Jump to content

[Επίσημο] Nokia E72


Werra
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θυμάμαι πως μου το έκανε αυτό και το E51 όταν είχα ενεργοποιημένο το απομακρυσμένο κλείδωμα.

Μήπως ισχύει και για το E72 αυτό;

 

Ναι έχει μια λογική έτσι...:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε Harris, επέτρεψέ μου να σου πω ότι το ύφος του μηνύματός σου δεν είναι και ό,τι καλύτερο! Δεν είναι υποχρεωμένοι όσοι μπαίνουν σ'αυτο το forum να απαντάνε.Το πιο πιθανό είναι να μην ξέρει κάποιος για να μην έχει απαντήσει ως τώρα."Παρακαλώ για την ενημέρωσή μου"! Σαν διαταγή σε γραμματέα, υπηρέτρια, κάτι τέτοιο ακούγεται.Κι εγω έχω πρήξει όσους μπαίνουν εδώ με ποικίλες ερωτήσεις αλλά δεν έκανα κι έτσι.Όποιος μπορεί, βοηθά.Δεν απαιτούμε όμως.Δεν είναι υπάλληλοι της NOKIA εδώ.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!

 

Δεν ξερε τι κατάλαβες...

Εγώ απλα ρωτησα για να μην ρωταω καθε λιγο και λιγακι, εσυ τωρα το πηρες προσωπικα;

 

 

Φίλε Harris, επέτρεψέ μου να σου πω ότι το ύφος του μηνύματός σου δεν είναι και ό,τι καλύτερο! Δεν είναι υποχρεωμένοι όσοι μπαίνουν σ'αυτο το forum να απαντάνε.Το πιο πιθανό είναι να μην ξέρει κάποιος για να μην έχει απαντήσει ως τώρα."Παρακαλώ για την ενημέρωσή μου"! Σαν διαταγή σε γραμματέα, υπηρέτρια, κάτι τέτοιο ακούγεται.Κι εγω έχω πρήξει όσους μπαίνουν εδώ με ποικίλες ερωτήσεις αλλά δεν έκανα κι έτσι.Όποιος μπορεί, βοηθά.Δεν απαιτούμε όμως.Δεν είναι υπάλληλοι της NOKIA εδώ.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκοπεύω να το αγοράσω αν μπορεί κάποιος φίλος που το έχει με Vodafone να μου στείλει pm για δοκιμάσουμε κάτι με μια κάμερα που έχω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πείραξες τη ρύθμιση από την εφαρμογή Psiloc Font Magnifier για να λες πως άλλαξες τη ρύθμιση από τις ρυθμίσεις του κινητού και δεν έγινε τίποτα.

Αυτό είχα κάνει...:O:O Το είδα μετά και το διόρθωσα:wink:Ρε παιδιά πώς βάζουμε τον Opera Browser? Mπορεί κάποιος να πεί αναλυτικά?

 

Αυτό είχα κάνει...:O:O Το είδα μετά και το διόρθωσα:wink:Ρε παιδιά πώς βάζουμε τον Opera Browser? Mπορεί κάποιος να πεί αναλυτικά?

Το βρήκα εντάξει! ;) Πολύ καλός browser...!!!

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ"

[sIGPIC][/sIGPIC]

"Without racing there is no Honda"

Soichiro Honda

Link to comment
Share on other sites

Ο ηχος μεσω ακουστικων πως ειναι στο Ε72; Εννοω σε τραγουδια, ειναι βελτιωμενος σε σχεση με το Ε71 (οπου ειναι αρκετα μετριος) ;
Link to comment
Share on other sites

Σας προτείνω μια ωραία θήκη που πήρα από το ebay και εφάπτεται ακριβώς στο τηλέφωνό μας, έχει καλύτερη αίσθηση στην αφή απ'ότι πριν, δε γλυστράει, και είναι πολύ καλύτερη από σιλικόνες, gel cases κλπ.

http://cgi.ebay.co.uk/NEW-BLACK-HYBRID-BACK-COVER-CASE-SKIN-FOR-NOKIA-E72-UK_W0QQitemZ170438126885QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches?hash=item27aee76d25

Και με λιγότερο από 3 Ευρώ! Κάτι σιλικόνης που πήρα, τραγικές! Τεράστιες!Η θήκη που έχει μέσα στη συσκευασία, καλή είναι, αλλά χωρίς λουράκι δύσκολα βγαίνει! Αυτά.Αν έχετε να προτείνετε καλά αξεσουάρ, κάντε το!

