Jump to content

The Big Bang Theory (CBS)


SagoniasSlutRose
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 337
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ουτε κρυο ουτε ζεστη για μενα.Στα ιδια επιπεδα με τον 6ο κυκλο θα ειναι απ'οτι φαινεται.Το 2ο επεισοδιο μου φανηκε λιγο καλυτερο απο το 1ο.Γενικα,ειχε καποιες αστειες στιγμες(οπως εκει που ο Howard και ο Raj επιαναν ο ενας το στηθος του αλλου ή η θυληπρεπης συμπεριφορα του Howard) αλλα εχει χαλασει αρκετα η σειρα λογο του οτι εχουν βαλει και τα ερωτικα μεσα τωρα τελευταια(στις τελευταιες 3 σεζον).Επισεις ο Sheldon μεσα απο την σχεση του με την Amy εχει αρχισει να αποκταει συναισθηματα και να γινεται λιγο πιο "κανονικος",κατι που επισεις χαλαει την σειρα,αφου η εκκεντρικη συμπεριφορα του ηταν ενα απο τα δυνατα χαρτια της σειρας.Αγαπαμε τον παλιο ψυχρο και θεοπαλαβο Sheldon.
Link to comment
Share on other sites

οντως τα 2 πρωτα ήταν ξενερωμα, έφτασα να λέω άντε πότε θα τελειώσει. το μόνο που μου αρεσε ήταν το μπουστο της πένυ όταν ανοιγει τη πόρτα στο σελντον μετα τον εφιαλτη που χε στην αρχη του 1ου.
Link to comment
Share on other sites

Ουτε κρυο ουτε ζεστη για μενα.Στα ιδια επιπεδα με τον 6ο κυκλο θα ειναι απ'οτι φαινεται.Το 2ο επεισοδιο μου φανηκε λιγο καλυτερο απο το 1ο.Γενικα,ειχε καποιες αστειες στιγμες(οπως εκει που ο Howard και ο Raj επιαναν ο ενας το στηθος του αλλου ή η θυληπρεπης συμπεριφορα του Howard) αλλα εχει χαλασει αρκετα η σειρα λογο του οτι εχουν βαλει και τα ερωτικα μεσα τωρα τελευταια(στις τελευταιες 3 σεζον).Επισεις ο Sheldon μεσα απο την σχεση του με την Amy εχει αρχισει να αποκταει συναισθηματα και να γινεται λιγο πιο "κανονικος",κατι που επισεις χαλαει την σειρα,αφου η εκκεντρικη συμπεριφορα του ηταν ενα απο τα δυνατα χαρτια της σειρας.Αγαπαμε τον παλιο ψυχρο και θεοπαλαβο Sheldon.

 

Αν αλλάξει και ο χαρακτήρας του Σέλντον, η σειρά για μένα θα τελειώσει ... Έχω αρχίσει ήδη να πιστεύω ότι η τρέχουσα σεζόν είναι χειρότερη και από την περσινή, αλλά το μόνο που με "κρατάει" είναι αυτός .. Ειδικά στο πρώτο επεισόδιο που έλεγε για την αλλαγή στο ui του YouTube, θεός .. !! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με εσάς. Έχει πέσει η σειρά. Αν και με τα δύο πρώτα γέλασα περισσότερο από ότι με την πλειοψηφία των περσινών. Ελπίζω να ανέβει στα επόμενα, αλλά με αυτό το δρόμο που έχει πάρει μου φαίνεται δύσκολο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο επεισοδιο με τον Σελντον να δινει ρεστα,αλλα με ξενερωσε απιστευτα το τελος που αποδειχτηκε οτι ο Ραζ εστησε το παιχνιδι για να κερδισουν ολοι και ετσι ολες οι δοκιμασιες ηταν ασκοπες αφου ολοι ειχαν το νομισμα στην τσεπη τους.Τον λυπηθηκα λιγο τον κακομοιρη τον Ραζ που τον κυνηγουσαν στο τελος αλλα του αξιζε για την βλακεια που εκανε.
Link to comment
Share on other sites

