Jump to content

[Πρόβλημα] Αποτυχία εγκατάστασης Navigon GPS greece


charis_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εβαλα το navigon GPS greek maps μεσω installous αλλα δεν μοθ δουλεψε. Καταβασα το συγκεκριμενο που αν δουλευε λογικα θα ειχε μονο ελληνικους χαρτες (αυτο που θελω δλδ) και ειναι πολυ πιο μικρο 140 ΜΒ περιπου σε σχεση με τα 1.6 GB της κανονικης. Το δοκιμασε κανεις το συγκεκριμενο και παιζει η ξερει πως να λυσω το προβλημα μου?

 

ΥΓ: Αυτο που κατεβασα ηταν απο το getapp.com απο τις επιλογες που εδινε ο installous

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα το navigon GPS greek maps μεσω installous αλλα δεν μοθ δουλεψε. Καταβασα το συγκεκριμενο που αν δουλευε λογικα θα ειχε μονο ελληνικους χαρτες (αυτο που θελω δλδ) και ειναι πολυ πιο μικρο 140 ΜΒ περιπου σε σχεση με τα 1.6 GB της κανονικης. Το δοκιμασε κανεις το συγκεκριμενο και παιζει η ξερει πως να λυσω το προβλημα μου?

 

ΥΓ: Αυτο που κατεβασα ηταν απο το getapp.com απο τις επιλογες που εδινε ο installous

Και εγώ αυτό έβαλα που λες. Βέβαια το κατέβασα στο PC και το πέρασα μέσω itunes.

Δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω γιατι εμενα δεν το περναει

απο το installus αλλα και το εχω κατεβασει κ το περναω μεσο itunes αλλα δεν κανει εγκατασταση ξερει κανεισ γιατι?

NGAITA
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να γινει jailbroke το iphone για να περασει η εφαρμογη ή μπορουμε με καποιο αλλο τροπο να το περασουμε απο itunes?

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό έβαλα που λες. Βέβαια το κατέβασα στο PC και το πέρασα μέσω itunes.

Δουλεύει μια χαρά.

 

sorry gia ta greeklish. tha borouses mipws na steileis to link apo opou to katebases?kai mias kai to ebales pes kai tis entupwseis sou apo to pws douleuei.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την 2.2.1

εκανα εγκατασταση αλλα δεν μου εμφανιζετε στην οθονη του κινητου,σαν να μην εγινε.

εχω κανει respring αλλα τιποτα!!!:(

Link to comment
Share on other sites

Αυτο συμβαινει γιατι πολυ απλα οι εφαρμογες gps φτιαχτηκαν μονο για την 3.0. Αν κοιταξετε στο itunes store θα δειτε πως απαραιτητη προυποθεση ειναι ενα iphone 3g/s και το 3.0 firmware
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω κολλήσει σε μεταγενέστρο σημείο. Έχω κατεβάσει την εφαρμογή με τους ελληνικούς χάρτες μόνο, την έχω εγκαταστήσει (OS 3.0) με επιτυχία, όλες οι ρυθμίσεις δουλεύουν και έχω περάσει home address κτλ αλλά δε βλέπει το GPS και την παρούσα τοποθεσία. Ως εκ τούτου δε μπορεί ούτε να βγάλει διαδρομή ούτε φυσικά να δώσει φωνητικές οδηγίες.

 

Το GPS του τηλεφώνου πάντως δουλεύει επιβεβαιωμένα καθώς και το XGPS και το Google Maps λειτουργούν άψογα στην εύρεση της παρούσας τοποθεσίας.

 

Μήπως η εφαρμογή είναι τελικά μόνο για 3GS για να θέλει και πυξίδα;

Link to comment
Share on other sites

sorry gia ta greeklish. tha borouses mipws na steileis to link apo opou to katebases?kai mias kai to ebales pes kai tis entupwseis sou apo to pws douleuei.

 

 

βγάλε τα κενά.;)

 

Μια χαρά δουλεύει. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι η φωνητικές οδηγίες είναι πολύ χαμηλόφωνες. Με κλειστά παράθυρα και με τα βίας ακούς τι σου λέει.

