Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά ξέρεις τι έκανα Άλβα;Πρόλαβα το κινητό γιατί θα το έστελναν αύριο και το ξανα πήρα σήμερα πίσω με σκοπό να βάλω το νεο firmware μπας και στρώσει αν και δεν νομίζω.Γιατί το gps εμένα μια λόκαρε και έμενε εκεί ή δεν λόκαρε καθόλου ή έχανε το σήμα και το ξανα έβρησκε.Οπότε ρώτησα να το κρατήσω για δοκιμή και μου είπαν ναι.Απλά αν δεν αλλάξει κάτι τσάμπα χάνω 1 εβδομάδα από το να το έστελνα.Και κάτι ακόμα.Πρίν βάλουμε την v21 είναι καλο ένα hard format και μετά η εγκατάσταση της;

 

Μάλιστα, ελπίζω να τελειώσει σύντομα η ταλαιπωρία σου με το GPS! ;)

Επειδή η v2.1 θα περιέχει ουσιαστικά bug fixes και δε θα είναι major update ίσως το format να μην είναι απαραίτητο.

Κάποιοι λένε ότι καλό είναι να γίνεται πριν από κάθε αναβάθμιση, άλλα -όσο να 'ναι- θέλει χρόνο μετά για να επανεγκαταστήσεις τις εφαρμογές σου, οπότε εγώ αυτό που κάνω είναι να κάνω την αναβάθμιση, κι αν παρατηρήσω "περίεργες συμπεριφορές", κάνω format.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλιστα, ελπίζω να τελειώσει σύντομα η ταλαιπωρία σου με το GPS! ;)

Επειδή η v2.1 θα περιέχει ουσιαστικά bug fixes και δε θα είναι major update ίσως το format να μην είναι απαραίτητο.

Κάποιοι λένε ότι καλό είναι να γίνεται πριν από κάθε αναβάθμιση, άλλα -όσο να 'ναι- θέλει χρόνο μετά για να επανεγκαταστήσεις τις εφαρμογές σου, οπότε εγώ αυτό που κάνω είναι να κάνω την αναβάθμιση, κι αν παρατηρήσω "περίεργες συμπεριφορές", κάνω format.

 

Εγώ είχα κάνει πρόσφατα hartd format και έχω μόνο 3 εφαρμογές προς το παρόν.Οπότε καλύτερα να κάνω ενα ακόμα πρίν την εγκαταστήσω, τι λες;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Αλλά αυτό που λές είναι οτι αφού είναι στην ROM τότε όποια καινούρια έκδοση θα "αχρηστεύει" την εγκατεστημένη και να κάθεται στην C. Πρακτικά θα υπάρχουν δύο εκδόσεις, με την υπόθεση ότι ένα απλό πρόγραμμα δεν μπορεί να αλλάζει κομμάτια της ROM.

Ολο το σκηνικό δεν μου φαίνεται απόλυτα λογικό, κάτι κάπου δεν έχω καταλάβει καλά.

Έτσι ακριβώς γίνεται. Την 3.03 την έχω εδώ και πολύ καιρό ως beta, εγκατεστημένη στο C φυσικά (δε σου δίνει κι άλλη επιλογή άλλωστε). Η αρχική έκδοση, που έρχεται με το firmware, συνεχίζει να βρίσκεται στη ROM, είναι όμως απενεργοποιημένη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα κάνει πρόσφατα hartd format και έχω μόνο 3 εφαρμογές προς το παρόν.Οπότε καλύτερα να κάνω ενα ακόμα πρίν την εγκαταστήσω, τι λες;

 

Ναι, αν δε έχεις περάσει πολλές εφαρμογές, πριν την αναβάθμιση, κάνε ένα back-up σε επαφές και ημερολόγιο από το PC σου μέσω του PC Suite και μετά κάνε format και στο C και στο E! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον να σας πω και εγω τον πονο μου....:lol:

παω σημερα αλφα κοπυ......τους λεω το και το με το σημα...'

