Jump to content

Apple: Mac hardware


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...και κάπως έτσι θα γεμίσει η αγορά με slim, touch tablet PCs

(όπως γέμισε με touch "iPhone-killers" κινητά, όπως γέμισε με All-in-One iMac-wannabes, όπως γέμισε με "online music stores", όπως γέμισε με mp4 "iPod-killer" players and so on...and so on) :p

 

(Ωραίο φαίνεται :p)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 834
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...και κάπως έτσι θα γεμίσει η αγορά με slim, touch tablet PCs

(όπως γέμισε με touch "iPhone-killers" κινητά, όπως γέμισε με All-in-One iMac-wannabes, όπως γέμισε με "online music stores", όπως γέμισε με mp4 "iPod-killer" players and so on...and so on) :p

 

(Ωραίο φαίνεται :p)

 

:lol: :lol:

Αυτό που το πας;

 

Αυτή η εταιρία παίζει μόνη της.. Να δω όμως ένα πράγμα, όταν το Stevie την κάνει, θα την κουμαντάρουν σωστά οι μαθητές του; Φήμες λένε... πως ναι! :happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

Μμμμ...

Αυτό είναι σχετικό. Για τους απανταχού Apple fans, ο Jobs είναι "σύμβολο". Δε νομίζω ποτέ (ή τουλάχιστον καθόλου εύκολα) η Apple να ξανακινδυνέψει με χρεοκοπία όπως στο παρελθόν, αλλά σίγουρα ένα μερίδιο των οπαδών της, αφού φύγει ο Jobs θα θεωρεί σε κάθε νέο προϊόν πως "αυτό δε θα άρεσε στον Steve" ή πως "αν ήταν ακόμα ο Jobs στο τιμόνι θα έκανε αυτό ή το άλλο". `Κοινώς, θα χαθεί αυτή η αίσθηση πίστης και αφοσίωσης σε ένα άτομο που είναι βασικό συστατικό της Apple και των φανατικών οπαδών της. Άλλωστε, αν υπερέχει σε κάτι το marketing του Μήλου, είναι πως κάνει τους χρηστες του να νιώθουν πως "ανήκουν κάπου που πραγματικά ενδιαφέρονται για αυτούς". O Gates ποτέ δεν κατάφερε τίποτα παρόμοιο. Σκέψου μόνο πόσες photoshop-ιες υπήρχαν του Gates ως Σατανά, Διάολο κτλ.

 

Αυτό βέβαια δε σημαίνει απαραίτητη παρακμή, αλλά νομίζω πως η Apple μετά τον Jobs δύσκολα θα γνωρίσει μεγαλύτερες επιτυχίες.

Edited by DesertSMisSRaiN

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

μα δεν εχει μεινει να κανει κατι εκτος απο τα full Touch Macs...

 

ο,τι ηταν να παρουσιασει το εκανε...

 

Mac...

iPod...

iPhone...

iPad..

 

και στο μελλον Mac OS full touch.

 

μετα να ακολουθησουν τα χναρια της 911 και του Γκολφ (εξελιξη και οχι επανασταση) και ειναι οκ....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

 

εδώ και ένα μήνα που έχω τον 27ρι δεν έχω κανένα πρόβλημα.

φτου φτου φτου:lol:

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για την παραγωγή των 27" παίζει και να μην ισχύει:

 

http://img197.imageshack.us/img197/7443/screenshot20100202at120.png

 

Κυκλοφόρησε σήμερα νέο update στο FW για τις οθόνες.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο, το λινκ που έδωσα (ή αλλού που διάβασα) το αναφέρει ότι σήμερα κυκλοφόρησε νέο update.

Απλά λένε ότι σταμάτησε και η παραγωγή τους.

Μπορεί αυτό απλά να βασίζεται σε καθυστερημένες παραδόσεις κάποιων μηχανημάτων...

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν έχω πρόβλημα λέω να μην το βάλω το update, τι λέτε ?

