Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το BlackBerry OS


overflow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την ενεργποίηση της Bis έκανες battery pull; είναι απαραίτητο για να ολοκληρωθεί η διαδικασία.
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω acount αλλ βαζοντας το pin & imei μου βγαζει το παρακατω μυνημα

Your account is not accessible via HTML browser. Please use your device to access BlackBerry Internet Service.

 

sory μπηκα απο τον bb και λειτουργει

 

και παλι πουθενα το blackberry maps το messenger το κατεβασα μονος.

Τελως παντων μαλλον θα το κατεβασω και αυτο μονος

Ευχαριστω για την βοηθεια

Αυτό έχει να κάνει, νομίζω, με την ενεργοποίηση του BIS 2.8 από τη RIM. O λογαριασμός ρυθμίζεται μέσα από το τηλέφωνο μόνο. Αυτό γίνεται για νέους λογαριασμούς που γίνονται μετά την ενεργοποίηση του νέου BIS. Και σε εμένα αυτό συμβαίνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω ενα Storm και δεν μπορω να λαβω τιποτα μεσω bluetooth το περιεργο ομως ειναι οτι μπορω να στειλω μεσω bluetooth. Εχεται καμια ιδεα γιατι γινεται αυτο????
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα Storm και δεν μπορω να λαβω τιποτα μεσω bluetooth το περιεργο ομως ειναι οτι μπορω να στειλω μεσω bluetooth. Εχεται καμια ιδεα γιατι γινεται αυτο????

 

Πρώτα βάζεις στις συσκευές σου το κινητό που θέλει να σου στείλει και μετά πας media/πατάς bb menu και επιλέγεις receive bleutooth

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Πείρα το 8900 και είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά δεν εχει ραδιόφωνο...

 

Γινεται να κανω κάτι για να έχω?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και τρεις μέρες δε μπορώ να χρησιμοποιήσω την εφαρμογή gmail που είχα εγκαταστήσει στη συσκευή μου Bold 9000. Οταν επιχειρουσα να συνδεθώ με το gmail έπαιρνα το μήνυμα : this program requires a working data connection. Please check your signal strength and connections settings and then restart the application".

 

Αφού απεγκατεστησα και ξαναεγκατέστησα την εφαρμογή το πρόβλημα παραμένει και εμφανίζεται το ίδιο μήνυμα.

 

η εφαρμογή μέχρι προχθές λειτουργούσε κανονικά.

 

Το πρώτο φυσικά που έκανα ήταν battery pool.

 

Μήπως έχει καποιος καμμια ιδέα του τι μπορεί να συμβαίνει??????

 

Υ.Γ. όλες οι άλλες εφαρμογές λειτουργούν κανονικά......

Link to comment
Share on other sites

Πείρα το 8900 και είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά δεν εχει ραδιόφωνο...

 

Γινεται να κανω κάτι για να έχω?

 

Xλωμο το βλεπω

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο μέσω internet αλλά εφαρμογές όπως το slacker δεν είναι συμβατές με Ελλάδα.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα σας

χαρουμενος κατοχος μαυρομουρου και εγω σημερα κατι εγεινε και πρεπει να παει για επισκευη μαλλον

 

κολησε και επρεπε να βγαλω μπαταρια για να κανει επαννεκινηση και επειδη ψιλοβρεχε μαλλον επεσε καποια σταγονα μεσα στην μπαταρια και μολις ξεκινησε εβγαλε ενα μηνυμα που ελεγε οτι εχει υγρασια η κατι τετοιο και εσβυσε !

 

καμια προσπαθεια επαννεκινησης δεν ειχε τυχη και απο οτι μου ειπαν στην υποστηριξη blackberry - vodafone πρεπει να το παω στο καταστημα που συνεργαζωμαι για να το δουν

 

εχει παθει κανεις σας κατι παρομομιο ?

τι κανετε σε αυτη την περιπτωση ?

24 hours news Breaking News Online http://www.bno.gr
Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν τους λές οτι σου έπεσε νερό και προσεύχεσαι να μην στο βγάλουν εκτός εγγύησης.
Link to comment
Share on other sites

Είχε κυκλοφορήσει παλαιότερα πληροφορία ότι θα κυκλοφορούσε και έκδοση του last.fm για ΒΒ αλλά ακόμα τίποτα. Το last.fm είναι συμβατό και με Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

δεν επεσε στο νερο !

μια σταγονα βρηκα στο μεταλλο κατω απο την μπαταρια οταν το ανοιξα για να ριξω μια ματια !

24 hours news Breaking News Online http://www.bno.gr
Link to comment
Share on other sites

Αστο κλειστό και χωρίς να το βάλεις στην φόρτιση και δοκίμασε το να το ανοίξεις αύριο πάλι. Αν είναι υγρασία θα στεγνώσει και το ΒΒ θα λειτουργεί όπως πρίν
Link to comment
Share on other sites

αυτο θα κανω και βλεποντας και κανοντας!

βεβαια η ζημια δεν ειναι μονο εκει !

 

ειχα μεσα την καρτα της υπηρεσιας vodafone 2geather οπου εχεις 2 αριθμους σε 1 sim και εβαλα την καρτα σε αλλο τηλεφωνο και εχει μεινει στον blackberry αριθμο και οχι στον αριθμο που ειναι το γνωστο μου τηλεφωνο στους συνεργατες μου !

 

βεβαια ειχε γινει κανονικα η αλλαγη απο vf1 σε vf2 και περνω τα τηλεφωνηματα αλλα οχι τα μηνυματα !!

24 hours news Breaking News Online http://www.bno.gr
Link to comment
Share on other sites

Για το 2gether πρέπει να έχεις ενεργοποιημένη bis στην συσκευή σου και θα σου εμφανιστεί στο setup επιλογή 2gether και απο εκεί θα μπορείς να αλλάζεις γραμμές
Link to comment
Share on other sites

την καρτα τωρα την εχω μεταφερει σε ενα glofiish x500 και μαλλον δεν υποστηριζει αυτη την υπηρεσια και βλεπω τον αριθμο που ηταν τελευταια φορα ενεργοποιημενος !
24 hours news Breaking News Online http://www.bno.gr
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να αγορασεις το i.Tech clip D radio και να εχεις ραδιοφωνο στο ακουστικο σου, με μια απλη συνδεση bluetooth!
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθες έγραψε σε άρθρο του ο HellsAngel81 ποιες συσκευές θα υποστηρίζουν επίσημα το Blackberry O.S 5.0 ενώ στα φόρουμ μας έγινε αναφορά από εμένα ότι σήμερα θα είναι η επίσημη ημέρας κυκλοφορίας. Λοιπόν κύριοι και κυρίες η μεγάλη μέρα έφτασε.

Το Blackberry O.S 5.0 κυκλοφόρησε επίσημα.

 

Περισσότερα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα αγορασα μια συσκευη απο την αγγλια. Η συσκευη ειναι unlocked και λειτουργει με την wind. Η συσκευη ηρθε με branding της Vodafone UK με αποτελεσμα να εμφανιζει το splash screen και στο engineering screen εχει σαν vendor id το 120.

 

Αν κανω debranding (με το σχετικο ρισκο) εχω να κερδισω κατι επιπλεον εκτος απο την εξαφανιση του splash screen και το να εχω το engineering screen της RIM?

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα κερδίσεις τίποτα παραπάνω. Το μόνο που κερδίζεις είναι να κάνεις auto updates από τον dm αλλά δεν είναι και τίποτα σημαντικό. Έτσι κι αλλιώς ότι ος βγαίνει κυκλοφορεί και leaked οπότε...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το BlackBerry OS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...