Jump to content

[Επίσημο] Nokia E72


Werra
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν τελικά βρήκα τη λύση και τη δημοσιεύω εδώ μπας και αντιμετωπίζει και κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα.

Το κινητό φαίνεται ότι αντιμετωπίζει προβλήματα αν ο αριθμός των μηνυμάτων είναι πολύ μεγάλος. Ο φίλος μου έχει 3500 μηνύματα. Δημιούργησα ένα καινούργιο φάκελο και μετέφερα όλα τα μηνύματα εκεί και μετά από μία επανεκκίνηση ο ήχος επανήλθε.

Το ίδιο έκανα και στο δικό μου κινητό (Ε71) όπου είχα χάσει την ενεργό ειδοποίηση των μηνυμάτων στην αρχική οθόνη. (όταν την ενεργοποιούσα και το κινητό πάγωνε και χρειαζόταν να βγει η μπαταρία για να επανεκκινήσει κάθε φορά που ερχόταν ένα μήνυμα). Μετά από τη μεταφορά των μηνυμάτων το πρόβλημα λύθηκε.

 

Χμμμ...ενδιαφέρον...ευχαριστούμε για την ενημέρωση....:up::up:

και εμένα τώρα μετά τα 2500 μηνύματα μου κάνει κάτι περίεργα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ε, ναι ρε παιδιά, ο φάκελος εισερχόμενων δεν είναι αποθήκη...!!! Βλέπεις το μήνυμα, μπορεί να μείνει λίγο εκεί, αλλά μετά αν θες να το κρατήσεις βάλ'το σε έναν άλλο φάκελο... (Δεν είμαι αχάριστος πάντως, ευχαριστώ κι εγώ που μας ενημέρωσες, γιατί ήταν ένα "ανύπαρκτο" ουσιαστικά πρόβλημα.)

 

Πέρασα από ένα κατάστημα σήμερα για να πάρω τη συσκευή, και ακούω τον υπάλληλο να μιλάει στο τηλέφωνο με κάποιον και να ρωτάει τι είναι το μήνυμα που βγαίνει στην οθόνη ότι "η μνήμη είναι πλήρης σβήστε δεδομένα"... Χαχαχααχ έλεος... και το άλλο άκρως εκνευριστικό είναι που ο άλλος υπάλληλος ήθελε να μου πλασάρει και το Ε5!! Ευτυχώς δεν εκνευρίζομαι εύκολα γιατί θα τον είχα σκυλοβρίσει!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα E72-1 (RM-530) με την έκδοση λογισμικού 031.023 και προσπαθώ να την αναβαθμίσω στην 052.005 αλλά με όποιον τρόπο και αν του κάνω έλεγχο αναβαθμίσεων (είτε μέσω PC είτε από το ίδιο το κινητό) μου λέει ότι έχω την τελευταια έκδοση.

 

Καμία ιδέα?

NickBoss
Link to comment
Share on other sites

Λογικά αυτό γίνεται γιατί το product code που έχει η συσκευή σου δεν είναι ανάμεσα σε αυτά που προορίζονται για την Ελληνική αγορά ή είναι branded σε κάποιον πάροχο.

Σύγκρινε το product code που έχει το τηλέφωνο σου με αυτά που υπάρχουν στην πρώτη σελίδα του παρόντος θέματος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια

Εχει χακαρει κανεις το κινητο?

Και αν ναι ποιος τροπος ειναι ο καλυτερος.

Εγω κατεβασα το HelloOX2 signed αλλα δυστυχως τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα εκεί ακριβώς και πάτησα επιλογές και μου βγάζει :

άνοιγμα

σύνδεση\

πληροφορίες

βοήθεια και έξοδος

 

 

πατάω σύνδεση, επιλέγω δίκτυο και μετά με ξαναγυρίζει στο ίδιο μενού σα να μην είχα πατήσει τίποτα.

 

Μήπως δε μπορεί να μπει με wi-fi? Δε βλέπω πουθενά τη λέξη συγχρονισμός.

