Jump to content

The Big Bang Theory (CBS)


SagoniasSlutRose
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πιο πολύ μου άρεσε το 3ο. Εκτός του οτι μ εψησε πολύ το παιχνίδι που έπαιζαν ο Σελντον με την θηλυκή του φίλη (not girlfriend, a girl and a friend) στην αρχή [καψιμο :lol: ] γέλασα σε πολλά σημεία και θυμηθηκα οτι ειχα καιρό να γελάσω μ αυτή τη σειρα
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 337
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ενταξει παιδια μιλαμε ο ηθοποιος ειναι (seldon ) ειναι ταλενταρα οπως και οι αλλοι απλα αυτοσ κανει μπαμ...η 4η season ακομα ψιλοχλυαρη την κοβω..
Link to comment
Share on other sites

ενταξει παιδια μιλαμε ο ηθοποιος ειναι (seldon ) ειναι ταλενταρα οπως και οι αλλοι απλα αυτοσ κανει μπαμ...η 4η season ακομα ψιλοχλυαρη την κοβω..

 

όντως στην τέταρτη σεζόν δεν υπηχρε κάποια εξέλιξη που θα περιμέναμε

 

 

υποκλίνομαι σε SHELDON!!!!!!!!!!!:clap::clap::clap:

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλος ο σελντον οπως και το παιδι με τη μανα που φωναζει (μου διαφευγει τωρα το ονομα του)

επισης ξεχωριζει η γκομενα του σελντον...λολ

Link to comment
Share on other sites

Εσεις το ξέρατε ότι η Kaley Cuoco (Penny) έχει χτυπήσει εδώ και κάποιο καιρό (στην ιππασια νομίζω - εσπασε το πόδι της) και δεν μπορεί να κάνει γυρίσματα; Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να βγάλουν τις σκηνές της απο τα επεισόδια που δεν πρόλαβε να γυρίσει: είπαν πως η προβολή της σειράς θα συνεχιστεί κανονικά, αλλά χωρίς Πενυ για ένα διάστημα...

 

Εγώ το πήρα χαμπάρι στο πιο πρόσφατο επεισόδιο στο τέλος, γιατί αναφερόταν στο γεγονός αυτή η "vanity card" που κολλάει μετά τους τίτλους τέλους ο δημιουργός Chuck Lore (άλλη κουλαμάρα κι αυτή...να μου πεις το κάνει αντι να γράφει μπλογκ)

 

Edit: α, OK απ ό τι βλέπω εδώ θα ναι μόνο για 2 επεισόδια...

Edited by just_a_comment
Link to comment
Share on other sites

Εσεις το ξέρατε ότι η Kaley Cuoco (Penny) έχει χτυπήσει εδώ και κάποιο καιρό (στην ιππασια νομίζω - εσπασε το πόδι της) και δεν μπορεί να κάνει γυρίσματα; Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να βγάλουν τις σκηνές της απο τα επεισόδια που δεν πρόλαβε να γυρίσει: είπαν πως η προβολή της σειράς θα συνεχιστεί κανονικά, αλλά χωρίς Πενυ για ένα διάστημα...

 

Εγώ το πήρα χαμπάρι στο πιο πρόσφατο επεισόδιο στο τέλος, γιατί αναφερόταν στο γεγονός αυτή η "vanity card" που κολλάει μετά τους τίτλους τέλους ο δημιουργός Chuck Lore (άλλη κουλαμάρα κι αυτή...να μου πεις το κάνει αντι να γράφει μπλογκ)

 

Edit: α, OK απ ό τι βλέπω εδώ θα ναι μόνο για 2 επεισόδια...

Xμ έτσι εξηγείται. Επειδή έχω δει όλα τα επεισόδεια της σειράς ξέρω ότι σε κανένα δεν έλλειπε η Penny και μου έκανε εντύπωση που στο 6ο (αν δεν κάνω λάθος) επεισόδειο της 4ης σεζόν δεν εμφανίστηκε καθόλου.

