Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το BlackBerry OS


overflow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τον ίδιο τρόπο που το ξεκλειδώνεις. Δηλαδή ή κάνοντας χρήση κάποιου προγράμματος ή στέλνωντας τα απαραίτητα στοιχεία σε κάποιο site που ειδικεύεται στο unlocking.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, εχω ενα προβληματακι.

Αγορασα το bold 9000 και δεν εχει καθολου το ''Maps''. Ειναι η εκδοση 4.6.0.216

Οταν παω να το κατευασω απο τη σελιδα της blackberry μου κανει τη συνδεση με τη συσκευη αλλα λεει οτι υπαρχει σφαλμα στη σελιδα. Οταν παω να το κανω μεσω του pc με το application loader, αφου εχω κατευασει το αρχειο απο τη σελιδα, το κανει εγκατασταση αλλα μου λεει στη συσκευη οτι δεν μπορει να βρεθει ενα αρχειο.

Η συσκευη ενος φιλου μου, αγορασμενη μερικου μηνες νωριτερα απο εμενα εχει το Maps και λειτουργει κανονικοτατα.

Μια βοηθεια σας παρακαλω?

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την τελευταία έκδοση του λογισμικού που θα βρεις στο πρώτο πόστ του αντίστοιχου thread και απλά επιλέξε τα maps για εγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς επειδή μπαίνω από το ΒΒ δεν μπορώ να παραθέσω Λίνκ.

 

Θα το βρεις μεσά στην περιοχή blackberry software και έχει τίτλο device os 4.6 (9000)

Link to comment
Share on other sites

Episis to idio ginetai me to Motorola S705, to xrisimopoio me to Bold kai einai apsogo, leitourgei teleia. Einai palio montelo, eixe 100 euro, alla nomizo pos mporeis na to vreis gyro sta 50 se kapoia magazia.

 

http://www.skroutz.gr/s/3802/Motorola-S-705.html?keyphrase=s705

http://ep.yimg.com/ca/I/1800mobiles_2076_84116510

Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις και το Motorola s605 το πήρα χθές απο multirama στην πάτρα , στα 30 € . πιάνει και ραδιόφωνο απλά δεν μπορείς να δείς ποιον σταθμό ακούς ... :P
Link to comment
Share on other sites

Αντίστοιχο threadυπάρχει παιδιά. Ας μην ξεφεύγουμε :)

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Ηθελα να ρωτήσω γιατί ενώ έχω κατεβάσει και έχω κάνει εγκατάσταση στην εφαρμογή BlackBerry App World όταν προσπαθώ να κατεβάσω ή να εγκαταστήσω μια FREE εφαρμογή μου λέει:

"Upgrade your service to a plan that includes browsing and discover a world of possibilitiesat BlackBerry App World.Contact your service provider for more details."

Σημειώνω ότι την εγκατάσταση του App World την έκανα απο http://www.blackberry-experts.net/news/app-world-updated-11011-and-how-install-it-all-countries.

:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Ηθελα να ρωτήσω γιατί ενώ έχω κατεβάσει και έχω κάνει εγκατάσταση στην εφαρμογή BlackBerry App World όταν προσπαθώ να κατεβάσω ή να εγκαταστήσω μια FREE εφαρμογή μου λέει:

"Upgrade your service to a plan that includes browsing and discover a world of possibilitiesat BlackBerry App World.Contact your service provider for more details."

Σημειώνω ότι την εγκατάσταση του App World την έκανα απο http://www.blackberry-experts.net/news/app-world-updated-11011-and-how-install-it-all-countries

:)
Link to comment
Share on other sites

finos_j

Μπορείς να ανοίγεις ένα θέμα στο αντίστοιχο thread και να μην παραθέτεις δύο φορές το ίδιο μήνυμα :)

Καλή συνέχεια

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιημένο BIS στη γραμμή σου; Αν ναι, δοκίμασε να το απεγκαταστήσεις και να το περάσεις ξανά.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Ενω εχω κανει κανονικα το setup email με τη vodafone, και εχω λογαριασμο της μορφης ...@mobileemail.vodafone.gr, κανοντας add 2 λογαριασμους hotmail που εχω, μου ηρθε το εξης μηνυμα σε καθε λογαριασμο.

 

If you use an email client (e.g. Microsoft® Outlook®, Mozilla® Thunderbird, etc.) to access your ...@hotmail.com messages, change your email client settings to leave your email messages on the server. If the email client does not leave email messages on the server, the BlackBerry® Internet Service may not be able to deliver them to your BlackBerry® device.

