Jump to content

[Επίσημο] Nokia E72


Werra
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κοιταξε αν αποθηκευονται αρχεια μεγαλα στην μνημη του κινητου.

Εχει 250 mb οποτε δεν ειναι φυσιολογικο αυτο που συμβαινει.

Το Ε71 εχει 110 ΜΒ

 

Μαλλον μπερδευτηκες φιλε μου. Εσυ αναφερεσαι στην εσωτερικη μνήμη οχι τη Ram. Παντως απο ότι ειδα σε διαφορα φορουμ το Ε72 οντως εχει περιπου 40mb ελευθερη ενω το Ε71 68mb. τωρα το γιατι δεν το γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια..η μπαταρια ποσο σας κραταει? βγαζει 3 μερες σοβαρη χρηση? (ιντερνετ 1ωρα περιπου την μερα, chat κανα 2ωρο, wifi κ κανα μισάωρο ομιλια-sms..κ φυσικα.....σκαλισμα στο μενου σχεδον ολη μερα!)
Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

Οχι με τόσο ιντερνετ.3-4 μέρες με έλεγχο mail και μέση ομιλία.Πάντως από τα smartphones έχει απ'τις καλύτερες μπαταρίες.Αν δεν μπαίνεις πολύ Internet βγάλε το 3g.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια..η μπαταρια ποσο σας κραταει? βγαζει 3 μερες σοβαρη χρηση? (ιντερνετ 1ωρα περιπου την μερα, chat κανα 2ωρο, wifi κ κανα μισάωρο ομιλια-sms..κ φυσικα.....σκαλισμα στο μενου σχεδον ολη μερα!)

 

Ναι, ενταξει φιλε, αν σου κραταει μια μερα με ολα αυτα να αναψεις λαμπαδα.

Παντως, καλυτερη αυτονομια δεν θα βρεις.

Αυτο ειναι οτι καλυτερο διαθετει σημερα η ανθρωποτητα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

με μετριοτατη χρηση μπορει να βγαλει και βδομαδα! μπορει να τα παραλεω, αλλα μεχρι και βαρια βαρια 6 μερες μπορει να αντεξει!

συγγενικο μου προσωπο με πολυ ομιλια, αρκετουτσικο wi-fi, 15-20sms τη μερα και κανα παιχνιδακι για να περασει η ωρα βγαζει ανετα 3μιση μερες, σχεδον 4ημερο!

εχω αρχισει να σκεφτομαι και γω την αποκτηση του που με το lg ke970 shine, αν αντεξει 2 μερες με τη χρηση που κανω(οχι κατι τρελο, 10λεπτα ομιλια, 4-5 sms τη μερα) ζητημα να αντεξει 2μιση μερες :p

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του τα σπάει.:p

 

Με αρκετή χρήση μου βγάζει 3-4 μέρες, ενώ κάποια στιγμή που του έκανα μέτρια χρήση μου έβγαλε μία εβδομάδα.:!:

 

Τώρα 1 ώρα net 2 chat, μισή ομιλία και άλλα μες την μέρα όπως λες θα το χαρακτήριζα βαριά χρήση.

Link to comment
Share on other sites

ισχύει...εγώ γενικά που δεν το κάνω και πολύ χρήση...κανενα τηλεφωνακι και λίγα σου μου σου...περνάνε μέρες και έχω ξεχάσει που έχω βάλει το φορτιστη!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα, έχω το κινητό περιπου ένα μήνα και ενώ στην αρχή που δεν του είχα βάλει εφαρμογές όλα ήταν καλά, από τη στιγμή που άρχισα να το φορτώνω με εφαρμογές, το κινητό κολλάει, "παγώνει" και πρέπει να του κάνω restart.

 

βέβαια η αλήθεια είναι πως συνέχεια το "σκαλίζω":rolleyes: αλλά έχει φτάσει σε σημείο να το κάνει αυτό 4- 5 φορές την ημέρα...

 

αν και δεν εχω ιδέα απο symbian κινητά υπέθεσα αν έχεις λίγες εφαρμογες ανοιχτες το κινητό δεν θα κολλάει, αλλά και πάλι το κάνει...