 

Πάντως είδα χθες το 7ο στο οποίο την έδειξε σε μερικές σκηνές.

Link to comment
Share on other sites

ευτυχώς θα είναι γι 2 επεισόδια

 

πολυ καλος ο σελντον οπως και το παιδι με τη μανα που φωναζει (μου διαφευγει τωρα το ονομα του)

επισης ξεχωριζει η γκομενα του σελντον...λολ

 

φίλε αναφέρεσαι στον Howard Wolowitz (Simon Helberg)?

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο αγαπημένος μου είναι ο Sheldon.. Μου αρέσει που είναι υπερβολικά έξυπνος -και εξυπνάκιας φυσικά.. Και είναι και πολύ γλυκός!

 

Πολύ καλός και ο Κουθροπαλι.. Μου αρέσουν οι έξυπνες ατάκες που πετάει απ το πουθενά..

 

Νομίζω ο χειρότερος είναι ο Leonard.. Γενικά το όλο το στυλ και το ύφος του είναι πολύ κάπως...

 

Πάντως η σειρά είναι από τις αγαπημένες μου!

Link to comment
Share on other sites

Xμ έτσι εξηγείται. Επειδή έχω δει όλα τα επεισόδεια της σειράς ξέρω ότι σε κανένα δεν έλλειπε η Penny και μου έκανε εντύπωση που στο 6ο (αν δεν κάνω λάθος) επεισόδειο της 4ης σεζόν δεν εμφανίστηκε καθόλου.

 

Πάντως είδα χθες το 7ο στο οποίο την έδειξε σε μερικές σκηνές.

 

Πω! καλά : κι εγω το έχω δει το 6ο αλλά δεν είχα προσέξει ότι δεν είχε καθόλου Πενυ μέσα! μόνο μου χε φανεί πιο σύντομο απ ό τι συνήθως για κάποιο λόγο -- φοβερή παρατηρητικότητα :lol::p

 

Χμμ... ίσως παντως κάτι να σημαίνει κι αυτό (το ότι δεν πρόσεξα την απουσία της)....μήπως ο χαρακτήρας της Πενυ -από τότε που χώρισε με το Λεναρντ και, κυρίως, από τότε που έχει εξοικειωθεί πια πλήρως με τη geekiness της παρέας και δεν την εκπλήσσουν αυτά που κάνουν - δεν προσφέρει και πολλά στην κωμική συνταγή της σειρας;

 

Πάντως από δω και πέρα θα τη βλέπουμε ή καθιστή πίσω απ' το τραπεζάκι ή πίσω απ' το μπαρ για να κρυβεται ο γυψος...poor Penny :cry:

 

Νομίζω ο χειρότερος είναι ο Leonard.. Γενικά το όλο το στυλ και το ύφος του είναι πολύ κάπως...

 

Mωρέ ο Λεναρντ είναι ο χαρακτήρας με τον οποίο είναι πιο εύκολο να ταυτιστεί κανεις. Ο ρόλος του στη σειρά είναι ακριβώς αυτός, να είναι ο πιο ρεαλιστικός από την παρέα των αγοριών: είναι geeky αλλά όχι uber geek, δεν ειναι τελειως αντικοινωνικός αλλά είναι αδέξιος και ντροπαλός, έχει φυσιολογικά συναισθήματα και ανάγκες - ερωτεύεται hopelessly, του λείπει η αγάπη της φυσιολογικής οικογένειας (και το τραγικό που με το Σελντον θα ήθελαν να είχαν ο ένας την οικογένεια του άλλου)...γενικά είναι γλυκούλης και συμπαθητικούλης ως χαρακτήρας. Τώρα ο ηθοποιός είναι αλήθεια ότι δεν είναι και φοβερά συμπαθητικός ως παρουσία, αλλά με τα χρόνια έχει ταυτιστει με το χαρακτήρα οποτε αναγκαστικα δεν μπορούμε να φανταστούμε άλλον στη θεση του...

