Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω το εξης.. κατα ποσο ανθεκτικο ειναι το τηλεφωνο Ν97 και Ν97 μινι σε κακουχιες, πτωσεις, κλπ? η ειναι εντελως ευαισθητο και ευθραυστο??

ευχαριστω για την χρησιμη πληροφορια!

 

 

Το κανονικό είναι αρκετά ανθεκτικό ... Παρόμοιο με το 3GS θα λεγα ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν χάνει το WiFi δεν σου φταίει το κινητό ....

Να πας πιο κοντά στο router ...

 

Ή όπως είπε και κάποιος μικρός θεός, "να μην το κρατάς από εκεί" :O

 

Μπαα...μαλλον δε καταλαβες οτι λογω αυτου του κινητου η nokia εχει χασει τα αυγα και τα πασχαλια....εχασε ενα σημαντικο μερος του αγοραστικου της κοινου....τωρα με την microsoft απλα απολαυστε το τελος της....

Link to comment
Share on other sites

Μπαα...μαλλον δε καταλαβες οτι λογω αυτου του κινητου η nokia εχει χασει τα αυγα και τα πασχαλια....εχασε ενα σημαντικο μερος του αγοραστικου της κοινου....τωρα με την microsoft απλα απολαυστε το τελος της....

 

Τέτοια ικανοποίηση ????? Μπράβο :)

 

Εγώ πάλι το κινητό αυτό δεν το αποχωρίζομαι και το έχω λατρέψει άσχετα από τα αρνηρικά του ....

 

Τώρα εσύ κράξε και αυτοικανοποιήσου όσο θες, εγώ δεν το αποχωρίζομαι :p

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω κατι sms αποθηκευμενα στην μνημη C του κινητου και για να μην μου καταναλωνουν μνημη θελω να τα μεταφερω στην E.Δεν θελω να τα διαγραψω απλα να τα μετακινησω στην μνημη Ε.Υπαρχει καποιος τροπος να γινει αυτη η μετακινηση?
Link to comment
Share on other sites

Δεν γραφει κατι τετιο φιλε μου.Το εψαξα αλλα δεν εχει τετια επιλογη.Η μονη σχετικη επιλογη ειναι να αποθηκευονται στην μνημη Ε αλλα δεν εχει επιλογη μετακινησης η αντιγραφης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω κατι sms αποθηκευμενα στην μνημη C του κινητου και για να μην μου καταναλωνουν μνημη θελω να τα μεταφερω στην E.Δεν θελω να τα διαγραψω απλα να τα μετακινησω στην μνημη Ε.Υπαρχει καποιος τροπος να γινει αυτη η μετακινηση?

 

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά δεν υπάρχει τέτοια επιλογή ... Ας με διορθώσει όποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω αλλά τέτοια επιλογή μου χε βγάλει κάποια στιγμή μετά από μορφοποίηση κάρτας μνήμης νομίζω όταν την επέλεξα για τα μηνύματα νομίζω αλλά δεν είμαι σίγουρος ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή για να μετακινήσεις τα μηνύματα σου από την μνήμη της συσκευής στην εξωτερική μνήμη ή στην μνήμη των 32GB.

 

@stauros1988

Δοκίμασε να επιλέξεις μέσα από τα μηνύματα να αποθηκεύονται στην μνήμη των 32GB και λογικά θα σε ρωτήσει αν θες ν' αντιγράψεις τα μηνύματα σου. Αν δεν σε ρωτήσει τότε σημαίνει ότι ο φάκελος mail2 (εκεί αποθηκεύονται τα sms/mms) έχει ήδη δημιουργηθεί στην μνήμη των 32GB. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να διαγράψεις τον φάκελο mail2 από την διαδρομή Ε:\Private\1000484b\ (όπου Ε είναι η μνήμη των 32GB) και μετά να ξαναδοκιμάσεις ν' αλλάξεις την επιλογή για το που αποθηκεύονται τα sms/mms.

 

Να ξέρεις όμως ότι διαγράφοντας τον φάκελο Mail2 από την μνήμη των 32GB τότε αυτομάτως θα χάσεις και όσα μηνύματα είναι αποθηκευμένα στην μνήμη των 32 GB.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,

 

ειμαι νεος στο φορουμ αυτο δεν ξερω αν το θεμα ειναι στην σωστη υποκατηγορια. βλεπω πολυ οργανωμενο ειναι και μαλλον το καλυτερο ελληνικο σε κινητα...

