Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραιω το post... θελω να κανω και τα 2 φορματ αλλα για οποιοδηποτε φορματ απο τα 2 μου ζηταει τον Lock code. τι κανω?

 

Εύρεση κωδικού ασφαλείας σε συσκευές Nokia :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα ευκολο και ωραιο το NSS αλλα δεν ειχε στην εγγραφη [308] 5=... στην [309] ειχε 5= και τελικα ειχε τον κωδικων τον εργοστασιακων ρυθμισεων "12345"

 

δειτε λιγο τις εικονες...

Edited by giannhs_j
Link to comment
Share on other sites

Θα βγάλει καμία καινούργια αναβάθμιση η ΝΟΚΙΑ ή θα μείνουμε στην 22.0.110.

Ξέρει κανείς τίποτα;

Μόνο Nokia!
Link to comment
Share on other sites

Θα βγάλει καμία καινούργια αναβάθμιση η ΝΟΚΙΑ ή θα μείνουμε στην 22.0.110.

Ξέρει κανείς τίποτα;

 

 

Είχα και εγώ την ίδια απορία ... Το χει παρατήσει τελείως ....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν υποκατηγοριες της .110 αν σε ενδιαφερει ριξε μια ματια στο αγγλικο ιστοτοπο της nokia.

Μπορεί να κάνουμε το κινητό μας δηλαδή αναβάθμιση σε νεότερη υποκατηγορία;

Θα το ψάξω και εγώ απλά θα ήθελα και λίγη ενημέρωση από κάποιον που το έχει δοκιμάσει..

Μόνο Nokia!
Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να βγαλουμε to firmware??? γιατι αν δεν μπορουνε τοτε το soft και hard format δεν κανουν τιποτε. Πριν λιγο εκανα επαναφορα των αρχειων που ειχα κρατησει μεσω του pc suite και μου εμφανισε και την εικονα στην οθονη υποδοχης που ειχε. Υπαρχει θεμα παντος και με τις επαφες δεν τις αναγνωριζει ολες

Εντομεταξυ ο product code ιναι ο μοναδικος που δεν χανεται.

 

Αφου κατεβαινουν τα firmware και μετα εγκαθιστανται, δεν μπορουμε να τα κατεβασουμε αλλιώς και να τα φορτωσουμε οπως εξαλλου καθε αρχειο setup?????

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους! χρειαζομαι βοηθεια το Ν97 μου,μου επεσε εχθες και δεν μπορω να κανω τπτ.Οταν λεω τπτεννοω ουτε hard format oute soft δεν ανταποκρινετε στους κωδικους παω να κανω factory reset και βαζω το κωδικο αλλα δεν το δεχεται προσπαθω να ανοιξω το wifi και μου λεει "ελεγξτε τις υπηρεσιες χειριστων" τι να κανω???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους! χρειαζομαι βοηθεια το Ν97 μου,μου επεσε εχθες και δεν μπορω να κανω τπτ.Οταν λεω τπτεννοω ουτε hard format oute soft δεν ανταποκρινετε στους κωδικους παω να κανω factory reset και βαζω το κωδικο αλλα δεν το δεχεται προσπαθω να ανοιξω το wifi και μου λεει "ελεγξτε τις υπηρεσιες χειριστων" τι να κανω???

Θα το πας σε ένα κατάστημα NOKIA Care!!

Μόνο Nokia!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια , τι παραμανω κανουν τo nokia store-club απο εμας επανω στο κινητο???

το κινητο που πήρα εχει στην ετικέτα product code: 0586308

$ εγω έβαλα τον αντιστοιχο ελλινηκο product code: 0576375.

 

εχει μια καρτα με ενα τηλεφωνο υποστηριξης στης ιρλανδιας αρα θα ειναι αγγλικο. ειναι μοντελο Ν97-1 ΡΜ505 . Τωρα που εβαλα τον ελληνικο κωδικο στην σελιδα της νοκια στην ευρωπη δεν αναγνωριζει τον κωδικο αυτο ουτε στον ελλινηκο updater νεο firmware. Στον αγγλικο updater βρησκει firmware υποκατηγορια του 110.ΧΧΧ ποιο νεα αλλα δεν μπορει να κανει upbate. τι παιζει??? μηπως θελει αλλο κωδικο ή πρεπει να περιμενω νεο firmware?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η σελίδα της Nokia μου βγάζει ότι:

 

Latest available software for your device:

Version:: 12.0.026

 

ενώ υπάρχει η 22.0.110

 

Το κινητό είναι αγορασμένο στην Ελλάδα από κατάστημα Γερμανός.

 

Ευχαριστώ

224 εφαρμογές σε Nokia 6600 v. 4.09 έως 8/8/2008.

Από 9/8/2008 ΝΟΚΙΑ Ε90 user και από 1/7/2010 ΝΟΚΙΑ Ν97 user

http://briefcase.pathfinder.gr/download/spimark/40085/482174/0/Streetracing1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η σελίδα της Nokia μου βγάζει ότι:

 

Latest available software for your device:

Version:: 12.0.026

 

ενώ υπάρχει η 22.0.110

 

Το κινητό είναι αγορασμένο στην Ελλάδα από κατάστημα Γερμανός.

 

Ευχαριστώ

 

πιθανον να μην ειναι για την ελλαδα...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η σελίδα της Nokia μου βγάζει ότι:

 

Latest available software for your device:

Version:: 12.0.026

 

ενώ υπάρχει η 22.0.110

 

Το κινητό είναι αγορασμένο στην Ελλάδα από κατάστημα Γερμανός.

