Jump to content

[Επίσημο] Nokia N86


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ραγισε και εμενα,ο υπευθυνος μου ειπε οτι η προσοψη κανει 80ευρω!εγω ομως δεν την αλλαξα ακομα,μου ειπε δεν υπαρχει λογοσ να βιαστεις,ε και τωρα το εχω ετσι αλλα ειναι κατω κατω οποτε δεν με πειραζει.80ευρω λοιπον!

 

80 ευρά ε? ουτε κρυο ουτε ζεστη..μαλλον θα το φτιαξω.Σε νοκια σοπ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι 80ευρω ακριβως!σε νοκια σοπ!που ακριβως ειναι?

 

το σπασιμο που ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα μου λύθηκε οσων αφορα την γλωσσα του κινητου! Πλεον το βλεπει σαν ελληνικο και το update εγινε κανονικα με τα ελληνικα!

 

Εχω να κανω μια ακομα ερωτηση, αφου του εκανα το update, οταν παω να παιξω μερικα απο τα βιντεακι που εχει ηδη μεσα η συσκευη, μου βγαζει: "αδυνατη η αναπαραγωγη του ηχου ή του βιντεο. δοκιμαστε ενα απο τα δυο". Το παραξενο ειναι οτι και τα 6 βιντεακια ειναι .mp4 αλλα τα 2 απο τα 6 μου τα παιζει κανονικα...

 

Ξερει καποιος τι πρεπει να κανω??

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια σε κανεναν αλλο δεν παρουσιάστηκε το ιδιο προβλημα με μενα...?

:worry::worry:

σημερα και παλι δεν μου εμφανιζει τις photos που τραβηξα απο την "εκθεση" ενω τις βλεπω μεσα απο τον xplorer κανονικα...υπαρχουν δηλαδη.....:mad:

φορματ δεν θελω να κανω γιατι θα χασω το "χακ"....

αλλα μου κανει τρομερη εντυπωση αυτο το πραγμα.....

Link to comment
Share on other sites

αχχ το φορματ ηθελα να αποφυγω:p κατι αλλο..ρε παιδια ο ηχος απο τα ηχεια δεν ειναι πολυ χαλια?μιλαμε σφυριζουν τα αυτια σου οτ

αν ακους mp3 η σε παιρνουν τηλ..λετε να διορθωνεται αυτο με update?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ο ηχος απο τα ηχεια δεν ειναι πολυ χαλια?μιλαμε σφυριζουν τα αυτια σου οτ

αν ακους mp3 η σε παιρνουν τηλ..λετε να διορθωνεται αυτο με update?

 

οντως,ειναι πολυ χαλια ο ηχος απο τα ηχεια της συσκευης! μακαρι να διορθωνεται με update αλλα δεν νομιζω να γινει κατι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

οντως,ειναι πολυ χαλια ο ηχος απο τα ηχεια της συσκευης! μακαρι να διορθωνεται με update αλλα δεν νομιζω να γινει κατι!

 

δεν νομιζω να διορθωνεται αυτη η δυσλειτουργια του κινητου. μου κανει για προβλημα hardware παρα για προβλημα software

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα φωτα σας παρακαλω. προσπαθω να βρω πως θα βαλω τη σαρωση για wlan στην αρχικη οθονη και δεν το βρισκω. ρωταω σε διαφορα φορουμ και μου λενε δεν γινεται

δειτε λιγο αυτην την φωτογραφια απο το επισημο σαιτ της νοκια και πειτε μου πως το κανανε αυτοι?μηπως υπαρχει τελικα τροπος?

http://shop.nokia.co.uk/nokia-uk/product.aspx?sku=4020769&cp=shophome&product=n86_camera

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο το να το βαλεις εικονιδιο στις εφαρμογες αναμονης (εργαλεια->ρυθμισεις->γενικες-> προσ. ρυθμισ.->Κατασταση προβολης->Συντομευσεις)

 

Μπορεις και να αλλαξεις θεμα αναμονης (εργαλεια->ρυθμισεις->γενικες-> προσ. ρυθμισ.->Κατασταση προβολης->Θεμα αναμονης->Κατα. γραμμη εικον.) Που σου βγαζει μια εξτρα κατακορυφη μπαρα με

 

Συντομευσεις(Τα εικονιδια που επελεγες)

Αναζητηση

Ημερολογιο

Μουσικη

Ραδιο

Πομπος

Wifi

 

εγω αυτο εχω βαλει.

 

Στο λινκ που δινεις αν εννοεις αυτην "WLAN network found" Εχει ενεργοποιησει την αυτοματη αναζητηση wifi (εργαλεια->ρυθμισεις->συνδεση->Ασυρματο LAN->Προβολη διαθεσιμ. WLAN->Ναι) αυτο ομως δεν ειναι καλο διοτι θα ψαχνει συνεχεια να βρει δικτυα ακομα και εκει που δεν υπαρχουν και θα τελειωνει η μπαταρια...

