Jump to content

[Επίσημο] Nokia N86


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα ακριβώς το ίδιο με τρια κινητά. Το ίδιο τραγούδι και ακριβώς στο ίδιο σημείο του , στα Ν95 , Ν86 και 5800. Παρατήρησα ότι η ποιότητα ήταν καλύτερη στο 5800 και μετά στο Ν95. Ήταν όμως άθλια στο Ν86. Συμφωνώ , το κινητό τα σπάει σε όλα, ταχύτητα, φωτογραφική και βίντεο, εμφάνιση (δεν είναι γκουμουτσοειδές όπως το 95) , οθόνη, GPS (εδώ πραγματικά είναι ό,τι πιο γρήγορο έχω δει σε GPS κινητού-η γυναίκα μου έχει το Ν82 και είναι αργό στην εύρεση δορυφόρων σε σχέση με το 86 :) ). Στον ήχο όμως χολαίνει δυστυχώς. Μάπα το καρπούζι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανα ακριβώς το ίδιο με τρια κινητά. Το ίδιο τραγούδι και ακριβώς στο ίδιο σημείο του , στα Ν95 , Ν86 και 5800. Παρατήρησα ότι η ποιότητα ήταν καλύτερη στο 5800 και μετά στο Ν95. Ήταν όμως άθλια στο Ν86. Συμφωνώ , το κινητό τα σπάει σε όλα, ταχύτητα, φωτογραφική και βίντεο, εμφάνιση (δεν είναι γκουμουτσοειδές όπως το 95) , οθόνη, GPS (εδώ πραγματικά είναι ό,τι πιο γρήγορο έχω δει σε GPS κινητού-η γυναίκα μου έχει το Ν82 και είναι αργό στην εύρεση δορυφόρων σε σχέση με το 86 :) ). Στον ήχο όμως χολαίνει δυστυχώς. Μάπα το καρπούζι.

 

και εγω εκανα ακριβως το ιδιο....

τα ειπες ολα και συμφωνω σε ολα.......:)

ελπιζω τουλάχιστον να κανουν κατι με τα επομενα update.....

δεν περιμενω θαυματα...αλλα οχι αυτο το χαλι...γιατι για το συγκεκριμένο θεμα μιλαμε για μεγαλο χαλι....

διαφορετικα θα πρεπει να κουβαλάω τα εξωτερικά ηχεια παντα μαζι μου...:lol:

παντως ρε παιδια το εχω απορια αυτο....

σε καθε κινητο που βγαζει η νοκια διορθωνει τοσα πραγματα στη Ν σειρα αλλα στο θεμα ηχεία παμε απο το κακο στο χειροτερο......με αποθέωση 86 και 97 που λετε........εσεις αλλα και σε πολλα φορουμ μια και δεν το εχω δοκιμασει.....

γιατι το κανει αυτο δεν μπορεσα να καταλαβω......

δεν μιλαμε απλα οτι συμβαινει σε ενα κινητο...αλλα για σταδιακή πτωση.......μεγαλη πτωση ομως ...μιλαω παντα για το συγκεκριμένο θεμα...

οκ ειπαμε να προμοταρουν τα μουσικα τους κινητα ...αλλα τετοιο χαλι ειναι απαράδεκτο....

τι να το κανω το wi fi radio οταν τα ηχεία ειναι σε τετοιο χαλι.......

τελος παντων.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Και εγώ είχα αγοράσει το κινητό (N86), αλλά το έδωσα μέσα σε μια εβδομάδα.Πολλύ καλό, αλλά ο ήχος του δεν έχει καμία σχέση με Ν95 8gb το οποίο και ευτυχώς δεν είχα πουλήσει και το χρησιμοποιώ ακόμη..περιμένοντας να βγεί κάτι εξίσου καλό για να το αλλάξω!Επίσης θα ήθελα μια οθόνη 2,8 ιντσών!!Άντε Νokia τι κάνεις,μόνο αφής θα βγάζεις????
Link to comment
Share on other sites

Να πω την μαυρη μου αληθεια τωρα που το εχω δουλεψει κανα μηνα αν ηταν να το πληρωσω (το πηρα με επιδοτηση) δεν θα τα εδινα 400+ για αυτο το τηλέφωνο, ωραια η 8αρα καμερα ωραια και διπλο φλας. Αλλα το κινητο εχει πολλα αρνητικα.