 

 

καλησπερα παιδια και απο μενα και καλη χρονια. εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με τα εμαιλ. Μηπως φταιει που δεν εχουμε βαλει ρυθμισεις διακομιστων εισερχομενων εξερχομένων (οπως και το απαντηση σε διευθυνση)?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Είμαι νέος στο forum. Πήρα πριν 2 εβδομάδες το Nokia E72 από Plaisio. Βγήκε σήμερα νέα έκδοση Nokia Ovi Suite v3.0.0.284 - Final (Ακόμα δεν το έβαλα) Επειδή δεν το ανέφερε κανείς, είπα να το αναφέρω. Στο site υπάρχει για κατέβασμα. Θέλει απεγκατάσταση το παλιό; Αν ΝΑΙ, θα χαθούν οι λίστες κτλ και θα πρέπει να τα ξανασυγχρωνίσω;

Το μόνο πρόβλημα ας το πω που έχω με το Nokia E72 είναι με το GPS. Ενώ μου δείχνει το που βρίσκομαι όταν δηλώνω προορισμό κάνει συνέχεια αναζήτηση για GPS. Υποτίθεται δουλεύει και εκτός ίντερνετ. Τί κάνω λάθος; Έχω τελευταίο firmware και τελευταίους χάρτες για την συσκευή.

 

 

η αλήθεια είναι ότι χωρίς internet αργεί πολύ να κανει σύνδεση. συνήθως θέλει περίπου ...5 λεπτά! μου έχει τύχει γι αυτό το λέω, αλλά με σιγουριά μπορώ να σου πω ότι δουλεύει, απλά καθυστερεί. οι χάρτες του είναι πολύ καλοί και ενημερωμένοι, εμένα τουλάχιστον με έχουν εξυπηρετήσει όταν τους χρειάστηκα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και καλη χρονια σε ολους.

 

Διαβασα το θρεντ για το συγκεκριμενο κινητο, καθως κανω ερευνα αγορας τελευταια αλλα ηθελα να διευκρινισω μερικα πραγματα.

 

Προκειται να του γινεται χρηση 24/7 με sms-email-ομιλια μεσω bluetooth. Αυτη τη στιγμη εχω το Ε66 το οποιο για οσους το ξερουν το σιχαινονται λογω της μπαταριας του ενω σαν κινητο λογω symbian ( που εχει και το Ε72 το ιδιο ακριβως ) ειναι πολυ ΟΚ.

 

Η μπαταρια ειναι τοσο καλη οσο λεγεται ?

 

Επισης, στο browsing, το trackpad βολευει καθολου? Δεν προκειται να χρησιμοποιηθει παρα μονο περιστασιακα, αλλα θα ηθελα να ξερω καθως οταν υπαρξει αναγκη να χρησιμοποιηθει θα γινει για λογους δουλειας. Ειδα μερικα βιντεο στο ιντερνετ και μπορω να πω πως φαινεται καλο σε γενικες γραμμες.

 

Και τριτο για να μη σας ζαλιζω, η συγκριση με το blackberry bold 9780 ειναι "ιση"? Η λογω διαφορας τιμης, το blackberry δικαιολογει τα περισσοτερα χρηματα?

 

Ειμαι αναμεσα σε αυτα τα δυο αλλα μια η διαφορα χρηματων, μια η εξοικειωση στην Νοκια οσα χρονια θυμαμαι τον εαυτο μου να εχει κινητο με κανουν και κλινω προς το Ε72.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο σας!!

Link to comment
Share on other sites

@S_Torm

 

Κοίτα να δεις, αφού έχεις εξοικείωση με ΝΟΚΙΑ, και δεν έχεις βαρεθεί το Symbian δεν είναι άσχημη ιδέα να παρεις το Ε72! Και εγώ ήμουν ανάμεσα σε Nokia & Blackberry! Αποφάσισα πως τα δεύτερα είναι απλά η αμερικάνικη εκδοχή της ΝΟΚΙΑ, έτσι περιμένω την πέμπτη να μου έρθει το Ε72! Εμένα με ενδιέφερε να έχω ένα καλό GPS και WiFi στη συσκευή που θα πάρω... Θα με κρατήσει για δύο με τρία χρόνια πιστεύω... Από μπαταρία ό,τι έχει αναφερθεί εδώ μέσα ξέρω κι εγώ, και ελπίζω να είναι όσο ικανοποιητική αναφέρουν ότι είναι. Το trackpad το έχω δοκιμάσει και στο Ε72 και στο bold και μου φαίνεται πολύ βολικό! Τα blackberry τα έχουν φίλοι μου, bold & curve! Καλά είναι, απλά δεν έχουν την ευρωπαϊκή κουλτούρα και το κομψό design της ΝΟΚΙΑ, και ας αναφέρω συγκεκριμένα για το Ε72... ;) Ελπίζω να σε βοήθησα λίγο... :)