Σαφώς καλύτερο και πιο .. "nerd" το 4ο επεισόδιο της σειράς .. Το όλο με την υπόθεση της ταινίας του Ιντιάνα Τζόουνς είχε πολλή γέλιο, αλλά κι εμείς, το αντρικό κοινό, είχαμε την ευκαιρία να θαυμάσουμε άλλο λίγο τον "εσωτερικό κόσμο" της Πέννυ .. :p

 

Δεν ξέρω αν το παρατηρήσατε, αλλά στο τέλος όλων των επεισοδίων λέει, "On the next episode of tbbt" και το λένε διαφορετικοί ηθοποιοί οι οποίοι έχουν και τον πρωταγωνιστικό ρόλο στο επόμενο επεισόδιο .. Πχ. στο τέλος του 1ου επεισοδίου το λέει ο Σέλντον και το βασικό στοιχείο του 2ου επεισοδίου είναι ότι ο Σέλντον είναι θυμωμένος με τον Λέοναρντ, στο τέλος του 2ου το λέει ο Ραζ και στο 3ο η βασική υπόθεση είναι το παιχνίδι που βάζει τους άλλους να παίξουν ο ίδιος και στο τέλος του 3ου το λέει ο Λέοναρντ ο οποίος είχε πρωταγωνιστικό ρόλο στο 4ο λόγω του βιβλίου της μάνας του και του ότι χρησιμοποιούσε τα άσχημα βιώματα της παιδικής του ηλικίας για να "χειραγωγεί" σεξουαλικά την Πέννυ ... :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το παρατηρήσατε, αλλά στο τέλος όλων των επεισοδίων λέει, "On the next episode of tbbt" και το λένε διαφορετικοί ηθοποιοί οι οποίοι έχουν και τον πρωταγωνιστικό ρόλο στο επόμενο επεισόδιο .. Πχ. στο τέλος του 1ου επεισοδίου το λέει ο Σέλντον και το βασικό στοιχείο του 2ου επεισοδίου είναι ότι ο Σέλντον είναι θυμωμένος με τον Λέοναρντ, στο τέλος του 2ου το λέει ο Ραζ και στο 3ο η βασική υπόθεση είναι το παιχνίδι που βάζει τους άλλους να παίξουν ο ίδιος και στο τέλος του 3ου το λέει ο Λέοναρντ ο οποίος είχε πρωταγωνιστικό ρόλο στο 4ο λόγω του βιβλίου της μάνας του και του ότι χρησιμοποιούσε τα άσχημα βιώματα της παιδικής του ηλικίας για να "χειραγωγεί" σεξουαλικά την Πέννυ ... :p

 

To παρατηρησα απο το 1ο επεισοδιο και με παραξενεψε πολυ,διοτι μετα την φραση "On the next episode of tbbt" περιμενα να δω καποιο sneak preview ή τρεϊλερ σχετικα με το επομενο επεισοδιο,ομως αντι γι'αυτο επεφταν κατευθειαν οι τιτλοι τελους.Τι νοημα εχει το να ακουγεται ξερα η φραση "Στο επομενο επεισοδιο του tbbt" χωρις να δειχνουν κατι απο το επομενο επεισοδιο?Στο τελος του 4ου επεισοδιου το ειπε η Bernadette,αρα σημαινει οτι θα εχει τον πρωταγωνιστικο ρολο στο 5ο επεισοδιο?

Link to comment
Share on other sites

To παρατηρησα απο το 1ο επεισοδιο και με παραξενεψε πολυ,διοτι μετα την φραση "On the next episode of tbbt" περιμενα να δω καποιο sneak preview ή τρεϊλερ σχετικα με το επομενο επεισοδιο,ομως αντι γι'αυτο επεφταν κατευθειαν οι τιτλοι τελους.Τι νοημα εχει το να ακουγεται ξερα η φραση "Στο επομενο επεισοδιο του tbbt" χωρις να δειχνουν κατι απο το επομενο επεισοδιο?Στο τελος του 4ου επεισοδιου το ειπε η Bernadette,αρα σημαινει οτι θα εχει τον πρωταγωνιστικο ρολο στο 5ο επεισοδιο?