 

Θετικα:

*8αρα καμερα,

*Πομπος ΦΜ (εβαζα καναρινια να παιζουν πανω στον σταθμο ;-))

*Radio rds

*Καταπληκτικη οθονη

*Καλος ηχος στα ακουστηκα

*Γρηγορη ανταποκριση.

 

Αρνητικα

*Κολαει στο γυρισμα οθονης οταν ανοιγεις το slide (ενω εχω απεργοποιησει το αισθητηρα)

*Βιντεο χαλια, 3/10 απο μενα, 6/10 εικονα 0/10 ηχο. Δεν μιλαω στο 3χ οπτικο ζουμ του Ν93 (μακραν ακομη το καλυτερο κινητο για βιντεο σε μερα) αλλα η παραμικρη κινηση του χεριου "καταγραφεται" στο βιντεο σαν αερας 10 μποφορ!!! Η μονη περιπτωση να γραψεις αξιοπρεπως ειναι να το εχει στερεωμενο καπου.

*Δεν εχει την γνωστη μπαρα ανιχνευσης wifi

*Μετριο GPS, εμενα θελει εως και λεπτα να κλειδωσει σε ανοικτο χωρο, ενα 6170 κλειδωνει σχεδον αμεσως και στην πισω αυλη μου.

*Τα ακουστικα σου πεφτουν συνεχεια απο τα αυτια.

 

Τα αρνητικα μπορει σε μερικους να φανταζουν ασημαντα, αλλα ειναι απο αυτα που σε ξενερωνουν στην καθημερινη χρηση. Προσωπικα αν επελεγα τωρα κινητο μαλλον θα επαιρνα το 5800, που μοιαζει πιο διασκεδαστικο αλλα οχι τοσο δυνατο. Αν επρεπε να αγορασω καποιο ισως επαιρνα το Ν78 που εκτος απο καμερα και επεξεργαστη εχουν πανω κατω τα ιδια χαρακτηριστικα και με 200+ παιρνεις ενα αξιολογο αν και παλιο κινητο.

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

παιδια για τον ηχο δεν εχω αποψη, δεν με πολυενδιαφερει κιολας. αυτο που ειναι εκπληκτικο ειναι η καμερα του κινητου. εχω μεινει αφωνος. σε αυτο το θεμα ειναι απο τα καλυτερα αν οχι το καλυτερο
Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο ειναι το βιντεο.Βρεθηκα στην Βισση προχτες να σας δωσω να καταλαβετε και πηγα στον πιο ψηλο εξωστη.Δηλαδη ισα ισα που φαινοταν με το ματι,και εβγαλα ενα βιντεο με ζουμ και ειναι σαν να ειμαι διπλα!και η λυχνια οταν εβγαζα τους διπλανους μου(χωρις φωτα το μαγαζι)δουλεψε τελεια!
Link to comment
Share on other sites

Ο ηχος του Ν-95 8gb

ειναι απλα απαιχτος.

Οσο για το 86, καλη συσκευη με πολλα πλεονεκτηματα αλλα στον ηχο ειναι πολυ κατω απο το προαναφερθεν τηλεφωνο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο ηχος του Ν-95 8gb

ειναι απλα απαιχτος.

Οσο για το 86, καλη συσκευη με πολλα πλεονεκτηματα αλλα στον ηχο ειναι πολυ κατω απο το προαναφερθεν τηλεφωνο.

 

μπορεις να αναφερεις μερικα απο αυτα τα πλεονεκτηματα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη εχω επιδοτηση απο cosmote αξιζει να το παρω η να περιμενω κατι αλλο τωρα ειμαι κατοχος του Ν82
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι και εγώ που έχω Ν82?

Λέτε ότι δεν έχει και πολύ καλή μπαταρία το Ν86.

Αν το πάρω δεν θα έχει καλύτερους χρόνους αναμονής/ομιλίας απο το Ν82 που εξαρχής είχε χαμηλούς χρόνους αναμονής και ομιλίας?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα η μπαταρια του και η αντοχες της με εχουν αφήσει άφωνο... Μετα απο 3 μερες με αρκετα τηλεφωνα, καμια ωρα+ μουσικη, wireless και gps, μου εβγαλε οτι η μπαταρια εξαντλείται, και ειπα να την αδειασω τελειως για να το ξαναφορτίσω... το εβαλα λοιπον να παιζει μουσικη τερμα μεχρι να τελειωσει, και επαιζε τουλαχιστον 20 με 25 λεπτα...

