Jump to content

[Επίσημο] Nokia E72


Werra
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνω και εγω με τον ddr2, δεν αξιζει η αλλαγη.

Η αληθεια ειναι οτι περιμενα κατι καλυτερο απο την Νοκια για τον αντικαταστατη του Ε71, πχ μεγαλυτερη οθονη ή Tv-out.

 

Και επειδη το ειδα απο κοντα σε ενα καταστημα, μπορω να πω οτι η ποιοτητα κατασκευης ειναι πολυ πιο κατω απο αυτην του Ε71.

 

Αυτα για αυτους που ειχαν ηδη το Ε71, για τους υπολοιπους φυσικα και ειναι ενα κορυφαιο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν; Δοκίμασα με το shift αλλά δεν μου δίνει άλλες δυνατότητες μαρκαρίσματος :(

Ερώτηση: πως μπορώ να μαρκάρω κάποιο τμήμα κειμένου από ιστοσελίδα, για να το αντιγράψω αλλού;

'Οπως και στα υπολοιπα S60 κινητά, έτσι και εδώ δεν μπορείς να μαρκάρεις κείμενο από ιστοσελίδα με τον εργοστασιακό browser.

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα φορματ σε καρτα μνημης και πλεον εχω 3,6 gb ελευθερα ενω στην αρχη ειχα περιπου 1 gb.... δεν ειχα περασει ακομα φωτος κτλπ... τι αλλο εχασα?? ξανα εκανα εγκατασταση τουσ χαρτες οβι αλλα κ παλι εχω πολυ περισσοτερη μνημη ελευθερη... εχω χασει κατι σημαντικο??
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα φορματ σε καρτα μνημης και πλεον εχω 3,6 gb ελευθερα ενω στην αρχη ειχα περιπου 1 gb.... δεν ειχα περασει ακομα φωτος κτλπ... τι αλλο εχασα?? ξανα εκανα εγκατασταση τουσ χαρτες οβι αλλα κ παλι εχω πολυ περισσοτερη μνημη ελευθερη... εχω χασει κατι σημαντικο??

Μάλλον εγκατέστησες λιγότερους χάρτες από τους αρχικούς που είχε. Επίσης σβήστηκε και το Nokia PC Suite...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εγκατέστησες λιγότερους χάρτες από τους αρχικούς που είχε. Επίσης σβήστηκε και το Nokia PC Suite...

 

δεν ξερω, μαλλον..... μπορω να το βρω απο το ιντερνετ??

 

κατι ακομα, για καποιο λογο δεν μ βρισκει δορυφορους οταν ειμαι εκτοσ συνδεσης... παλια το εκανε.. τι μπορω ν κανω??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Θα βρει, απλά αργεί επειδή -όπως είναι λογικό- δεν έχει την υποβοήθηση από το A-GPS.

 

Όσο για το Nokia PC Suite, το βρίσκεις στο site της Nokia, όπως επίσης και πρόσθετους χάρτες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Θα βρει, απλά αργεί επειδή -όπως είναι λογικό- δεν έχει την υποβοήθηση από το A-GPS.

 

Όσο για το Nokia PC Suite, το βρίσκεις στο site της Nokia, όπως επίσης και πρόσθετους χάρτες.

 

γενικα δεν εχει το κινητο a-gps ή δεν ειναι για καποιο λογο ενεργοποιημενο??

σορρυ για τις πολλες ερωτισεισ αλλα ειχα συνηθισει σε 5800 και Ν82 που γινοταν αμεσως...

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

γενικα δεν εχει το κινητο a-gps ή δεν ειναι για καποιο λογο ενεργοποιημενο??

σορρυ για τις πολλες ερωτισεισ αλλα ειχα συνηθισει σε 5800 και Ν82 που γινοταν αμεσως...

Το Α-GPS είναι το υποβοηθούμενο από δίκτυο GPS, δηλαδή χρησιμοποιεί σύνδεση internet μέσω του παρόχου και βρίσκει ευκολότερα τη θέση σου. Κατά συνέπεια δεν λειτουργεί όταν βρίσκεσαι σε προφίλ εκτός δικτύου ;)
Link to comment
Share on other sites

* Δεν μιλαω για την ενταση του ηχου κλησης. Για την ενταση του ακουστικου λεω. Οταν μιλας, ποσο δυνατα ακους τον αλλον; Στο 71 ειναι μετρια η ενταση, για το 72 διαβαζω οτι ειναι ακομη χειροτερα τα πραγματα...