η πρωτη απαντηση φταιει η wind και μπλα μπλα μπλα...πατε απο wind και ολα τα σχετικα...

τους λεω την ιδια καρτα ειχα με 82 και 86 και δεν ειχα κανενα προβλημα...τα ιδια αυτοι...

παταμε ενα καυγά στο τελος τους λεω εχετε μετρητή σηματος το ξερω μετρήστε το σημα..και θα παω wind......μετα...

παει ενας απο αυτους τελικα το μετραει βγαινει με τα μουτρα κατεβασμενα και μου λεει το κινητο εχει καποιο θεμα με το σήμα οντως εχετε δικιο...:rolleyes::rolleyes:

τους λεω τι θα γινει τωρα...μου λενε φερτο απο δευτερα να δουμε..γιατι λειπει ο τεχνικος...(αχ αυτος ο τεχνικος μια ζωη τριήμερα κανει εδω αλεξανδρουπολη μια ζωη το ιδιο πραγμα....)....

οποτε η συνεχεια της σαπουνοπερας νοκια n97 και γοητεια την δευτερα....:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει κανονικα η καινουρια εκδοση?εχω την 2 και μεσω ovi suite δεν μου βγαζει update για νεα εκδοση..
Link to comment
Share on other sites

Freddaras, καλά έκανες και πήγες. Προφανώς έπεσες σε ελαττωματική συσκευή (συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες). Ελπίζω να βγάλεις άκρη τη Δευτέρα που θα ξαναπάς. Θα σε συμβούλευα όμως πριν πας στη Nokia να πας στο κατάστημα απ' όπου το αγόρασες. Μόνο αυτοί μπορούν να σου κάνουν αντικατάσταση, η Nokia κάνει μόνο επισκευές, ακόμη και από την πρώτη μέρα (έχω κάνει αντικατάσταση το N97 και ξέρω). Πίεσέ τους για αντικατάσταση, κλάψου και λίγο, πες τους εγώ έδωσα τόσα χρήματα για να πάρω τόσο ακριβή συσκευή και έχει πρόβλημα με τα βασικά, είναι απαράδεκτο αυτό για οποιοδήποτε τηλέφωνο πόσο μάλλον για αυτής της κατηγορίας, κλπ κλπ, σας παρακαλώ να μου το αντικαταστήσετε γιατί το πρόβλημα είναι πολύ σοβαρό κλπ κλπ. Αν τα καταφέρεις καλώς. Διαφορετικά κάνεις άλλη μια προσπάθεια με τα ίδια στη Nokia, και αν δεν πιάσει το δίνεις για service και... τα λέμε από το Πάσχα. Έχε υπόψη σου πώς νομικά δεν είναι υποχρεωμένοι να σου το αντικαταστήσουν αν έχει περάσει το δεκαήμερο, όμως δε χάνεις τίποτα να προσπαθήσεις.

 

 

 

εχει βγει κανονικα η καινουρια εκδοση?εχω την 2 και μεσω ovi suite δεν μου βγαζει update για νεα εκδοση..

Επιβεβαιώθηκε και επίσημα πως βγαίνει την επόμενη Πέμπτη. Υπομονή. Θα συμπεριλαμβάνει και το νέο Ovi Maps, με δωρεάν πλοήγηση για πάντα.

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Freddaras, καλά έκανες και πήγες. Προφανώς έπεσες σε ελαττωματική συσκευή (συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες). Ελπίζω να βγάλεις άκρη τη Δευτέρα που θα ξαναπάς. Θα σε συμβούλευα όμως πριν πας στη Nokia να πας στο κατάστημα απ' όπου το αγόρασες. Μόνο αυτοί μπορούν να σου κάνουν αντικατάσταση, η Nokia κάνει μόνο επισκευές, ακόμη και από την πρώτη μέρα (έχω κάνει αντικατάσταση το N97 και ξέρω). Πίεσέ τους για αντικατάσταση, κλάψου και λίγο, πες τους εγώ έδωσα τόσα χρήματα για να πάρω τόσο ακριβή συσκευή και έχει πρόβλημα με τα βασικά, είναι απαράδεκτο αυτό για οποιοδήποτε τηλέφωνο πόσο μάλλον για αυτής της κατηγορίας, κλπ κλπ, σας παρακαλώ να μου το αντικαταστήσετε γιατί το πρόβλημα είναι πολύ σοβαρό κλπ κλπ. Αν τα καταφέρεις καλώς. Διαφορετικά κάνεις άλλη μια προσπάθεια με τα ίδια στη Nokia, και αν δεν πιάσει το δίνεις για service και... τα λέμε από το Πάσχα. Έχε υπόψη σου πώς νομικά δεν είναι υποχρεωμένοι να σου το αντικαταστήσουν αν έχει περάσει το δεκαήμερο, όμως δε χάνεις τίποτα να προσπαθήσεις.

