Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστω που με γτιαξατε τοσο καιρο και τελικα το πηρα αυτο το μικρο θαυματακι!!!

Πειτε μου πως θα εγκαταστησω το nodata?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια 3 μερες τωρα που εχω το ομνια2 εχω ενα πολυ σοβαρο προβλημα. συνηθως χρησιμοποιω bt για να απαντισω σε μια κληση ενω το κινητο το εχω στην τσεπη μου μεσα στην θηκη του. οταν ομως κλεινω την συνομιλια με το bt η οθονη του κινητου ενω πριν ηταν κλειδωμενη τωρα εχει ενεργοποιηθει και βρισκεται στην οθονη των κλησεων με αποτελεσμα οπως ειναι μεσα στην τσεπη μου να πατιουνται διαφορα... Δεν γινεται μολις κλεινεις την κληση απο το bt να ξανακλειδωνει μονο του χωρις να χρειαζεται να το βγαλεις και να το κλειδωσεις με το χερι ???

 

ρυθμισεις/προβολη & φωτισμός/κλείδωμα οθόνης/ενεργοποίηση

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην φαινεται πολυ ωραιο τηλεφωνο και εξυπνα φτιαγμενο .

Θελω να ρωτησω κατι σε καποιον που το εχει .

 

1 . υποστηριζει κλησεις voip μεσω sip provider , το εχει δοκιμασει κανεις ;

2. μπορεις να κανεις ηχογραφηση κλησης , η εχει προβλημα με τους drivers ήχου οπως αλλα μοντελα wm ;

3. τα windows 6.5 ειναι συμβατα με εφαρμογες wm 6 και παλιοτερες ;

4. μπορεις αλλαξεις την κεντρικη οθονη των windows σε κλασικη μορφη για να βαλεις εφαρμογες οπως το εορτολογιο και τετεια .

5. το αccelerometro του ειναι συμβατο με εφαρμογες και παιχνιδια που χρησιμοποιουνtai και σε συσκευες της htc .

6. αυτο που ειπε καποιος στο παρελθον οτι εχει μαγνητομετρο μεσα , μπορει μεσω λογισμικου να δουλεψει και ως ψηφιακη πυξιδα .

 

ευχαριστω προκαταβολικα για της απαντησεις .

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην φαινεται πολυ ωραιο τηλεφωνο και εξυπνα φτιαγμενο .

Θελω να ρωτησω κατι σε καποιον που το εχει .

 

1 . υποστηριζει κλησεις voip μεσω sip provider , το εχει δοκιμασει κανεις ;

2. μπορεις να κανεις ηχογραφηση κλησης , η εχει προβλημα με τους drivers ήχου οπως αλλα μοντελα wm ;

3. τα windows 6.5 ειναι συμβατα με εφαρμογες wm 6 και παλιοτερες ;

4. μπορεις αλλαξεις την κεντρικη οθονη των windows σε κλασικη μορφη για να βαλεις εφαρμογες οπως το εορτολογιο και τετεια .

5. το αccelerometro του ειναι συμβατο με εφαρμογες και παιχνιδια που χρησιμοποιουνtai και σε συσκευες της htc .

6. αυτο που ειπε καποιος στο παρελθον οτι εχει μαγνητομετρο μεσα , μπορει μεσω λογισμικου να δουλεψει και ως ψηφιακη πυξιδα .

 

ευχαριστω προκαταβολικα για της απαντησεις .

 

2. ναι και έχει ήδη φορτωμένο πρόγραμμα

3. ναι

4. ναι

6. ναι

Link to comment
Share on other sites

2. ναι και έχει ήδη φορτωμένο πρόγραμμα

3. ναι

4. ναι

6. ναι

 

ευχαριστω για τις απαντησεις .

 

δηλαδη voip δεν υποστηριζει .

Link to comment
Share on other sites

[Τις τελευταίες μέρες παρουσιάζεται μια αδυναμία σε κατόχους αρκετών τηλεφώνων - ανάμεσα τους και κάτοχοι Omnia II) στην προβολή video απο το Youtube. To buffering γίνεται επιτυχώς, αλλά η είκονα και ο ήχος εμφανίζουν πρόβλημα.

Η επίσημη αναφορά που έλαβα σήμερα, αναφέρει ότι η Google είναι ενήμερη του θέματος και διεξάγει τις απαραίτητες ενέργειες επίλυσης του προβλήματος και αναφέρει ως τελική ημέρα λύσης, την ερχόμενη Δευτέρα, 16 Νοεμβρίου].