 

Συμφωνώ για τη σχετικά χαμηλή ένταση στο e72.Αλλά έχει και καθαρότερο ήχο στις κλήσεις.

 

Ίσως με κάνα update το φτιάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως υπερβάλλετε λίγο? Εγώ γιατί ακούω τον συνομιλητή πεντακάθαρα και τον ήχο κλήσης μια χαρά? Ο ηχος ειναι μια χαρα.Και το trackpad ειναι πολυ βολικό όταν ψαχνετε φωτος ή βιντεάκια.Καλή φωτό και βίντεο και πολύ καλή η εφαρμογή ΛΕΞΙΚΟ που έχει το κινητό!
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για τη σχετικά χαμηλή ένταση στο e72.Αλλά έχει και καθαρότερο ήχο στις κλήσεις.

 

Ίσως με κάνα update το φτιάξουν.

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με την ένταση του ήχου στο ακουστικό. Η συνομιλία έχει εξαιρετική ποιότητα κι ένταση. Θα έλεγα μάλιστα πως κάποιες φορές το χαμηλώνω και μία βαθμίδα...

 

*αντίθετα η ανοιχτή ακρόαση μόλις που περνάει τη βάση :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μη το παρακάνουμε. Το κινητό είναι Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο . Τέλεια ένταση, απίθανη φωτογραφία, μπαταρία 4 μέρες ΚΑΝΕΝΑ bugs και γι' αυτό άλλωστε δεν έχει γίνει ακόμα κανένα update. Και όλα αυτά από ένα επαγγελματικό κινητό. Έχω βγάλει καταπληκτικές φωτογραφίες σε δύσκολες συνθήκες, και γενικά το κινητό είναι από τα καλύτερα της NOKIA. Σημειώστε ότι κάθε 2 μήνες αλλάζω κινητό. Είναι το μόνο που έχω κρατήσει. Αν κάποιοι έχουν πρόβλημα ίσως είναι από τις παρτίδες των εταιρειών της κινητής τηλεφωνίας. Της Alpha Copy τα κινητά δεν έχουν κανένα πρόβλημα :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μη το παρακάνουμε. Το κινητό είναι Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο . Τέλεια ένταση, απίθανη φωτογραφία, μπαταρία 4 μέρες ΚΑΝΕΝΑ bugs και γι' αυτό άλλωστε δεν έχει γίνει ακόμα κανένα update. Και όλα αυτά από ένα επαγγελματικό κινητό. Έχω βγάλει καταπληκτικές φωτογραφίες σε δύσκολες συνθήκες, και γενικά το κινητό είναι από τα καλύτερα της NOKIA. Σημειώστε ότι κάθε 2 μήνες αλλάζω κινητό. Είναι το μόνο που έχω κρατήσει. Αν κάποιοι έχουν πρόβλημα ίσως είναι από τις παρτίδες των εταιρειών της κινητής τηλεφωνίας. Της Alpha Copy τα κινητά δεν έχουν κανένα πρόβλημα :D

 

Ρε παιδιά, συμφωνώ απολύτως ότι πρόκειται για εξαιρετική πρόταση και το συνιστώ σε όλους.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει αμφιβολια οτι ειναι εξαιρετικο παιδια, δεν του λειπει τιποτα....

εκτος κ αν κανεις δεν μπορει ν ζησει χωρις οθονη αφης :blink:

ιδιαιτερη εντυπωση μου κανει η καμερα, αν εξαιρεσει κανει οτι ειναι λιγο σκοτεινη, ανταγωνιζεται ανετα πολλες 5αρες καμερες απο Νseries..

οσο για την μπαταρια το εχω λιγο καιρο ακομα κ γ το λογο αυτο δεν πεφτει με τιποτα, αλλα κατα μεσο ορο υπολογιζω οτι θα κραταει χαλαρα 5 μερες...

ας δωσουμε καλυτερα βαση σε τυχον προβληματα και μην ψαχνουμε ψιλους στ' αχιρα..

