Jump to content

Apple: Mac hardware


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έλενα, ο Dead Angel εξέφρασε μια άποψη που δεν μου πέρασε από το μυαλό! Ότι ενδέχεται οι i5 να μπουν στην μεγάλη έκδοση του κάθε μοντέλου.

 

Υπομονή. Δεν χρειάζεται να μπλέκουμε με εικασίες, προβλέψεις και σχέδια μιας και σε 11 μέρες αναμένεται μεγάλη ανακοίνωση!

Μην ξεχνάμε και το iTablet έτσι;!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 834
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαι και εγώ στο δίλλημα.

Αγορά MacBook Pro τώρα ή να αναμένω τις σχετικές φήμες για την παρουσίαση νέα σειράς με επεξεργαστές i7;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε βιάζει πολύ το θέμα και δεν τον έχεις άμεσα άμεσα ανάγκη, περίμενε μέχρι τις 27 του μήνα.;)

 

Γνώμη μου: Περίμενε μέχρι τότε, άσχετα με τις ανάγκες σου. Δεν είναι κρίμα να πάρεις τώρα έναν υπολογιστή και σε δύο εβδομάδες να βγει αναβάθμιση;:rolleyes:

 

Τώρα για το τι να κάνεις αν ανακοινωθεί αναβάθμιση; Το συζητάμε τότε! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο soom, θα κάνω υπομονή.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

ποσο πολύ διαφορα έχει το core2 δυο με το i5,i7??δηλαδή θα δούμε διαφορα μεγάλη? η γενικά απλά το concept είναι το marketing?
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε βιάζει πολύ το θέμα και δεν τον έχεις άμεσα άμεσα ανάγκη, περίμενε μέχρι τις 27 του μήνα.;)

 

Γνώμη μου: Περίμενε μέχρι τότε, άσχετα με τις ανάγκες σου. Δεν είναι κρίμα να πάρεις τώρα έναν υπολογιστή και σε δύο εβδομάδες να βγει αναβάθμιση;:rolleyes:

 

Τώρα για το τι να κάνεις αν ανακοινωθεί αναβάθμιση; Το συζητάμε τότε! :happy:

 

 

Και οταν με το καλο ανακοινωθουν υπολογισε τουλαχιστον 2 μηνες και κατι για να ερθουν Ελλαδα.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

ποσο πολύ διαφορα έχει το core2 δυο με το i5,i7??δηλαδή θα δούμε διαφορα μεγάλη? η γενικά απλά το concept είναι το marketing?

Για την πλειοψηφία των χρηστών (internet, movies) ελάχιστες θα είναι οι διαφορές. Οι C2D είναι υπεραρκετοί για καθημερινή χρήση.

Αν δεν επείγει, καλό θα είναι να τους περιμένει κάποιος, αλλά δεν είναι και απολύτος απαραίτητοι.

Link to comment
Share on other sites

ποσο πολύ διαφορα έχει το core2 δυο με το i5,i7??δηλαδή θα δούμε διαφορα μεγάλη? η γενικά απλά το concept είναι το marketing?

 

εχει... πιστεψε με εχει. να δεις με τι ταχυτητα επεξεργαζεται βιντεο στο i7 θα παθεις πλακα...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα πρέφα.. ότι το ένα από τα 2 usb ports .. δεν λειτουργεί .. τα flash-άκια ή οι 2 εξωτερικοί συνδέονται κανονικά, ακούγεται ότι λειτουργούν .. αλλά στο Desktop .. καμία ένδειξη ...

Φεύγει για service (Apple έχω στην περιοχή, και έχει και apple care 3 χρόνια ) ; ..

Γνωρίζετε αν θα έχει πρόβλημα με την εγγύηση διότι είναι αγορασμένο από Canada και θα το πάω στην apple στην Αγγλία..;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Όχι μην αγχώνεσαι δεν υπάρχει πρόβλημα: εκεί σου φαίρονται σαν άνθρωπο και όχι σα ζώο (όπως στην ελληνική "αντιπροσωπεία"). Η εγγύηση είναι διεθνής (απλά στην Ελλάδα θέλει κανα μήνα μέχρι να αρχίσει το service :mad:)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα πρέφα.. ότι το ένα από τα 2 usb ports .. δεν λειτουργεί .. τα flash-άκια ή οι 2 εξωτερικοί συνδέονται κανονικά, ακούγεται ότι λειτουργούν .. αλλά στο Desktop .. καμία ένδειξη ...