 

ΩΧΧ ρε φιλε το κινητο δεν ειναι αγορασμενο απο ελλαδα οποτε την πατησα.....

τελος παντων θα δω τι θα γινει.....απο δευτερα...

το κακο ειναι οτι εδωσα...ολες τις παλιες μου συσκευες.....(τι το ηθελα )...

ηδη μου λειπει το ν86 μου....μην σου πω το 82.......μια χαρα κινητα ηταν τελικα...τι ηθελα και μπλέχτηκα........

anyway.......

 

ασχετο ενω περιμενα σημερα στην αλφα κοπυ επαιξα λιγο με το demo n97 mini....

στο πληκτρολόγιο κανανε μεγαλη βελτιωση....σε σχεση με το 97...τωρα το καταλαβα στην πραξη.. τα κουμπια εχουν επιτελους την σωστη αποσταση και ολα τα σχετικα.....αυτα......

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ν97 απο τις πρωτες συσκευες.δλδ με το καλυμα που αφηνει γρατζουνιες,το gps δεν κλειδωνει κλπ.τωρα εχω επιδοτηση σε ενα μηνα.αν παρω απο τις καινουριες συσκευες θα ειναι βελτιωμενο σε αυτα τα σημεια;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.Πριν δυο ημέρες αγόρασα ένα καινούργιο ΝΟΚΙΑ Ν97 εβαλα και εγώ τους χάρτες garmin αφου διαβασα οτι οποιος τους εβαλε δεν ειχε κανενα προβλημα. και όταν έκλεισα το κινητο και το άνοιξα το κινητό κόλλησε..ανοίγει μέχρι την αρχική οθόνη που γραφει nokia δεν μου βγάζει να γράψω το pin και μετά από μισό λεπτάκι σβήνει μονο του το κινητό.προσπάθησα να κάνω update την συσκευή με το πρόγραμμα τις nokia αλλα δεν εντοπίζει την συσκευή λόγο του ότι το κινητό δεν ανοίγει.έχετε να προτείνεται μια λύση???τι μπορεί να φταίει και πως μπορώ να το διορθώσω?Ευχαριστώ εκ τον προτερον ολους σας.
Link to comment
Share on other sites

Η Nokia δίνει δωρεάν λογισμικό πλοήγησης και χάρτες για τα κινητά της. Δείτε εάν και το δικό σας ανήκει σε αυτά που υποστηρίζονται και κατεβάστε software και χάρτες ( της NAVTEQ απ' ότι είδα ).

 

http://maps.nokia.com/explore-services/ovi-maps

Link to comment
Share on other sites

Η Nokia δίνει δωρεάν λογισμικό πλοήγησης και χάρτες για τα κινητά της. Δείτε εάν και το δικό σας ανήκει σε αυτά που υποστηρίζονται και κατεβάστε software και χάρτες ( της NAVTEQ απ' ότι είδα ).

 

http://maps.nokia.com/explore-services/ovi-maps

Όπως αναφέρθηκε μερικά post πίσω το Ν97 δεν υποστηρίζεται ακόμα. Η τελευταία αναβάθμιση του nokia maps, το οποίο θα διαθέτει δωρεάν πλοήγηση, θα είναι διαθέσιμη με το επερχόμενο firmware v21.xx.xxx. Οπότε αναμονή για κατόχους Ν97...

