Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απεκτησα προσφατα το n97.ευχαριστημενοσ γενικα.....

αλλα δεν εχω καταφερει να χρησιμοποιησω το GPS.....

ανοιγω ovi maps(σε εξωτερικο χωρο και το αφηνω κ πανω απο 15 λεπτα) και εχω συνεχωσ 1 μπαρα κιτρινη.....:mad:....ΠΟΤΕ δεν βρηκε σημα δορυφορου

κατοικω στην Κυπρο...αν παιζει ρολο......

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ????

 

εχεις περασει τους χαρτες της κυπρου απο το map loader?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι εχω κανει ολεσ τισ αναβαθμισεισ και εχω κατεβασει τουσ χαρτεσ της κυπρου....

ειχα ενημερωθει για το προβλημα με το μαξιλαρακι στην καμερα που περιοριζε το σημα gps...

να δοκιμασω το hacking με την προσθετη κεραια?

Link to comment
Share on other sites

να δοκιμασω το hacking με την προσθετη κεραια?

 

δεν θα σου το συνιστουσα, χανεις αυτοματα την εγγυηση της συσκευης για οποιοδηποτε μελλοντικο προβλημα παρουσιασει

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλώς και υπάρχει. Πατάς παρατεταμένα πάνω σε αυτό που θες να αφερέσεις και επιλέγεις αφαίρεση (remove).

Για τον Core Player, παίζει, αλλά σε εμένα τουλάχιστον είναι αργός.

 

Δεν μπορω να απενεργοποιησω το πρωτο με το ρολοι και μου χαλαει ολο το φοντο! :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ρολόι δεν απενεργοποιείται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν προσπαθήσετε να βγάλετε φωτό την φάτσα σας με την μπροστινή κάμερα...θα έχετε τα εξής αποτελέσματα:

1. με το κινητό κάθετα (όπως το κρατάμε όταν μιλάμε στο τηλέφωνο) η φωτογραφία θα βγει με ανάποδα!!!! Το κεφάλι πάνω και τα πόδια κάτω!!!!

2. με το κινητό οριζόντια, η φωτογραφία θα βγει ανεστραμένη, η αριστερή πλευρά αποικονίζεται δεξιά και το ανάποδο!!!

 

988

Υ.Γ. Αγαπητοί admin, δεν υπάρχει λόγος να διορθώνετε τα γραφόμενα των άλλων όταν αυτοί εκφράζονται με κάποια απρέπεια. Από τη στιγμή που δε θίγεται το site, δε νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα (φυσικά όταν δεν χρησιμοποιούνται σκληροί χαρακτηρισμοί). Τα γραφόμενα του καθενός, αποτυπώνουν και τον χαρακτήρα του. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν προσπαθήσετε να βγάλετε φωτό την φάτσα σας με την μπροστινή κάμερα...θα έχετε τα εξής αποτελέσματα:

1. με το κινητό κάθετα (όπως το κρατάμε όταν μιλάμε στο τηλέφωνο) η φωτογραφία θα βγει με ανάποδα!!!! Το κεφάλι πάνω και τα πόδια κάτω!!!!

Αυτό ειλικρινά δεν το κατάλαβα. Θα έπρεπε να είναι πάνω τα πόδια και κάτω το κεφάλι? :wacko: Με μπέρδεψες λίγο να πω την αλήθεια.

2. με το κινητό οριζόντια, η φωτογραφία θα βγει ανεστραμένη, η αριστερή πλευρά αποικονίζεται δεξιά και το ανάποδο!!!

988

Αυτό όντως συμβαίνει και σε άλλες συσκευές που διαθέτουν μπροστινή κάμερα, αλλά δεν γνωρίζω αν γίνεται για συγκεκριμένο λόγο ή αν πρόκειται για bug.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

αν και εκτός θέματος θεώρησα οτι πρέπει να το αναφέρω μιας και κάποιοι απο εμάς το αναζητούσαμε εδω μέσα....

Είχα καιρό να το ψάξω και βρήκα πως απο τις 30/10/2009 η nokia κυκλοφόρησε τους drivers για να μπορείς να συγχρονίσεις το Ν97 με mac μέσω του isync.

Αν και καθυστερημένη η nokia σε αυτό το θέμα πλέον μπορείται όσοι ενδιαφέρονται στην σελίδα:

http://europe.nokia.com/get-support-and-software/product-support/isync/compatibility-and-download

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ειλικρινά δεν το κατάλαβα. Θα έπρεπε να είναι πάνω τα πόδια και κάτω το κεφάλι? :wacko: Με μπέρδεψες λίγο να πω την αλήθεια.