η ανωτερω αναφορα στο προβλημα αυτο ειναι απο post ενος μελους απο το adslgr που ελαβε απαντηση απο την google σε ερωτημα για αυτο το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην φαινεται πολυ ωραιο τηλεφωνο και εξυπνα φτιαγμενο .

Θελω να ρωτησω κατι σε καποιον που το εχει .

 

1 . υποστηριζει κλησεις voip μεσω sip provider , το εχει δοκιμασει κανεις ;

2. μπορεις να κανεις ηχογραφηση κλησης , η εχει προβλημα με τους drivers ήχου οπως αλλα μοντελα wm ;

3. τα windows 6.5 ειναι συμβατα με εφαρμογες wm 6 και παλιοτερες ;

4. μπορεις αλλαξεις την κεντρικη οθονη των windows σε κλασικη μορφη για να βαλεις εφαρμογες οπως το εορτολογιο και τετεια .

5. το αccelerometro του ειναι συμβατο με εφαρμογες και παιχνιδια που χρησιμοποιουνtai και σε συσκευες της htc .

6. αυτο που ειπε καποιος στο παρελθον οτι εχει μαγνητομετρο μεσα , μπορει μεσω λογισμικου να δουλεψει και ως ψηφιακη πυξιδα .

 

ευχαριστω προκαταβολικα για της απαντησεις .

 

1. απ' όσο γνωρίζω μπορείς κανονικά

2. κατά την κλήση πατάς το κουμπί εγγραφή (κάτω αριστερά), για να επιλέξεις που θα σώζει τις εγγραφές καθώς και τον τύπο της εγγραφής (amr, mp3) θα πρέπει να πας: Έναρξη-> Εγγραφή-> Μενού-> Επιλογές και να επιλέξεις

3. Με σχεδόν όλες (υπάρχουν και αρκετές ασυμβατότητες)

4. Φυσικά και μπορείς, θα πας στην οθόνη Σήμερα και θα επιλέξεις τι θέλεις να φαίνεται (φυσικά θα απενεργοποιήσεις το Samsung WidgetPlus)

5. Ναι αρκεί να προσθέσεις το HTCSensorSDK.dll στον φάκελο windows

6. Εδώ θα κατεβάσεις το μοναδικό λογισμικό που κάνει αυτή τη δουλειά, ακόμα!

 

 

Το ποστ δεν ακυρώνει την απάντηση του φίλου πιο πάνω, απλά δίνω λίγο περισσότερες λεπτομέρειες!

:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

[Τις τελευταίες μέρες παρουσιάζεται μια αδυναμία σε κατόχους αρκετών τηλεφώνων - ανάμεσα τους και κάτοχοι Omnia II) στην προβολή video απο το Youtube. To buffering γίνεται επιτυχώς, αλλά η είκονα και ο ήχος εμφανίζουν πρόβλημα.

Η επίσημη αναφορά που έλαβα σήμερα, αναφέρει ότι η Google είναι ενήμερη του θέματος και διεξάγει τις απαραίτητες ενέργειες επίλυσης του προβλήματος και αναφέρει ως τελική ημέρα λύσης, την ερχόμενη Δευτέρα, 16 Νοεμβρίου].

η ανωτερω αναφορα στο προβλημα αυτο ειναι απο post ενος μελους απο το adslgr που ελαβε απαντηση απο την google σε ερωτημα για αυτο το προβλημα.

Ευχαριστώ για την πληροφορία γιατι ηταν από τα αυτα που δεν είχα βρει λύση.

 

Ερώτηση: Για to Twitter κατάβασα το Pocketwit το οποίο φαίνεται πολύ καλό αλλά κολλάει και βγάζει communication error. Μήπως ξέρεις κανείς γιατί ή γνωρίζει κανένα άλλο πρόγραμμα που να είναι εφάμιλλο.

 

Υ.Σ. Μου τη δίνει να υπάρχουν καλά προγράμματα για το Iphone/Ipod και όχι για WM....

Huawei Mate 20 pro

LG G2, G4, G6

Samsung Galaxy S2

Samsung OMNIA II WM 6.5 (firmware K5)

Eten GloFiish X500+ WM 6.1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υ.Σ. Μου τη δίνει να υπάρχουν καλά προγράμματα για το Iphone/Ipod και όχι για WM....