Link to comment
Share on other sites

Πω! καλά : κι εγω το έχω δει το 6ο αλλά δεν είχα προσέξει ότι δεν είχε καθόλου Πενυ μέσα! μόνο μου χε φανεί πιο σύντομο απ ό τι συνήθως για κάποιο λόγο -- φοβερή παρατηρητικότητα :lol::p

 

Χμμ... ίσως παντως κάτι να σημαίνει κι αυτό (το ότι δεν πρόσεξα την απουσία της)....μήπως ο χαρακτήρας της Πενυ -από τότε που χώρισε με το Λεναρντ και, κυρίως, από τότε που έχει εξοικειωθεί πια πλήρως με τη geekiness της παρέας και δεν την εκπλήσσουν αυτά που κάνουν - δεν προσφέρει και πολλά στην κωμική συνταγή της σειρας;

 

Eγώ πάλι το κατάλαβα αμέσως γιατί είναι αυτή που δίνει το κάτι διαφορετικό σε σχέση με τους geeks της παρέας.:lol:

 

Και για τους Sheldon addicted (ή Bazinga addicted) http://instantbazinga.com/

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι ξερω το σταματησε και εβαλε το επισης κορυφαιο two and a half man..

 

όντως είναι κορυφαίο το Two and a half man αλλά σαν το Big Bang δεν είναι.. :D

είδα τις προάλλες τελικά μια διαφήμιση του star με τις σειρές που μάλλον θα δείξει και μέσα σ'αυτές είδα και το Big Bang. μακάρι! :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά ξέρει κανείς γιατί εδώ και δύο εβδομάδες δεν έχει παίξει νέο επισόδειο η σειρά?:worry:
Link to comment
Share on other sites

Tι γινεται ρε παιδια ακομα δεν εχουν ερθει τα χριστουγεννα και σταματησαν τα επεισοδια?Γιατι αραιωσαν τοσο?Βαριουνται να κανουν γυρισματα?
Link to comment
Share on other sites

Ναι τελικά έχει ένα κενο δύο βδαμάδες.

 

There are always breaks as they produce 24 episodes a year to air in the 36 week season (thats excluding the summer reruns). The reason for a two week break this time is that they didn't have a break around Halloween/start of November which they usually do.
Link to comment
Share on other sites

Παντα ετσι ειναι αυτη τη περιοδο του χρονου οι σειρες στην Αμερικη....

Και το House που βλεπω, εχει ξανα επεισοδιο στις 17/01 .

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Τερμα το big bang theory για την σεζον 2010-2011.Χτες προβληθηκε το τελευταιο της 4ης σεζον(the roommate transmogrfication).Ξανα νεο επεισοδιο απο Σεπτεμβρη(season 5).
Link to comment
Share on other sites

Τερμα το big bang theory για την σεζον 2010-2011.Χτες προβληθηκε το τελευταιο της 4ης σεζον(the roommate transmogrfication).Ξανα νεο επεισοδιο απο Σεπτεμβρη(season 5).

 

Το είδα - δεν είχα ιδέα ότι ήταν season finale (δεν του φαινόταν κιόλας) αν και τωρα που καλοσκέφτομαι τις εξελίξεις, όντως ήταν αρκετές για το κατά τα άλλα ανύπαρκτο στόριλάιν. Γενικά δε γελάω πια με τη σειρά...σπάνια να βρω κάποιο καλό αστείο και να το θυμάμαι κι αργότερα. Το μόνο επεισόδιο με το οποίο γέλασα πρόσφατα ήταν αυτό με τις φήμες "The herb garden κάτι". Ειδικά αυτό το τελευταίο δεν ήταν καθόλου αστείο.