 

Και μια παρατήρηση σχετικά με εφαρμογή μεν αλλά για το nokia Ε72.Παρακαλώ τους διαχειριστές μην μου πάνε την ανάρτηση στις "Εφαρμογες" γιατί δεν μιλάω γενικά για εφαρμογές αλλά για το συγκεκριμένο κινητό.Κατέβασα από το Οvi το "Remo Memo" τo οποίο είναι προγραμματάκι για να ηχογραφείς συνομιλία. Αλλά όπως διαπίστωσα στο κινητό μας ακούγεται "μπιπ" όταν ηχογραφείς! Στα S60 series 3rd όπως το Ε71, δεν ακούγεται.Ετσι μου απάντησαν από την εταιρία που έχει το προγραμματάκι.Ξέρει μήπως κανείς πώς να ηχογραφήσει συνομιλία? Ευχαριστώ

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

Ρύθμισα στο εμαιλ του κινητού σύμφωνα με το λογαριασμό που έχω στο gmail και λαμβάνει μηνύματα του 2008 κι όχι τα νεώτερα. Έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή εφαρμογή για emails είναι το nokia messaging που το κατεβαζεις απο το site της ΝΟΚΙΑ.Για δες το...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το πήρε η γυναίκα μου.

Οι εντυπώσεις μου, αφού το περιεργάστηκα για ώρες είναι ανάμικτες.

Η ποιότητα κατασκευής είναι , όπως έχουμε πεί πολλές φορές φανερά κατώτερη από το 71.

Το καπάκι της μπαταρίας έχει τζόγο, όπως επίσης και το πλαστικό της πρόσοψης στο κάτω μέρος του τηλεφώνου (πιέστε το στο κέντρο και θα το καταλάβετε).

 

Ο 600άρης επεξεργαστής δεν ξέρω πού είναι. Μήπως κοιμάται?

Το 72 αυτή τη στιγμή είναι σαφώς πιο αργό στο μενού από το 71.

Κάποιες μικρές διαφοροποιήσεις στο μενού είναι ευπρόσδεκτες.

 

Η εφαρμογή nokia email είναι τελικά ενσωματωμένη και σε διαφορετική έκδοση από αυτή που έχω κατεβάσει για το 71.

Προσωπικά δεν μου αρέσει γιατί δεν έχει μόνιμη επιλογή για html προβολή, αλλά πρέπει κάθε φορά να πατάς την επιλογή αυτή.

Επίσης, δεν έχει επιλογή για real time αποστολή και λήψη, που στο 71 έχω.

Μα καλά, τι κάνουν εκεί στη νόκια???

 

Με λίγα λόγια, αν και στη γυναίκα μου, της αρέσει πιο πολύ αισθητικά το 71 και μου πρότεινε ανταλλαγή, δεν δέχτηκα:lol:

Η μετάβαση από 71 σε 72 , κατά τη γνώμη μου ΔΕΝ προτείνεται.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκοπεύω να το αγοράσω αν μπορεί κάποιος φίλος που το έχει με Vodafone να μου στείλει pm για δοκιμάσουμε κάτι με μια κάμερα που έχω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Κάποιος που να θέλει να βοηθηση .....? :help:

Link to comment
Share on other sites

Πες μας τι θελεις να κανεις για να γνωριζει αυτος που θελει - μπορει να βοηθησει εαν εχει την δυνατοτητα να το κανει..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η κατανάλωση των δεδομένων, γίνεται όπως θα γινόταν και σε ένα pc, ή μήπως κι αυτό σαν το blackberry συμπιέζει τα δεδομένα, οπότε με ένα πακέτο 250mb είσαι καλυμμένος?
Link to comment
Share on other sites

Γενικά η κατανάλωση των δεδομένων, γίνεται όπως θα γινόταν και σε ένα pc, ή μήπως κι αυτό σαν το blackberry συμπιέζει τα δεδομένα, οπότε με ένα πακέτο 250mb είσαι καλυμμένος?

 

κανονικα σαν pc

Link to comment
Share on other sites

Πες μας τι θελεις να κανεις για να γνωριζει αυτος που θελει - μπορει να βοηθησει εαν εχει την δυνατοτητα να το κανει..

 

Έχω ένα Ε55 το oποιο έχει το εξής πρόβλημα .

