκ....

μολις συνδεω το κινητο με το ακουστικο(bluetooth) οταν κλεινω το κλειστρο δεν σταματα αποτομα και η κληση αλλα πρεπει να πατησω το κοκκινο κουμπι.....

ειναι ετσι η κανω κατι λαθος.....???

 

edit

τελικα βρηκα μονος μου την απαντηση μου σε ενα απο τα ερωτήματα μου.....:p

με το bluetooth οντως υπαρχει μπαγκ....

ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ SLIDEHELPER ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΤΕΡΜΑΤΙΣΩ ΚΛΗΣΗ κλείνοντας το κλειστρο και εχοντας ανοιχτο το bluetooth........

 

βλακεία τους για μενα.......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν με χαλαει και τοσο απλα τωρα που ειναι η μπαταρια ακομη καινούργια ηθελα να κλεισει 3 φορες το κινητο (να σβησει δηλαδη) και να το φορτισω απο το μηδεν...

τωρα με αυτο που γινεται το κινητο δεν προκειται να σβήσει ποτε....:lol:

Εγω το συνδέω μεσω bluetooth είναι built in στον Lifebook E8020. Μάλιστα στα Ubuntu στέλνω αρχεία με δεξί κλικ και κάνω pairing. Ενώ στα Windows για να εξερευνήσω τη συσκευή θα πρέπει να εγκαταστήσω σουίτα λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

και εγω απο σημερα το συνδεω με bluetooth οταν ειναι να βαλω εφαρμογες...κτλ.....:)

γλίτωσα απο αυτην την φόρτιση με το ζορι......

τουλάχιστον μεχρι να στρωσει η μπαταρια του κινητου.......

 

πραγματικα παιδια εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενος απο το κινητο ...δεν το περιμενα........

το δε gps ειναι στα επιπεδα του 82.....

με το garmin κλειδωνει σε χρονο μηδεν.....και μαλιστα με κλειστο το κλείστρο.....

 

ακομη θυμαμαι εκεινες τις φριχτες μερες με το απλο ν95....

(ανοιχτο κλειστρο καθαρος ουρανος κτλ....:lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Το πήρα πριν μερικές μέρες και είναι ό,τι ακριβώς περίμενα. Και ακόμη καλύτερο. Αψογη οθόνη OLED, απίστευτη φωτογραφική για κινητό, τέλεια ποιότητα κατασκευής, πολύ καλό πληκτρολόγιο (έχω ταλαιπωρηθεί στο παρελθόν με άλλες συσκευές και από τότε δίνω μεγάλη σημασία σ' αυτό), ταχύτατο κλπ.κλπ.κλπ.

Αυτό που ΔΕΝ κατάφερα ακόμη να πετύχω, είναι να μένει συνέχεια αναμμένο όσο το έχω συνδεδεμένο στην τροφοδοσία, ώστε να μπορώ να το χρησιμοποιώ για πλοήγηση. Μου σβήνει μετά τα προκαθορισμένα δευτερόλεπτα.

Φαντάζομαι ότι η λύση θα είναι απλή, και πιθανόν να φάω κράξιμο, αλλά...ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ :(:(

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα παιδιά!!!Το πήρα και εγώ το κινητό χθες και οι πρώτες εντυπώσεις μου γενικά είναι πάρα πολύ καλές και αν κρατάει και η μπαταρία αρκετά(τουλαχιστόν περισσότερο από το omnia που είχα) τότε θα είμαι πολύ χαρούμενος....Έχω εμπειρία από sumbian γενικότερα αλλά από τότε που είχα το omnia τα ψιλοξέχασα και θα ήθελα μια βοήθεια...Προσπαθώ να στείλω κάποια αρχεία από το Ν82 που έχω στο Ν86 με την ''Μεταφορά'' αλλά δεν τα καταφέρνω να συγχρονίσω τις 2 συσκευές και στο τέλος καταλήγω να μου κολλάει το Ν82 και να κάνω restart...μπορεί κάποιος να μου πει τρι να κάνω???Thanks!!!
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς θέλεις να στείλεις από το Ν82; Γιατί, για απλή μετά φορά αρχείων δεν χρησιμοποιούμε την εφαρμογή Μεταφορά, αλλά μόνο για συγχρονισμό δεδομένων όπως επαφές, ημερολόγιο κτλ.
Link to comment
Share on other sites

εικόνες και βίντεο δεν γίνεται???