 

Αυτό όντως συμβαίνει και σε άλλες συσκευές που διαθέτουν μπροστινή κάμερα, αλλά δεν γνωρίζω αν γίνεται για συγκεκριμένο λόγο ή αν πρόκειται για bug.

 

Ουπς!!!! Λάθος!!! Εννοούσα τα πόδια πάνω και το κεφάλι κάτω!!!

Και ναι, το κάνουν και άλλα Ν97!!!!

Το Ν95 πάντως όχι!

 

988

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν έχει παρατηρηθεί κάτι τέτοιο. Μυστήριο...

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις ενεργοποιημενη την αυτοματη περιστροφη στις ρυθμισεις της φωτογραφικης και σου κανει αυτα τα κουλα?
Link to comment
Share on other sites

Ουπς!!!! Λάθος!!! Εννοούσα τα πόδια πάνω και το κεφάλι κάτω!!!

Και ναι, το κάνουν και άλλα Ν97!!!!

Το Ν95 πάντως όχι!

 

988

Μήπως στις ρυθμίσεις της κάμερας υπάρχει κάποια λειτουργία "καθρέπτη"?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ουπς!!!! Λάθος!!! Εννοούσα τα πόδια πάνω και το κεφάλι κάτω!!!

Και ναι, το κάνουν και άλλα Ν97!!!!

Το Ν95 πάντως όχι!

 

988

 

Στην βιντεοκλήση πως λειτουργεί ? και εκεί εμφανίζεται ανάποδα?

Link to comment
Share on other sites

Στην βιντεοκλήση πως λειτουργεί ? και εκεί εμφανίζεται ανάποδα?

Εμενα μου φαινεται λογικο να βλεπεις "αναποδα" γιατι αν σκεφτεις πως θα παει αυτη η εικονα στον συνομιλητη σου,θα παει σωστα!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου φαινεται λογικο να βλεπεις "αναποδα" γιατι αν σκεφτεις πως θα παει αυτη η εικονα στον συνομιλητη σου,θα παει σωστα!

Αυτό το ανάποδα, λέγεται καθρέπτης. Σε κάποια κινητά υπάρχει δυνατότητα ενεργοποίησης ή απενεργοποίησης. Σε άλλα είναι στανταρ.

Δεν είναι πρόβλημα.

Πρόβλημα πρέπει να είναι τα πόδια πάνω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας!

 

χτες πηρα στα χερια μου το Ν97 και εχω καποια μικροπροβληματακια και θα ηθελα την βοηθεια σας.

Για αρχη:ταν παω να μπω στο ovi και αφου γινει η συνδεση μου βγαζει το ακολουθο μυνημα "Η ιστοσελιδα απέστειλε ένα ληγμένο πιστοποιητικό.αποδοχη?"

πατησα την εντολη "αποδοχη αυτη την φορα" (το μυνημα μου το βγάζει καθε φορα που μπαινω στο ovi)...

Κατι άλλο...διαβαζα σε προηγούμενα post για τις αναβαθμησεις του κινητου.που μπορω να δω σε ποια βρίσκεται το κινητό μου?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας!

 

χτες πηρα στα χερια μου το Ν97 και εχω καποια μικροπροβληματακια και θα ηθελα την βοηθεια σας.

Για αρχη:ταν παω να μπω στο ovi και αφου γινει η συνδεση μου βγαζει το ακολουθο μυνημα "Η ιστοσελιδα απέστειλε ένα ληγμένο πιστοποιητικό.αποδοχη?"

πατησα την εντολη "αποδοχη αυτη την φορα" (το μυνημα μου το βγάζει καθε φορα που μπαινω στο ovi)...

Κατι άλλο...διαβαζα σε προηγούμενα post για τις αναβαθμησεις του κινητου.που μπορω να δω σε ποια βρίσκεται το κινητό μου?

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651202#post2651202

 

Και γενικα ριξε μια ματια στο FAQ θα σου λυσει πολλες αποριες! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την ενημερωση για το θεμα λογισμικου.

ξερετε και την αιτιολογια του μυνηματος που μου βγαζει συνεχως γιατι δεν το αναφερει καπου!

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κατα πασα πιθανοτητα οταν πατησες αποδοχη αυτη τη φορα, ο Ιστος θεωρει πως ειναι προσωρινη η σελιδα αυτη και 'θυμαται' ωστε να σε ρωταει συνεχεια για λογους ασφαλειας..

 

Για δοκιμασε απο τον Ιστο να πας επιλογες-Σβησ.Δεδομ.εμπιστευτ.-Ολα

Μετα δοκιμασε παλι και πατα αποδοχη παντα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Ουπς!!!! Λάθος!!! Εννοούσα τα πόδια πάνω και το κεφάλι κάτω!!!