 

Ε... όχι δα! Σε γενικές γραμμές δεν ισχύει αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει σε cab κανα εορτολογιο που να μην χρειαζεται να απενεργοποιησουμε τα widgets;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπαρχει σε cab κανα εορτολογιο που να μην χρειαζεται να απενεργοποιησουμε τα widgets;

Υπάρχει το papadimitriou Hellenic calendar. Με μια απλή αναζήτηση στο google θα το βρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια σελιδα που μπορουμε να δουμε εφαρμογες που υπαρχουν , να παρουμε μια ιδεα, και αν μπορουμε να τις κατεβασουμε? Δωρεαν ετσι !!!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το papadimitriou Hellenic calendar. Με μια απλή αναζήτηση στο google θα το βρεις.

 

Προσπάθησα να το εγκαταστήσω αλλά δεν μπόρεσε να γίνει η εγκατάσταση..:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας επιτρέπεται να δίνουμε δημόσια στο forum link με παράνομο λογισμικό.

 

Ευχαριστω και σορρυ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προσπάθησα να το εγκαταστήσω αλλά δεν μπόρεσε να γίνει η εγκατάσταση..:(

 

Τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις ακριβώς;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις ακριβώς;

Είναι ένα .exe αρχείο που τρέχει στο pc και με τη σύνδεση του κινητού αρχίζει την εγκατάσταση.

Μόλις πιέσουμε το οκ στο κινητό ζητάει να του δώσουμε το χώρο, (Η αποθ.) και αμέσως σταματά την εγκατάσταση και γράφει τα γνωστά .... λυπούμεθα για την αποτυχία και μας ζητάει να στείλουμε report στη Microsoft κλπ..

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει το noData και τα εχω ολα στο DISABLE.

Ενεργοποιηω το wi fi και συνδεομαι με ενα δυκτιο αλλα δεν μπορω να ανοιξω καμια σελιδα με τον opera η τον ie.

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει το noData και τα εχω ολα στο DISABLE.

Ενεργοποιηω το wi fi και συνδεομαι με ενα δυκτιο αλλα δεν μπορω να ανοιξω καμια σελιδα με τον opera η τον ie.

Αν διάβαζες 2 σελίδες πιο πίσω θα έβλεπες τη λύση:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2978821#post2978821

:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αν διάβαζες 2 σελίδες πιο πίσω θα έβλεπες τη λύση:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2978821#post2978821

:)

 

Διαβαζω απο την πρωτη σελιδα το φορουμ οπως και το ByTheWay ιδιως οτι γραφεις γιατι πραγματικα γνωριζεις παρα πολλα αλλα μολις σημερα πηρα το τηλ στα χερια μου για να κανω πραξεις οτι γραφεις και ειναι δυσκολο να θυμαμαι τι γραφτηκε μεχρι τωρα, παντος τοο εκανα αυτο που με συμβουλευεις αλλα παλι τιποτα.

Στο noData εειναι ολα disable και στις προχωρημενες ρυθμισεις, εχω επιλεξει intenet.

Μου λεει οτι ο διακομιστης δεν βρεθηκε. Wind εχω αν βοηθα. Θελω να μπαινω μεσω wifi ελευθερο.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο noData εειναι ολα disable και στις προχωρημενες ρυθμισεις, εχω επιλεξει intenet.

Μου λεει οτι ο διακομιστης δεν βρεθηκε. Wind εχω αν βοηθα. Θελω να μπαινω μεσω wifi ελευθερο.

 

Εάν έχεις τα πάντα στο NoData disabled λογικό είναι να μην βρίσκει διακομιστή, αφού αυτό έχεις επιλέξει, δηλαδή να μην μπαίνει η συσκευή σου στο internet μεσω της Wind. Το Wifi δεν έχει καμία σχέση με αυτό, εάν το έχεις ανοιχτό και βρει δίκτυο, θα συνδεθεί με αυτό. Είναι κάτι άλλο που θες να πεις και δεν έχω καταλάβει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το nodata το εβαλα για να μην χρεωθω απο την εταιρια, το μονο που θελω ειναι να συνδεθω ασυρματα μεσω wifi σε δυκτιο χωρις ασφαλεια.

Παρατηρησα πως μονο του καποιες φορες η επιλογη wind internet εγινε enable απο μονο του......

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παρατηρησα πως μονο του καποιες φορες η επιλογη wind internet εγινε enable απο μονο του......

 

Παράξενο αυτό, δεν το έχω δει να συμβαίνει ποτέ!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...