 

παντως στην μεταφορα υπαρχει και η δυνατοτητα επιλογης μεταφορας εικονων και βιντεο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρο της διεσης αντικαθιστα το μολυβι

Σωστά μου είχε διαφύγει. Το είχα ψάξει στο εγχειρίδιο αλλά το είχα διαβάσει και στο thread για το Ε51. To E65 πρέπει να ήταν η τελευταία συσκευή με το μολυβάκι.

 

Τις εφαρμογές τις έβαζα στην μνήμη τηλεφώνου C. Με αποτέλεσμα αργότερα να μου πετάει συνεχώς το μήνυμα να αφαιρέσω αρχεία. Αφαίρεσα την εφαρμογή games και απελευθερώθηκαν 13,5MB! Έβαλα να αποθηκεύονται τα sms στην μαζική αποθήκευση E. Με ρώτησε αν θέλω να μεταφερθούν και τα υπάρχοντα μηνύματα. Απάντησα όχι νομίζοντας ότι θα παραμείνουν στη C, αλλά αυτά διαγράφηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι διαγράφηκαν; Απλά δεν φαίνονται γιατί πλέον χρησιμοποιείς την μνήμη της κάρτας και αυτά βρίσκονται στο τηλέφωνο. Αν ξαναγυρίσεις πίσω την μνήμη σε χρήση στο τηλέφωνο, θα τα βρεις.
Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο που δεν ξερω αν ειναι μπαγκ....

μολις συνδεω το κινητο με το ακουστικο(bluetooth) οταν κλεινω το κλειστρο δεν σταματα αποτομα και η κληση αλλα πρεπει να πατησω το κοκκινο κουμπι.....

ειναι ετσι η κανω κατι λαθος.....???

 

edit

τελικα βρηκα μονος μου την απαντηση μου σε ενα απο τα ερωτήματα μου.....:p

με το bluetooth οντως υπαρχει μπαγκ....

ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ SLIDEHELPER ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΤΕΡΜΑΤΙΣΩ ΚΛΗΣΗ κλείνοντας το κλειστρο και εχοντας ανοιχτο το bluetooth........

 

βλακεία τους για μενα.......

Δεν ειναι μπαγκ!

 

Για ποιο λογο να μιλας με bluetooth με το τηλεφωνο ανοιχτο?

Βαλε και τα handsfree και θα δεις οτι παλι δεν τερματιζει την κληση.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Σωστά μου είχε διαφύγει. Το είχα ψάξει στο εγχειρίδιο αλλά το είχα διαβάσει και στο thread για το Ε51. To E65 πρέπει να ήταν η τελευταία συσκευή με το μολυβάκι.

 

Τις εφαρμογές τις έβαζα στην μνήμη τηλεφώνου C. Με αποτέλεσμα αργότερα να μου πετάει συνεχώς το μήνυμα να αφαιρέσω αρχεία. Αφαίρεσα την εφαρμογή games και απελευθερώθηκαν 13,5MB! Έβαλα να αποθηκεύονται τα sms στην μαζική αποθήκευση E. Με ρώτησε αν θέλω να μεταφερθούν και τα υπάρχοντα μηνύματα. Απάντησα όχι νομίζοντας ότι θα παραμείνουν στη C, αλλά αυτά διαγράφηκαν.

 

δεν χαθηκαν οντως, αλλαξε ξανα μνημη και θα τα δεις αποθηκευμενα οπως λεει και ο mirrorofsorrow

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι διαγράφηκαν; Απλά δεν φαίνονται γιατί πλέον χρησιμοποιείς την μνήμη της κάρτας και αυτά βρίσκονται στο τηλέφωνο. Αν ξαναγυρίσεις πίσω την μνήμη σε χρήση στο τηλέφωνο, θα τα βρεις.
δεν χαθηκαν οντως, αλλαξε ξανα μνημη και θα τα δεις αποθηκευμενα οπως λεει και ο mirrorofsorrow

 

Ναι σωστά!

Link to comment
Share on other sites

To πηρα το πρωι, πρωτες εντυπωσεις στιβαρη κατασκευη, καλο αλφαριθμιτικο πληκτρολογιο, γρηγορο και καλη εσωτερικη νυχτερινη φωτογραφιση, τα ακουστικα ειναι σουπερ κανουν και για ωτοασπιδες!!

 

Αρνητικα για μενα ο νεος φορτιστης, νομιζα οτι θα ηταν ο microusb, ειχα συνηθει να βρισκω οπου παω φορτιστη, τωρα θα πρεπει να τον περνω μαζι. Η απουσια καρτα μνημης, ωραια τα 8 γκιγκα αλλα 500 ευρω κινητο να μην εχει μια καρτα μαζι? ειναι πιο πρακτικη για να μεταφερεις φωτογραφιες... Ωρες ωρες δεν την καταλαβαινω την Νοκια, ουτε καλωδιο Tv out που εχει το 6220 που πηρε η αδερφη μου.