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ρωτήσεις και στο παρελθόν και σου είχαν απαντήσει.

Κάνε τον κόπο να βρεις το μήνυμά σου. Αποκάτω βρίσκονται και οι δύο απαντήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να διορθωνεται αυτη η δυσλειτουργια του κινητου. μου κανει για προβλημα hardware παρα για προβλημα software

 

ευτυχως που εχω τα ηχειακια της nokia τα εξωτερικα αν θελω να ακουσω μουσικη να δω κατι στο youtube κτλ και βελτιωνεται η κατασταση....:)

αλλα γενικα για μενα ο ηχος απο τα ηχεια ειναι χειροτερος και απο το ν82.......

σε αυτο το θεμα πηρε την κατηφορα η νοκια...και ειναι απο τα μεγαλα μείον του κινητου....αυτο....

κατι αλλο ρε παιδια...

ρωτησα και στο αναλογο θεμα αλλα δεν πηρα απαντηση......

βαση για το αμαξι που να ταιριαζει στο 86 υπαρχει.....?

ειδα κατι στο νοκια κλαμπ αλλα τα εχουν πανακριβα....

γνωριζει κανεις κατι......?

 

Παιδια κατι αλλο HELP!!!!!!!!!!!

απο σημερα δεν μου ανοιγει ο broswer του κινητου.....

μολις τον παταω με πεταει στην αρχικο μενου......οτι και αν κανω...

(προφανως θα φταιει καποια εφαρμογη που εβαλα...)...

τις εβγαλα ολες κανω restart αλλα τιποτα...

υπαρχει λυση η τελικα το φορματ δεν το γλυτωνω.....

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως που εχω τα ηχειακια της nokia τα εξωτερικα αν θελω να ακουσω μουσικη να δω κατι στο youtube κτλ και βελτιωνεται η κατασταση....:)

αλλα γενικα για μενα ο ηχος απο τα ηχεια ειναι χειροτερος και απο το ν82.......

σε αυτο το θεμα πηρε την κατηφορα η νοκια...και ειναι απο τα μεγαλα μείον του κινητου....αυτο....

κατι αλλο ρε παιδια...

ρωτησα και στο αναλογο θεμα αλλα δεν πηρα απαντηση......

βαση για το αμαξι που να ταιριαζει στο 86 υπαρχει.....?

ειδα κατι στο νοκια κλαμπ αλλα τα εχουν πανακριβα....

γνωριζει κανεις κατι......?

 

Παιδια κατι αλλο HELP!!!!!!!!!!!

απο σημερα δεν μου ανοιγει ο broswer του κινητου.....

μολις τον παταω με πεταει στην αρχικο μενου......οτι και αν κανω...

(προφανως θα φταιει καποια εφαρμογη που εβαλα...)...

τις εβγαλα ολες κανω restart αλλα τιποτα...

υπαρχει λυση η τελικα το φορματ δεν το γλυτωνω.....

 

Σαν πρωην χρηστης του Ν97 και τωρινου Ν86 μπορω να σου πω οτι τα ηχεια του ειναι μια χαρα και απο ποιοτητα αλλα και απο ενταση.Μηπως πρεπει να ακουσεις και κανα αλλο Ν86 να βγαλεις καλυτερα συμπερασματα?.Γιατι αν παρατηρησες Νοκια με Νοκια διαφερει και μιλαω για ιδια μοντελα.

NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω πιασει ακομη νοκια ν97 και δεν ξερω.......

στο 82 και παλι ηταν ψιλοχαλια ο ηχος αλλα κατι γινοταν...

στο 86 εχει πολλα πριμα γενικα σφυριζει ο ηχος...και δεν ειναι δυνατος.....

γενικα απο το ν95 μεχρι το 86 το θεμα ηχειο εχει παρει μεγαλη κατηφορα....

(στα 95αρια ηταν πολυ δυνατος και καθαρος...)...

παιδια καποια λυση στο προβλημα μου υπαρχει.....?

σε αυτο με το θεμα του ιστου που δεν μου ανοιγει....

μπορω απο καπου να ξαναβαλω την εφαρμογη απο την αρχη...

γιατι αν κανω φορματ καηκαμε.....

1)δεν χακαρεται το κινητο

και

2)ποιος τα ξαναβαζει ολα τα προγραμματα απο την αρχη....

:rolleyes:

 

επισης ουτε ο skyfire μου δουλευει σωστα...

μολις παω να βαλω λινκ σβηνει και αυτος.....:blink:

τα νευρα μου...λεμεεεε

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω πιασει ακομη νοκια ν97 και δεν ξερω.......

στο 82 και παλι ηταν ψιλοχαλια ο ηχος αλλα κατι γινοταν...