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

2 φορες με κολλησε και μενα σε εκεινο το σημειο και η μονη λυση ηταν το hard reset και μετα ανοιγε κανονικα

Υπάρχει κι άλλη λύση, χωρίς να απαιτείται hard reset (αρχικό μήνυμα):

 

1) Με κλειστό το κινητό, το συνδέεις στο φορτιστή.

2) Μόλις ανάψει η οθόνη, το αποσυνδέεις.

3) Πιέζεις το διακόπτη για να ανοίξει.

4) Μόλις κάνει τη δόνηση, το ξανασυνδέεις στο φορτιστή.

5) Περιμένεις μέχρι να σου ζητήσει το PIN και από εκεί και πέρα συνεχίζεις κανονικά.

 

Παρακαλούνται οι διαχειριστές να το βάλουν κάπου σε εμφανές σημείο, ίσως και στο S60 5th edition FAQ, γιατί είναι πολλοί οι χρήστες που αντιμετωπίζουν το συγκεκριμένο πρόβλημα και αναγκάζονται να κάνουν τελικά hard reset, μη γνωρίζοντας πως υπάρχει κι άλλος τρόπος να το παρακάμψουν.

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

ΩΧΧ ρε φιλε το κινητο δεν ειναι αγορασμενο απο ελλαδα οποτε την πατησα.....

τελος παντων θα δω τι θα γινει.....απο δευτερα...

το κακο ειναι οτι εδωσα...ολες τις παλιες μου συσκευες.....(τι το ηθελα )...

ηδη μου λειπει το ν86 μου....μην σου πω το 82.......μια χαρα κινητα ηταν τελικα...τι ηθελα και μπλέχτηκα........

anyway.......

 

ασχετο ενω περιμενα σημερα στην αλφα κοπυ επαιξα λιγο με το demo n97 mini....

στο πληκτρολόγιο κανανε μεγαλη βελτιωση....σε σχεση με το 97...τωρα το καταλαβα στην πραξη.. τα κουμπια εχουν επιτελους την σωστη αποσταση και ολα τα σχετικα.....αυτα......

 

Εντάξει δεν γνώρίζες όπως πολλοί εδω μέσα γιατί αρχικά το N97 φαινόταν πολύ προχωρημένο κινητό και είπαμε να το αγοράσουμε.Το θέμα είναι τουλάχιστον να βρεθούν λύσεις στα προβλήματα μας.Γι'αυτο αναμένουμε

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κι άλλη λύση, χωρίς να απαιτείται hard reset (αρχικό μήνυμα):

 

1) Με κλειστό το κινητό, το συνδέεις στο φορτιστή.

2) Μόλις ανάψει η οθόνη, το αποσυνδέεις.

3) Πιέζεις το διακόπτη για να ανοίξει.

4) Μόλις κάνει τη δόνηση, το ξανασυνδέεις στο φορτιστή.

5) Περιμένεις μέχρι να σου ζητήσει το PIN και από εκεί και πέρα συνεχίζεις κανονικά.

 

Παρακαλούνται οι διαχειριστές να το βάλουν κάπου σε εμφανές σημείο, ίσως και στο S60 5th edition FAQ, γιατί είναι πολλοί οι χρήστες που αντιμετωπίζουν το συγκεκριμένο πρόβλημα και αναγκάζονται να κάνουν τελικά hard reset, μη γνωρίζοντας πως υπάρχει κι άλλος τρόπος να το παρακάμψουν.

επισης ξεκουμπωνεις τη καρτα μνημης πριν το ανοιξεις... και μολις βγει η οθονη για το pin την ξαναβαζεις και ολα κομλε....

ΕΛΕΟΣ....!!!!!!!!!!!!! ΑΚΟΥmobile newbie...!!!!!!:thanks:
Link to comment
Share on other sites

επισης ξεκουμπωνεις τη καρτα μνημης πριν το ανοιξεις... και μολις βγει η οθονη για το pin την ξαναβαζεις και ολα κομλε....

