Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημερα, χρειζομαι επειγοντως μια βοηθεια γιατι εχω θεμα με το jailbreak..πηρα προχτες ενα iphone 3gs μεταχειρισμενο, ηταν ηδη αναβαθμισμενο στο 4.2.1 ηθελα να περασω θεματα και εφαρμογες αλλα ψαχνοντας στο intrenet καταλαβα οτι ηθελε jailbreak το κλασικο ομως site του δεν με βοηθησε γιατι ηθελε να κανω downgrade το κινητο σε 4.0.1 κι εγω δεν μπορεσα..μπηκα στο youtube και ειδα οτι μπορω να το "σπασω" με ενα προγραμμα το "redsnow" οταν το δοκιμασα η αληθεια ειναι οτι δουλεψε και εγινε η εγκατασταση του cydia.. απο τοτε ομως το κινητο μου αν κλεισει δεν ανοιγει με το κουμπακι αλλα παρα μονο αν ξανακανω εγκατασταση το redsnow στο κινητο μου..πραγμα που σημαινει οτι αν ειμαι εκτος σπιτιου τη πατησα... υπαρχει καποιος τροπος να διορθωθει αυτο?? αν οχι αν κανω restore το κινητο μου θα σβηστει το cydia to winterboard η οι εφαρμογες μου?? ευχαριστω...

 

Κακώς το έκανες με το redsnow, (Πρώτα ρωτάνε, και μετά σπάνε..:p) αν έχεις win κατέβασε το Greenpois0n και κάνε από πάνω jail ξανά.. Και έτσι δεν χάνεις τίποτα..

 

 

Δες εδώ

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γιατι κακως?? το εκανα με greenpoison και επιασε τωρα ανοιγει κανονικα..εχει και αλλο αρνητικο?? μια ακομη ερωτηση αν ξερει κανεις..κατευασα θεματα και τα εβαλα μεσω HSS τα ανοιγω με το winterboard κανονικα απλα αλλαζει το φοντο και καποια απο τα εικονιδια οχι ομως ολα οπως ο μηνυμα για παραδειγμα, ενω στον υπολογιστη στα icons μου τα βγαζει...κανω κατι λαθος εγω?? μηπως θελει και καποιο ακομη προγραμμα??
Link to comment
Share on other sites

γιατι κακως?? το εκανα με greenpoison και επιασε τωρα ανοιγει κανονικα..εχει και αλλο αρνητικο?? μια ακομη ερωτηση αν ξερει κανεις..κατευασα θεματα και τα εβαλα μεσω HSS τα ανοιγω με το winterboard κανονικα απλα αλλαζει το φοντο και καποια απο τα εικονιδια οχι ομως ολα οπως ο μηνυμα για παραδειγμα, ενω στον υπολογιστη στα icons μου τα βγαζει...κανω κατι λαθος εγω?? μηπως θελει και καποιο ακομη προγραμμα??

Κακώς γιατί υπάρχει πια το greenpoison, και δεν χρειάζεται το redsnow..

 

Και σε παρακαλώ δες λίγο τα θέματα και κάνε τις ερωτήσεις σου εκεί που πρέπει..:)

 

Τώρα, γιαυτό που ρωτάς κάνε ένα copy paste και ρώτησε στο ανάλογο θέμα..

 

 

Customization (fonts, ringtones, themes etc)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το iPhone 3GS με jailbroken έκδοση 3.0.1 και firmware 04.26.08

Μπορώ να αναβαθμίσω σε 4.2.1 και να προχωρήσω μετά σε jailbreak untethered και ποιά

είναι η καλύτερη μέθοδος? Να σας πω ότι δεν έχω κρατήσει καθόλου shsh.

 

Και μια ερώτηση ακόμα. Όταν αναβαθμίσω έκδοση λογικά έχουν χαθεί τα πάντα από το κινητό

(επαφές, φωτογραφίες, μουσική κλπ). Με απλό συγχρονισμό στο itunes θα επανέλθουν εφόσον

έχω συγχρονίσει προηγουμένως κάποια στιγμή?

Link to comment
Share on other sites

και για οποιον θελεις να δοκιμασει τα gestures στην 4.3 απο εδω οι οδηγιες!

 

Step 1: Jailbreak iOS 4.3 GM running on your iPhone 4

 

Step 2: Once you’re jailbroken, launch Cydia and install OpenSSH.

 

Step 3: Now you’re going to SSH into your device (by using clients such as Cyberduck for Mac or WinSCP for Windows), and then navigate to the following directory: System>Library>CoreServices>SpringBoard.app>N90.plist

 

Step 4: Using a plist editor such as TextWrangler, edit the N90.plist file.

 

Step 5: Add a Boolean statement “multitasking-gestures” and set its value to “True”.

 

Step 6: Save everything you’ve edited, restart the Springboard.