 

Για να το έβγαλαν, για ποιο λόγο να μην το βάλεις;:confused::confused::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Για να το έβγαλαν, για ποιο λόγο να μην το βάλεις;:confused::confused::ninja:

 

το έβγαλαν για όσους έχουν πρόβλημα, λέω να μην το διακινδυνέψω:lol:

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

Νίκο, το λινκ που έδωσα (ή αλλού που διάβασα) το αναφέρει ότι σήμερα κυκλοφόρησε νέο update.

Απλά λένε ότι σταμάτησε και η παραγωγή τους.

Μπορεί αυτό απλά να βασίζεται σε καθυστερημένες παραδόσεις κάποιων μηχανημάτων...

 

Αλέξανδρε δεν ξέρω. Το άρθρο δεν αναφέρει κάποια επίσημη πηγή και είναι όλα υποθέσεις.

 

Μιας και δεν έχω πρόβλημα λέω να μην το βάλω το update, τι λέτε ?

 

Γιώργο εγώ όταν πρωτοπήρα το iMac 27" (dual core 3.06) είχα πρόβλημα. Το πήγα στο service και μου αλλάξανε την οθόνη (όλο το panel). 10 μέρες μετά βγήκε το πρώτο FW update το οποίο και έκανα. Από τότε έχει περάσει πανω από 1.5 μήνας. Πριν 2 μέρες κάτι πήρε το μάτι μου αλλά ήταν πολύ στα πεταχτά και δεν ξέρω αν ήταν πρόβλημα η απλά κάτι που οφείλεται σε άλλο θέμα. Σήμερα έκανα και το δεύτερο update που κυκλοφόρησε. Το αν θα το κάνεις είναι δικιά σου απόφαση. Αν θεωρείς ότι λειτουργείς σωστά και δεν το χρειάζεσαι μην το κάνεις. Εξάλλου αν σου παρουσιαστεί πρόβλημα το update θα είναι εκεί για να το κατεβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω ρε Νίκο.. Απλά το διάβασα και το έγραψα.. Φήμες, αλήθειες.. Δεν ξέρω. Πάντως γράψανε ότι θα βγει update και να που βγήκε.. Αν τα υπόλοιπα στέκουν ή όχι.... :shifty:
Link to comment
Share on other sites

ποια είναι η πιο Οικονομική κάμερα για iMac με Snow Leopard;

σε webcam αναφέρομαι η δική του δεν λειτουργεί.

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Η Macally κυκλοφορούσε διάφορες οικονομικές κάμερες που ήταν συμβατές με Mac. Μια αν θυμάμαι καλά την είχα δει στα 15€. Δε θυμάμαι όνομα, αλλά τσέκαρε το site τους.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά δεν έχει εγγύηση, είναι το 5,2

 

Την πιο οικονομική ψάχνω, να δω macally.

 

Είμαι στην Καβαλα, πόσο θέλει για να μπει η δική του;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Χα χα χα ... καλό ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

ήρθε ο καιρός να αλλάξω το λευκό macbook μου με ένα νέο και σκέφτομαι να πάω στο λευκό unibody.(δεν με ενδιαφέρει το αλουμινένιο,γιατί ξεφεύγει απο τον προυπολογισμό καθως σκοπεύω να δωσω μαξ 1250 για τον λευκό μαζί με ένα apple care.και δεν μου αρέσει και τόσο..macbook είναι μόνο το λευκό!)

η ερώτηση που θέλω να κάνω είναι η εξής : έχω δει πως το νέο λευκό έχει glossy φινίρισμα στο εσωτερικό του σε αντίθεση με το παλαιό mat.αυτό λογικά το καθιστά πιο ευάλωτο.το έχει κανείς να πει εμπειρία? δηλαδή μαζεύει γρατζουνιές εύκολα?μπορεί ξέρω γω να ξεβάψει με τον καιρό? γιατι κάτι τέτοια διαβάζω στο δύκτιο και με βάζει σε σκέψεις καθώς έχω κομπλεξ με μικρολεπτομέρειες στην εμφάνιση του υπολογιστή.

