Jump to content

[Επίσημο] Nokia N86


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες μου εστειλε καποιος φιλος μια φωτογραφια με bluetooth και οταν προσπαθησα να ανοιξω το μυνημα για να κανω αποθηκευση μου ανοιγε ο Coreplayer που εχω στο Ν86 και επαιζε την τελευταια ταινεια που ειχα βαλει να παιζει .Δοκιμασα να ανοιξω το μυνημα πολλες φορες αλλα παντα εκανε το ιδιο.Αυτο τι κουλο ειναι παλι? Ειναι θεμα ρυθμισεων του Ν86 ή του Coreplayer?Ξερει κανεις?

Πολύ πιθανό να δημιούργησε το CorePlayer το πρόβλημα που αναφέρεις.

Κάνε το απεγκατάσταση και δοκίμασε ξανά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το κουμπακι για ληψη για την καμερα του Ν86 που ειναι στο πλαϊ δεξια, οταν το πατατε για φωτογραφια η βιντεο ειναι μαλακο το πατημα; η στην αρχη ακουγετε ενα μικρο κρακ σαν το δικο μου και πρεπει μετα να το πατησω ποιο δυνατα για να κανω την ληψη; :worry:
Link to comment
Share on other sites

το κουμπακι για ληψη για την καμερα του Ν86 που ειναι στο πλαϊ δεξια, οταν το πατατε για φωτογραφια η βιντεο ειναι μαλακο το πατημα; η στην αρχη ακουγετε ενα μικρο κρακ σαν το δικο μου και πρεπει μετα να το πατησω ποιο δυνατα για να κανω την ληψη; :worry:

Έτςι πρέπει να είναι. Το πρώτο ελαφρό κλικ είναι για να λειτουργήσει το autofocus και το δεύτερο παρατεταμένο κλικ είναι για την λήψη της φωτογραφίας.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα κι ολα ωραια με το τηλεφωνακι,αλλα γιατι κανει τοση ωρα να καθαρισει τις φωτο οταν τις προβαλλω με το καλωδιο στην tv?Κανει τουλαχιστον 3-4 λεπτα,πραγμα αρκετα εκνευριστικο...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν τελικά πάρω το Ν86 (UNLOCKED) από το εξωτερικό, και του κάνω Hard Format υπάρχει

περίπτωση να κλειδώσει;

 

Το σιγουρο ειναι οτι θα επανελθει στην αρχικη του μορφη αν η συσκευη ηταν κλειδωμενη σε ξενο δικτυο και την εχουν ξεκλειδωσει τοτε θα κλειδωσει ξανα... Λιγο επιφοβες αυτες οι αγορες και για το θεμα της εγγυησης θα ειναι ευρωπαικης ενωσης για να καλυπτεσαι απο Νοκια ή οχι??

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανό να δημιούργησε το CorePlayer το πρόβλημα που αναφέρεις.

Κάνε το απεγκατάσταση και δοκίμασε ξανά.

 

Απεγκατεστησα τον Coreplayer και ανοιγει τα bluetooth μυνηματα κανονικα , χμμμ.... λοιπον εχει κανεις καμια ιδεα τι παιζει? θελω τον Coreplayer για να βλεπω ταινειες ... Παιζει ρολο σε πια μνημη να το κανω εγκατασταση? Help :worry::worry:

"Wot we do in life echoes in eternity"
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησε καποια αλλη εκδοση του Coreplayer και πες μας εαν σου καναι το ιδιο προβλημα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχθες το ειδα στο Πλαισιο τι να σας πω ρε παιδια εμενα δεν με βολεψε και πολυ ειδικα το κεντρικο πληκτρο πως το μπορειτε . Θα συμφωνησω ομως οτι εχει καταπληκτικη οθονη

απο βαρος πως το ειδες?

και η οθονη ? μικρη ε? τωρα τελευταια εχουν κουζουλησει της ΝΟΚΙΑ

 

ναυαρχιδα και απο 2.8 οθονη την κατεβασαν στα 2.6 ..

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Σε τι τιμή το έχει το Πλαίσιο? Στο site δεν το έχουν βάλει ακόμα...

 

Πριν από 2 μέρες το αγόρασα και γω από multirama (δεν είναι alpha copy...). Έκανα και το τελευταίο update.