Όταν καλώ μια 3G κάμερα που έχω τα πλήκτρα "*" και "#" δεν στέλνουν tones ώστε να λειτουργεί σωστά η κάμερα.

Θα ήθελα κάποιος που εχει το Ε72 με Vodafone (για να μην χρεωθεί) να καλέσει την κάμερα μου και να δώσει το pin ακολουθουμενο από "# " για να δω αν θα λειτουργήσει.

Αν λειτουργεί σωστά με τη κάμερα μου θα το αγοράσω

Επειδή όμως δεν μπορώ να γράψω το κινητό τις κάμερας εδω θέλω να επικοινωνήσει μαζί μου με P.M.

Edited by Guest18
Link to comment
Share on other sites

Σε ασήμι είναι πιο ωραίο; Ξερει κανείς που το βρισκουμε σε αλλά χρώματα; Ολοι σε μαύρο δεν το δίνουν;

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Σε ασήμι είναι πιο ωραίο; Ξερει κανείς που το βρισκουμε σε αλλά χρώματα; Ολοι σε μαύρο δεν το δίνουν;

 

Πολυ πιο ωραιο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εξάλλου υπάρχει και μετρητής δεδομένων στο τηλέφωνο όπου βλέπεις αμέσως τι κατεβάζεις εκείνη τη στιγμή αλλά και ό,τι έχεις κατεβάσει συνολικά.
Link to comment
Share on other sites

Σε ασήμι είναι πιο ωραίο; Ξερει κανείς που το βρισκουμε σε αλλά χρώματα; Ολοι σε μαύρο δεν το δίνουν;

Αυτό έχω και είναι πολύ πιο όμορφο από το μάυρο

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει ασημί, υπάρχει γκρί. Και κατα τη γνώμη μου είναι πιο άσχημο από το μαύρο. Πάντως σαν το λευκό Ε71 δεν είναι κανένα!!!!!
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είχα και το χρυσαφί (χρώμα χρυσού), αλλά τελικά το έδωσα πίσω και πήρα το μαύρο πάλι που μου άρεσε πιό πολύ.

Δεν μπορούσα να δώ καλά στο χρυσαφί τα γράμματα στο πληκτρολόγιο.

Η αντίθεση των γραμμάτων στο πληκτρολόγιο είναι η καλύτερη μόνο στο μαύρο κατά την γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια βοήθεια όποιος ξέρει...Επειδή είχα βάλει στο κινητό άλλη κάρτα μνήμης από την αρχική, τώρα δοκίμασα αυτή που είχε το κινητό, αλλά τα emails μου βγάζουν ένα ερωτηματικό δίπλα (στην εφαρμογή nokia messaging, όχι στην προεγκατεστημένη) και δεν ανοίγουν, ούτε εχει σαν επιλογή το "συγχρονισμός" για να δω τα καινούρια, αλλά ούτε και διαγράφονται.Τί έγινε ρε παιδιά? Μήπως η εφαρμογή Nokia Messaging είχε αποθηκευτεί στην κάρτα μνήμης και τώρα με την καινούρια δεν τη βλέπει? Πώς την βγάζω και την ξαναβάζω? Βασικά για τους χάρτες την ήθελα. Εκτός αν κατεβάσω από το OVI. Γίνεται να το κάνω αυτό και να της κάνω ένα format μπας και στρώσει? Ευχαριστώ για πολλοστή φορά.

 

Παιδιά συγνώμη πάλι για την ενόχληση, αλλά έχω φρικάρει λίγο με το Nokia messaging! Αφού άλλαξα κάρτα μνήμης,τα μηνύματα στο nokia messaging έχουν όλα δίπλα ένα θαυμαστικό και δεν ανοίγουν! Η εφαρμογή κλάταρε.Πώς μπορώ να την βγάλω από το κινητό και να την ξαναβάλω? Mονο από το site της ΝΟΚΙΑ? Η προεγκατεστημένη εφαρμογή email ευτυχώς δεν πειράχτηκε...Ευχαριστώ και συγνώμη αν κούρασα.

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω την εξής (ηλίθια?) απορία. Δεν είχα ποτέ μου κινητό με QWERTY πληκτρολόγιο. Τ9 δεν έχει λόγο QWERTY η έχει? Επίσης αν γράψω μια λέξη ανορθόγραφα θα την δεχθεί? Υπάρχει λεξικό δηλαδή κατά τη σύνταξη κειμένου? Λειτουργεί όπως στο Ε51 που έχω? Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός :). Ευχαριστώ…
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...