μια εμπειρία απο όποιον έχει τον χρόνο θα ήταν πολύτιμη..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια σας παιδια

θελω να βαλω στο macbook pro 4,1 που εχω αλλα 2gb μνημη δηλαδη να εχει συνολο 4gb. Μπορω να αγορασω μονο 2gb η πρεπει να αγορασω 2 x 2gb?? Να αφαιρεσω δηλαδη αυτο που εχω τωρα και να του βαλω καινουργια 4gb η μπορω να αγορασω μονο 2gb και να τα "προσθεσω" στα 2gb που εχω τωρα?Διαφωτιστε με καποιος μη κανω κανα λαθος...ααα και αν εχετε καποιο site η μαγαζι να προτεινετε και σε καλη τιμη...thanks:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κοιτάξεις στο site της Crucial.

 

http://www.crucial.com/

 

Θα βρεις αυτό ακριβώς που ψάχνεις, τιμές, και είναι αξιόπιστο!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κοιτάξεις στο site της Crucial.

 

http://www.crucial.com/

 

Θα βρεις αυτό ακριβώς που ψάχνεις, τιμές, και είναι αξιόπιστο!

 

Αν μου επιτρέπεις να προσθέσω και την kingston που προσωπικά τις προτιμώ χρόνια τώρα και είναι εξίσου αξιόπιστες..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κοιτάξεις στο site της Crucial.

 

http://www.crucial.com/

 

Θα βρεις αυτό ακριβώς που ψάχνεις, τιμές, και είναι αξιόπιστο!

 

Αν μου επιτρέπεις να προσθέσω και την kingston που προσωπικά τις προτιμώ χρόνια τώρα και είναι εξίσου αξιόπιστες..

 

ευχαριστω παιδια, αλλα δε μου δινετε και τις λεπτομερειες που ρωτω?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

ήρθε ο καιρός να αλλάξω το λευκό macbook μου με ένα νέο και σκέφτομαι να πάω στο λευκό unibody.(δεν με ενδιαφέρει το αλουμινένιο,γιατί ξεφεύγει απο τον προυπολογισμό καθως σκοπεύω να δωσω μαξ 1250 για τον λευκό μαζί με ένα apple care.και δεν μου αρέσει και τόσο..macbook είναι μόνο το λευκό!)

η ερώτηση που θέλω να κάνω είναι η εξής : έχω δει πως το νέο λευκό έχει glossy φινίρισμα στο εσωτερικό του σε αντίθεση με το παλαιό mat.αυτό λογικά το καθιστά πιο ευάλωτο.το έχει κανείς να πει εμπειρία? δηλαδή μαζεύει γρατζουνιές εύκολα?μπορεί ξέρω γω να ξεβάψει με τον καιρό? γιατι κάτι τέτοια διαβάζω στο δύκτιο και με βάζει σε σκέψεις καθώς έχω κομπλεξ με μικρολεπτομέρειες στην εμφάνιση του υπολογιστή.

μια εμπειρία απο όποιον έχει τον χρόνο θα ήταν πολύτιμη..

 

Αν έχεις την επιλογή θα σου πρότεινα να μην πάρεις με την glossy, όντως είναι κουραστικό όταν δουλεύεις σε φωτεινό περιβάλλον βλέπεις τα πάντα πίσω σου και όχι τον υπολογιστή. (Παθών)

 

Αν το προσέξεις δεν παθαίνει τίποτα, και εγώ είμαι ψείρας και δεν έχουν πάθει τίποτα και 2 που είχα και βέβαια αυτό που έχω τώρα..

 

 

Γεια σας παιδια

θελω να βαλω στο macbook pro 4,1 που εχω αλλα 2gb μνημη δηλαδη να εχει συνολο 4gb. Μπορω να αγορασω μονο 2gb η πρεπει να αγορασω 2 x 2gb?? Να αφαιρεσω δηλαδη αυτο που εχω τωρα και να του βαλω καινουργια 4gb η μπορω να αγορασω μονο 2gb και να τα "προσθεσω" στα 2gb που εχω τωρα?

 

Sorry κεκτημένη ταχύτητα.. :)

Μέσα έχει 2 μνήμες 1GB x2, τις αφαιρείς και βάζεις 2 των 2GB...

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...