 

μήπως ξέρει κανείς τι φταίει και πώς διορθώνεται?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να συνδέσω το PC στο ιντερνετ μέσω του ΝΟΚΙΑ Ε72 (με καλώδιο) από το pc suite. Εχω cosmote, έτσι σαν προεπιλεγμένη σύνδεση μου βγάζει το cosmote greece. Οταν ξεκινά η σύνδεση, μετά από λίγο μου βγάζει το ακόλουθο μύνημα:

 

one touch failed to establish a network connection. Please check the connection settings.

 

Στο κινητό υπάρχει το cosmote internet (3g-internet) και η σύνδεσή μου, μου επιτρέπει ιντερνετ

 

Παλαιότερα με το Ε71 γινόταν απλά... τώρα τί γίνεται;;;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα, έχω το κινητό περιπου ένα μήνα και ενώ στην αρχή που δεν του είχα βάλει εφαρμογές όλα ήταν καλά, από τη στιγμή που άρχισα να το φορτώνω με εφαρμογές, το κινητό κολλάει, "παγώνει" και πρέπει να του κάνω restart.

 

βέβαια η αλήθεια είναι πως συνέχεια το "σκαλίζω":rolleyes: αλλά έχει φτάσει σε σημείο να το κάνει αυτό 4- 5 φορές την ημέρα...

 

αν και δεν εχω ιδέα απο symbian κινητά υπέθεσα αν έχεις λίγες εφαρμογες ανοιχτες το κινητό δεν θα κολλάει, αλλά και πάλι το κάνει...

 

μήπως ξέρει κανείς τι φταίει και πώς διορθώνεται?

 

ευχαριστώ

 

Αυτο δεν κολλαει με εφαρμογες.

Μαλλον οι εφαρμογες σου ειναι ραγισμενες και προκαλουν τα κολληματα στο 72

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδία

ενδιαφέρομαι για την συσκευή αλλά έχω mac μπορώ να την χρησιμοποιώ

τι λέτε αξίζει η αγόρα της σήμερα?

για e73?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδία

ενδιαφέρομαι για την συσκευή αλλά έχω mac μπορώ να την χρησιμοποιώ

τι λέτε αξίζει η αγόρα της σήμερα?

για e73?

 

Υπαρχει plug in για το isync στο site της nokia για mac.

To 73 νομιζω ειναι μονο για Ηνωμενες πολιτειες Αμερικης

Edited by impreza_sti
Για συγκρίσεις υπάρχουν οι διαξιφισμοί
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν κολλαει με εφαρμογες.

Μαλλον οι εφαρμογες σου ειναι ραγισμενες και προκαλουν τα κολληματα στο 72

 

σχεδόν όλες οι εφαρμογές ειναι είτε κατεβασμένες δωρεαν είτε αγορασμένες από το ovi οπότε δεν νομίζω πως γίνεται να είναι ραγισμένες..:confused:

Link to comment
Share on other sites

σχεδόν όλες οι εφαρμογές ειναι είτε κατεβασμένες δωρεαν είτε αγορασμένες από το ovi οπότε δεν νομίζω πως γίνεται να είναι ραγισμένες..:confused:

 

Αν εχεις κανει εγκατασταση στην καρτα μνημης τις εφαρμογες πιθανον να φταιει αυτο.

Αν εχω δικιο απεγκατεστησε οσες ειναι στην καρτα και περασε στην μνημη τηλεφωνου.

Αν τις εχεις στην μνημη της συσκευης δοκιμασε την συσκευη χωρις καρτα μνημης να δεις πως συμπεριφερεται.

Αλλιως κανεις hard format και περνας απο την αρχη εφαρμογες μεχρι να δεις ποια φταιει και κολλαει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις κανει εγκατασταση στην καρτα μνημης τις εφαρμογες πιθανον να φταιει αυτο.

Αν εχω δικιο απεγκατεστησε οσες ειναι στην καρτα και περασε στην μνημη τηλεφωνου.

Αν τις εχεις στην μνημη της συσκευης δοκιμασε την συσκευη χωρις καρτα μνημης να δεις πως συμπεριφερεται.