 

Step 7: That’s it, you’re all done! You should now see the Multitouch Gestures option in the Settings.app file on your iPhone 4. Just tap to turn it on.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το iPhone 3GS με jailbroken έκδοση 3.0.1 και firmware 04.26.08

Μπορώ να αναβαθμίσω σε 4.2.1 και να προχωρήσω μετά σε jailbreak untethered και ποιά

είναι η καλύτερη μέθοδος? Να σας πω ότι δεν έχω κρατήσει καθόλου shsh.

 

Και μια ερώτηση ακόμα. Όταν αναβαθμίσω έκδοση λογικά έχουν χαθεί τα πάντα από το κινητό

(επαφές, φωτογραφίες, μουσική κλπ). Με απλό συγχρονισμό στο itunes θα επανέλθουν εφόσον

έχω συγχρονίσει προηγουμένως κάποια στιγμή?

 

Με Greenp0ison θα κανεις κανονικα JB την συσκευη σου. Προσεξε να κανεις setup as new device στο iTunes.

Εαν εχεις συγχρονίσει με το iTunes σου πριν την αναβαθμηση, απλα θα τα ξαναπερασεις μετα!

Link to comment
Share on other sites

Με Greenp0ison θα κανεις κανονικα JB την συσκευη σου. Προσεξε να κανεις setup as new device στο iTunes.

Εαν εχεις συγχρονίσει με το iTunes σου πριν την αναβαθμηση, απλα θα τα ξαναπερασεις μετα!

 

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. Κάτι τελευταίο. Από το itunes μπορώ να αναβαθμίσω στην 4.2.1 ή θα μου βγάλει μόνο την τελευταία 4.3 αν δεν κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. Κάτι τελευταίο. Από το itunes μπορώ να αναβαθμίσω στην 4.2.1 ή θα μου βγάλει μόνο την τελευταία 4.3 αν δεν κάνω λάθος?

 

την 4.2.1 θα σου βγαλει. Η 4.3 δεν ειναι διαθέσιμη ακομα. Την επομενη Παρασκευη θα μπορεσεις να την κατεβασεις.

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

την 4.2.1 θα σου βγαλει. Η 4.3 δεν ειναι διαθεση ακομα. Την επομενη Παρασκευη θα μπορεσεις να την κατεβασεις.

 

Τέλεια. Ευχαριστώ πολύ φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα! εχω jbστην 4.2 με δεν θυμαμαι πως το λενε (αυτο με νεκροκεφαλη αντι για μηλαρακι) και ολα καλα! αλλα ρε παιδι μου πως πεφτει ετσι η μπαταρια?

ετσι ειναι γενικα ή ο συγκεκριμενος τυπος jb τρωει τοση μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα! εχω jbστην 4.2 με δεν θυμαμαι πως το λενε (αυτο με νεκροκεφαλη αντι για μηλαρακι) και ολα καλα! αλλα ρε παιδι μου πως πεφτει ετσι η μπαταρια?

ετσι ειναι γενικα ή ο συγκεκριμενος τυπος jb τρωει τοση μπαταρια?

 

Μηπως το εχεις τιγκαρει με διαφορα προγραμματα και τρεχουν και σου αδειαζουν την μπαταρια? Εμενε δεν μου εχει παρουσιασει το παραμικρο με την μπαταρια

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη σαρακοστή σε ολους!

Εχω ενα iphone 3gs version 4.2.1 (8C148a) απο Αμερικη με baseband 05.15.04.

Θελω να κανω unlock και JB. Μπορειτε να μου πειτε με ποια προγραμματα να τα κανω αυτα;

Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Μηπως το εχεις τιγκαρει με διαφορα προγραμματα και τρεχουν και σου αδειαζουν την μπαταρια? Εμενε δεν μου εχει παρουσιασει το παραμικρο με την μπαταρια

 

γενικα δεν μπορω να πω οτι το εχω τιγκαρει μιας και δεν το κατεχω και τρελα το αθλημα! μονο διαφορα app εχω κατεβασει! πως μπορω να τσεκαρω αν τρεχουν απο πισω διαφορα ωστε να τα κλεισω? cydia,fonts και τα διαφορα δεν εχω ακουμπήσει..

Link to comment
Share on other sites

γενικα δεν μπορω να πω οτι το εχω τιγκαρει μιας και δεν το κατεχω και τρελα το αθλημα! μονο διαφορα app εχω κατεβασει! πως μπορω να τσεκαρω αν τρεχουν απο πισω διαφορα ωστε να τα κλεισω? cydia,fonts και τα διαφορα δεν εχω ακουμπήσει..

 

Πατωντας το κουμπι home 2 φορες γρηγορα βλεπεις ποιες εφαρμογες τρεχουν. Για να τις κλείσεις πάτησε παρατεταμένα πανω σε μια και μετα επελεξε ποιες θελεις να τερματισεις.

Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες το εχω κανει αυτο αλλα γενικα παντα μου βγαζει ολες τις εφαρμογες εκει και χωρις να τις εχω ανοιξει. στανταρ σημαινει αυτο οτι έχουν μεινει απο πισω ανοιχτες?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα..εχω κανει jb 4.2.1 σε 3gs και οτι εχω κατεβασει απο apps ειναι μεσω installous

Σημερα προσπαθησα πρωτη φορα (μετα το jb) να περασω κανα τραγουδι-βιντεο και μου βγαζει μνμ πριν συνγχρονισει οτι για να συνεχισει μου ζηταει να σβησει τις 45 εφαρμογες που εχω περασει??να πω οτι το syncapp στο itunes το εχω ξετικαρισμενο..ξερει κανεις γιατι το κανει αυτο??

διορθωνεται καπως ή πρεπει να τα σβηνω ολα καθε φορα που θελω να περασω τραγουδια??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα..εχω κανει jb 4.2.1 σε 3gs και οτι εχω κατεβασει απο apps ειναι μεσω installous

Σημερα προσπαθησα πρωτη φορα (μετα το jb) να περασω κανα τραγουδι-βιντεο και μου βγαζει μνμ πριν συνγχρονισει οτι για να συνεχισει μου ζηταει να σβησει τις 45 εφαρμογες που εχω περασει??να πω οτι το syncapp στο itunes το εχω ξετικαρισμενο..ξερει κανεις γιατι το κανει αυτο??

διορθωνεται καπως ή πρεπει να τα σβηνω ολα καθε φορα που θελω να περασω τραγουδια??

 

Πάτησε να μην τις σβήσει και πήγαινε στο εικονίδιο του iPhone δεξί κλικ / transfer purchases..

 

Ελπίζω να είναι ο υπολογιστής που συγχρονίζεις και όχι ξένος..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

jb 4.2 3g ?

Greenpois0n

Γνώμη μου πάντως είναι να κατεβείς στην 3.1.3 και να κάνεις jb με το Spirit. Για τα 3G είναι η βέλτιστη έκδοση iOS.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη σαρακοστή σε ολους!

Εχω ενα iphone 3gs version 4.2.1 (8C148a) απο Αμερικη με baseband 05.15.04.

Θελω να κανω unlock και JB. Μπορειτε να μου πειτε με ποια προγραμματα να τα κανω αυτα;

 

Κανείς καμία βοήθεια;

Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Κανείς καμία βοήθεια;

Προς το παρόν δεν μπορείς να κάνεις Unlock παρά μόνο JB με το Greenpois0n.

Ίσως με το λανσάρισμα της 4.3 και του αντίστοιχου JB να δούμε και το Unlock για την 4.2.1.

Είδωμεν!

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Greenpois0n

Γνώμη μου πάντως είναι να κατεβείς στην 3.1.3 και να κάνεις jb με το Spirit. Για τα 3G είναι η βέλτιστη έκδοση iOS.

 

Μετά την αναβάθμιση τις 4.2 για τα 3G δεν έχει προβλήματα πιστεύω...

Το 3 iOS ''δείχνει'' πολύ μακρινό...:p

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση τις 4.2 για τα 3G δεν έχει προβλήματα πιστεύω...

Το 3 iOS ''δείχνει'' πολύ μακρινό...:p

Και για την 4.0 έτσι έλεγαν αλλά μας διέψευσε απόλυτα:p

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!! Έχω 2 ερωτησούλες ( άσχετος γαρ ) και θα παρακαλούσα όποιος γνωρίζει να δώσει τα φώτα του!!

1. Γίνεται σε 3gs να κάνεις unlock χωρίς να χρειάζεται απαραίτητα και jb;;;

2. Για όποιον έχει την 4.2 έκδοση, γίνεται ( και αν ναι πως ;) να κατέβει σε κατώτερη έκδοση και έπειτα να κάνει unlock;;υ.γ. Υπάρχει πραγματική βεβαιότητα ότι κάποια στιγμή θα κυκλοφορήσει ενδεχομένως κάποιο unlock για την 4.2 ή απλά τρέφουμε φρούδες ελπίδες;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, όποιον μπεί στον κόπο να απαντήσει!!

Τα σέβη μου..Βασίλης.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Εχω ενα iPhone 3GS με την 3.1.2

Θελω να το κανω jailbreak και απο ψαξιμο που εκανα στο internet διαπιστωσα πως πρεπει να εγκαταστησω την 4.1.2 μεσω itunes,και στη συνεχεια να το κανω jailbreak με Greenpois0n RC5,σωστα?

Αν κατι δεν παει καλα/κολλησει κατα το jailbreak,αχρηστευεται η συσκευη ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...