στο 86 εχει πολλα πριμα γενικα σφυριζει ο ηχος...και δεν ειναι δυνατος.....

γενικα απο το ν95 μεχρι το 86 το θεμα ηχειο εχει παρει μεγαλη κατηφορα....

(στα 95αρια ηταν πολυ δυνατος και καθαρος...)...

παιδια καποια λυση στο προβλημα μου υπαρχει.....?

σε αυτο με το θεμα του ιστου που δεν μου ανοιγει....

μπορω απο καπου να ξαναβαλω την εφαρμογη απο την αρχη...

γιατι αν κανω φορματ καηκαμε.....

1)δεν χακαρεται το κινητο

και

2)ποιος τα ξαναβαζει ολα τα προγραμματα απο την αρχη....

:rolleyes:

 

επισης ουτε ο skyfire μου δουλευει σωστα...

μολις παω να βαλω λινκ σβηνει και αυτος.....:blink:

τα νευρα μου...λεμεεεε

 

Φιλε μου το τελευταιο καιρο η ποροια μου ηταν 1.5 χρονο με Ν95 ->τρεις μηνες με Ε71 -> 1 μηνα με Ν97 -> και 1 εβδομαδα με Ν86 και οπως φαινεται θα το κρατησω για αρκετο καιρο.

 

Δεν ξερω να σου πω για τα αλλα προβληματα που εχεις αλλα οσο αναφορα τα ηχεια παιζουν τζαμι και δυνατα και ειναι ισαξια του Ν95.

 

Οσο για την κατηφορα που λες την ακουσα στο Ν97 (το Ε71 δεν το βαζω γιατι ειναι για αλλες δουλειες) και τρελαθηκα και ευτυχως που το σουταρα γρηγορα και πηρα τα λεφτα μου πισω.

 

Τσεκαρε και κανενα αλλο να δεις μηπως εχει προβλημα το δικο σου.

NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το τελευταιο καιρο η ποροια μου ηταν 1.5 χρονο με Ν95 ->τρεις μηνες με Ε71 -> 1 μηνα με Ν97 -> και 1 εβδομαδα με Ν86 και οπως φαινεται θα το κρατησω για αρκετο καιρο.

 

Δεν ξερω να σου πω για τα αλλα προβληματα που εχεις αλλα οσο αναφορα τα ηχεια παιζουν τζαμι και δυνατα και ειναι ισαξια του Ν95.

Οσο για την κατηφορα που λες την ακουσα στο Ν97 (το Ε71 δεν το βαζω γιατι ειναι για αλλες δουλειες) και τρελαθηκα και ευτυχως που το σουταρα γρηγορα και πηρα τα λεφτα μου πισω.

 

Τσεκαρε και κανενα αλλο να δεις μηπως εχει προβλημα το δικο σου.

 

Λυπαμαι φιλε διαφωνω....

και απο οτι βλεπω και αλλα παιδια πιο πανω κανανε τα ιδια παραπονα...

σε καμια περιπτωση ο ηχος του 86 δεν φτανει τον ηχο του 95....

ουτε για πλακα.......

τουλάχιστον στο δικο μου το κινητο....

αδυναμος ηχος πριμα και γενικα χαλια μαυρα...

ενταξει δεν ειπαμε να παιζει στερεο αλλα τουλάχιστον να βγαζεις ακρη σε αυτα που ακους...

βαζεις ενα κλιπ να δεις και ο ηχος σφυριζει στο κεφαλι σου.....

ειπαμε υπαρχει πτωση σε αυτο...

στο 73 που ειχα ο ηχος ηταν πολυ δυνατος...

στα 95 αρια και στα 2 τα εσπαγε....

απο κει και μετα το χαος......

σε ολα τα αλλα συμφωνω...το κινητο ειναι κορυφη...και θα το κρατησω και εγω πολυ καιρο....:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσων αφορα τον ηχο του κινητου που συζητατε, εγω ειμαι απολυτα ευχαριστημενος, και δεδομενου οτι ο κολλητος μου εχει το 95 8GB και τα εχω συγκρινει αμεσα, οι διαφορες ειναι ελαχιστες και μαλιστα ισως εχω καλυτερο ηχο...

 

 

Παρολα αυτα, εχω διαπιστωσει καποια προβληματα με την καινουρια αναβαθμηση (την 20.115). Το βασικο μου προβλημα ειναι οτι δεν εχει καλη αποκριση η μπαταρια του... Δηλαδη θα μου ειναι για 2 μερες με αρκετη χρηση με full μπαταρια και σε καποια στιγμη πανω σε τηλεφωνο θα μου πεταξει το "η μπαταρια εξαντλείται".