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Σε ό,τι αφορά την μπαταρία θα σας το θέσω απλά. Είναι η μεγαλύτερη ή και ίση που υπάρχει (αν είμαι ενημερωμένος σωστά) από κάθε κινητό που υπάρχει τουλαχιστον σε αυτές τις κατηγορίες (για να μην λέω και γενικότητες) αλλά δεν είναι και μπαταρία αυτοκινήτου! Στην τελική αν δεν σας φτάσει πάρτε και μια δεύτερη μαζί σας :D Γενικά να ξέρετε ότι έχει μια πολύ καλή αυτονομία και σε συνδιασμό με το Energy save profile τα πάει αρκετά καλά για μένα. Εγώ που κάνω μέτρια έως και λίγη χρήση μου κρατάει 3-4 μέρες άνετα...ξεχνάω να το φορτίσω...βέβαια η χρήση είναι καθαρά υποκειμενική...αλλά εντάξη έχω ακούσει και τύπους να ανοιγοκλείνουν τα 3G για να εξοικονομήσουν ενέργεια :P Βολικότατο πάντα είναι και το qwerty πληκτρολόγιο το οποίο κατ' εμέ πάντα δουλεύει αψογα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα παρέλαβα το κινητό! Για Mac από ότι είδα λέει δεν είναι συμβατό με τη συσκευή το iSync! Πώς να συγχρονίσω τις επαφές μου?

 

edit: ΤΟ ΒΡΗΚΑ!! Σόρρυ παιδιά αλλά αγχώθηκα γιατί έπρεπε να φύγω και δεν ήξερα τι να κάνω! It's just a plugin!!! :) Cya!

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

https://www.epayments.co.uk/epages/es109514.sf/sec3KMsXMxHy1E/?ObjectPath=/Shops/es109514_es120302495377/Products/HLI-BP4LSL

 

μπαταρια Mugen 1800 [ετσι γραφει] κοντευω 2 μερες και ειναι στο 85%

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι το Ε72 χρειάζεται μεγαλύτερη μπαταρία.

Μακάρι για άλλα κινητά να έβγαινε μεγαλύτερη χωριτηκότητα.

Link to comment
Share on other sites

@S_Torm

 

Κοίτα να δεις, αφού έχεις εξοικείωση με ΝΟΚΙΑ, και δεν έχεις βαρεθεί το Symbian δεν είναι άσχημη ιδέα να παρεις το Ε72! Και εγώ ήμουν ανάμεσα σε Nokia & Blackberry! Αποφάσισα πως τα δεύτερα είναι απλά η αμερικάνικη εκδοχή της ΝΟΚΙΑ, έτσι περιμένω την πέμπτη να μου έρθει το Ε72! Εμένα με ενδιέφερε να έχω ένα καλό GPS και WiFi στη συσκευή που θα πάρω... Θα με κρατήσει για δύο με τρία χρόνια πιστεύω... Από μπαταρία ό,τι έχει αναφερθεί εδώ μέσα ξέρω κι εγώ, και ελπίζω να είναι όσο ικανοποιητική αναφέρουν ότι είναι. Το trackpad το έχω δοκιμάσει και στο Ε72 και στο bold και μου φαίνεται πολύ βολικό! Τα blackberry τα έχουν φίλοι μου, bold & curve! Καλά είναι, απλά δεν έχουν την ευρωπαϊκή κουλτούρα και το κομψό design της ΝΟΚΙΑ, και ας αναφέρω συγκεκριμένα για το Ε72... ;) Ελπίζω να σε βοήθησα λίγο... :)

 

Γεια σου φιλε και ευχαριστω για τον χρονο σου!

 

Και εγω τελικα το πηρα. Οι εντυπωσεις μεχρι τωρα ειναι αρκετα μετριες και θα εξηγησω το γιατι.

 

Σαν κινητο και κατασκευη κλπ ειναι απιστευτο. Δεν ξερω πως ηταν το Ε71 που λενε οτι ειναι καλυτερο ( σαφως και κατι θα ξερουν παραπανω οσοι εχουν και τα δυο κινητα ) αλλα η κατασκευη του ειναι πολυ καλη.