 

Και οσο για τα ακουστικα του, εκτος του οτι δεν κουνουν καθολου απο τα αυτια μου, απομονώνουν τελειως τους εξωτερικους ήχους και ακομα και στο 30 - 40 % του ηχου του κινητου δεν ακους τιποτα απο τριγύρω! Και ασε που εχουν 3 μεγεθη του πλαστικου, κοινως κανουν για καθε αυτι!!

 

Και το gps, εκτος απο 1-2 φορες που καθηστερησε κανα 3λεπτο να συνδεθει, ποτε δεν φτανει το λεπτο... Και επειδη του εχω βαλει το mobileXt της garmin, και μου αρεσει να παιζω, το αναβω πολυ συχνα!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη εχω επιδοτηση απο cosmote αξιζει να το παρω η να περιμενω κατι αλλο τωρα ειμαι κατοχος του Ν82

 

μπορεις να αναφερεις μερικα απο αυτα τα πλεονεκτηματα?

 

σαν πρωην κατοχος του 82 κτλ και εγω...το κινητο ειναι πραγματικα απιθανο.....

πλεονεκτηματα.....

απιστευτη οθονη....!!!! και κατω απο το φως του ηλιου....

Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Η καμερα την ημερα

απιστευτο βιντεο μερα νυχτα!!!!

απιστευτη κατασκευη ειδικα αν εισαι ενας απο τους πρωτους κατοχους του 95(ακομη δεν μπορω να ξεχασω τις ταινίες μεσα στα κλειστρα τα κλαντς κρουτσ και ολα τα σχετικα...:p)

ταχυτατο gps

πομπος fm!!! σημερα το χρησιμοποίησα για πρωτη φορα και τρελαθηκα!!!

8 giga ενσωματωμένα....

ταχυτητα μεταφορας με το καλωδιο πολυ γρηγορη σε σχεση με τα προηγουμενα μοντελα....

χαμηλο σαρ:):)

ταχυτατο γενικα....

 

μειονεκτήματα...

θα ηθελα λιγο μεγαλυτερη οθονη(95 8g η n96 ας πουμε....)..

το βραδυ δεν βγαζει τις photos που εβγαζε το 82.....πρεπει να το ψαξεις πολυ να εισαι ακίνητος και ολα τα σχετικα για να βγει καλο αποτελεσμα που με το 82 ηταν παιχνιδακι)

απαραδεκτα για μενα ηχεια.....εδω μεγαλο λαθος της νοκια........:mad::mad:

 

αυτα.....

 

Παιδια εμενα η μπαταρια του και η αντοχες της με εχουν αφήσει άφωνο... Μετα απο 3 μερες με αρκετα τηλεφωνα, καμια ωρα+ μουσικη, wireless και gps, μου εβγαλε οτι η μπαταρια εξαντλείται, και ειπα να την αδειασω τελειως για να το ξαναφορτίσω... το εβαλα λοιπον να παιζει μουσικη τερμα μεχρι να τελειωσει, και επαιζε τουλαχιστον 20 με 25 λεπτα...

 

εγω απο την μπαταρια δεν ειμαι και τοσο ευχαριστημένος.....

το τσακιζω κανονικοτατα βεβαια.....αλλα ειναι μερες που δεν βγαζει την μιση μερα.....

θα παρω και δευτερη συντομα....

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις γεματη μπαταρια και αρχισεις να μιλας στο τηλ θα σου τελειωσει κανονικα μετα απο 3-4 ωρες καπου εκει.αν ομως μιλας λιγο το κλεινεις στελνεις μηνυματα βγαζεις καμια φωτογραφια τελειωνει ευκολα.στις αρχες μονο δεν νιωθει μετα...
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει τηλεφωνο που κρατα παραπανω απο μια μερα σε φουλ χρηση, αν μπορει να σε βγαλει σε ενα 5ωρο ταξιδι (παιχνιδια, βιντεα, κλησεις, wifi, gps) ευχαρηστιμενος να εισαι... Η μπαταρια του Ν86 ειναι κανονικη προς το καλη.
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

αν εισαι επαγγελματιας η κανεισ φουλ χρηση ολη μερα το μονο που σε σωζει και σου λυνει τα χερια ειναι 2 μπαταριες!