Φεύγει για service (Apple έχω στην περιοχή, και έχει και apple care 3 χρόνια ) ; ..

Γνωρίζετε αν θα έχει πρόβλημα με την εγγύηση διότι είναι αγορασμένο από Canada και θα το πάω στην apple στην Αγγλία..;

 

Όχι μην αγχώνεσαι δεν υπάρχει πρόβλημα: εκεί σου φαίρονται σαν άνθρωπο και όχι σα ζώο (όπως στην ελληνική "αντιπροσωπεία"). Η εγγύηση είναι διεθνής (απλά στην Ελλάδα θέλει κανα μήνα μέχρι να αρχίσει το service :mad:)

 

Με ένα restart κι αφού επιτέλους πέρασα τα Snow Leopard .. οι θύρες usb φαίνεται να λειτουργούν κα-νο-νι-κό-τα-τα ... !! αχ .. !! εύχομαι να το γλίτωσα το service ... (δεν είναι κι ό,τι καλύτερο μέσα στην εξεταστική!!)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, πριν μια βδομάδα μου παραδόθηκε το 27ρι με τον i7:D

 

το μηχάνημα πάει σφαίρα :):)

 

Και εμενα σφαιρα παει (i7 με 8GB:D) αλλα αντιμετοπιζω ενα προβλημα.

Δεν μπορω με τιποτα να γραψω avi στο toast με srt σε DVD.

Εννο παιζει μια χαρα στο Preview του TOAST (με υποτιτλους) οταν του λεω να το κανει DVD το γραφει χωρις!

Εχω φαει τα λυσακακα μοιυ να βρω ακρη, αλλα δεν...

Στον προηγουμενο iMac (Leopard σε Snow) γραφει κανονικα. Το config, ειναι το ιδιο και στους 2. Perian κλπ...

 

Any ideas?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Σκεφτομαι να αγορασω ενα MacBook! ειδα αυτο http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/Notebook/Laptop/Apple-MacBook-MC207GR-A-MC207GR-A.htm

Δεν τα ξερω και καλα, ειναι παλιο αυτο? Θα βγει συντομα καινουριο? Η χρηση που θα κανω ειναι καθαρα οικιακη/φοιτητικη!

ΕΠισης αν το αγορασω στην Αμερικη περα απο τιμη με συμφερει ? Ελληνικα θα περιεχονται?Σε περιπτωση που το παρω εδω προιοντα και περιφερειακα απο αμερικη θα μπορω να του βαλω?

Οποια αλλη πληροφορια ευπροσδεκτη! ευχαριστω και σορρυ αν ειμαι οφ τοπικ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλησπέρα!

 

Εννοείται ότι συμφέρει να το αγοράσεις από Αμερική. Το δικό μου MacBook Pro από εκεί το αγόρασα.

Το συγκεκριμένο μοντέλο πριν από λίγο καιρό αναβαθμίστηκε (μέσα Οκτώβρη αν θυμάμαι καλά). Οπότε μπορείς να προχωρήσεις άνετα στην αγορά του.

 

Για ελληνικά δεν ξέρω καν αν μπορείς να βάλεις (το λειτουργικό πάντα). Νομίζω πως όχι. Αλλά ελληνικά γράφεις κανονικότατα χωρίς πολλά πολλά και έχεις και ελληνικούς ορθογράφους εύκολα σχετικά!

 

Για οικιακή χρήση (δηλαδή internet, mails, επεξεργασία κειμένων και τέτοια) είναι πολύ καλό! Τέλειο βασικά.

 

Για προϊόντα και περιφερειακά δεν κατάλαβα καλά... Αλλά φαντάζομαι πως ναι. Γιατί όχι.