 

Στην λειτουργια τωρα, εχει μερικα bugs και αναποδιες που απλα σπανε τα νευρα χωρις λογο.

 

Για παραδειγμα το γεγονος οτι αν προσπαθησεις να πληκτρολογησεις γρηγορα, χανει μερικα "πατηματα". Ειδικα αν πατας ενα γραμμα και μετα απο αυτο πατας ενα αλλο το οποιο βρισκεται αναμεσα στα 10 γραμματα που εχουν και τους αριθμους ( το numeric keypad δηλαδη ). Δοκιμασε το να δεις.

 

Οχι οτι μπορω να γραψω ΤΟΣΟ γρηγορα καθως το πληκτρολογιο δυστυχως δε βολευει τοσο ( ειναι και θεμα συνηθειας σαφως αλλα πηρα ενςο φιλου το blackberry και το δοκιμασα για 3 λεπτα - οχι παραπανω - και η πληκτρολογηση ηταν απειρως καλυτερη ) αλλα σημασια εχει οτι πολλες φορες ειναι σπαστικο. Το αστειο της υποθεσης ειναι πως το παραπανω προβλημα δεν εμφανιζεται κατα τη συνταξη κειμενου στο προγραμμα profimail, το οποιο αγορασα για να κανω την δουλεια μου με τα emails καθως αυτο της nokia ειναι επιεικως απαραδεκτο.

 

Δεν εχω καταφερει με τιποτα να το κανω να δουλεψει με webmail accounts τα οποια συγχρονιζουν και δουλευουν αψογα με αλλους email clients.

 

Κατι αλλο που παρατηρησα ειναι οτι το ovi store αρνειται πεισματικα να συνδεθει με το wifi και κανει του κεφαλιου του, με ρυθμισεις και απο το μενου της νοκια αλλα και απο το smart connect που οριζονται ρητα τα δικτυα και σε ποιο δινεις προτεραιοτητα κλπ.

 

Σε γενικες γραμμες δεν πιστευω πως αυτο που ειναι το μελανο σημειο σε αυτο το κινητο ειναι η κατασκευη του οπως γραφεται και ξαναγραφεται απο ολους εδω ( σεβαστο και αποδεκτο αλλα το παραβλεπεις οταν θες να κανεις τη δουλεια σου και εξαρτασαι απο το software και μπορεις να ζησεις με ενα τριξιμο παραπανω αρκει να γινεται η δουλεια - που δεν παιζει να τριξει η να κανει κιχ εφοσον καποιος το προσεχει ) αλλα η παρουσια προβληματων οπως τα παραπανω. Επισης ο browser σαφως και ειναι αχρηστος καθως ο opera mini/mobile ειναι κλασεις ανωτερος και δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομυριο καποιος να θελει να δει μια σελιδα σωστα και να ανοιξει αυτον της Νοκια.

 

Να προσθεσω επισης οτι το trackpad ειναι πρακτικα αχρηστο. Ειτε υπερευαισθητο, ειτε δεν ακουει οποτε πρεπει.

Edited by S_Torm
Link to comment
Share on other sites

@S_Torm:

 

Λοιπόν, επειδή από εχθές έχω και εγώ τη συσκευή στα χέρια μου μπορώ να πω ότι για το διαισθητικό πλήκτρο έχεις δίκιο, στο serfing σε όποιον browser και αν δοκίμασα (Opera και της ΝΟΚΙΑ) ήταν άχρηστο. Βολεύει όμως αρκετά στη μετακίνηση στα μενού της συσκευής.

 

Εντάξει τον browser σαφώς και τον ήξερες. Είναι γενικότερο πρόβλημα της ΝΟΚΙΑ και όχι της συσκευής... Όλοι ελπίζουμε σε κάποια διόρθωσή του!;)

 

Πρόβλημα με το OVI και το Wifi δε συνάντησα... Κάτι που με ενόχλησε είναι πως στο Ovi ορισμένες εφαρμογές που λένε ότι είναι free χρειάζονται σύνδεση στο ιντερνετ, και χωρίς πακέτο δεδομένων στο συμβόλαιό μου είναι λίγο έως πολύ εκνευριστικό.

