Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γμτ to εκανα αλλα το εικονιδιο στο iphone του black rain πουθενα...

2η φορα εκτελω το blackrai1n απο το pc...εικονιδιο δεν βλεπω πουθενα στο iphone..

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φαίνεται παραγέμισε ο σέρβερ του Cydia,γιατί εδώ και 10'μου βγάζει Unable to Load(time out)...:mad:

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται παραγέμισε ο σέρβερ του Cydia,γιατί εδώ και 10'μου βγάζει Unable to Load(time out)...:mad:

Τα ίδια και εδώ.. Κάνει jailbreak όλος ο κόσμος και ο server φρίκαρε...

Link to comment
Share on other sites

ολοι θα παρουμε !!restore καλυτερα στο 3.12 οπως παλια η update απο itunes?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εκανα οτι επρεπε.αναβαθμισα σε 3.1.2

κατεβασα το blackrai1n.exe

το εκτελεσα.ολα δειχνουν καλα.ομως οταν rebootαρει το iphone δεν υπαρχει πουθενα το εικονιδιο του blackra1n να το εκτελεσω στο iphone.

καποια βοηθεια?εχει γουστο να ειμαι ο ατυχος του φορουμ...με εχουν πιασει τα νευρα μου..καλα δεν ημουνα στο 3.0.1 j/b?τι τα θελα?...

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα θελει Bootcamp/Windows.

 

 

Όχι μάλλον.... Σίγουρα!!

 

Μόλις έσπασε το touch με εγκατεστημένη 3.1.2 μέσω Bootcamp / Vista , και όλα πήγανε ρολόι !!!;)

 

 

@drmdtsap@

Δεν μπορεί να μην δουλεύει μόνο σε σένα κάτι πήγε στραβά, για ξανακάντο...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, ειμαι νεο μελος στην κοινοτητα του iphone και εχω μια απορια:

Οταν κανουμε jb υπαρχει περιπτωση να χρεωνομαστε κατι extra απο τον παροχο μας, πχ οταν χρησιμοποιουμε ιντερνετ η βαλουμε αναφορα sms? thanx

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, ειμαι νεο μελος στην κοινοτητα του iphone και εχω μια απορια:

Οταν κανουμε jb υπαρχει περιπτωση να χρεωνομαστε κατι extra απο τον παροχο μας, πχ οταν χρησιμοποιουμε ιντερνετ η βαλουμε αναφορα sms? thanx

απλά και ξεκάθαρα.. όχι.

Link to comment
Share on other sites

 

 

@drmdtsap@

Δεν μπορεί να μην δουλεύει μόνο σε σένα κάτι πήγε στραβά, για ξανακάντο...

 

ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ...ειναι η τριτη φορα που δοκιμαζω το blackrain αλλα τζιφος.δεν υπαρχει πουθενα το εικονιδιο στο iphone....ολα γινονται κανονικα.φαινεται και η φωτο του geohot αλλα οταν κανει reboot πουθενα το εικονιδιο....

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ...ειναι η τριτη φορα που δοκιμαζω το blackrain αλλα τζιφος.δεν υπαρχει πουθενα το εικονιδιο στο iphone....ολα γινονται κανονικα.φαινεται και η φωτο του geohot αλλα οταν κανει reboot πουθενα το εικονιδιο....

 

Μήπως δεν είναι απλά στην πρώτη σελίδα του springboard? Γιατί εμένα πήγε σε άλλη, στην δεύτερη νομίζω.....:confused:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ κατέβασα την 3.1.2 για να κάνω πρώτα backup το iphone με το itunes και τώρα που πάω να κάνω update στην 3.1.2 λέει ότι ο apple update server είναι απασχολημένος ή προσωρινά μη διαθέσιμος και να δοκιμάσω αργότερα!!!! γιατί???? μήπως κάνουν ΟΛΟΙ update στην 3.1.2 ???? :blink::blink::blink:
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ναι. Και πού να δεις πώς σέρνεται το cydia..
Link to comment
Share on other sites

Έχω iPhone 3G και μόλις έκανα και εγώ jailbreak σε 3.1.2! Όλα καλά εκτος ότι το appsync 3.1 (hackulo repo) μόλις πάω να το περάσω μου κρασάρει το cydia. Γιατί? Πώς το περάσατε άλλοι?
Link to comment
Share on other sites

κάνε ένα reboot τη συσκευή

εκανα.κ παλι το εικονιδιο αφαντο.