 

ή αυτο

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.505032

Link to comment
Share on other sites

απλα τα δενεις μεταξυ τους με ενα λαστιχακι και συνεχιζεις να μιλας, δεν ξεμενεις, ειναι σαν να το εχεις στον φορτιστη του.

στο Ν82 που το χρησιμοποιω , το φορτιζει 1,5 φορα , πριν ξεφορτιστει.

βεβαια ειναι απαραιτητος ο φορτιστης της νοκια απο USB ο οποιος στοιχιζει 20 ευρω περιπου.

με απλα λογια στηναναγκη σου καλυπτεσαι επαρκως

Link to comment
Share on other sites

το κοστος εινα περιπου 40ευρω και ολες οι μπαταριες νοκια εκτος απο μια που κανει 44ευρω εχουν κατω απο 40 οποτε περνεις μια μπαταρια και εισαι ανετος!
Link to comment
Share on other sites

Μεσα ειχε κουπονι για δωρεαν παιχνιδι στο ngage, εγω με απο αρκετο τεσταρισμα "εξαργυρωσα" το bounce ειναι το μονο που εχω γρει για n86 και στριβει με τον αισθητηρα... Οσοι το εχετε χρησημοποιηστε το ληγει 31/12
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

το κοστος εινα περιπου 40ευρω και ολες οι μπαταριες νοκια εκτος απο μια που κανει 44ευρω εχουν κατω απο 40 οποτε περνεις μια μπαταρια και εισαι ανετος!

 

ο καθε ενας εχει τις συνηθειες του.

παντως με τα 40 εχω και τον USB φορτιστη της νοκια με τον οποιο φορτιζω απο το λαπτοπ οποιοδηποτε κινητο νοκια, ενω την εξωτερικη μπαταρια την χρησιμοποιω για οτιδηποτε φορτιζει απο USB,

nintendo, αλλα κινητα νοκια, navigators κτλ

Link to comment
Share on other sites

 

παιδια σορυ αλλα δεν καταλαβα τι ακριβως ειναι αυτο.....?

 

σημερα ειχε ΓΕΝΕΘΛΙΑ ενα φιλαρακι μου και εβγαλα πολλες βραδυνές photos...

 

παιδια το ξαναλεω για αλλη μια φορα...

ειναι πολυ δυσκολο να πετύχεις καλη photo το βραδυ...

τους ειχα ολους ακίνητους με το ζορι για να πετυχω καλο αποτελεσμα.....:lol:

 

σε αυτο μου λειπει το 82 μου.....

το δε βιντεο που τραβηξα...με τα λεντακια ειναι το κατι αλλο......!!!!!!!!!!!

σε αυτο δεν εχω να πω τιποτα.....!!!!!!!!

οπως και οι photos την ημερα....απιστευτες/...

αλλα το βραδυ....δεν......

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι φορτιστης με μπαταρια,δηπαδη τον εχεις μαζι σου και φορτιζεισ το κινητο.Ναι εχεις δικιο το βραδυ δυσκολα βγαινει καλη φωτογραφια..αλλα μετα βγαζεις ενα βιντεο και τα ξεχνας ολα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα να το δώ σήμερα στο Πλαισιο και έγραφε 264 ώρες αναμονής και 4 ώρες ομιλίας.Γιατί τόσο λίγο?:(

Νόμιζα οτι έχει πολύ καλή μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια ειναι 'καλη'.Δηλαδη με απλη χρηση(μερικα μηνυματα τηλφωνα καμια φωτογραφια λιγο μουσικη)βγαζει 2 ολοκληρες μερες.Αν ομως μιλησεις ενα 2ωρο η στελνεις μηνυματα ολη μερα τοτε τελειωνει πολυ πιο γρηγορα.Εγω πιστευω πως η μπαταρια ειναι μια χαρα αλλα το κινητο δεν κανει σωστη διαχειρηση ενεργειας,αν εχεις εξοικονομηση κραταει πολυ παραπανω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...