Αλλιως κανεις hard format και περνας απο την αρχη εφαρμογες μεχρι να δεις ποια φταιει και κολλαει.

 

οντως τις εχω περασμένες στη καρτα μνήμης.

 

hard format πώς κανουμε?:p sorry αλλα ειμαι λιγο ασχετη:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Για το πως κάνεις format στο κινητό ή και στην κάρτα μνήμης διάβασε το παρακάτω, Πως κάνω format στο κινητό και στη κάρτα μνήμης;

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη μεγάλη παρέα,

Χρειάζομαι λίγο τη βοήθειά σας, πάλι...

Θα ήθελα να μπορώ να έχω τη δυνατότητα, κατά την σύνταξη μηνύματος (ή εγγραφής ημερολογίου ή σημείωσης, κλπ) στο Ε72 μου,

και 3ης γλώσσας γραφής,

όπως αναφέρει η σχετική επιλογή μετά τον (νέο) τρόπο επιλογής ("shift+sym" πλήκτρα ταυτόχρονα).

Ξέρει κανείς τον τρόπο???

 

btw μου βγήκε ο πάτος να βρώ πώς αλλάζει "γρήγορα" η γλώσσα μετά την τελευταία μου αναβάθμιση (031.023.224.05), έστειλα pm στην ελληνική και στην γερμανική nokia, και μου απάντησαν και οι 2, με ακριβώς τον ίδιο τρόπο, εξαιρετικά γρήγορα και μάλιστα πρώτα η ελληνική... Και το κυριότερο, μου απάντησαν σωστά! Ελλαδάρα μου, πάμε μπροστά!!!

 

(έψαξα γενικά στο forum μας για σχετική καταχώριση, αλλά δεν μπόρεσα να βρώ κτ. Αν υπάρχει κτ σχετικό, τη συγνώμη μου...)

Edited by giorgio_SKG
καταχώριση σε λάθος θεματική ενότητα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξερει κανεις που αποθηκεύονται τα αρχεια που κατεβαζεις απο το mail? τα κανεις open εκεινη την ωρα αλλά δεν εχω ιδεα που αποθηκευονται για να τα βρω ξανα
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αν εγκαταστήσεις το MSN στο κινητό σου, (μπες από το ΟVI να το κατεβάσεις) κατά την εγκατάσταση σε ρωτάει κάτι για συγχρονισμό επαφών κλπ.Αν το δεχτείς, τότε δημιουργείται στα μηνύματά σου, μετά τα εισερχόμενα, εξερχόμενα, κλπ. ένας φακελος με τα email σου.Δηλαδή πέρα από το ότι μπορείς να τα βρεις πατώντας το κουμπί της γρήγορης πρόσβασης στα email σου μπαίνοντας πάλι όμως στο internet, μέσα από τα μηνύματα βλέπεις αυτά που έχεις ήδη λάβει και στείλει χωρίς να συνδεθείς.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αν εγκαταστήσεις το MSN στο κινητό σου, (μπες από το ΟVI να το κατεβάσεις) κατά την εγκατάσταση σε ρωτάει κάτι για συγχρονισμό επαφών κλπ.Αν το δεχτείς, τότε δημιουργείται στα μηνύματά σου, μετά τα εισερχόμενα, εξερχόμενα, κλπ. ένας φακελος με τα email σου.Δηλαδή πέρα από το ότι μπορείς να τα βρεις πατώντας το κουμπί της γρήγορης πρόσβασης στα email σου μπαίνοντας πάλι όμως στο internet, μέσα από τα μηνύματα βλέπεις αυτά που έχεις ήδη λάβει και στείλει χωρίς να συνδεθείς.

 

ευχαριστω για την απαντηση. βασικα το προβλημα μου ηταν οτι εκανα open τα αρχεια και μετα δεν μπορουσα να τα ξαναβρω. μολις ειδα οτι υπαρχει επιλογη save οποτε και τα αποθηκευω εκει που θελω.

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει στο εξωτερικό το Ε73, το οποίο δεν έχει καμμία διαφορά με το Ε72! Δείτε στο site gsmarena.com Εμφανισιακά διαφέρουν λίγο μόνο.Καλά, τί το βγάλανε?!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...