 

Προφανώς οι αμερικάνοι το βλέπουν στις τηλεοράσεις τους. Εμείς όχι γιατί το κόβει αυτός που ριπάρει το επεισόδιο για να το δούμε μέσω νετ.:rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

παντως απο αλλες σειρες κρατιεται σχετικα καλα ακομα. Δεμ ειναι βεβαια σαν τις 2 πρώτες σεζον αλλα για μια φορα την εβδοαμαδα καλο είναι.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Μετά το ανιαρό σχετικά πρώτο επεισόδιο έχει βελτιωθεί αισθητά. Μακάρι να συνεχίσει έτσι.

 

Και πάνω που λέγαμε, "βελτιώνεται κάπως", ήρθε το 7ο επεισόδιο να μας αποτελειώσει .. Δε θα σχολιάσω γιατί δεν έχω τίποτα να πω εκτός από το ότι το σταμάτησα ούτε στη μέση γιατί το βαρέθηκα ..!!

 

Είναι η μόνη αμερικάνικη σειρά που έχω το χρόνο και βλέπω μιας και την έχω δει από το πρώτο επεισόδιο και ξέρω τί γίνεται, αλλά σκέφτομαι πολύ σοβαρά να την εγκαταλείψω .. :X

Link to comment
Share on other sites

παραδοξως αυτη η σαιζον μ αρεσει αρκετα απο εκει που το εβλεπα απλα και μονο για να μην το παρατησω επειδη το παρακολουθω απο την αρχη . δε μπορω να πω οτι θυμιζει αρχες γιατι εχει αλλαξει πλεον το χιουμορ και το σκηνικο γενικοτερα , αλλα βλεπεται πολυ καλυτερα ως τωρα .

Κατι σαν το HIMYM που επισης παραδοξως η τελευταια του σαιζον φαινεται να ειναι πολυ ικανοποιητικη ως τωρα και βγαζει αρκετο γελιο ( ενω ηταν στην ακριβως ιδια μοιρα με το αλλο )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
συμφωνω, με εξαιρεση 1-2 επεισοδεια και οι 2 σειρες ειναι πολυ πολυ καλες :) πχ HIMYM αυτο με την κοπελα που κλαιει ολη την ωρα, αηδια, το προχθεσινο υπεροχο.... το τελευταιο TBBT δεν το εχω δει ακομα (αυριο) ομως μπορω να πω με αρεσει πολυ με εξαιρεση ενα, δε θυμαμαι ποιο, η το 6 η το 7 νομιζω...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο είχε πολύ γέλιο πάντως....

Ο μεθυσμενος Σελντον μαζι με τον πεθερο του Χαουαρντ ηταν ολα τα λεφτα

Link to comment
Share on other sites

Ο μεθυσμενος Σελντον μαζι με τον πεθερο του Χαουαρντ ηταν ολα τα λεφτα

 

Γι'αυτό το κομμάτι εννοούσα όντως, απλά δεν ήθελα να το αναφέρω για να μην το χαλάσω για κάποιον που δεν το είδε... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σιγά το χιούμορ. Αλλο ένα γλυκανάλατο επεισόδιο...όσες ευκαιρίες του δίνω μετά το μετανιώνω που το είδα.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Χάσαν πια το nerd style, στοιχείο που ήταν το σημαντικότερο τους χαρακτηριστικό.

Συνεχίζουμε να το βλέπουμε όμως για την κ@λαρα της Πέννυ :D

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζουμε να το βλέπουμε όμως για την κ@¥λ%ρα την Πέννυ :D

 

Fixed xD

Θα καταλάβουμε πάντως πότε θα είναι στα τελειώματα η σειρά. Ο Σελντον θα έχει γίνει νορμάλ άνθρωπος :lol:

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

εμενα παντως μου εβγαλε μπολικο γελιο :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...