 

Επίσης εχω και το προβλημα με τον real player, ο οποιος τα μισα .mp4 μου τα παιζει κανονικα και στα αλλα μισα μου βγαζει προβλημα... Εγκατεστησα ενα προγραμματακι (το coreplayer) και τα παιζει ολα κανονικα... Αν καποιος μπορει να με βοηθεισει θα του ημουν υποχρεος!

 

Καποιος ειχε ρωτήσει αν με την καινουρια εκδοση στην καμερα η σημείωση των ενδειξεων τρεμοπαιζει η το εχουν διορθωσει... Εξακολουθει και τρεμοπαιζει. Αλλα και απο την καμερα δεν εχω κανενα παραπονο, και μαλιστα η καινουρια εκδοση εχει και αναγνωρηση προσωπων και κανει την ζωη ευκολη!

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια και μενα δεν κραταει πολυ ...αλλα το τσακιζω κανονικα....

 

χμμμμ λετε να αρχίσω να ανησυχώ για τα ηχεια.....????

εγω το εβαλα διπλα σε 95 και 958g σε τεστ με το ιδιο τραγουδι και δεν υπηρχα σε ενταση......:worry:

 

edit....

 

χμμμ εκανα ενα ψαχτηρι στο google και ειδα οτι πολυ κοσμος γκρινιαζει για τα ηχεια του 86...

επισης δειτε και αυτο...

http://www.allaboutsymbian.com/features/item/Nokia_Smartphone_Speakers_The_BoomBox_factor.php

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια και μενα δεν κραταει πολυ ...αλλα το τσακιζω κανονικα....

 

προσφατα που πηγα μια εκδρομη με 'κρεαμσε κυριολεκτικα.Πεμπτη βραδυ το φορτιζω full.παρασκευη βραδυ ηταν νεκρο.Το φορτιζω παλι full.Ααββατο βραδυ νεκρο.το φορτιζω περιπου μιση ωρα και μετα σε ενα 2ωρο ηταν παλι νεκρο!δεν μιλουσα πολυ στο κινητο ουτε μηνυματα εστελνα.απο οτι εχω καταλαβει την μπαταρια την σκωτονει ο χρηση τησ μηχανησ και ειδικα το φλασ!

Link to comment
Share on other sites

προσφατα που πηγα μια εκδρομη με 'κρεαμσε κυριολεκτικα.Πεμπτη βραδυ το φορτιζω full.παρασκευη βραδυ ηταν νεκρο.Το φορτιζω παλι full.Ααββατο βραδυ νεκρο.το φορτιζω περιπου μιση ωρα και μετα σε ενα 2ωρο ηταν παλι νεκρο!δεν μιλουσα πολυ στο κινητο ουτε μηνυματα εστελνα.απο οτι εχω καταλαβει την μπαταρια την σκωτονει ο χρηση τησ μηχανησ και ειδικα το φλασ!

 

ειναι στρωμενη η μπαταρια σου η καινουρια?

Link to comment
Share on other sites

παιδια δε κραταει η μπαταρια...ειναι γεγονος...

αν το ζορισεις με wifi photos κτλ...δεν βγαζεις ουτε μιση μερα.........

 

αλλα χαλαλι.......:)

το κινητο ειναι πανεμορφο.......

Link to comment
Share on other sites

Πρώην κάτοχος Ν95 8g . Δεν έχουν ΚΑΜΙΑ σχέση τα ηχεία του με το Ν86 που έχω τώρα. Μακράν καλύτερα του 95... Σφύριγμα, χαμηλότερη ένταση, αδικαιολόγητα πρίμα, χάλια ήχος γενικά.
Link to comment
Share on other sites

Πρώην κάτοχος Ν95 8g . Δεν έχουν ΚΑΜΙΑ σχέση τα ηχεία του με το Ν86 που έχω τώρα. Μακράν καλύτερα του 95... Σφύριγμα, χαμηλότερη ένταση, αδικαιολόγητα πρίμα, χάλια ήχος γενικά.

 

αντε ρε φιλε πεστα γιατι κοντεψα να τρελαθω.....!!!!!

σαν πρωην κατοχος ν95 και απλου αλλα και 8g υποστηρίζω το ιδιο πραγμα...

τα ηχεια ειναι ενα χαλι και μισο μπροστα στα 95αρια...

ασε που τα ειδα και στην πραξη τα εβαλα διπλα διπλα στο ιδιο τραγουδι.....και επαθα σοκ....βασικα ντράπηκα......:X

ειναι απο τα λιγα αλλα βασικα μείον του πανέμορφου αυτου κινητου....

ελπιζω να κανει κατι η νοκια σε κανενα update τουλάχιστον για αυτο........αν γινεται...τελος παντων.....

ειναι κριμα να εχεις κλιπ στο κινητο σου η να βλεπεις κλιπ απο το youtube στην τελεια οθοναρα και ο ηχος να σου σφυρίζει τα αυτια.........

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...