 

- Το κεντρικό πλήκτρο όντως δεν είναι πολύ βολικό, θα προτιμούσα να έχει ξεχωριστό κουμπί για την επιλογή όπως το παλιό 3600s μου. Ωστόσο το πρόβλημα είναι κυρίως στην αίσθηση, μέχρι τώρα δεν έχω κάνει "λάθος" επιλογή, αν και μερικές φορές νόμιζα πως έκανα.

 

- Το gps είναι επιεικώς άθλιο ή εγώ κάνω κάτι λάθος. Έβαλα ovi maps για να παίξω λίγο και μέχρι τώρα μόνο δε ένα σημείο κατάφερα να κλειδώσω δορυφόρο. Μέσα σε αυτοκίνητο δεν κατάφερα με τπτ να κλειδώσει, ούτε λόγος για navigation... Σε όλους έτσι είναι ή έχει πρόβλημα το δικό μου? (δεν έτυχε να δουλέψω ποτέ πριν με gps, ούτε κανονικό ούτε σε κινητό..)

Link to comment
Share on other sites

απο βαρος πως το ειδες?

και η οθονη ? μικρη ε? τωρα τελευταια εχουν κουζουλησει της ΝΟΚΙΑ

 

ναυαρχιδα και απο 2.8 οθονη την κατεβασαν στα 2.6 ..

 

To βαρος ειναι ανεκτο η οθονη 2,6 ηταν (στο ν85 που αντικ/στα)και οχι 2,8 .Κανεις δεν ειπε οτι το ν86 ειναι ναυρχιδα :worry:

 

Σε τι τιμή το έχει το Πλαίσιο? Στο site δεν το έχουν βάλει ακόμα...

 

 

 

- Το gps είναι επιεικώς άθλιο ή εγώ κάνω κάτι λάθος. Έβαλα ovi maps για να παίξω λίγο και μέχρι τώρα μόνο δε ένα σημείο κατάφερα να κλειδώσω δορυφόρο. Μέσα σε αυτοκίνητο δεν κατάφερα με τπτ να κλειδώσει, ούτε λόγος για navigation... Σε όλους έτσι είναι ή έχει πρόβλημα το δικό μου? (δεν έτυχε να δουλέψω ποτέ πριν με gps, ούτε κανονικό ούτε σε κινητό..)

 

Το gps με το a-gps ενεργο ειναι εξαιρετικο( το ιδιο καλο με το htc hd που εχω)τιμη πλαισιου 469ευρω

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζεις πρόγραμμα όπως Sygic, Garmin κτλ? Αποφεύγεις τις χρεώσεις αν θες και είναι μια χαρά προγράμματα πλοήγησης ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησε καποια αλλη εκδοση του Coreplayer και πες μας εαν σου καναι το ιδιο προβλημα.

 

Φιλε μου δεν το εχω χακαρει το Ν86 και δε μπορω να βρω αλλη εκδοση του Coreplayer που να περνιετε στο κινητο , οτι και να δοκιμασα μου βγαζει error προμηθευτη :confused::confused: Η εκδοση που εχω και δουλευει και εχει και κιτζενερετορ ειναι η 1.20 . Μηπως υπαρχει αλλος τροπος να βρουμε τι φταιει και προσπαθει να μου ανοιξει τα bluetooth μυνηματα με τον Coreplayer v1.20 και καταστρεφει και το αρχειο μετα την πρωτη προσπαθεια? :!:

"Wot we do in life echoes in eternity"
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα το δοκίμαζα χωρίς a-gps. Θα δοκιμάσω με, αν και ήλπιζα να αποφύγω τις χρεώσεις...

 

Δεν έχει σπουδαίες χρεώσεις. Μια φορά συνδέεται και το όλο transfer είναι κάτι ελάχιστα kb.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα το εχω απο την αρχη με a-gps και δεν εχω χρεωθει καμια φορα!μπορει να εχω χρεωθει δηλαδη αλλα η χρεωση θα ηταν ελαχιστη!0,010 ας πουμε!
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει σαλάτα. Αρχικά είχα σβήσει όλα τα access points για να μη χρεώνομαι κατα λάθος, θεωρώντας ότι θα χρησιμοποιώ μόνο wi-fi και gps. Τώρα έστειλα μερικά από το internet και έβαλα να πάρει και μερικά αυτόματα από το δίκτυο και έχω πλέον στο "internet" το "Web Vodafone" και στο "wap services" το "Vf gprs". Ποιο από τα δύο χρησιμοποιεί το a-gps? Αυτό πρέπει να το ορίσω μέσα από τις ρυθμίσεις του "gps data", στο access point , σωστά? Ποιο από τα δύο βάζω?