 

Με την πληκτρολόγηση κειμένου δε θα πω πως έχω κάποιο πρόβλημα! Τα πλήκτρα δείχνουν να έχουν άμεση ανταπόκριση και καλύτερη αίσθηση στην αφή από των blackberry (απ' όσο τα θυμάμαι). Edit: κατάλαβα τι εννοείς, το πρόσεξα στην αρχική οθόνη όταν πήγα να πληκτρολογήσω ένα νούμερο και στην επανάληψη του πλήκτρο φάνηκε να κολάει προς στιγμή. Κοίτα έχω γράψει τόσο γρήγορα σε υπολογιστή που περιμένω για να δω που έχει φτάσει ώστε να κάνω διόρθωση μετά. (ήμουν δηλαδή δυο λέξεις μπροστά και ο υπολογιστής ακολουθούσε)

 

Το email είναι γεγονός πως ούτε εγώ έχω καταφέρει ακόμα να το ρυθμίσω... :S Δεν μπορώ να καταλάβω τι ζόρι τραβάει...

 

Τέλος να σε ρωτήσω, είναι ελληνική η συσκευή σου?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα απο μια πτωση του κινητου (Ε72) παρατηρησα οτι η διαρκεια της μπαταριας επεσε παρα πολυ δλδ κραταει περιπου 3 μερες το πολυ!

 

Πηγα στο γερμανο κ μ ειπε οτι πρεπει να το στειλουν μηπως εχει βραχυκυκλωμα!

 

Αν του κανω format (hard reset) υπαρχει περιπτωση να στρωσει?

ή τσαμπα θα το κανω? Καμια προταση?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

@S_Torm:

 

Λοιπόν, επειδή από εχθές έχω και εγώ τη συσκευή στα χέρια μου μπορώ να πω ότι για το διαισθητικό πλήκτρο έχεις δίκιο, στο serfing σε όποιον browser και αν δοκίμασα (Opera και της ΝΟΚΙΑ) ήταν άχρηστο. Βολεύει όμως αρκετά στη μετακίνηση στα μενού της συσκευής.

 

Εντάξει τον browser σαφώς και τον ήξερες. Είναι γενικότερο πρόβλημα της ΝΟΚΙΑ και όχι της συσκευής... Όλοι ελπίζουμε σε κάποια διόρθωσή του!;)

 

Πρόβλημα με το OVI και το Wifi δε συνάντησα... Κάτι που με ενόχλησε είναι πως στο Ovi ορισμένες εφαρμογές που λένε ότι είναι free χρειάζονται σύνδεση στο ιντερνετ, και χωρίς πακέτο δεδομένων στο συμβόλαιό μου είναι λίγο έως πολύ εκνευριστικό.

 

Με την πληκτρολόγηση κειμένου δε θα πω πως έχω κάποιο πρόβλημα! Τα πλήκτρα δείχνουν να έχουν άμεση ανταπόκριση και καλύτερη αίσθηση στην αφή από των blackberry (απ' όσο τα θυμάμαι). Edit: κατάλαβα τι εννοείς, το πρόσεξα στην αρχική οθόνη όταν πήγα να πληκτρολογήσω ένα νούμερο και στην επανάληψη του πλήκτρο φάνηκε να κολάει προς στιγμή. Κοίτα έχω γράψει τόσο γρήγορα σε υπολογιστή που περιμένω για να δω που έχει φτάσει ώστε να κάνω διόρθωση μετά. (ήμουν δηλαδή δυο λέξεις μπροστά και ο υπολογιστής ακολουθούσε)

 

Το email είναι γεγονός πως ούτε εγώ έχω καταφέρει ακόμα να το ρυθμίσω... :S Δεν μπορώ να καταλάβω τι ζόρι τραβάει...

 

Τέλος να σε ρωτήσω, είναι ελληνική η συσκευή σου?

 

Καλησπερα :)

 

Ναι η συσκευη μου ειναι ελληνικη. Υποθετω δηλαδη. Ελληνικο πληκτρολογιο κλπ.

 

Απο το πλαισιο την αγορασα.

 

Για το πληκτρολογιο προτιμω το blackberry αλλα ενταξει ειναι και θεμα συνηθειας. Μου αρεσει πολυ σαν κινητο και πλεον τωρα που το ρυθμισα οπως το θελω με το email και τα παντα, ειναι θεμα χρονου να το μαθω και καλυτερα για να με βολευει περισσοτερο.