Link to comment
Share on other sites

Ειχε αρκετη πλακα το τελευταιο εκει με τον Ραζ που δεν ειχε που να μεινε και εμεινε τελικα με τον sheldon.Οντως ομως δεν του φαινοταν οτι ηταν τελευταιο ετσι οπως τελειωσε.Περιμενουμε τον Σεπτεμβρη για την πρεμιερα της 5ης σαιζον.Το καλοκαιρι,οσο δεν εχει νεα επεισοδια σκευτομαι να κατεβασω ολα τα επεισοδια (απο 1η μεχρι 4η σεζον) και να τα ξαναδω απ'την αρχη γιατι εχω πολυ καιρο να δω τα πρωτα και τα εχω ψιλοξεχασει.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την σειρά αρχικά την πέτυχα στο Σταρ και δεν μου τράβηξε ιδιαίτερα το ενδιαφέρον. Αργότερα μου την πρότεινε ενας φίλος και είπα να την δω μπας και...Στις πρωτες season που τις είδα και σερι έλιωνα στα γέλια τωρα οχι και τόσο..(δεν ξέρω γενικώς έχω παρατηρήσει ότι οταν δεν βλέπω μια σειρά σερί αρχίζω και βαριέμαι:worry:) Ο Sheldon είναι όλα τα λεφτά πραγματικά! Τρομερές οι ατάκες του! Και η Penny στην αρχή που δεν καταλάβαινε πράγματα, τώρα έχει γίνει αρκετά αδιάφορος ο ρόλος της θα έλεγα.
Link to comment
Share on other sites

Και η Penny στην αρχή που δεν καταλάβαινε πράγματα, τώρα έχει γίνει αρκετά αδιάφορος ο ρόλος της θα έλεγα.

 

Για την Πεννυ εχω πει κι εγω το ίδιο παλιότερα. Στις πρωτες 2 σεζον ο ρόλος της ηταν πολύ κεντρικός για το κωμικό στοιχείο της σειράς, γιατί ηταν ο εξωτερικός παρατηρητής και προκαλούσε τη συνάντηση δύο τελείως διαφορετικών κόσμων που δε συνεννοούνταν πουθενά.

 

Όταν άρχισε να προσαρμόζεται και να συνεννοείται (που, με δεδομενο οτι οι σεναριογράφοι δεν σκοπευαν να τελειώσουν τη σειρά σε μία ή δύο σεζόν, έγινε πιο γρήγορα απ' ο,τι θα πρεπε και κάηκε έτσι νωρίς ένα πολυ ισχυρό κωμικό χαρτί) εξακολουθούσε για λίγο να βγάζει γέλιο σε σχέση με τρίτους παρατηρητές (Μπερναντέτ, Πρία και διάφορους γκεστ) γιατί τώρα η Πέννυ βρέθηκε να κάνει το διερμηνέα μεταξύ των geeks και των μη-geeks. Αλλά κι αυτό το έχουν ήδη χρησιμοποιήσει σε μεγάλο βαθμό, οπότε έχει αρχίσει να φθείρεται σαν αστείο.

 

Στην επόμενη φάση πιστεύω ότι ο ρόλος της δε θα χει πια καμία δυναμική. Θα ναι ένας δευτερεύων χαρακτήρας sitcom που δεν δημιουργεί κωμικές καταστάσεις, απλά συμμετέχει και του δίνονται ατάκες που θα μπορούσε να τις εχει πει και οποιοσδήποτε άλλος δευτερεύων χαρακτήρας στην ιδια περίσταση.

 

Το μόνο "ζουμερό" κομμάτι που της απομένει είναι μια πιθανή επανασύνδεση με το Λεναρντ, αλλα αυτό δεν προσφέρει κάτι στο κωμικό στοιχείο της σειράς.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τέλειωσα την 2 σεζόν και είναι super και η 1 και η 2. άνετα θα δω και τις άλλες 2.Περιμένω και τις επόμενες :D

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...