Ακριβώς. Μόνο όμως αν έχεις τις εφαρμογές εγκατεστημένες στην κάρτα μνήμης. Αν το κόλλημα προκαλείται από εφαρμογή που είναι στη μνήμη μαζικής αποθήκευσης δεν πιάνει το κόλπο.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κι άλλη λύση, χωρίς να απαιτείται hard reset (αρχικό μήνυμα):

 

1) Με κλειστό το κινητό, το συνδέεις στο φορτιστή.

2) Μόλις ανάψει η οθόνη, το αποσυνδέεις.

3) Πιέζεις το διακόπτη για να ανοίξει.

4) Μόλις κάνει τη δόνηση, το ξανασυνδέεις στο φορτιστή.

5) Περιμένεις μέχρι να σου ζητήσει το PIN και από εκεί και πέρα συνεχίζεις κανονικά.

 

Παρακαλούνται οι διαχειριστές να το βάλουν κάπου σε εμφανές σημείο, ίσως και στο S60 5th edition FAQ, γιατί είναι πολλοί οι χρήστες που αντιμετωπίζουν το συγκεκριμένο πρόβλημα και αναγκάζονται να κάνουν τελικά hard reset, μη γνωρίζοντας πως υπάρχει κι άλλος τρόπος να το παρακάμψουν.

 

Καλησπερα σε ολους!!

Καταρχήν ενα μεγαλο ευχαριστώ στο thread αυτο μιας και μου ελυσε τα χερια πραγματικα!!Μπορεί να ειμαι απο τους τυχερους που δεν εχουν προβλημα ουτε στο σημα,ουτε στο gps αλλα και να υποφέρω απο ελαχιστα-εως καθολου auto restart- αλλα τελικα σε αυτον τον κοσμο δεν ειναι ολα ιδανικα!!

Ετσι λοιπον μετα απο ενα αθωο -οπως φαινοταν στην αρχη soft reset- και η δικια μου συσκευη κόλλησε στο περιβοητο trademark της Nokia!!Μετα απο αλλεπαλληλα soft and hard reset το αποτελσμα ηταν το ιδιο...Μια λευκη οθονη που να μου υπενθυμιζει συνεχως ποια εταιρια με ταλαιπωρεί....Και προφανως η απογοητευση-απογνωση μεγαλωνε...

Μεχρι βεβαια που διαβασα τον terrestial και ως δια μαγειας ολα μου τα προβληματα λυθηκανε!!!

Και σκεφτομαι:ποιος ο λογος να καθομαστε να hackαρουμε τις συσκευες μας ειτε με φορτιστες ειτε με καλωδια (χανοντας και την εγγυηση βεβαιως βεβαιως...) για να εχουμε στα χερια μας αυτο που εξαρχης επρεπε να ειχαμε??Μια συσκευη δηλ. που να μην χρειαζεται στο ελαχιστο την παρεμβαση μας,ουτε καν για ενα restart....

Οι λογοι ειναι προφανεις,οπως αλλωστε ειναι προφανες και το γεγονος οτι ακομη παιρνω Nokia...

Αλλα δεν παυει να ισχυει οτι πραγματικα η αγαπημενη μου μαρκα κινητων,μερα με την μερα,χανει μερος της αιγλης που ειχε...Και ποσο μαλλον οταν η αγορα-ανταγωνιστες καλυτερευουν συνεχως...

So,Cheers terrestial and Nokia watch out...!!!

http://www.myphone.gr/gallery/showphoto.php/photo/10959/cat/3094
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα nokia n97 και όταν μπαίνω στο facebook μέσω κινητού και πατώ την επιλογή για φωτογραφία να βγάλω η να πάω από την συλλογή μου να ανεβάσω κολάει και με βγάζει έχω. Του πέρασα ξανά το πρόγραμμα αλλά τα ίδια πάλι τι να κάνω ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!