Και ναι, το κάνουν και άλλα Ν97!!!!

Το Ν95 πάντως όχι!

 

988

Ας τσεκάρουν και άλλοι χρήστες να μας πουν αν συμβαίνει και σε άλλα Ν97 το πρόβλημα σου με την μπροστινή κάμερα και αν είναι bug του τελευταίου update v20.

Link to comment
Share on other sites

Ας τσεκάρουν και άλλοι χρήστες να μας πουν αν συμβαίνει και σε άλλα Ν97 το πρόβλημα σου με την μπροστινή κάμερα και αν είναι bug του τελευταίου update v20.

 

Στο δικό μου είναι σε λειτουργία καθρέπτη, και το πάνω είναι πάνω και το κάτω είναι κάτω όπως και να περιστρέψω το κινητό.

 

Δεν είναι bug, απλά δεν υπάρχει (ή δεν βρήκα) την επιλογή απ. & ενεργοποίησης της λειτουργίας αυτής.

 

BTW είναι σχετικά χρήσιμο όταν θές να.....ξυριστείς και δεν έχεις καθρέπτη!

 

ΔΙΟΡΘΩΣΗ

Τελικά έχεις δίκιο, αν βγάλεις φωτογραφία τότε είναι ανάποδα!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Στην βιντεοκλήση πως λειτουργεί ? και εκεί εμφανίζεται ανάποδα?

 

 

 

Στη βιντεοκλήση λειτουργεί κανονικά. Το πρόβλημα είναι όταν βγάλεις φωτό.

Ενώ βλέπεις κανονικά τον εαυτό σου πριν τραβήξεις φωτό, τελικά στην βγάζει ανάποδα.

Για τη λειτουργία καθρέπτη, δεν έχω καταφέρει να βρω κάποια ρύθμιση ή κάπου που να αναφέρεται κάτι τέτοιο.

Το δοκίμασε και φίλος μου και του έκανε το ίδιο.

 

 

988

 

Στο δικό μου είναι σε λειτουργία καθρέπτη, και το πάνω είναι πάνω και το κάτω είναι κάτω όπως και να περιστρέψω το κινητό.

 

Δεν είναι bug, απλά δεν υπάρχει (ή δεν βρήκα) την επιλογή απ. & ενεργοποίησης της λειτουργίας αυτής.

 

BTW είναι σχετικά χρήσιμο όταν θές να.....ξυριστείς και δεν έχεις καθρέπτη!

 

ΔΙΟΡΘΩΣΗ

Τελικά έχεις δίκιο, αν βγάλεις φωτογραφία τότε είναι ανάποδα!

 

 

Τράβηξες φωτογραφία ή απλά ενεργοποίησες την κάμερα?

Το πρόβλημα εμφανίζεται όταν τραβήξεις φωτογραφία. Δες πως την σώζει και ενημέρωσέ μας.

 

Ουπς!!!! Τώρα είδα την διόρθωση!!!!

 

Ευχαριστώ,

 

 

988

Link to comment
Share on other sites

Στη βιντεοκλήση λειτουργεί κανονικά. Το πρόβλημα είναι όταν βγάλεις φωτό.

Ενώ βλέπεις κανονικά τον εαυτό σου πριν τραβήξεις φωτό, τελικά στην βγάζει ανάποδα.

Για τη λειτουργία καθρέπτη, δεν έχω καταφέρει να βρω κάποια ρύθμιση ή κάπου που να αναφέρεται κάτι τέτοιο.

Το δοκίμασε και φίλος μου και του έκανε το ίδιο.

 

 

988

 

Ας δοκιμάσουν και άλλοι χρήστες Ν97 να μας πούνε για το πρόβλημα της εμπρός κάμερας και με τι update έχουν στη συσκευή. Ας ενημερώσουν και που βρίσκεται η λειτουργία "Καθρέφτης".

Link to comment
Share on other sites

Αν προσπαθήσετε να βγάλετε φωτό την φάτσα σας με την μπροστινή κάμερα...θα έχετε τα εξής αποτελέσματα:

1. με το κινητό κάθετα (όπως το κρατάμε όταν μιλάμε στο τηλέφωνο) η φωτογραφία θα βγει με ανάποδα!!!! Το κεφάλι πάνω και τα πόδια κάτω!!!!

2. με το κινητό οριζόντια, η φωτογραφία θα βγει ανεστραμένη, η αριστερή πλευρά αποικονίζεται δεξιά και το ανάποδο!!!.

 

Εμένα δουλεύει σαν καθρέπτης όχι τα πόδια πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...