To leave email messages on your email server you may need to complete the following steps:

1. In your email client (Outlook, Thunderbird, etc.) on your computer, under Tools or Mail > Preferences.

2. Select your email account.

3. Locate advanced, server settings or options.

4. Select the option to leave email messages on the server.

 

Με αποτελεσμα, να μου ερχονται τα μειλ, αλλα με καμια 10λεπτη καθυστερηση. Στο μεταξυ, ψαχνω να βρω αυτες τις ρυθμισεις, αλλα τιποτα. Ξερει καποιος τι πρεπει να κανω;

 

Ευχαριστω.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς outlook? Οι ρυθμίσεις αυτές είναι για client των τύπων που αναφέρονται.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να τον χρησιμοποιησω, αλλα μαλλον κατι δεν εκανα καλα...
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Λογικά για να είχες πρόσβαση πριν θα είχες BIS (την υπηρεσία της ΒΒ την οποία την καταλαβαίνεις απο τα κεφαλαία γράμματα στο GPRS), μπορεί ίσως να ήταν κάποιο κόλλημα του παρόχου.

 

Μήπως πήγαινε να συνδεθεί με wifi; Το gmail δεν υποστηρίζει wifi συνδέσεις.

 

Δοκίμασε να στείλεις τα service books απο το Options-advanded-host routing table-bb button-register now. Μόλις έρθει το μήνυμα βγάλε sim και μπαταρία και τοποθέτησε τα ξανα.

 

Αν και αυτό δεν πιάσει απεγκατέστησε και εγκατέστησε ξανά την εφαρμογή.

 

ps: Τώρα το είδα το θέμα για πρώτη φορά :lol:!

Link to comment
Share on other sites

Και δηλαδη και εγω το εχω αναφερει σε αλλο θεμα για αυτο δεν μπορω να μπω στο gmail και να κατεβασω apps , επειδη δεν το υποστηριζει το ΒΒ μεσω wifi ;

Πρεπει να φτιαξω καινουργιο email που να το υποστηριζει;

Και αν ναι,ποια email υποστηριζει;

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Όποια apps δεν σου δείχνει διαθέσιμα για download, δεν είναι λόγω του wifi, αλλά του λογισμικού σου. Απλά δεν είναι συμβατές με την έκδοση που έχεις. Στην συγκεκριμένη περίπτωση η εφαρμογή του gmail, ενώ μπορείς να την κατεβάσεις κανονικά με wifi, δεν μπορείς να την χρησιμοποιήσεις με wifi σύνδεση.

 

Έχεις BIS;

Link to comment
Share on other sites

αντε να βγει η επισημη 5.0 να γινει το STORM στο web surfing σαν το iphone 3G S. To ''δούλεψα'' χτες απο ενα γνωστο και επαθα πλακα .....
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

O browser θέλει ακόμα πολύ δουλειά για να φτάσει τον safari. Ήδη γίνονται βήματα από τη στιγμή που αγόρασε η rim την torch mobile. Η διάθεση του iris browser της τελευταίας υποστήριζε flash και ήταν αρκετά γρήγορος. Η διάθεση του σταμάτησε και επίσημα πράγμα που δηλώνει ότι πλέον έχει αναλάβει η rim την ανάπτυξη του.
Link to comment
Share on other sites

O browser θέλει ακόμα πολύ δουλειά για να φτάσει τον safari. Ήδη γίνονται βήματα από τη στιγμή που αγόρασε η rim την torch mobile. Η διάθεση του iris browser της τελευταίας υποστήριζε flash και ήταν αρκετά γρήγορος. Η διάθεση του σταμάτησε και επίσημα πράγμα που δηλώνει ότι πλέον έχει αναλάβει η rim την ανάπτυξη του.

μονο ο OPERA ισως μας σωσει ........

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Όποια apps δεν σου δείχνει διαθέσιμα για download, δεν είναι λόγω του wifi, αλλά του λογισμικού σου. Απλά δεν είναι συμβατές με την έκδοση που έχεις. Στην συγκεκριμένη περίπτωση η εφαρμογή του gmail, ενώ μπορείς να την κατεβάσεις κανονικά με wifi, δεν μπορείς να την χρησιμοποιήσεις με wifi σύνδεση.

 

Έχεις BIS;

 

Ναι εχω BIS

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

αντε να βγει η επισημη 5.0 να γινει το STORM στο web surfing σαν το iphone 3G S. To ''δούλεψα'' χτες απο ενα γνωστο και επαθα πλακα .....

 

Δεν ξέρω αν η 5.0 θα σώσει την κατάσταση, καθώς από το παρακάτω βιντεάκι

εγώ τουλχ απογοητεύτηκα...

 

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το BlackBerry OS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...