 

Το ovi γενικοτερα ειναι λιγο δραμα, θελει πολυ φτιαξιμο και ειναι πισω απτον ανταγωνισμο κατα πολυ.

 

Το email μπορεις να το ρυθμισεις απο αλλες εφαρμογες, εγω αγορασα με 20 ευρω το profimail και απλα πεταει. Καμια επαφη με της Νοκια τον client. Αξιζει και με το παραπανω η αγορα. Εχει και ειδοποιηση και standby και τα παντα, εξαιρετικο προγραμμα.

 

Ηθελα να μαθω αν γινεται να αλλαχτει το πληκτρολογιο και να βαλω ας πουμε το αγγλικο, να μην εχει τα ελληνικα γραμματα πανω γιατι μαζι με τα συμβολα και τα νουμερα κλπ ειναι ενας χαμος και μισος. Αραγε αν το παω στην Νοκια θα μπορουν να το κανουν η δε θα δεχτουν?

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα κι εμένα με εκνευρίζει αυτό με τόσα σχέδια πάνω στο πληκτρολόγιο... Κι εγώ από πλαίσιο την πήρα. Οκ, οπότε ότι μας ενοχλεί το συζητάμε μιας και είμαστε από τους πιο νέος στο group. Πιστεύω θα δεχτεί να στο αλλάξει, σαν ανταλλακτικό. Μόνο που θα το πληρώσεις, δε θα έχουν πρόβλημα! Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα κι εμένα με εκνευρίζει αυτό με τόσα σχέδια πάνω στο πληκτρολόγιο... Κι εγώ από πλαίσιο την πήρα. Οκ, οπότε ότι μας ενοχλεί το συζητάμε μιας και είμαστε από τους πιο νέος στο group. Πιστεύω θα δεχτεί να στο αλλάξει, σαν ανταλλακτικό. Μόνο που θα το πληρώσεις, δε θα έχουν πρόβλημα!

 

Θα παρω απο δευτερα να ρωτησω, εξαλλου τα ελληνικα γραμματα ξερουμε που βρισκονται, δεν ειναι δα και τοσο δυσκολο.

 

Παντως η μπαταρια ειναι απιστευτη, του εχω βγαλει τα ματια με το wifi και τον mail reader και αντεχει για ωρες μονιμως συνδεδεμενο με push email ( με το που στειλεις κατι το παιρνει αμεσως δηλαδη ).

 

Ειναι ωραιο κινητακι, αυτα τα θεματακια να φτιαξουν και ανετα καποιος το κραταει για πολυ καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Σαν κινητο και κατασκευη κλπ ειναι απιστευτο. Δεν ξερω πως ηταν το Ε71 που λενε οτι ειναι καλυτερο ( σαφως και κατι θα ξερουν παραπανω οσοι εχουν και τα δυο κινητα ) αλλα η κατασκευη του ειναι πολυ καλη.

 

To ίδιο, με τη διαφορά ότι το καπάκι της μπαταρίας κούμπωνε σωστά.

Δεν ξέρω, για εμένα το 72 ήταν μεγάλη απογοήτευση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

To ίδιο, με τη διαφορά ότι το καπάκι της μπαταρίας κούμπωνε σωστά.

Δεν ξέρω, για εμένα το 72 ήταν μεγάλη απογοήτευση.

 

Τι πρόβλημα ακριβώς έχει το καπάκι της μπαταρίας στο Ε72?

 

@S_Torm: Τσέκαρε το λογισμικό σου, έχει βγει αναβάθμιση! Την πέρασα το απόγευμα! 052.005 ενώ η συσκευή είχε την 031.023 ! Προσπαθώ βέβαια να καταλάβω γιατί τη δεύτερη την έχει ως την πιο πρόσφατη στο site. :S

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

To ίδιο, με τη διαφορά ότι το καπάκι της μπαταρίας κούμπωνε σωστά.

Δεν ξέρω, για εμένα το 72 ήταν μεγάλη απογοήτευση.

 

Τι εννοεις "σωστα"? Και στο Ε72 δεν εχω δει καποιον τριγμο η να καθεται ας πουμε στραβα.

 

Θα προτιμουσα να ηταν πλαστικο βεβαια, αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.