Καταρχήν ενα μεγαλο ευχαριστώ στο thread αυτο μιας και μου ελυσε τα χερια πραγματικα!!Μπορεί να ειμαι απο τους τυχερους που δεν εχουν προβλημα ουτε στο σημα,ουτε στο gps αλλα και να υποφέρω απο ελαχιστα-εως καθολου auto restart- αλλα τελικα σε αυτον τον κοσμο δεν ειναι ολα ιδανικα!!

Ετσι λοιπον μετα απο ενα αθωο -οπως φαινοταν στην αρχη soft reset- και η δικια μου συσκευη κόλλησε στο περιβοητο trademark της Nokia!!Μετα απο αλλεπαλληλα soft and hard reset το αποτελσμα ηταν το ιδιο...Μια λευκη οθονη που να μου υπενθυμιζει συνεχως ποια εταιρια με ταλαιπωρεί....Και προφανως η απογοητευση-απογνωση μεγαλωνε...

Μεχρι βεβαια που διαβασα τον terrestial και ως δια μαγειας ολα μου τα προβληματα λυθηκανε!!!

Και σκεφτομαι:ποιος ο λογος να καθομαστε να hackαρουμε τις συσκευες μας ειτε με φορτιστες ειτε με καλωδια (χανοντας και την εγγυηση βεβαιως βεβαιως...) για να εχουμε στα χερια μας αυτο που εξαρχης επρεπε να ειχαμε??Μια συσκευη δηλ. που να μην χρειαζεται στο ελαχιστο την παρεμβαση μας,ουτε καν για ενα restart....

Οι λογοι ειναι προφανεις,οπως αλλωστε ειναι προφανες και το γεγονος οτι ακομη παιρνω Nokia...

Αλλα δεν παυει να ισχυει οτι πραγματικα η αγαπημενη μου μαρκα κινητων,μερα με την μερα,χανει μερος της αιγλης που ειχε...Και ποσο μαλλον οταν η αγορα-ανταγωνιστες καλυτερευουν συνεχως...

So,Cheers terrestial and Nokia watch out...!!!

 

τελικα ρε παιδια ενα n97 χωρις προβλημα υπαρχει....?

:rolleyes:

εγω ειμαι ετοιμος να το πεταξω απο το παραθυρο μιλαμε.....

πλεον για να απαντησω σε κλιση μονο με bluetooth για να ειναι ακινητο γιατι οταν το πιανω στα χερια μου πεφτω 4 γραμμες κατω η βγαινω εκτος δικτύου....

απορω οπως λες και συ φιλε γιατι δωσαμε τοσα λεφτα....

δεν μπορω να το πιστεψω αυτο που γινεται........

Link to comment
Share on other sites

απορω οπως λες και συ φιλε γιατι δωσαμε τοσα λεφτα....

δεν μπορω να το πιστεψω αυτο που γινεται........

 

Αν τα δώσατε πριν διαβάσετε αυτό το topic τότε δικαιολογήστε διότι και εγώ είχα την εντύπωση ότι το N97 εκτός από κάποιες μικρές παιδικές ασθένειες που ταλαιπωρούν κάθε νέο firmware θα ήταν μια αρκετά σταθερή συσκευή.

 

Αν τα δώσατε αφού είχατε διαβάσει αυτό το topic τότε όποιος το τόλμησε «ηθελέστα και παθέστα» (τα ήθελε και τα έπαθε) όπως λέει και ένα παλιό ρητό.

 

Αναγνωρίζω βέβαια ότι καμία φορά η δύναμη της παρόρμησης προς το «καινούργιο» είναι τόση που μας ωθεί να κάνουμε σφάλματα, όμως με τα μύρια όσα προβλήματα που διαβάζω για αυτή την συσκευή εδώ και σε forums του εξωτερικού μου έχει κοπεί η όρεξη για αγορά της καθώς την είχα "στο πρόγραμμα" αλλά με όλα αυτά εδώ μάλλον θα πέταγα τα λεφτά μου (και συν της άλλης θα έμπλεκα πιθανόν και με την A.C. !! μπρρ...)