η ιστορια εχει ως εξης:

ημουν 3.0.1 J/b.εκανα update στο 3.1.2 μεσω itunes.μετα το Update δεν χαθηκε καμια εφαρμογη (μονο αυτες του cydia που ειχα στην 3.0.1),ετρεξα το αρχειο.ολα εδειχναν ρολοι.οπω ς ακριβως στηναντιστοιχη σελιδα του iclarified.αλλα το εικονιδιο πουθενα.

 

 

παω να κανω restore και να στησω απο φρεσκια συσκευη το j/b

ολα οκ.μετα το restore ολα πηγαν ρολοι....εμφανιστικε το ατιμο το εικονιδιο....

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Πωπω δεν βλέπω να κάνω δουλειά σήμερα! δεν μπορώ να πάω στην 3.1.2 μόλις πάει για επιβεβαίωση στην apple λέει για τους servers μάλλον είναι full!!!! τώρα τι κάνουμε? j/b στην 3.1 ή να περιμένω να πάω πρώτα στην 3.1.2 ?
Link to comment
Share on other sites

εκανα.κ παλι το εικονιδιο αφαντο.

η ιστορια εχει ως εξης:

ημουν 3.0.1 J/b.εκανα update στο 3.1.2 μεσω itunes.μετα το Update δεν χαθηκε καμια εφαρμογη (μονο αυτες του cydia που ειχα στην 3.0.1),ετρεξα το αρχειο.ολα εδειχναν ρολοι.οπω ς ακριβως στηναντιστοιχη σελιδα του iclarified.αλλα το εικονιδιο πουθενα.

 

 

παω να κανω restore και να στησω απο φρεσκια συσκευη το j/b

ολα οκ.μετα το restore ολα πηγαν ρολοι....εμφανιστικε το ατιμο το εικονιδιο....

 

Απάντησες μόνος σου!!!

 

Δεν έπρεπε να κάνεις update αλλά restore... Δεν μας τα είπες από την αρχή αυτά...:rolleyes:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα!!!! αναβάθμισα στην 3.1.2 τελικά και στο προγραμματάκι για το j/b όταν πατάω το make it rain μένει εκεί δεν κάνει κάτι άλλο!!!! στην οθόνη του κινητού δειχνει το usb βυσμα με το itunes! καμιά ιδέα τι γίνεται ????
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα!!!! αναβάθμισα στην 3.1.2 τελικά και στο προγραμματάκι για το j/b όταν πατάω το make it rain μένει εκεί δεν κάνει κάτι άλλο!!!! στην οθόνη του κινητού δειχνει το usb βυσμα με το itunes! καμιά ιδέα τι γίνεται ????

 

 

Με βαση το παραπανω ερωτημα

 

Παιζει ρολο αν ειναι 3G ή 3GS ?

Θυμαμαι οτι επαιζε σοβαρο ρολο στο jb της 3.0.1.

 

Κατι τελευταιο υπαρχει θεμα με κατι συγκεκριμενο που πρεπει να δωσουμε ιδιαιτερη προσοχη?

Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

Πρώτο βήμα -> reboot pc

Δεύτερο βήμα -> reboot iphone

Τριτο βήμα -> blackra1n (run as administrator)

Τέταρτο βήμα -> εγκατάσταση Cydia :)

 

iPhone 3G από ελλάδα

Windows 7 64 RTM

τελευταίο iTunes

Link to comment
Share on other sites

Πειράζει αν επιλέξω restore from backup μετά το upgrade;

 

Και να επαναλάβω την προηγούμενη ερώτηση: 500mb,700mb,1000mb custom firmwares από pwnage tool έχουν καμιά διαφορά;Σε FAQ λέει ότι 500mb είναι για πολλά mp3 και 1000 για πολλά apps...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έφταιγε ότι δουλεύω τα windows xp σε virtualbox επάνω σε debian linux και αυτό επειδή αλλάζει mode δλδ μπαίνει σε recovery mode μου "πετάει" το usb και έτσι το blackrain χάνει το iphone. Το έβαλα σε άλλο pc με win και όλα καλά! να πω ότι ήταν 3.1 σε 3GS, πέρασα πρώτα την 3.1.2 και μετά j/b όπως είπαμε. :D:D:D Στο cydia τι γίνεται ρε παιδιά? έπεσαν οι servers???? δεν βρίσκει τα repos! μάλλον πλακωθήκανε όλοι μαζί να κατεβάζουν ε?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...