 

Γενικα παντως το Ε72 και στα φορουμ της νοκια κλπ ειναι το πιο πολυσυζητημενο με προβληματα απο τα Ε-series.

 

Αν και πολυ καλο σε γενικες γραμμες καθως παρακαμπτονται εν μερη τα σημαντικα του θεματα, θα αξιζε καποιος να δωσει παραπανω λεφτα για να παει στο blackberry bold 9780 πιστευω.

 

Τι πρόβλημα ακριβώς έχει το καπάκι της μπαταρίας στο Ε72?

 

@S_Torm: Τσέκαρε το λογισμικό σου, έχει βγει αναβάθμιση! Την πέρασα το απόγευμα! 052.005 ενώ η συσκευή είχε την 031.023 ! Προσπαθώ βέβαια να καταλάβω γιατί τη δεύτερη την έχει ως την πιο πρόσφατη στο site. :S

 

 

Το πρωτο πραγμα που εκανα οταν ανοιξα την συσκευη ειναι να την αναβαθμισω, πριν καν περασω τις επαφες κλπ.

 

Ειναι το βασικοτερο πιστευω για τη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ από εμένα...

παρακολουθώ το θεμα εδω κ καποιο καιρό και είμαι στα πρόθυρα να το τσιμπήσω το κινητάκι μιας κ η vodafone (μετά από αίτηση φοριτότητας :p) μου δίνει 250€ επιδότηση...

ωστόσο έχω εναν ενδοιασμό οσον αφορά τη λειτουργία του bluetooth κάτι το οποίο δεν εχει συζητηθεί εδώ μεσα...

http://discussions.europe.nokia.com/t5/Eseries-and-Communicators/E72-bluetooth-headset-problems/m-p/572053/highlight/true

Αν καποιος εχει αντιμετωπίσει το ιδιο πρόβλημα θα παρακαλούσα να μας το αναφερει... όπως επίσης κ όποιος χρησιμοποιεί το bluetooth χωρίς κανενα πρόβλημα..

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Άψογη η χρήση Bluetooth (είτε Nokia είτε I-tech). Ενώ με το 5800 μου η σύνδεση χανόταν όταν πήγαινα σε διπλανό δωμάτιο, με αυτό όλα καλά, μου έλυσε τα χέρια.
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ από εμένα...

παρακολουθώ το θεμα εδω κ καποιο καιρό και είμαι στα πρόθυρα να το τσιμπήσω το κινητάκι μιας κ η vodafone (μετά από αίτηση φοριτότητας :p) μου δίνει 250€ επιδότηση...

ωστόσο έχω εναν ενδοιασμό οσον αφορά τη λειτουργία του bluetooth κάτι το οποίο δεν εχει συζητηθεί εδώ μεσα...

http://discussions.europe.nokia.com/t5/Eseries-and-Communicators/E72-bluetooth-headset-problems/m-p/572053/highlight/true

Αν καποιος εχει αντιμετωπίσει το ιδιο πρόβλημα θα παρακαλούσα να μας το αναφερει... όπως επίσης κ όποιος χρησιμοποιεί το bluetooth χωρίς κανενα πρόβλημα..

Ευχαριστώ!

 

Με ακουστικο της Νοκια που εχω, και το χρησιμοποιω καθε μερα, δεν εχω συναντησει μεχρι τωρα κανενα απολυτως προβλημα.

 

Αν παρεις τη συσκευη, πριν κανεις το οτιδηποτε, βαλτης το νεο firmware. Αλλα πρωτα ψαξε στο ιντερνετ να δεις αν το ακουστικο που εχεις εσυ εχει παρουσιασει θεματα με το κινητο.

 

Εμενα ειναι ενα απλο της Νοκια με 20 ευρω και δεν εχω καποιο θεμα. Μιλουσα μαλιστα για κανα δυωρο, εκανα και λαμβανα κλησεις κανονικα χωρις κανενα απολυτως προβλημα, αλλα αυτο φυσικα δεν εγγυαται οτι θα ειναι και σε εσενα ετσι.

 

Μπορεις να εξετασεις και την αγορα του Ε-5 παντως. Η μονη διαφορα ειναι οτι εχει λιγο μικροτερη μπαταρια αλλα σαν κινητα ειναι ιδια εχω δει, και το Ε5 εχει και παραπανω ραμ οποτε αξιζει πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...