 

Εξάλλου ο υπολογιστής είναι ο ίδιος ακριβώς, είτε τον πάρεις από εδώ είτε από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ! Τα ελληνικα ρωτησα κυριως για να γραφεις και τετοια!

 

Γράφεις ελληνικά μην ανησυχείς, αλλά ελληνικό μενού μην του βάλεις ποτέ, δεν είναι αξιόπιστο και δημιουργεί προβλήματα..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Και εκτός αυτού, τόσα χρόνια χρήστες υπολογιστών, εμένα μου φαίνονται κάπως άχρηστα τα ελληνικά. Εφόσον μπορείς να γράφεις.:)
Link to comment
Share on other sites

Εξάλλου ο υπολογιστής είναι ο ίδιος ακριβώς, είτε τον πάρεις από εδώ είτε από εκεί.

 

όχι ακριβώς ίδιος καθώς στο πληκτρολόγιο δεν θα αναγράφονται οι ελληνικοί χαρακτήρες (λογικά). Από τη μία καλύτερα αλλά έχει και τα μειονεκτήματά του

Link to comment
Share on other sites

όχι ακριβώς ίδιος καθώς στο πληκτρολόγιο δεν θα αναγράφονται οι ελληνικοί χαρακτήρες (λογικά). Από τη μία καλύτερα αλλά έχει και τα μειονεκτήματά του

 

Δεν αναγράφονται, σωστά.. Και δεν το είχα σκεφτεί καθόλου αυτό μιας και εδώ και αρκετά χρόνια δεν κοιτάζω σχεδόν καθόλου το πληκτρολόγιο. Αλλά βέβαια υπάρχει και το:

 

http://img31.imageshack.us/img31/9257/screenshot20100122at805.png http://img251.imageshack.us/img251/9257/screenshot20100122at805.png

 

Οπότε, μικρό το κακό! Κατά τα άλλα, λειτουργικό και hardware είναι ακριβώς τα ίδια!:)

Link to comment
Share on other sites

1μέρα έμεινε παιδιά για το event, για να δούμε τελικά τι θα γίνει. το τελευταίο bid είναι σήμερα,ποιος θα πέσει πιο κοντά :P θα βγούνε i5 η όχι, μακάρι χάχα :P

 

αν και παίζει να μην πούνε τίποτα για mcp και να τελειώνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το παρακάτω screenshot, το οποίο τραβήχτηκε από το official twitter account της γνωστής αλυσίδας Media Markt το Apple iPad θα διατίθεται από την 1η Μαρτίου, στην τιμή των 899€ ως σκέτη συσκευή και στην τιμή των 499€ με σύνδεση στο πρόγραμμα L της T-Mobile!

 

Tο NetBookNews.de πρόλαβε να αποθανατίσει το επίμαχο tweet (αυτή τη στιγμή το tweet έχει γίνει delete) και σας το παρουσιάζουμε:

 

http://www.iphonehellas.gr/wp-content/uploads/2010/01/ipad_mediamarkt_twitter.jpg

 

Πηγή: http://www.iphonehellas.gr

 

Λίγο πιο φθηνό να ερχόταν... :(

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Αρα καμία ανανέωση στα μακ να υπολογίζω δηλαδή στο καλοκαίρι για να ανακοινώσουν τα νέα άμα βγουν τελικά νέα

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

οπότε νέα μακ απο Ιούνιο και έπειτα

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδαμε ένα Event αφιερωμένο στο iPad. Δεν αποκλείεται να υπάρξει μια ανανέωση στην υπάρχουσα γκάμα ή να βγει το OS3.2 ή όπως θα το λένε χωρίς, απαραίτητα, να πρέπει να ανακοινωθεί σε κάποιο event.

Μην ξεχνάμε, μόνο φήμες ακούγαμε τόσο καιρό ότι τότε θα γίνει το ένα και το άλλο, και περιμέναμε. Δεν απογοητευόμαστε. Επειδή ακούσαμε ή διαβάσαμε από τον Χ και Ψ κάτι ότι σώνει και καλά θα γίνει. Εξάλλου η Apple συνηθίζει να διαψεύδει όλες τις φήμες. Μέχρι στιγμής τουλάχιστον το κάνει συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...