Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2798974#post2798974

Τα product codes του N97 αναφέρονται και στην πρώτη σελίδα του παρόντος θέματος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

διαβασα καπου στο ιντερνετ οτι θα βγει firmware update για το n97 mini και ακολουθως και το N97 τον επομενο μηνα. πηρε κανεις τιποτα το αυτι για επιβεβαιωση?
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω την παραμικρή πιθανότητα να βγει ενημέρωση λογισμικού μετά από τόσο καιρό ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω την παραμικρή πιθανότητα να βγει ενημέρωση λογισμικού μετά από τόσο καιρό ..

 

μην εισαι απολυοτος....πριν λιγες μερες βγηκε για το Χ6:)

 

δινω ενα 15% σε πιθανοτητες.

 

 

κατι αλλο, σας τριζει καθολου το πισω καπακι? οταν το γυρναω σε qwerty και γραφω, τα δαχτυλα μου απο κατω πιεζουν ελαχιστα το πισω καπακι.. τριζει λιγο.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο, σας τριζει καθολου το πισω καπακι? οταν το γυρναω σε qwerty και γραφω, τα δαχτυλα μου απο κατω πιεζουν ελαχιστα το πισω καπακι.. τριζει λιγο.

 

αν και το εχω ξεφορτωθει κανα χρονο θυμαμαι οτι το καπακι ειχε ενα τριξιματακι

για το μονο που θα πρεπει να ανησυχεις ειναι αυτο

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

αν και το εχω ξεφορτωθει κανα χρονο θυμαμαι οτι το καπακι ειχε ενα τριξιματακι

για το μονο που θα πρεπει να ανησυχεις ειναι αυτο

 

Ελα ρε συ! welcome back duder!:)

 

ωστε ειναι κλασσικο το τριξιματακι ε? (σκ@τ0ποιοτητα)

οκ , thanks για την πληροφορια!

 

*It's an Omen allright. 4 μερες εμειναν!!!:D:D

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Nα πω λοιπον την ετυμηγορία μου για το κινητακι μιας και το εχω καμποσες μερες.

 

Ειναι απο τα πιο διασκεδαστικα στην χρηση κινητα τηλεφωνα που ειχα χρησιμοποιησει ποτε.

Το qwerty πολυ καλο και ιδιαιτερα το dpad μου εχει λυσει τα χερια. συνεργαζεται αψογα και με το Opera και μεσα στα μενου του λειτουργικου.

πολυ πολυ καλο.

 

η ελειψη dpad ειναι το μονο που με κραταει απο το να μη παρω το mini.

 

Το Ν97 ειναι κατα την αποψη μου μια πολυ ομορφη, ευκολη και fun στη χρηση συσκευη που δεν ξεχναει πανω απ'ολα πως ειναι τηλεφωνο.

 

ευτυχως εγω δεν εχω θεμα με το GPS. ειναι εξαιρετικο.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Επιστρεφω καπως "ταπεινωμενος" σε σχεση με τα λεγομενα μου περι εξαιρετικου GPS.

 

Επειδη χρησιμοποιω ταυτοχρονα το Ν97 και το 5800, πρεπει να ομολογησω πως το Tube λοκαρει εμφανως γρηγοροτερα δορυφορους.

:/

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρε παιδια προσφατα αναβαθμισα n97mini ενος φιλου μου και ειχε μεγαλες βελτιωσεις το κινητο!

(ΑΛΛΑΞΕ Ο broswer προς το καλυτερο και αλλα τετοια!)

πηγα να κανω το ιδιο και στο n97 του ξαδερφου μου και μου λεει δεν υπαρχει update.!:rolleyes:

ειναι δυνατον?:blink:

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως ναι....

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια θυμηστε μου σας παρακαλω, πως καθαριζει λιγο η μνημη, γιατι εχουν μεινει μονο 670κ και το τηλεφωνο δυσλειτουργει.
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα πρόγραμμα γι' αυτή την δουλειά... Mobile cleaner το λένε... :)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα πρόγραμμα γι' αυτή την δουλειά... Mobile cleaner το λένε... :)

 

Μπα δεν χρειαζομαι κατι τετοιο.

Τελικα θυμηθηκα....σβηνοντας τα προσωρινα αρχεια που αποθηκευει ο explorer μου απελευθερωσε 2,5mb.

Σιγα τα λαχανα αλλα τουλαχιστον δεν σερνεται τοσο τωρα.

Την Δευτερα περιμενω το iphone για να δοκιμασω για πρωτη φορα και το δαγκωμενο μηλο...:)

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

παντος το gps ειναι πολυ αργο στο Ν97 αργει να πιασει σημα απο δορυφορους δυστιχος

και το εχω και στην δουλεια μου σαν εργαλειο το ριμαδι

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι αλήθεια, θέλει 5λεπτο ..