 

Για να καταλάβω, επειδή δεν έχω καμία εμπειρία με gps, πόση ώρα χρειάζεται συνήθως για να κλειδώσει? Δεν θα έπρεπε να δουλεύει και χωρίς a-gps? Εμένα χωρίς a-gps μία φορά κατάφερα μόνο να με "βρει".

 

Άλλο πρόβλημα: στη προσπάθεια μου να δω τι παίζει με το gps, προσπάθησα να εγκαταστήσω το garmin mobile xt. Βρήκα 2 εκδόσεις, η μία μετά την εγκατάσταση δεν άνοιγε καθόλου και η άλλη άνοιγε και έκλεινε αμέσως. Τα sis είναι καλό να τα εγκαθιστώ από το κινητό ή από το aplication manager του ovi suite? To 2ο δε μου δουλεύει, αρχίζει να εμφανίζει τις εφαρμογές στο κινητό, μετά κλείνει μόνο του και όταν το ξαναανοίξω δεν ανιχνεύει το κινητό.

 

Τα νεύρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Για τις απολύτως απαραίτητες γνώσεις... Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, το έχω διαβάσει το θέμα αλλά δεν διατύπωσα καλά τις ερωτήσεις μου.

 

Σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ, με λίγη μελέτη και καθαρό μυαλό θα βρεθεί η άκρη :)

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω, επειδή δεν έχω καμία εμπειρία με gps, πόση ώρα χρειάζεται συνήθως για να κλειδώσει? Δεν θα έπρεπε να δουλεύει και χωρίς a-gps? Εμένα χωρίς a-gps μία φορά κατάφερα μόνο να με "βρει".

 

αναλογα το σημειο,ενα λεπτο περιπου η και παραπανω.αν ομως εχεις a-gps on οταν την αλλη μερα θα εισαι στο ιδιο σημειο βρισκει σε μερικα δευτερα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα κατι ασχετο στο μενου σας εχετε το οικονιδιο (ληψη)?
Link to comment
Share on other sites

Οχι, αν δε κάνω λάθος το "download!" (λήψη..) έχει εξελιχθεί στο ovi store, το οποίο και υπάρχει!

 

Τελικά έλυσα τα προβλήματα που είχα με garmin και gps, για το garmin μάλλον έφταιγαν οι εκδόσεις που δοκίμαζα, για το gps είναι σχεδόν απαραίτητο το a-gps. Πλέον όλα λειτουργούν καλά!

Link to comment
Share on other sites

Πως αποσυναρμολογείται το κινητό και άλλα http://www.nokiausers.net/forum/nokia-n86/29004-n86-service-manual-levels-1-2-3-4-schematics.html

 

Το FM Transmitter έχει clear scan ή είναι με παράσιτα;

 

Περιμένω για το N86 θήκη διαφανές Crystal και κανα βιντεακί

. Όποιος τα βρει ας ενημερώσει.
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα αντιμετώπισα στη μεταφορά δεδομένων (τηλ. καταχωρίσεις ημερολογίου). ενώ ξεκινούσε η διαδικασία κανονικά μετά τον εντοπισμό της άλλης συσκευής (Ν96, Ν95 ... τίποτα.

Η μεταφορά μου δούλεψε μόνο όταν τη ξεκίνησα από την άλλη συσκευή.

 

Στην εφαρμογή ομιλία δεν μου ξεκινάει καθόλου η λήψη γλωσσών.

 

Από αυτονομία πολύ καλή. Από το Σάββατο το απόγευμα που βγήκε από τη φόρτιση της πρώτης φοράς έπεσε στη τελευταία γραμμή τη Τετάρτη το πρωί και έκλεισε το μεσημέρι ...

 

Αντάπτορας για φόρτιση από παλιό φορτιστή υπάρχει ???

:)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...