 

OVI το πιο δυσχρηστο προγραμμα που εχω δει, κοβοταν συνεχεια οταν περναγε τους Χαρτες, εβγαζε σφαλμα οταν επικοινωνουσε με το κινητο. Εκανα το πρωτο φορματ, εφτιαξε αλλα εχασα καποιες εφαρμογες, την facebook σιγουρα, κανα δυο εικονιδια λειπουν τωρα.

 

GPS στο σπιτι δεν επιασε σημα θα βγω εξω και θα πω εντυπωσεις.

 

Δεν μπορω να ρυθμισω τις εφαρμογες στην επιφανεια? οχι τα εικονιδια τα απο κατω στο ν93 ειχε το wifi τωρα ή πρεπει να το βαλω εικονιδιο ή να πηγαινω στις ρυθμισεις.

 

Λεω να μην τον χακαρω ακομα να δοκιμασω με κινεζους πρωτα... πιο παιχνιδι τζαμπα να βαλω? Εχουμε ενα εχουμε ngage τζαμπε, λεω για το Asphalt 4 ή Prince of Persia.

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν μπορω να ρυθμισω τις εφαρμογες στην επιφανεια? οχι τα εικονιδια τα απο κατω στο ν93 ειχε το wifi τωρα ή πρεπει να το βαλω εικονιδιο ή να πηγαινω στις ρυθμισεις.

 

ισως το μοναδικο του μειονεκτημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ουτε ngage ουτε facebook, μαλλον φυγανε με το φορματ, αν και εκανα τελικα επανεγκατασταση δεν περαστηκανε ξανα... μπορω να τα ξαναβρω καπου? στο ngage δεν υπαρχει για ν 86
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

για το φεισμπουκ δες στο ovi, για ngage κανε search στο google θα σου βγαλει την επισημη ιστοσελιδα που θα μπορεσεις να κατεβασεις την εφαρμογη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια βοηθηστε με λιγο.....

στην δουλεια εχουμε ελευθερο wifi...ΑΛΛΑ......

ο συναδελφορς που το χειριζεται μπαινει κανονικα με το iphone του...\

για να μπω εγω με το 86 μου πρεπει να ρυθμισω την IP(MOY THN EΔΩΣΕ...)...

με λιγα λογια οταν παω να σερφαρω ενω βρισκει το δικτυο μου βγαζει το μυν "μη εγκυρος διακοσμιτης κτλ"....

τι μπορω να κανω για να συνδεθω....??

ειναι δυνατον ολοκληρο νοκια 86 να μην εχει τετοια ρυθμιση....?

Link to comment
Share on other sites

Κωδικό πρόσβασης σου ζητάει. Μάλλον βάζεις κάποιον κωδικό λάθος. Ρώτησε συτό με το iphone να σου πει τι έβαλε ακριβώς.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

@freddaras Πήγαινε στις ρυθμίσεις, στα σημεία πρόσβασης.. βρες αυτό το δίκτυο και από εκεί βάλε όποια επιπλέον ρύθμιση θέλεις. Αυτό που λες μάλλον είναι στις Προχωρημένες ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια βοηθηστε με λιγο.....

στην δουλεια εχουμε ελευθερο wifi...ΑΛΛΑ......

ο συναδελφορς που το χειριζεται μπαινει κανονικα με το iphone του...\

για να μπω εγω με το 86 μου πρεπει να ρυθμισω την IP(MOY THN EΔΩΣΕ...)...

με λιγα λογια οταν παω να σερφαρω ενω βρισκει το δικτυο μου βγαζει το μυν "μη εγκυρος διακοσμιτης κτλ"....

τι μπορω να κανω για να συνδεθω....??

ειναι δυνατον ολοκληρο νοκια 86 να μην εχει τετοια ρυθμιση....?

Είναι εσωτερικό δίκτυο αυτό που έχετε στην δουλειά? Ο συναδερφός σου τι ρυθμίσεις έχει κάνει στο iPhone του για να συνδέεται?

 

Και οι 2 συσκευές έχουν και άλλες επιλογές εκτός από το να βάλεις μια σταθερή ΙΡ? Υπάρχουν οι Subnet Mask (Μάσκα), Gateway (Δρομολογητής), DNS. Αυτά τα συμπλήρωσες? Για να σου βγάζει μήνυμα "Μη έγκυρος διακομιστής" πάει να πει ότι κάτι έχεις περάσει λάθος ή το έχεις βάλει σε λάθος πεδίο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...