Ευτυχώς που έχουμε και Α-GPS ενσωματωμένο, ε ?????.... :rolleyes:

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου δυστυχώς, παέι για απόσυρση...:(:(

 

Εδώ και 10 μέρες δε φόρτωνε η μπαταρία με τίποτε (με κανένα καλώδιο). Άλλαξα μέχρι και μπαταρία, μήπως κι είχε "φάει" τα ψωμιά της αυτή που είχα... Τελικά το πήγα χθες στη NOkia Care να μου διαγνώσουν το πρόβλημα, και σήμερα με ενημέρωσαν ότι έχει αποκολληθεί το mini-usb :blink::confused: κι ότι ή το φτιάχνει ο τεχνικός εκεί (αλλά με κίνδυνο να νεκρώσει η πλακέτα τελείως=40€ ή αποστολή στα κεντρικά για αλλαγή πλακέτας=200€).

 

:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου δυστυχώς, παέι για απόσυρση...:(:(

 

Εδώ και 10 μέρες δε φόρτωνε η μπαταρία με τίποτε (με κανένα καλώδιο). Άλλαξα μέχρι και μπαταρία, μήπως κι είχε "φάει" τα ψωμιά της αυτή που είχα... Τελικά το πήγα χθες στη NOkia Care να μου διαγνώσουν το πρόβλημα, και σήμερα με ενημέρωσαν ότι έχει αποκολληθεί το mini-usb :blink::confused: κι ότι ή το φτιάχνει ο τεχνικός εκεί (αλλά με κίνδυνο να νεκρώσει η πλακέτα τελείως=40€ ή αποστολή στα κεντρικά για αλλαγή πλακέτας=200€).

 

:(:(:(

200 δεν αξίζει. Τα 40 τα σκέφτεσαι. Εχω τολμήσει δυο τρείς τέτοιες εγχειρίσεις και μόνος μου, αν είναι καλός το τεχνίτης μπορεί να τα καταφέρει (με καλές πιθανότητες)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα! πριν απο λιγο καιρο αγορασα ενα μεταχειρισμενο n97 (παρολο που ειχα διαβασει τα ενδεχομενα προβληματα της συσκευης, ειμαι λιγο μαζοχιστης). Μεχρι τωρα που το ειχα με το αρχικο firmware δεν ειχα κανενα προβλημα, ουτε κολλουσε ουτε τιποτα (εκτως ισως αν εξαιρεσεις το gps). Ομως τωρα που εγκατεστησα την τελευταια αναβαθμιση το κινητο αργει ειδικα στις φωτογραφιες και στoν οδηγο wlan. Ειναι φυσιολογικο αυτο?

 

Επισης για προβολη βιντεο αρχειων avi, divx, και λοιπων ειδων που δεν υποστηριζονται ποια εφαρμογη προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

... Ομως τωρα που εγκατεστησα την τελευταια αναβαθμιση το κινητο αργει ειδικα στις φωτογραφιες και στoν οδηγο wlan. Ειναι φυσιολογικο αυτο?

 

Ναι είναι, ειδικά αν όταν έκανες ενημέρωση εγκατέστησες και αλλα προτεινόμενα προγράμματα ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι, ειδικά αν όταν έκανες ενημέρωση εγκατέστησες και αλλα προτεινόμενα προγράμματα ..

 

Ωραια και εγω ελεγα θα πηγαινει καλυτερα με την αναβαθμιση. Και λυση για αυτο δεν υπαρχει? ουτε με format και επανεγκατασταση?

 

ευχαριστω για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση όντως πηγαίνει καλύτερα ...

 

Αν εγκατέστησες όμως πολλά προγράμματα είναι η αιτία να κολλάει .. Το C:, η μνήμη δηλαδή του τηλεφώνου πρέπει να είναι ελεύθερη όσο περισσότερη γίνεται, που σημαίνει βγάλε τυχόν αρχεία, μηνύματα και ότι άλλο μπορείς ...

 

Ειδάλλως ψάξε στους οδηγούς για Symbian και κάνε ένα format ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα σωρό παράγοντες που επηρεάζουν την ταχύτητα απόκρισης του κινητού σου ....

 

Στην πιο απλή, είναι να έχεις κάποια διεεργασία, δηλαδή κάποιο πρόγραμμα όπως Zip, μετακίνηση, εγκατάσταση, διαγραφή και πάει λέγοντας ... Με ένα restart ξεκολλάνε τα πάντα και θα είσαι κομπλέ ..

 

Μία ακόμα πιθανή είναι να φόρτωσες πολλά πράγματα στην μαζική μνήμη .. Καλό θα ήταν να μένουν ελεύθερα πάνω από 13Gb, αλλιώς θα πρέπει να καταβάλεις περισσότερη υπομονή ... Το πρόβλημα δεν είναι τόσο το πόσα Gb μένουν ελεύθερα, αλλά το πόσα αρχεία έχεις φορτώσει στην μνήμη βέβαια ... Και φρόντισε τα προγράμματα να τα εγκαθιστάς σε αυτή την μνήμη, όχι σε κάρτα μνήμης και οπωσδήποτε όχι στο C: ... Οπότε και μηνύματα/βίντεο/εικόνες να πηγαίνουν επίσης στο Ε: ...

 

Αφού έλεγες τα διάβασες, δεν σου λέω και παραπάνω .. ; )

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...