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι είναι το remote lock που είδα στην ασφάλεια και πως το ενεργοποιούμε;Για κλοπή δεν είναι; Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο.Ξέρει κανείς τι είναι το remote lock που είδα στην ασφάλεια και πως το ενεργοποιούμε;Για κλοπή δεν είναι;

 

Ναι. Αν σου το κλέψουν, στέλνεις μέσω sms έναν κωδικό στο Ε72 και αυτόματα σου σβήνει κάθε στοιχείο που είχες αποθηκεύσει (επαφές, μηνήματα, mail κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι λειτουργεί, αλλά δεν σβήνει τα δεδομένα σου, απλά κλειδώνει τη συσκευή με αποτέλεσμα για να τη ξεκλειδώσει ο άλλος να πρέπει να εισάγει το κωδικό ασφαλείας.

Να προσθέσω πως δεν είναι ανάγκη να ανοίξει το μήνυμα για να κλειδώσει η συσκευή, απλά να το λάβει χρειάζεται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια όλα αυτά πρέπει να γίνουν πολύ γρήγορα γιατί άμα βγάλει την sim κλάφτα Χαράλαμπε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο ήχος αναπαραγωγής mp3 και ράδιο από τα ακουστικά είναι καλός?

Δεν είμαι υπερβολικά απαιτητικός σε multimedia γι αυτό και με ενδιαφέρει το κινητό αλλά ακούω πολύ συχνά ραδιόφωνο όταν είμαι στο δρόμο και λίγες φορές mp3 αλλά θέλω ο ήχος να είναι καλός. Να φανταστείτε τώρα έχω το SE W715 και ο ήχος του με ικανοποιεί. Τέτοια ποιότητα αναζητώ. Έχει κάποιος εμπειρία να μου κάνει μια παρόμοια σύγκριση?

Επίσης, είδα χτές το κινητό στο πλαίσιο αλλά μου φάνηκαν πολύ μικρά τα γράμματα σε όλο το μενού. Υπάρχει ρύθμιση για μέγεθος γραμματοσειράς?

Ευχαριστώ.

Robotech
Link to comment
Share on other sites

Οι ήχοι του κινητού είναι πολύ καλοί. Και υπάρχει ρύθμιση για τη γραμματοσειρά να είναι μεγαλύτερη. Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Συγχνώμη που ρωτάω σε λάθος σημείο!

Αλλά θέλω να ενεργοποιήσω το Vodafone Mail μου στο Nokia E72! Απο την Vodafone μου έχουν δώσει ρυθμίσεις για Ε51 & 61! και απλά το Menu είναι άκρος διαφορετικό...τους έχω καλέσει αλλά δεν γνωρίζουν αλλες ρυθμίσεις.

Κάποιος να με βοηθήσει;

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Συγχνώμη που ρωτάω σε λάθος σημείο!

Αλλά θέλω να ενεργοποιήσω το Vodafone Mail μου στο Nokia E72! Απο την Vodafone μου έχουν δώσει ρυθμίσεις για Ε51 & 61! και απλά το Menu είναι άκρος διαφορετικό...τους έχω καλέσει αλλά δεν γνωρίζουν αλλες ρυθμίσεις.

Κάποιος να με βοηθήσει;

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

 

Αν πας ρυθμίσεις>σύνδεση>σημεία πρόσβασης δεν υπάρχει το web vodafone?

Αυτό χρησιμοποιείς για ιντερνετ και μειλ.

Αν δεν υπάρχει, πες μου να σου δώσω τις ρυθμίσεις από το Ε71:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τις σχετικές ρυθμίσεις τις έχω λάβει απο την Vodafone.

Το θέμα είναι οτι δεν μπορώ να συνδέσω τους διακομιστές Εισερχομένων & Εξερχομένων.

Ποιο συγκεκριμένα βάζω:

mail.vodafone.net.gr ( για Εισερχόμενα & Εξερχόμενα )

το mail μου @vodafone.gr, κωδικό και αυτό!

Η Vodafone απλά δεν ξέρει καν να βοηθήσει ποτέ! 40' επικοινωνία για να συνδέσω το Gmail και στο τέλος το βρήκα μόνος μου! Δηλ. αντί να κάνει σύνδεση με Vodafone web, έκανε με το Wi-Fi!!! Ρωτάω για να μην ψάχνω πως μπορώ να βάλω σε πρώτη χρήση το Vodafone Web και δεν ήξεραν... τι να πω...

 

Άρα αν θες μου στέλνεις τις σχετικές ρυθμίσεις.

Σ'ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι, όπως το δικό μου, έτσι και το δικό σας έχει OEM ρύθμιση για e-mails, δεν την έχετε δει ή δεν σας κάνει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...