 

Ευχαριστώ

Γιατί προφανώς η συσκευή σου είναι branded (πιθανότατα με product code από Cosmote). H 22.0.110 είναι διαθέσιμη για τα Ελληνικά product codes 0576375 (Black) / 0576474 (White).

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

To product code της συσκευής μου είναι το 0591075.

 

Μπορώ να το αλλάξω και να κάνω την αναβάθμιση ?

224 εφαρμογές σε Nokia 6600 v. 4.09 έως 8/8/2008.

Από 9/8/2008 ΝΟΚΙΑ Ε90 user και από 1/7/2010 ΝΟΚΙΑ Ν97 user

http://briefcase.pathfinder.gr/download/spimark/40085/482174/0/Streetracing1.jpg

Link to comment
Share on other sites

To product code της συσκευής μου είναι το 0591075.

 

Μπορώ να το αλλάξω και να κάνω την αναβάθμιση ?

Για να αλλάξεις product code και να περάσεις την τελευταία διαθέσιμη έκδοση λειτουργικού θα πρέπει να ακολουθήσεις την παρακάτω διαδικασία Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ -> Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Γιατί προφανώς η συσκευή σου είναι branded (πιθανότατα με product code από Cosmote). H 22.0.110 είναι διαθέσιμη για τα Ελληνικά product codes 0576375 (Black) / 0576474 (White).

 

εχω κοσμοτε καρτα βρηκα τελικα και την ρυθμιση για να βλεπω και τα τηλεφωνα τις καρτας sim μου που δεν μπορουσα να τα δω αλλα μια ερωτηση να κανω...

 

μπορω να κανω το κινητο μου unbranded και να κανω την αναβαθμιση ??? αφου δεν μπορει με τον product codes 0576375 (Black) cosmote

Link to comment
Share on other sites

εχω κοσμοτε καρτα βρηκα τελικα και την ρυθμιση για να βλεπω και τα τηλεφωνα τις καρτας sim μου που δεν μπορουσα να τα δω αλλα μια ερωτηση να κανω...

 

μπορω να κανω το κινητο μου unbranded και να κανω την αναβαθμιση ??? αφου δεν μπορει με τον product codes 0576375 (Black) cosmote

Ακολούθησε τον παρακάτω οδηγό Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ -> Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε τον παρακάτω οδηγό Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ -> Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής.

 

Τα εχω δει φιλε μου και τα δυο με τον πρωτο τροπο καταφερα να βαλω το ελλινηκο κωδικο αλλα δεν μπορω να το κανω αναβαθμιση. εκει ειναι το θεμα για να παρει και τα ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Τσακάλια για βοηθήστε με λιγάκι.. Υπάρχει κάνας τρόπος να προσθέσω γλώσσες στο κινητό? Το αγόρασα απ Αγγλία και δεν έχει ελληνικά στο μενού. Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Στο FAQ της πρώτης σελίδας υπάρχουν οδηγίες για αλλαγή γλώσσας Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής

(αλλαγή product code)

Αρκεί φυσικά να μην είναι η συσκευή "κλειδωμένη" σε κάποιο δίκτυο.

Μπορείς επίσης να απευθυνθείς και σε κάποιο επίσημο service.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Στο FAQ της πρώτης σελίδας υπάρχουν οδηγίες για αλλαγή γλώσσας Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής

(αλλαγή product code)

Αρκεί φυσικά να μην είναι η συσκευή "κλειδωμένη" σε κάποιο δίκτυο.

Μπορείς επίσης να απευθυνθείς και σε κάποιο επίσημο service.

 

Έκανα τα βήματα.. πήγα στις γλώσσες αλλά δεν έχει τίποτα. μάλλον έχω κάνει κάποιο λάθος.. το κινητό το αγόρασα unlocked ::worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου βγάζει μνήμη C πλήρης και σύνδεσα το κινητό με τον υπολογιστη΄να διαγράψω τίποτα...αλλά δέν έχω κάτι εκεί. Μήπως από τα μνμ;; Είναι γύρω στα 4000 αλλά έχω κάνει επιλογή να αποθηκεύονται στην άλλη μνήμη...

Τι πρέπει να κάνω;;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχουμε θεματάκι ... Κακό αυτό .... Κατεβάζεις εφαρμογές γενικότερα ???? Αν ναι, τις αποθηκεύεις όλες στην μνήμη τηλεφώνου ή στην μαζική αποθήκευση ????

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχουμε θεματάκι ... Κακό αυτό .... Κατεβάζεις εφαρμογές γενικότερα ???? Αν ναι, τις αποθηκεύεις όλες στην μνήμη τηλεφώνου ή στην μαζική αποθήκευση ????

 

Όχι δεν κατεβάζω τίποτα :mad: ούτε εφαρμογές ούτε καν χάρτες

Link to comment
Share on other sites

Οκέυ, chill ... Κατά πρώτον, διέγραψε κανένα μήνυμα ... Εμένα μόλις πέρασε τα 3 χιλιάρικα δεν με ενημέρωνε και έπρεπε να πάω στα μηνύματα για να δω αν έχω κανα καινούργιο εισερχόμενο ... Κατά δεύτερον, πήγαινε στην διαχείρηση αρχείων και κάνε έναν έλεγχο, πάτα στοιχεία μνήμης τηλεφώνου και δες τι καταλαμβάνει τόσο πολύ χώρο ....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...