Edited by Directx

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Αν τα δώσατε πριν διαβάσετε αυτό το topic τότε δικαιολογήστε διότι και εγώ είχα την εντύπωση ότι το N97 εκτός από κάποιες μικρές παιδικές ασθένειες που ταλαιπωρούν κάθε νέο firmware θα ήταν μια αρκετά σταθερή συσκευή.

 

Αν τα δώσατε αφού είχατε διαβάσει αυτό το topic τότε όποιος το τόλμησε «ηθελέστα και παθέστα» (τα ήθελε και τα έπαθε) όπως λέει και ένα παλιό ρητό.

 

Αναγνωρίζω βέβαια ότι καμία φορά η δύναμη της παρόρμησης προς το «καινούργιο» είναι τόση που μας ωθεί να κάνουμε σφάλματα, όμως με τα μύρια όσα προβλήματα που διαβάζω για αυτή την συσκευή εδώ και σε forums του εξωτερικού μου έχει κοπεί η όρεξη για αγορά της καθώς την είχα "στο πρόγραμμα" αλλά με όλα αυτά εδώ μάλλον θα πέταγα τα λεφτά μου (και συν της άλλης θα έμπλεκα πιθανόν και με την A.C. !! μπρρ...)

 

συμφωνω σε ολα........

την πατησαμε....και το χειροτερο ειναι αυτο που ειπες....στο τελος......

ωχχχχχχχχχ αντε βγαλε τωρα ακρη με αυτους....

τελος παντων.....

Link to comment
Share on other sites

GioRgio_, είναι προφανές ότι κάποια μ*** έχουν κάνει με το firmware και εμφανίζεται αυτό πρόβλημα. Το κακό είναι πως κανείς (από τους χρήστες τουλάχιστον) δεν έχει ακόμη μπορέσει να ανακαλύψει την ακριβή αιτία του. Είναι γνωστό πως σχετίζεται με την εγκατάσταση εφαρμογών στην εξωτερική μνήμη και τη μνήμη μαζικής αποθήκευσης (τουλάχιστον σε μένα δεν έχει ποτέ εμφανιστεί για κάτι που έχω εγκαταστήσει στην εσωτεική μνήμη), όμως κανείς δεν ξέρεις πώς ακριβώς. Οφείλεται σε συγκεκριμένη εφαρμογή, σε συγκεκριμένο αριθμό εφαρμογών, στο συνδυασμό τους; Μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε. Ακόμη και από τη Nokia (τη μητρική εννοείται), όταν τους ενημέρωσα για το πρόβλημα, μου απάντησαν πως δεν μπορούν να το αναπαράγουν. Δεν εμφανίζεται σε όλους, καθώς δεν εγκαθιστούν όλοι ούτε τις ίδιες ούτε τον ίδιο αριθμό εφαρμογών. Και ένα πρόβλημα που δεν μπορείς να το αναπαράγεις είναι αδύνατο να το διορθώσεις. Ελπίζω μόνο να τα κατάφεραν και να το δούμε διορθωμένο στη v21, γιατί είναι πραγματικά πολύ σοβαρό και πολύ εκνευριστικό. Είναι πάντως σίγουρα πρόβλημα του firmware, γιατί και στο N95 είχα τον ίδιο αριθμό εφαρμογών κι όμως ποτέ δε μου εμφανίστηκε κάτι τέτοιο, ούτε έχει αναφερθεί ποτέ από κανέναν άλλον. Αντίθετα, για το N97 θα βρεις πολλές παρόμοιες αναφορές στα σχετικά forums.
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι δεν εχω το παραπανω προβλημα που λετε....

και εχω βαλει άπειρες εφαρμογές.....δεν εχω προβλημα με το gps δεν εχω προβλημα με το καπακι δεν μου κολλάει το κινητό δεν κανει restart τιποτα απολυτως....

απλα βγαινω εκτος δικτύου....τι να πεις........:lol:

 

ελπιζω ολα αυτα να τα διορθώσει η 21 αναβαθμιση....

σε σας γιατι εγω την αλφα κοπυ δεν την γλιτωνω.......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...