θα ηθελα να ρωτησω τις αποψεις σας για το

"Nokia N97 Handy Navi Edition 32GB"

θελω να το αγοράσω απο γερμανια λεει οτι ειναι καινουριο εχει το Symbian δεν λεει εκδοση και ερχεται με 4 βασικα αξεσουαρ. λετε να αξιζει για 160 ευρο?

τι ειναι ακριβος το Handy Navi Edition??? εγω το θελω απλα για τα προσθετα wifi, 3G , δεν με ενδιαφερουν πολλα αλλα και εχω κολλησει με το nokia n97 πο παλια. :D

Link to comment
Share on other sites

Το Navi edition (navigation edition) μάλλον έχει να κάνει με το ότι η συγκεκριμένη έκδοση έχει βάση στήριξης για το αυτοκίνητο στο πακέτο. Με το handy δεν ξέρω τι εννοεί, ίσως θέλει να δείξει ότι είναι μεταχειρισμένο :confused:, δεν ξέρω με σιγουριά. Αν είναι σε καλή κατάσταση το κινητό τα 160 φαίνονται πολύ καλά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,

 

ειμαι νεος στο φορουμ αυτο δεν ξερω αν το θεμα ειναι στην σωστη υποκατηγορια. βλεπω πολυ οργανωμενο ειναι και μαλλον το καλυτερο ελληνικο σε κινητα...

θα ηθελα να ρωτησω τις αποψεις σας για το

"Nokia N97 Handy Navi Edition 32GB"

θελω να το αγοράσω απο γερμανια λεει οτι ειναι καινουριο εχει το Symbian δεν λεει εκδοση και ερχεται με 4 βασικα αξεσουαρ. λετε να αξιζει για 160 ευρο?

τι ειναι ακριβος το Handy Navi Edition??? εγω το θελω απλα για τα προσθετα wifi, 3G , δεν με ενδιαφερουν πολλα αλλα και εχω κολλησει με το nokia n97 πο παλια. :D

Με το Handy αναφέρονται οι Γερμανοί σε οποιοδήποτε κινητό, συσκευή.

Αν έχεις απορία για κάτι βάλε το στον μεταφραστή της google, κατά προτίμηση από Γερμανικά σε Αγγλικά για να βγάλεις μια άκρη!

Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει αλλα δεν βγαζει τιποτε, τεσ.πα. δεν με ενδιαφερει και παρα πολυ να μαθω.

το βασικο ειναι το αλλο, πως μπορω να μαθω αν ειναι απομημηση η οχι? εχει τα παρακατω χαρακτηριστηκα που μπορει να φανουνε χρισημα

MPN NOKN97PRE

UPC 6438158033511

 

επισης, με την γλωσσα τι παιζει? υπαρχει περιπτωση να βρω ελληνικα? και αν οχι πρεπει να παω σε καποιο καταστημα για να την αλλαξω? να φορτώσω τα ελληνικα? διαβασα ενα μηνυμα σε αλλο θεμα αποστολη του 2009,οτι γινοταν σε καταστημα νοκια και εκανε 15 ευρο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σας φίλτατοι, μου ήρθε από Γερμανία το Ν97-1 του έτερον ήμισυ, του έκανα αλλαγή με το NSS αλλά δεν δέχεται με τίποτα να κάνει update για να πάρει τα ελληνικά, ούτε από PC Suite Software Updater ούτε από Ovi. Μέσω FOTA δεν το κάνει. Κανείς καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας φίλτατοι, μου ήρθε από Γερμανία το Ν97-1 του έτερον ήμισυ, του έκανα αλλαγή με το NSS αλλά δεν δέχεται με τίποτα να κάνει update για να πάρει τα ελληνικά, ούτε από PC Suite Software Updater ούτε από Ovi. Μέσω FOTA δεν το κάνει. Κανείς καμία ιδέα?

 

κανε flash με jaf.Στειλε μου πμ για περισσοτερες πληροφοριες.

Edited by people
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι, μπορεις να γραψεις ένα sms με τον κλασικο touchτροπο χωρις να ανοιξεις το συρ.πληκτρολογιο δλδ?