 

το sygic με τους χάρτες της navigreece είναι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Kαι εμενα αυτο κανει

"Εγώ πάλι έχω κολλήσει σε μεταγενέστρο σημείο. Έχω κατεβάσει την εφαρμογή με τους ελληνικούς χάρτες μόνο, την έχω εγκαταστήσει (OS 3.0) με επιτυχία, όλες οι ρυθμίσεις δουλεύουν και έχω περάσει home address κτλ αλλά δε βλέπει το GPS και την παρούσα τοποθεσία. Ως εκ τούτου δε μπορεί ούτε να βγάλει διαδρομή ούτε φυσικά να δώσει φωνητικές οδηγίες.

 

Το GPS του τηλεφώνου πάντως δουλεύει επιβεβαιωμένα καθώς και το XGPS και το Google Maps λειτουργούν άψογα στην εύρεση της παρούσας τοποθεσίας."

koKVod
Link to comment
Share on other sites

To NAVIGON δουλευει ΜΟΝΟ σε 3.0 firmware. Σε εμενα ευτυχως δουλευει μια χαρα (η version των 140ΜΒ), μαλιστα θα ελεγα οτι βρηκε KAI ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΓΡΗΓΟΡΑ δορυφορο/ους, και σε τσεκ που εχω κανει με το "κανονικο" gps μου (ΜΙΟ Μοov 560 φλασαρισμενο να "φοραει" igo, navigon κλπ) ειναι σχεδον το ιδιο γρηγορο και ακριβες!!!! Οι φωνητικες οδηγιες ειναι πραγματι πολυ χαμηλης εντασης.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

και γω κατεβασα απο *****ulous αλλα το 140Mb version και δεν εχει ελλαδα. που θα βρω χαρτες ξερει κανεις?
MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

H τελευταια "version" Που εχει σαν επιλογη μεσα απο τον ***llous θα δεις οτι γραφει Greece Map.....

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
δεν μπορω να καταλαβω εχω 2 iphone στο 1 παιζει στο αλλο οχι......

εχω το navigon και θελω να βαλω να μιλαει σε ελληνικη γλώσσα.ξερει κανεις απο που?

Life is beautiful!:lol:
Link to comment
Share on other sites

εχω το navigon και θελω να βαλω να μιλαει σε ελληνικη γλώσσα.ξερει κανεις απο που?

 

Πρέπει να αλλάξεις την γλώσσα της συσκευής σε Ελληνικά για να μιλάει και να δείχνει Ελληνικά το Navigon.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αλλάξεις την γλώσσα της συσκευής σε Ελληνικά για να μιλάει και να δείχνει Ελληνικά το Navigon.

Δεν χρειάζεται. Εγώ το language το έχω στα Αγγλικά (σιχαίνομαι τα ελληνικά μενού στις ηλεκτρονικές συσκευές) και η γλώσσα και το μενού του νάβιγκον είναι στα ελληνικά.

Το Region έχω μόνο στα ελληνικά. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
Μήπως γνωρίζει κάποιος γιατί ενώ έχω περάσει την έκδοση των 1.9Gb Navigon με χάρτες της Ευρώπης μου αναγνωρίζει μόνο την Ελλάδα και δεν μου δείχνει καθόλου την Ευρώπη ?? Τι πρέπει να κάνω ; Το πέρασα το Navigon μέσω itunes.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος γιατί ενώ έχω περάσει την έκδοση των 1.9Gb Navigon με χάρτες της Ευρώπης μου αναγνωρίζει μόνο την Ελλάδα και δεν μου δείχνει καθόλου την Ευρώπη ?? Τι πρέπει να κάνω ; Το πέρασα το Navigon μέσω itunes.

 

Ισως να πρεπει να πας στην Ευρωπη!

μπορει να αναγνωριζει οτι εισαι στην Ελλαδα και δεν σε αφηνει να επιλεξεις αλλη χωρα.Ετσι γινεται και με την γλωσσα που αναγνωριζει την γλωσσα του κινητου και δεν μπορεις να την αλλαξεις.Δλδ αμα η γλωσσα ειναι στα ελληνικα το περιβαλλον ειναι ελληνικο αν ειναι Αγγλικα, αγγλικο κ.ο.κ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...