όποιος γνωρίζει, σε σχέση με το συρ.πληκτρολόγιο του c6, ποιο είναι πιο ευχρηστο? λόγο διαριθμησης, μεγεθους πλήκτρων, αποστασης κτλπ

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς να γράψεις μήνυμα χωρίς το πληκτρολόγιο ... Έχει αλφαριθμιτικό αφής μέσα το οποίο εξαφανίζεται όταν ανοίγεις το QWERTY .....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια σας παιδια εγο το παιρνω την δευτερα μετεχειρισμενο για δευτερο κινητο ,eπιδη εχω το galaxy tab, να κανω μια χαζη ερωτηση το ovi maps exei δωρεαν πλοηγηση για παντα? επισης τo fring kaνει video calls meso wifi se alla κινητα επιδη εχο το tab kai θελω να παιρνω την γυναικα μου οταν αυτη θα εχει το tab spiti.ευχαριστω προκαταβολικως
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εγο το παιρνω την δευτερα μετεχειρισμενο για δευτερο κινητο ,eπιδη εχω το galaxy tab, να κανω μια χαζη ερωτηση το ovi maps exei δωρεαν πλοηγηση για παντα? επισης τo fring kaνει video calls meso wifi se alla κινητα επιδη εχο το tab kai θελω να παιρνω την γυναικα μου οταν αυτη θα εχει το tab spiti.ευχαριστω προκαταβολικως

 

ναι το ονι ειναι δωρεαν με οδηγιες , αν θες βαζεις και την φωνη σου :D

αν περασεις χαρτες δεν χρειαζεται ουτε να συνδεεται για να βρεις ενα μερος που δεν εχεις παει (εννος να κατεβαζει δεδομενα μεσω ιντερνετ )

το φρινκ κανει βιντεοκλησεις αλλα νομιζω μονο προς φρινκ (δεν ξερω αν υπαρχει για το ταμπ)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Προσπαθω να βαλω τα ελληνικα στο νοκια n97 μεσω του nss εβαλα το product code: 0576375 και εκανα write αλλα δεν μπορει να μου κανει αναβαθμιση το nokia software updater γιατι δεν υπαρχει νεο υλικολογισμικο λεει, μου λεει οτι το υλικολογισμικο μου ειναι το 22.0.110.

Επισης, δεν μου εμφανιζει καποια ονοματα που εχω στην καρτα sim μου.

 

μηπως εχει κανεις καμια ιδεά???

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Προσπαθω να βαλω τα ελληνικα στο νοκια n97 μεσω του nss εβαλα το product code: 0576375 και εκανα write αλλα δεν μπορει να μου κανει αναβαθμιση το nokia software updater γιατι δεν υπαρχει νεο υλικολογισμικο λεει, μου λεει οτι το υλικολογισμικο μου ειναι το 22.0.110.

Επισης, δεν μου εμφανιζει καποια ονοματα που εχω στην καρτα sim μου.

 

μηπως εχει κανεις καμια ιδεά???

 

επελεξε να στο ξαναπερασει (γινεται και απο ovi suite)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται με κανεναν απο τους 2 τροπους-προγραμματα. με το ovi λεει να το κλεισω για να γινει η εγατασταση και οταν το κλεινω δεν γινεται τιποτε. Με τον updater μου βγαζει την επισυναπτόμενη σε αυτο το μηνυμα μου φωτο.

 

επισης, γιατι μου εμφανιζει ελληνικα γραμματα εκει που γραφουμε την επαφη που θελουμε να καλεσουμε?

 

επισης μου βγαζει τωρα αυτα τα μηνυματα στισ φωτο. μηπως δεν επρεπε να εγαταστησω το product code των ελληνικών πριν κανω αναβαθμιση???

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

επισης μου βγαζει τωρα αυτα τα μηνυματα στισ φωτο. μηπως δεν επρεπε να εγαταστησω το product code των ελληνικών πριν κανω αναβαθμιση???

 

ρε σιγουρα εβαλες ελληνικο key? :confused:

στο ονι suite δεν μπορει να μην λεει ξαναπερνατην :ninja:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ναι σιγουρα εβαλα τον κωδικο 0576375 τον αναγνωριζει το nss. θα εγαταστησω τον αγγλικο updater, φορματ πως γινετε? θελω να το κανω γιατι τωρα το πηρα και δεν εχω τιποτε μεσα.
Link to comment
Share on other sites

ναι σιγουρα εβαλα τον κωδικο 0576375 τον αναγνωριζει το nss. θα εγαταστησω τον αγγλικο updater, φορματ πως γινετε? θελω να το κανω γιατι τωρα το πηρα και δεν εχω τιποτε μεσα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651205#post2651205

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιω το post... θελω να κανω και τα 2 φορματ αλλα για οποιοδηποτε φορματ απο τα 2 μου ζηταει τον Lock code. τι κανω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...